kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ketman
Mudżahedin
Posty: 267

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Ketman »

czy oddział Orków/Goblinów, który rzucił 1 w teście na Animosity jest podatny na czar Waghh ? (2k6 ruchu do najbliższego wroga) ?

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Fast Cvalaery nie jest przed wylosowaniem kto zaczyna, ale przed zaczęciem pierwszej tury przez gracza, czyli po decyzji
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Taka sytuacja: (7ed.)
14 WL szarżuje na 3 centaurów z Wochu (chyba każdy po 3 woundy). W pierwszej turze wbijam 2 woundy. Daje je na jednego centaura. W następnej turze zadaje 3 woundy i on rozdziela je po 1 na jednego i 2 na drugiego. Po turnieju przeczytałem że trzeba ściągnąć cały model, a nie można rozdzielać. Teraz pytam jak to jest.

Inna sprawa rzuciłem Płomienie Feniksa na oddział 20 mieczników z magiczką z zbroją na 1+ (Imperium). Czar wszedł i on wziął 18 hitów na magiczkę, turlając po 1 kostce. Moje pytanie czy tak można? W końcu to dziwne, że oddział staje w płomieniach a bohater wchłania cały ogień.

Pozdrawiam
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

o qurwa...z kim ty grałes i na jakim turnieju?

w obu przypadkach zostałeś cięzko zwałowany...
w jaki sposób ta czarodziejka miała sv1+?
hity z flamsów dostaje każdy osobno a rany praechodza na jeden model
Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, o 12:53 przez Dymitr, łącznie zmieniany 1 raz.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

wertex pisze:Taka sytuacja: (7ed.)
14 WL szarżuje na 3 centaurów z Wochu (chyba każdy po 3 woundy). W pierwszej turze wbijam 2 woundy. Daje je na jednego centaura. W następnej turze zadaje 3 woundy i on rozdziela je po 1 na jednego i 2 na drugiego. Po turnieju przeczytałem że trzeba ściągnąć cały model, a nie można rozdzielać. Teraz pytam jak to jest.
To chodzi chyba o Dragon Ogry. Mają po 4 woundy. Jak w jednej turze zadajesz 3 rany, a w następnej 1 to ściągasz jeden model. Jak tylko zadasz tyle ran by ściągnąć jeden model to go ściągasz (chyba, że chodzi o np strzelanie w oddział z czempionem)
wertex pisze: Inna sprawa rzuciłem Płomienie Feniksa na oddział 20 mieczników z magiczką z zbroją na 1+ (Imperium). Czar wszedł i on wziął 18 hitów na magiczkę, turlając po 1 kostce. Moje pytanie czy tak można? W końcu to dziwne, że oddział staje w płomieniach a bohater wchłania cały ogień.

Pozdrawiam
Nie można tak - każdy model w jednostce dostaje po jednym hicie.

p.s. takich wałkarzy jak Twoi przeciwnicy to powinno się oddawać maruderom Slaanesha :/

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dmtrij pisze:Fast Cvalaery nie jest przed wylosowaniem kto zaczyna, ale przed zaczęciem pierwszej tury przez gracza, czyli po decyzji
Q: Must units with the Vanguard deployment special rule be moved
before the roll to see who gets the first turn? (p79)
A: Yes.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

magiczka nie może mieć magicznej zbroi:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Lidder - mozliwe, nie czytałem FAQ, w rulebooku stoi inaczej:D
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie no, w RB masz, ze po rozstawieniu. Tylko nie wiadomo czy przed czy po rzucie na pierszenstwo, ktory tez jest po rozstawieniu.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

Eee jak się rozpatruje multi-woundy przeciwko multi-wound jednostkom np przeciwko jednostce ogrów (W3 każdy) Nie zrozumiałem o co to chodzi a pisze tylko, że w ten sam sposób postępujemy w przypadku templatów czy coś:P

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Grałem w gnomie na piaskownicy 1000pts (dla nowych graczy). A to był Priest Sigmara ze zbroją Armour of Meteroic Iron czy jakoś tak :)
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

powiedz nam jeszcze kto jest organizatorem tych turnieji, że dopuszcza tak ciężkie wały.
Generalnie zostałes OSZUKANY. i to w najbardziej perfidny sposób, bo ktos wykorzystał Twoją niewiedzę by wygrać...bez sensu biorąc pod uwagę że to tur dla początkujących
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Spoko, nie wiedziałem o tym i już :). To tylko gra, nie ma się czym emocjonować. Po za tym oni też byli nowi.

A mam jeszcze jedno pytanie. Gobliny boją się elfów. To jest normalny fear? Czy jakiś inny?
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

wydaje mi sie (nie mam Ab do gobasów przy sobie) że jak zielonych nie jest dwa razy wiecej to się boją (elfy sieją fear w nich)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

2 razy więcej jako modeli czy no właśnie nie ma US :). teoretycznie 20 goblinów (7 ed. US 20) nie boi się podczas gdy 10 jeźdźców na wilkach (7 ed. US 20) boi się. Już mi się w głowie trochę mąci.
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Natibak »

Zasada fear elves u goblinów to jest zwykły fear, poza następującym przypadkiem: Jeśli goblinów w jednostce nie jest dwa razy więcej niż elfów (liczymy wszystko Orkowych i gobbo hero, squigi itd. bez wierzchowców) , elfy wywołują w nich fear. Nie liczymy w tej kwestii wierzchowców goblinów, ani elfów. Jeśli masz kawalerię elfów składającą się z 5 modeli szarżującą na regiment 10 goblinów, nie wywołują one fear. Jeśli elfy coś ubiją, a same nic nie stracą, lub stracą, ale zabiją taką ilość, że gobosów nie jest dwa razy więcej niż elfów, to testują fear na początku każdej kolejnej tury walki, dopóki nie będzie ich 2x więcej, lub nie uciekną, naturalnie.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Czy mag może castować spelle z drugiego szeregu? ( Te nie wymagające LoS-a).

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Luciu pisze:Eee jak się rozpatruje multi-woundy przeciwko multi-wound jednostkom np przeciwko jednostce ogrów (W3 każdy) Nie zrozumiałem o co to chodzi a pisze tylko, że w ten sam sposób postępujemy w przypadku templatów czy coś:P
Działo zadające D6 W trafia 4 ogry. Rzut na ilość woundów: 2,2,4,6
Model nie może dostać więcej woundów niż ma, więc ogry dostają 2,2,3 i 3 W. Razem 10 W.
Schodzą 3 ogry (w sumie 9 W), a ogr, który został, ma wbity 1W.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Varinastari pisze:Czy mag może castować spelle z drugiego szeregu? ( Te nie wymagające LoS-a).
Wygląda na to, że tak.

Awatar użytkownika
Luciu
Mudżahedin
Posty: 235

Post autor: Luciu »

O żesz ty:D Dzięki, nie wpadł bym na to xP Czyli jakbym miał figsa z 1A (multiwound D6) i trafie w ogry i zadam rane, i oni nie wysavuja to moge zabic maxymalnie jednego ogra co nie? Ok, ale rozumiem, dziękuje! :)

Zablokowany