Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Re: Pytania co do Vc

Post autor: Shinue »

sęk w tym, że drzewo może ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

Ale przecież drzewo może...


edit: ops, widzę że ktoś mnie już wyprzedził :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ba! Treeman nie tylko moze robic S&S, ale jeszcze mam ulepsza wersje tej odpowiedzi na szarzę, bo może ja robic na 360 stopni, podczas gdy wszyscy inni moga robic S&S wyłacznie do przodu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

stara bansza też nie potrzebuje widzieć by krzyczeć.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

uczepliłeś się treeman'a i brniesz :lol2:

FAQ sprawdzałeś? proszę. W opisie szyszek nic nie ma w kwestii S&S jest w FAQ wprost.
Q. Can the Treeman (and Treeman Ancient) perform a stand &
shoot charge reaction with the Strangle-root attack? If yes, can he
Stand and Shoot in any direction? (p19)
A. Yes to both questions.
banshee hero nie ma możliwości S&S bez FAQ ze strony GW albo uscislenia LS, a LS raczej nic z tym nie zrobi. Patrz post barba.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

niestety masz rację. dopóki GW nie wyda FAQa, ani LS ani organizatorzy turniejów nie pozwolą nowej banszetce robić S&S.
a wszystkiemu oczywiście winne dziurawe jak ser szwajcarski zasady.
na miejscu GW wydałbym erratę rozwiewającą wszelkie wątpliwości i ujednolicającą krzyk starej banszetki, nowej banszetki i terrorgeista. ech... można tylko pomarzyć [-o<
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Cytat jest z 2008, kiedy S&S drzewa nie był jeszcze uściślony. Chodziło mi generalnie o S&S, U know what I mean.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Słuchajcie - aż mnie korciło i napisałem do GW z prośbą o odpowiedź ws. kilku pytań dotyczących nowych figsów do VC :)
Oto co otrzymałem :D
Kyle Workman pisze:Hi Leszek

Thanks for the email, I play Vampires myself so will be happy to answer these queries for you:

1. Banshee from Hero choice can make stand & shoot charge reaction like Banshee from rare choices?
Yes all shooting weapons unless stated can stand and shoot.

2. Terrorgheist can make stand & shoot charge reaction?
Yes all shooting weapons unless stated can stand and shoot.

3. Wraiths form Hero choice makes a special attack “chill gasp” on theirs initiative or always strike last cause they armed with great weapons?
This is made with the Wraith’s imitative, as it does not use the Great Weapon.

4. Banshee from Rare choice “Ghostly Howl” is a magic attacks like, a Banshee from Hero choice?
No the rules for Rare choice Banshees stay the same, treat the Hero choice incarnation as a totally separate entry.

I hope this helps and hope the Witch Hunters of Sigmar never catch you!

Regards

Kyle Workman
Games Workshop Customer Service
tel: 0044 (0) 115 91 40000
Open Monday to Saturday 10am to 6pm
Click here to view our Customer Service page
Please do not delete the e-mail trail as this will help us to help you in the future.
Obrazek
Czy to wystarczy żeby korzystać z tej interpretacji zasad? ...i mieć gdzieś to, że kilku ludzi się z tym nie zgadza... dla mnie było to logiczne od samego początku, żę zarówno Terrorgheist jak i nowa Banshee może roić S&S - ale oczywiście było kilku maniaków RAW-owych którzy muszą wszystko mieć napisane po 50-razy przy każdej opcji, że tak jest lub tak nie jest.... gdyby RB czy którykolwiek z AB byłby dokumentem normatywnym to wtedy ich opcja byłay uzasadniona....
Wydrukuję sobie tego maila i mam gdzieś jeśli ktoś będzie próbował mi na turnieju wcisnąć wała, że nie mogę zrobić np. S&S....

Mam nadzieję, że chłopcy z LS będą tak uprzejmi i wciągną te pytania do uściśleń sędziowskich.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

To teraz napisz do kogoś, kto nie gra VC :twisted:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Spokojnie - Barb czyta ten temat i jak tylko będzie to obada o co cho. :)
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

A nie mówiłem, że może robić S&S :twisted:
Come crawling faster, obey your Master...

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

taa jasne, spytasz kogoś kto nie gra VC i odpisze ci odwrotnie, odpisz temu milemu panu, żeby zrobili upgrade FAQ VC do 1.5 i zamiescili tam te odpowiedzi, wówczas można tym się podpierać, tak to w ogóle nie widzę podstawy prawnej :)

mogę wysłać wieczorem takie zapytanie do nich i ciekawe co mi odpowiedzą hehe
koleś użył stwierdzenia "missle weapon" kiedy w opisie banshee nie ma o tym słowa a jest "special attack" to dwie różne kategorie
kofane GW i ich konsekwencja

Brakuje jeszcze czy Banshee krzyczy 360 i S&S tak samo czy tylko front arc :P
bezedura na maksa z tymi ich odpowiedziami, FAQ niech ogarną
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

daw wydrukuj i dla mnie :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

misha pisze:taa jasne, spytasz kogoś kto nie gra VC i odpisze ci odwrotnie, odpisz temu milemu panu, żeby zrobili upgrade FAQ VC do 1.5 i zamiescili tam te odpowiedzi, wówczas można tym się podpierać, tak to w ogóle nie widzę podstawy prawnej :)

mogę wysłać wieczorem takie zapytanie do nich i ciekawe co mi odpowiedzą hehe
koleś użył stwierdzenia "missle weapon" kiedy w opisie banshee nie ma o tym słowa a jest "special attack" to dwie różne kategorie
kofane GW i ich konsekwencja

Brakuje jeszcze czy Banshee krzyczy 360 i S&S tak samo czy tylko front arc :P
bezedura na maksa z tymi ich odpowiedziami, FAQ niech ogarną
Bzdurą jest niewyciągnięcie analogii do krzyku Banshee z Rare... tak jest napisane i to, że nie ma tutaj napisane uważam za zbędną opcję. Zasady dla tych stworków wyszły nowe jako uaktualnienie do AB. Specjalnie zadałem to pytanie z magicznym lub zwykłyk krzykiem żeby ogarnąć czy ten kolo w ogóle wie o co mi chodzi... jak widać - wie.

Maila w sprawie official statement in FAQ 1.5 wysłałem z samego rana jak się zorientowałem, że mi odpowiedzieli na poprzedniego więc spoko. Napisz do Nich maila i może Tobie odpowiedzą inaczej Misha :)
Ja jestem dobrej myśli.


@Gąska: Dalej potrzebujesz Terrorgeja? Zadzwoń do mnie jeżeli tak...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

dzieki daw - mam 2
a na siles chyba jednak na 3 nie pojade :)
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Gasior pisze:dzieki daw - mam 2
a na siles chyba jednak na 3 nie pojade :)
Właśnie o to mi chodziło - jakby co to jest opcja bo właśnie mam sklejonego i praktycznie już na podstawce.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

@Daw: świetna robota =D>
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Daw pisze: Bzdurą jest niewyciągnięcie analogii do krzyku Banshee z Rare... tak jest napisane i to, że nie ma tutaj napisane uważam za zbędną opcję. Zasady dla tych stworków wyszły nowe jako uaktualnienie do AB. Specjalnie zadałem to pytanie z magicznym lub zwykłyk krzykiem żeby ogarnąć czy ten kolo w ogóle wie o co mi chodzi... jak widać - wie.

Maila w sprawie official statement in FAQ 1.5 wysłałem z samego rana jak się zorientowałem, że mi odpowiedzieli na poprzedniego więc spoko. Napisz do Nich maila i może Tobie odpowiedzą inaczej Misha :)
Ja jestem dobrej myśli.
Możemy się pospierać bo pozwolę sobie się nie zgodzić. :lol2: I nie jestem zapalonym RAW'owcem 8)

Nigdzie w WD nie masz napisane że te zasady z WD podmieniają stare zasady. One są official update rules - dodatkowe. Nie zastępują ich ani ze starych zasad nie czerpią. Analogie w WFB są mylące i nie analizowałbym tych zasad pod kątem analogii.

Idziesz wygodną dla VC ścieżką interpretacji, ale to tylko interpretacja niepoparta zasadą. Oczywiście GW zachęca do gry tak jak się nam samemu podoba i zmieniania zasad, bardzo fajnie z ich strony, ale turniejowo takie coś nie zdaje egzaminu, a chyba o grę fair wg zasad dla wszystkich takich samych tu chodzi.

Koleś ci pisze, żebyś traktował Banshee jako Hero jako osobne wogóle coś. A chwilę wcześniej odpisuje, że tak ona może robić S&S bo tak wszyscy mogą którzy mają missile weapon. To albo jest 1 opis Ghostly Howl i ten z WD jest oficjalny bo jest nowy albo są 2 dla Hero i dla Championa.
I tu się one różnią jeden jest magiczny drugi nie, jeden może S&S drugi nie, jeden może 360 drugi tylko front arc i musi widzieć.
Jest niekonsekwentny w swojej odpowiedzi i dla mnie nie jest wiarygodny.

Również wysłałem maila :) dam znać jak coś odpiszą również wspomniałem o update do FAQ.
poczekamy zobaczymy
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

jak i również misha uwzględnia to że przy basi był kiedyś faq że mozna korzysta z generalskiej.
przy nowej basi oraz terrorach tego nie ma czyli z tego co wiem korzystamy tylko z własnego LD
:twisted: always Vampire :twisted:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Nie wiem w którym ale w aktualnym FAQ nic o tym nie ma...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Zablokowany