Rozpiski elfów

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: Rozpiski elfów

Post autor: Ukalez »

Kosa pisze:
herosi złożeni ogólnie za przeproszeniem do dupy ;)
to ci magowie są bezsensowni.
Heh... wczoraj złożeni byli standardowo (RoF, DS, Seerstaff of Saphery) i 3 elektryków tak pozamiatało mi armię, że chyba dziś mam uraz i dlatego taka liczba DS :D Ale chyba wrócę do standardów skoro "do dupy" :P
Kosa pisze: Jednak jeśli już tak bardzo chcesz tych 9 SH to wybrałbym BSB z BB, wtedy ten oddział jest już bardzo grożny i niebezpieczny w szarży.


Często tak grywam, ale czy na 1250P Battle Banner nie jest zbyt drogą zabawką??
Kosa pisze: (na marginesie, przecież dużo lepiej wziąć DP)
Prawda ale ich nie posiadam :(
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

@Ukalez
To może ja nić nie skomentuje tylko pokaże czym ja lubię grać na małe punkty. Rozpiska spisała się wyśmienicie (szkoda tylko ,że wszystkie bitwy grałem po 3-4 tury :cry: )
Elgrond the Grim Caledor army1111 Pts - High Elves Army

10 Archers @ 110 Pts

5 Dragon Princes @ 250 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
Banner of Ellyrion [15]

1 Drekemaster ILIAN (Drakemaster) @ [35] Pts
Amulet of Light [15]

5 Dragon Princes @ 190 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
War Banner [20]

11 White Lions @ 265 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; Standard; Musician
Standard of Balance [45]

1 Guardian Thorontur (Guardian) @ [22] Pts
Gem of Courage [10]

7 Swordmasters @ 105 Pts
Great Weapon; Heavy Armour

1 Great Eagles @ 50 Pts

1 Arandur Caledor mage (Mage) @ 140 Pts
General; Magic Level 1
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]


Total Army Cost: 1110

Pewno można by jeszcze trochę pozmieniać ale mi tym grało się dobrze dając wysokie miejsc.
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Heh... wczoraj złożeni byli standardowo (RoF, DS, Seerstaff of Saphery) i 3 elektryków tak pozamiatało mi armię, że chyba dziś mam uraz i dlatego taka liczba DS :D Ale chyba wrócę do standardów skoro "do dupy" :P
Trzeba było wziąść high magic i nadupiać wysanie magii
Często tak grywam, ale czy na 1250P Battle Banner nie jest zbyt drogą zabawką??
BB nigdy nie jest za drogi :) Jest to imo najlepszy przedmiot w naszej armii i biore go jak tylko jest to możliwe.
Prawda ale ich nie posiadam :(
Kosa pisze: herosi złożeni ogólnie za przeproszeniem do dupy ;)
to ci magowie są bezsensowni.
Heh... wczoraj złożeni byli standardowo (RoF, DS, Seerstaff of Saphery) i 3 elektryków tak pozamiatało mi armię, że chyba dziś mam uraz i dlatego taka liczba DS :D Ale chyba wrócę do standardów skoro "do dupy" :P
Kosa pisze: Jednak jeśli już tak bardzo chcesz tych 9 SH to wybrałbym BSB z BB, wtedy ten oddział jest już bardzo grożny i niebezpieczny w szarży.
Często tak grywam, ale czy na 1250P Battle Banner nie jest zbyt drogą zabawką??
Prawda ale ich nie posiadam :(
Na turniejach spokojnie możesz ich sproksować silwerami. Ja tak grałem na draconie i nikt się nie czepiał :)

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Turniej już za mną :D . Mordercze zasady na nim panowały: każdy stracony model wracał do gry w następnej turze na 4+, więc jak ktoś w pierwszej grze dostał maskę to ciężko było wyciągnąć dobry wynik. Wziąłem caddego i BSB ale bez BB :)

Najtrudniej szło z Dark Elfami na hydrze i kociołku.

I teraz pytanie do bardziej doświadczonych: czy standardowa 14-tka WL wklepie kociołkowi?? Z moich wyliczeń wynika że nie, a nie miałem okazji przetestować.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Imo w 2 tury są w stanie rozklepac kociołek ;)
Masz 6A (z czego na 100% challange) Ale to juz zależy od gracza czy weźmie hagą czy zwykłymi championkami.
One wywalają 13A (po4 championki 5 haga) Brzmi morderczo tym bardziej jeśli death hag ma jakieś toxyny(co jednak jest rzadkie)
Ty masz więcej WS wiec trafiasz na 3 one natomiast majaprzerzut. Jesli w pierwszej turze nie wytna cie za duzo to mysle że w 2 już gorąco sięrobi w kotle.

Oczywiście jak gram na kotle to zdarza sieprzyjac jakąś jazdę chaosu, zabić giganta i odbić jakiś seekersów z herosem (w tym samym momencie) itp zatrzymać klocek 20 Bloodletersów. Jednym słowem szansa jest bo masz ASF a inni są już w dupie...

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Ice-T pisze:Jednym słowem szansa jest bo masz ASF a inni są już w dupie...
Hehe... tyle że oni mają lepszego "tafa" i AS.

Chyba jednak lepiej ściągać kocioł ze strzelania.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Chyba jednak lepiej ściągać kocioł ze strzelania.
Uwierz mi, prędzej się posrasz, niż zdejmiesz kocioł ze strzelania :) Zwłaszcza jeśli grasz na mniej niż 2000. Zeby go ściągnąć potrzebujesz 96 strzałów z łuków lub 80 strzałów z bolca przyjmując daleki zasięg. Na bliskim potrzebujesz odpowiednio 80 z łuków i 66 z bolca

Powodzenia :D

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Andrzej pisze:Uwierz mi, prędzej się posrasz, niż zdejmiesz kocioł ze strzelania
No chyba nie tak najgorzej: najpierw trafiam na 4, potem na 5,6 w kobitki, na 4 wounduje i 4+ ward. Brzmi może nieprawdopodobnie ale 20 łuków na turę - statystycznie 1 spada :D
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No włanie o to chodzi, że jedna. A musisz wbić 4 woundy. Czyli przez 2/3 gry będziesz strzelał w jeden cel, który gdy zostanie na 1 woundzie zasłoni się harpiami lub czymkolwiek. Nie mówiąc o tym, że międzyczasie harpie rozwalą ci bolce, jeżeli łucznicy nie będą ich chronić.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

No wiem, ogólnie chodziło mi o zmiękczenie kociołka, 13 ataków jak pisał Ice-T przeraża IMO nawet 14 WL a jak chociażby 2 spadną to 5 ataków nie robi aż takiego wrażenia w CC. Na małe punkty ciężko by było czymś ugryźć kociołek, może SM lub DP ale tych pierwszych lubią kusze DE :) a Ci drudzy mają zazwyczaj inne zadania niż ugrzęznąć w kotle z krwią :D
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja kociołek rozwalam zawsz WL z BoB. Jak panie stracą hate, nie są już takie cwane :) Niemniej, bardzo ciężko jest rozalić kociałok bez strat własnych. I nie radzę szarżować DP w kocioł. Jest bardzo duża szansa. że się odbiją. Wiem, bo próbowałem.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ogólnie dochodze do ostatecznej rozpy HE na 2250 (przynajmniej obecnie): wygląda ona tak:

Star dragon (VoD, AoC, AoL, lanca)
Mag II (scroll, seer)
Mag II (2x scroll, silver wand)

10x łuki
10x spearelves

5x SM
5x SM
6x DP (WB)
5x DP (BoS)
5x SH

3x RBT
1x GE

mniej więcej zagrałem tym 6 bitew (były małe wariacje rozpy, ale wyniki są cool: pierwsza bitwa wtopiona z VC jakieś 17/18 czyli do tyłu, nasatępne dwie z wampirami to odpowiedni 20 i 18 do przodu, zaś 3 bitwy z skavenami (2 latary, stormówa, jezyki etc.) to wyniki odpowiedni: 18, 19, 20 dla Ulthuanu :D

Myśle troszke nad wywaleniem poziomu i silver wanda z maga co ma 2 scrolle, i awansowanie SH na DP, ewentualnie, zamiast SH wchodzi fast i kolejne 5 SM.

5 SM są kapitalni, takie tanie a tyle potrafi :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Zelgadis
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 121

Post autor: Zelgadis »

Kosa czy nie lepiej zamiast II poziomu na magach to dać 2x Zwykły Caddy a za pozostałe punkty dać więcej jednostek SM lub dodać jakiś jeszcze oddział?
Koszmarnie jest być kucharzem na służbie bogów chaosu:

- Nurgl je tylko ser pleśniowy i kiszoną kapustę
- Khorne uwielbia posiekane na plasterki, krwiste steki
- Slaanesh kocha babeczki przygotowywane w ogniu namiętności
- Tzeenth jest za zmianami więc ogłosił strajk głodowy

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

magia to też fajna rzecz, a pod koniec bitwy już się da czarować całkiem nieżle. Przeciwnikowi i tak kończą się scrolle, czasem może DD gdzieś przepadają wraz ze śmiercią maga jakiegoś. Warto mieć magie. Dzięki niej ciśniejsz w każdej fazie tury oraz masz kolejny atut aby do przeciwnik się martwił zanim dojdzie do prawdziwych walk. Dlatego się mocno zastanawiam czy ciać ten level, ale z drugiej strony kolejny oddział DP się by przydał, a SH nie mają do nich absolutnie porównania.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ja zawsze wolę ellyrion od WB na princach. Ja trochę się zawiodłem na 2 małych magach do czarowania, więc proponuje zdjąć levele, dać trickster pendant lub scrolla magowil i masz 130 pkt więcej.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

6 DP z WB to jest już oddział, ktorego przciwnik musi się obawiać, na szóśtce wole zdecydowanie WB jak mam jeden oddział DP to mocnego naciskania, gdyż ten z BoS stoi troszke z tyłu, trzyma flanke i raczej uważa na siebie, jednak się sprawdza, dużo bardziej niż PG z BoS (oczywiście u mnie).

Mam jeszcze taki jeden dziwaczny plan, aby wstawić jednak BSB... na koniku, z lancą, pełnym sprzętem etc. i dać mu 1 lvl magiczny, oraz drugi mag 2lvl z 2xscroll i silver wandem.

Chyba warto przetestować, BSB jest zawsze fajny, oddział DP wtedy robi się już naprawde niebezpieczny, ochrona magiczna to scroll mniej, ale jest te 4DD, to 3 to zdecydowanie za mało. I poczarować też się jakoś da, jest 6-8 kości... Kiedyś może popróbuje :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

IMO lepiej tych dwóch magów 2 levelowych zostawić. Zawsze 2 czary to nie jeden a niestety tylko jeden seer.

Kiedyś też myślałem nad BSB 1 lvl ale chyba ta konfiguracja sprawdzałaby się tylko z High Magic (Shield, ewentualnie Drain). Zawsze w walce można rzucić.

PS. @Kosa widzę że już całkowicie odszedłeś od WL :wink: Ja ostatnio gram sporo z Lizakami i nie widzę w tym zestawieniu SM :) ale oczywiście SM miażdżą
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

a ja ostatnio doszedłem do tego, że moja rozpa wygląda tak:
smok z princem - standart :)
mag lvl 2 2 ds
noble bsb - mag lvl 1 (właśnie high magia) na koniku
3 bolce
12 SM z LS
7 SM z BoS
8 SH
orieł
10 łuczników
10 spear elfów
lion chariot
Obrazek

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Taka rozpa raczej 4fun ale może coś z tego wyjdzie...
2250

Arcy 360
BOH

Mage lv2 185
2x scroll, silver wound

mage lv2 180
scroll,ring of corin

Noble 141
dragon armour, white sword, talisman of loec

10x archer 110

10x archer 110

3x maneater 270
G. weapon, h.armour

canon 85

BT 100

5x Dragon princes 185
standard, banner of ellyrion

6x Dragon princes 220
standard, Warbanner

5x sword master 75

11x White lion 229
standard,champion, lion standard, amulet of light

PD 12+corin
DD 12

Mam 2 mocne oddziały i mocne wspomagaczki.
Arcy bierze shadow i popycha nobla(nie pamiętam czyja była idea nobla-krejzola ale mi się spodobała) w maszynę/maga która zagraża maneaterom.Arcy Liczy też że wylosuje popychaczkę :wink:
DP z ellyrionem prawdopodobnie będą pozbywać się śmiecia który może przeszkadzać maneaterom

Myślę nad powiększeniem lewków kosztem SM i daniem seera zamiast scrolla i silver wounda kosztem levla na magu.
Jest jeszcze opcja skasować maga wziąć za to BSB+BB poobcinać trochę i dorzucić BOS. Wtedy arcy będzie rzucał 2 czary na turę
co myślicie?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Ukalez pisze:
PS. @Kosa widzę że już całkowicie odszedłeś od WL :wink: Ja ostatnio gram sporo z Lizakami i nie widzę w tym zestawieniu SM :) ale oczywiście SM miażdżą
to nic, 2x75 pkt= 150, nie ma żalu :)

BSB z radiantem nie moze używać drain magic ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zablokowany