kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Charki »

dziekanotr pisze:napewno?;>
napewno ;). Podczas wypuszczania fanoli z oddziału gracz OnG wybiera kierunek i punkt z którego wychodzą. Może ich puścić do tyłu, do lasu (jak mieliby mu przeszkadzać), nie musi ich nawet puszczać w kierunku oddziału który ich wywołał. W kolejnych ruchach juz skaterka. No i jeszcze przy wychodzeniu z oddziału fanole nie zabijają się na dublecie :).

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

tak, tak, to wiem. chodzilo mi tylko o to czy jak nie widzialy/widza celu to wychodza w strone gdzie chce gracz, czy losowo, tak jak w przypadku tego skorpa, ale juz wiem ze zawsze wychodza tam gdzie chce gracz, bezwzgledu czy gobliny widza cel czy nie, mam racje? dziekuje za szybkie odpowiedzi ;) pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

W starym kodeksie tak było. Teraz zawsze wychodzą wg. uznania gracza O&G.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Co się dzieje wtedy, kiedy ktoś chce szarżować coś, co stoi pomiędzy 2 sojuszniczymi oddziałami i trochę za nimi, a oddział szarżujący nie zmieści się pomiędzy nimi? Albo kiedy musi szarżować (frenzy)?

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

to proste jak sie nie zmiesci to nie moze zaszarzowac, bo jak sam mowiles nie miesci sie, a oddzial frenzy nie szarzuje wtedy bo sie nie miesci albo szarzuje inna jednostke wroga, a jak nie ma zadnej w zasiegu szarzy to stoi w miejscu ;)

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Stoję w miejscu czy pale szarżę, w przypadku kiedy zadeklaruję i okaże się właśnie, że nie dam rady?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Powiedziałbym, że jeśli zdeklarujesz taką szarżę, to ją spalisz, zaś oddział frenzy w ogóle by jej nie deklarował, ponieważ najpierw sprawdzasz czy jest możliwa.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dark Knight pisze:Mag chaosu na w AB napisane "DOWOLNE MAGICZNE PRZEDMIOTY DO 50 PKT". A tak btw to on w Pancerzu Chaosu popierdziela i pewnie stąd ta zasada ;).
nie
kazdy hero ma napisane dowolne magiczne przedmioty.
Nie oznacza to, ze mozesz lordowi dac scrola
Stoję w miejscu czy pale szarżę, w przypadku kiedy zadeklaruję i okaże się właśnie, że nie dam rady?
palisz. Pamietaj tylko, ze nie mozesz deklarowac ieprawdopodobnych szarz

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Takie małe pytanie o frenzy, czy jednostki z tą zasadą deklarują szarże? Czy po prostu przed wykonaniem szarż sprawdzam czy jakaś w ich wykonaniu jest możliwa i nie mam możliwości jej wcześnie zadeklarować?

Awatar użytkownika
ataman
Chuck Norris
Posty: 474

Post autor: ataman »

przed wykonaniem szarż sprawdzam czy jakaś w ich wykonaniu jest możliwa i nie mam możliwości jej wcześnie zadeklarować
to jest Twoja odpowiedz ;)
.:prawdziwy mężczyzna nie je miodu tylko żuje pszczoły:.

Hycki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Kentucky

Post autor: Hycki »

Shino pisze: Pamietaj tylko, ze nie mozesz deklarowac ieprawdopodobnych szarz
to pojecie jest bardzo względne, może ktoś to wyjaśnić ? jaka jest bariera miedzy nieprawdopodobna a małoprawdopodobą, która tez sie nie uda :P

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Nieprawdopodobna, to taka, ktorej prawdopodobienstwo wynosi 0%

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Hycki pisze:
Shino pisze: Pamietaj tylko, ze nie mozesz deklarowac ieprawdopodobnych szarz
to pojecie jest bardzo względne, może ktoś to wyjaśnić ? jaka jest bariera miedzy nieprawdopodobna a małoprawdopodobą, która tez sie nie uda :P
przeciwnik ci powie kiedy szarza jest nieprawdopodobna ;)

kiedy jest prawdopodobna a spalisz ja bo nie widzisz zasiegow to inna opcja...

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

No dobra. Zły cytat z tymi dowolnymi magicznymi przedmiotami. Ale w AB jest napisane "Czarownicy są wyjątkowi pod tym względem, że mogą używać Pancerzy Chaosu i magicznych tarcz i zbroi jak inni Czempioni Chaosu". Do roboty sie śpieszyłem to i zły cytat podałem :P.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Witam,

Juz o to pytalem na forum DoW ale ze tam malo osob zaglada to wrzucam jeszcze tu.

Czy Pike of Remas sprawia ze Hydra DE moze szarzowac na kolesia co ja trzyma?
Opis przedmiotu jest nastepujacy:
Pike of Remas, 25 points (Magic Weapon)
Counts as a Tilean pike. Bearer has +1 Strength.
Mounted enemies (horse, chariot or monster) cannot voluntarily charge if they would contact in Base
to Base the bearer of the Pike.

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Dlaczego miałaby zatrzymać? Przecież hydra nie jest mounted modelem.

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Argumentacja Kokesza byla nastepujaca:
Przecież "Mounted enemies" to stare określenie wszelakich kawalerii i tym podobnych. Psy Khorna też nie mają jeźdźców na grzbietach, a PoR na nich działa. Jak dla mnie hydra jako monster nie może na kolesia z piką szarżować.
Poza tym opis jest niejasy.
Jest "Mounted enemies (horse, chariot or monster)", a nie "Mounted enemies (on horse, chariot or monster)".
Roznica jest minimalna ale jest.

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Mnie Kokesz przekonał. W sumie zawsze zastanawiałem się dlaczego hydra ma hate. Zasada ta dzieła na DE i ich mounty. Wygląda więc na to że hydra uznawana jest za mounta, w związku z czym dostaje hate i nie może szarżować na bohatera Z Pike of Remas.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Hydra ma zasadę Eternal Hatred, a nie hate od jeźdźca.
Psy czy, czy wilki to cavalry models, to inna para kaloszy. Hydra i poganiacze podlega regułom monsters and handlers, nie jest "wszelką kawalerią i tym podobną". Idąc takim tokiem, drzewiec też nie powinien szarżować, ani gigant, wszak to monstery....
Zaś idąc za zapiskiem w nawiasie, że nie ma "on", to równie dobrze należałoby uznać, że jeźdźcy wilków, pająków, dzików, czy jakichkolwiek wierzchowców, nie będących klasyfikowanymi jako koń, rydwan lub potwór, ignorują działanie PoR, bo też nie ma ich w nawiasie.

Jeśli pika działa na hasające samopas, giganty, drzewce, shaggoth'y czy varghulfa to również powinna na hydrę, jeśli zaś nie działa na te stwory, to dlaczego miałaby na wielogłowca?

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Hmm faktycznie hydra ma Eternal hatred sama z siebie. Dopiero teraz zauważyłem że zasada ta podana jest w AL zarówno przy beasmasterach jak i przy samej hydrze :oops:

Zablokowany