8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Varinastari »

Avian napisał(a):
As far as I know, all infantry and all cavalry can march.


EDIT: And it will even be more difficult to prevent them from marching than currently.
Chyba zapomnieliście o tym.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Varinastari pisze: Chyba zapomnieliście o tym.
Światełko w tunelu....

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie przesadzajmy. Po co się martwić na zapas?
Będzie jak będzie.
Poza tym, ja widzę raczej wzmocnienie Wochu, jeśli faktycznie środek ciężkości zostanie przesunięty na piechotę w nowej edycji.
Zauważ, iż oddawanie po wycięciu pierwszej ranki i walka wg. Inicjatywy to spore novum, na którym WoCh skorzysta.

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Varinastari mnie przede wszystkim martwi, że w wochu nie mamy oprócz magii nic coby zmusić przeciwnika żeby ten do nas szedł, a nie tylko my do niego na zasadzie "co przeżyje". A "naporowo" do przodu wojownikami przez 3/4 tury lecieć jakoś mi się nie uśmiecha. Furie furie furie...... ;)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie każdy wróg ma 100 luków, 6 dział i 5 ST.
Poza tym, przy utrudnieniu hamowania marszu szybciej wlecimy do wroga. Co więcej, możemy się pokusić o zdecydowanie dalsze szarże niźli teraz.

4+2D6>8.

:wink:

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

EvilOne pisze:Pójdę chyba wyrzucić swoich knightów z Wochu do kosza. Z każdą kolejlną plotą z wochem coraz gorzej. Bretka to już w ogóle ma prze--bane.
Jednak będą maszerować, będą mieć +1CR za strach, często +1 za szarżowanie, przeciwnik nie będzie mieć bonusu za outnumber. Imo więc nadal kawaleria będzie świetna, przynajmniej nasza. Tylko to będzie teraz dla knightów dużym problemem:
If you are only engaged to the front and have more ranks than the opponent, you are Stubborn. - Avian/Harry
Pewnie będzie trzeba wystawiać sporo marudów konnych, żeby mieć czym wjechać w bok w kluczowej chwili.
Czytając niektóre posty dziwi mnie jedna sprawa, mianowicie bezgraniczne krytykowanie GW. Przeglądając posty można stwierdzić, że GW powinno być firmą, która za darmo rozdaje figurki a zasady piszą sami gracze. Dziwi mnie jedno jeśli GW wydaje takie beznadziejne zasady, drogie, brzydkie figurki a jakaś firma X ma piękne, tanie modele, zasady ustalają gracze to czemu osoby, które tylko krytykują GW w ogóle grają w jego system a nie tamten? Dziwi mnie sytuacja krytykowania czegoś kiedy się tego nie testowało.
Figurki raczej mało kto krytykuje. Moim i chyba nie tylko moim zdaniem kolejne generacje figurek są coraz lepsze, powody do narzekań mają tylko co bardziej zagorzali zwolennicy metalu. Inne firmy niestety zbyt często mają modele albo dobre, albo tanie.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Nie ma co wyrzucać figsów, bo po 8ed nastawionej na piechotę będzie 9ed, która znowu zacznie faworyzować kawę. :wink: Coś tak czuję w kościach. :mrgreen:
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

jednak będą maszerować, będą mieć +1CR za strach, często +1 za szarżowanie, przeciwnik nie będzie mieć bonusu za outnumber. Imo więc nadal kawaleria będzie świetna, przynajmniej nasza. Tylko to będzie teraz dla knightów dużym problemem:
Troszkę tej kawy faktycznie zostanie. CO,BK,CHK przykładowo nie tracą prawie nic, a zyskują wiele.
Walka w kolejności inicjatywy to, o ile dobrze pamiętam, niemiły cios dla brety. Ile oni mają I na errantach/questach itd.? 3?4?
Grale mają chyba 5.

Niekoniecznie będzie się opłacało bezmyślnie szarżować w klocki z wysokim I :)

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Włócznia i lanca pewnie będzie dawała bonus do inicjatywy, wiec nie będzie tak źle. Gorzej z Questami, zapowiada się że będą jeszcze słabsi.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Delight pisze:Varinastari mnie przede wszystkim martwi, że w wochu nie mamy oprócz magii nic coby zmusić przeciwnika żeby ten do nas szedł, a nie tylko my do niego na zasadzie "co przeżyje". A "naporowo" do przodu wojownikami przez 3/4 tury lecieć jakoś mi się nie uśmiecha. Furie furie furie......
Eeee...po co od razu oklepane furie. Wszyscy chyba zapomnieli o cudownej plocie zwanej: sojusznicy. Masz chaos - boisz się strzelania? Chcesz postrzelać? No to zatrudniasz kuszników DE, może jakiś shadsow i po sprawie ;P. Latające jednostki? Zła strona ma ich trochę i jest w czym wybierać ;P. Chcesz skirmish? Spójrz na bestie a gratisowo dorzucają jeszcze ambush ;P.

Pytanie tylko czy sojusznicy będą wybierani tylko z corów czy będą dostępne też rary i spece (ale to byłoby już masakryczne) ;P. Bo nie chciałbym ujrzeć armii WE, w której np, pomyka sobie wesoło czołg. Ani Wochu czy DE z flamerami czy wraithami ;P. Zresztą ta zmiana w sumie nie będzie znowu taka nowa. Ludziska już raczej się przyzwyczaili do dział w każdej armii, mengili czy oswoili się z myślą, że jak ktoś chce to może sobie wpakować do armii halfingi, norsów czy amazonki ;P.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2010, o 16:21 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Pytanie tylko czy sojusznicy będą wybierani tylko z corów czy będą dostępne też rary i spece (ale to byłoby już masakryczne) ;P.
Mam nadzieję, iż nie ujrzę WoChu maszerującego do walki razem z tłumem Harpii, BG i RBT w rarach.
Uważam, iż dot. to będzie jedynie corów. Chyba czas uśmiechnąć się do DE :wink:

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Varinastari pisze:
Pytanie tylko czy sojusznicy będą wybierani tylko z corów czy będą dostępne też rary i spece (ale to byłoby już masakryczne) ;P.
Mam nadzieję, iż nie ujrzę WoChu maszerującego do walki razem z tłumem Harpii, BG i RBT w rarach.
Uważam, iż dot. to będzie jedynie corów. Chyba czas uśmiechnąć się do DE :wink:
Oby. Ale na tą chwilę patrząc pod kątem DoW i Ogrów to można swobodnie brać specowe i rarowe opcje tych armii do rozpisek. No i w zasadzie, żednego większego sprzeciwu na obecność specowych i rarowych jednostek w innych armii nie było. Zatem jest sporo szansa, że GW dopuści coś takiego, skoro ludziska zdążyły się przyzwyczaić i tak bardzo polubić psy wojny i ogry (głównie ich specowe i rarowe jednostki) ;P.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Hmh, w sumie. WoCh wykorzystujący klimatyczne Flamery i Harpie to coś interesującego.
W sumie Abominacja też by się przydała.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ha! Widzę, że już łapiesz klimat naszego polskiego turniejowania ;P.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Akurat takich rozpisek-potworków nie będzie. Tego jestem pewien.
GW nie strzeli sobie w stopię i nie pozwoli na branie speciali/rarów.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jakoś im nie przeszkadza teraz udostępniać z niektórych armii spece i rary ;P.

No i jeśli już to zrobią to niekoniecznie będzie to strzał w stopę. Gracze sobie dopowiedzą to co dopowiadają dziś na temat mengili i dział - tyle że będzie klimatyczniej bo dobrych brać do złych nie będzie i na odwrót ;P. No i ludziska się przyzwyczają. A jak ktoś powie, że flamery w chaosie czy DE są be, to forumowicze go zjadą, ze się nie zna, tak jak nie poznał się na działach w VC czy lizakach ;P.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Varinastari pisze:Akurat takich rozpisek-potworków nie będzie. Tego jestem pewien.
GW nie strzeli sobie w stopię i nie pozwoli na branie speciali/rarów.
To bedzie strzał w dziesiątkę, ludzie będą chcecieli robić różne kombinacje i bedą kupować modele do równych armii a nie tylko do swojej.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

fajne to jak tak będzie z tymi sojuszniczymi jednostkami to ja w krasnoludach będe miał pegazy :D
albo ST :D fajne będzie jak na 2k wystawie:
organki
ST
1 elite krasi
2x chaos knightów
i w core samych strzelców


o to wtedy krasie będą mogły wygrać mastera :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

tak się nie bawimy [-X [-X [-X
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Sądze że aż takich wygięć nie będzie, pewnie bedzie podobnie jak podawałem kilka stron temu, tylko umrzyki(VC i TK) i lizaki zostaną bez sojuszników.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Nie może być :!: To popsułoby całą grę. :( Delikatne wsparcie sojuszników TAK, powyższe przegięcia stanowczo NIE.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ