Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Corvus Albus pisze:Ile ataków ma helena (same działo)?
pińć

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

1.Czy zakup batalionu jest dobrym pomysłem na zaczęcie zbierania armii?
2.I jaki hero jest lepszy: na deamonic mouncie czy jaggernaucie?
3.I kiedy wyjdzie AB po polsku (chodzi mi o dokładną datę).

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

1. jak nic nie masz to bedziesz zadowolony w batalionu\
2. dzag to tez demonic mount, ogolnie chlopak na dzagu jest khorna a to dosc spora wada (ma tez i zalety) o czym dowiesz sie pozniej, ja bym kupil tego pierwszego.
3. Wyjdzie w przeciagu najblizszych miesiecy, mam nadzieje ze zdaza przed wietami, zazwyczaj wychodzi z opoznieniem ok miesiac- dwa.

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Arantir pisze:1.Czy zakup batalionu jest dobrym pomysłem na zaczęcie zbierania armii?
2.I jaki hero jest lepszy: na deamonic mouncie czy jaggernaucie?
3.I kiedy wyjdzie AB po polsku (chodzi mi o dokładną datę).
Ad.1 I tak i nie, jest sporo potzrebnych rzeczy i wlasiciwe tylko jedna nie uzywana jednostka: Chaos Warriorzy. POlicz czy taniej wyjdzie zakup batalionu czy osobno pudel minus warriorzy.

ad. 2 Zawsze mozna pomalowac w maire neutralnie hero na jugerze i bedzie robil za zwyklego demomnic mounta.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

1. ja jakoś używam warriorów - dobra jednostka, hit power ma porównywalny z kawalerią + zazwyczaj ma jeszcze +1 do CR
2. jak gość jest khornitą to jugger jest po prostu lepszy od deminic mounta a kosztuje tyle samo - daje lepszego SV i ma większą siłę wiec nie ma co porównywać, w innych wypadkach juggera nie można wziąć więc szkoda porównywać

michus
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin/ Wrocek

Post autor: michus »

No i Deamonic Mount ma magiczne ataki, a jagg nie:) Ale jeśli chodzi o niezabijalność gościa, to jagg jest lepszy:) Zadać Ci ranę raczej ciężko, gorzej jak musisz szarżować na opancerzony klocek (bo nieopancerzony wciąga), bo łamie Cię statikiem:)

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

magiczne ataki ??? z jakiej paki ???

jugg ma jeszcze MR(1) - tak przy okazji jak sprawdzałem te "magiczne ataki" :)

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 139
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Dzięki za info. A co do warriorów: to oni mi się podobają i nie omieszkam ich wykorzystać w moich pierwszych rozpiskach, to takie, wielkie napakowane dziady to jest to ;D Wiec chyba batalion to good idea ;P

zamli
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: zamli »

Pytanie dotyczy waszych zapatrywań na format "Restricted"

otóż prosta nieprzesadzona rozpiska oparta o:
Demon Prince z Markiem Tzeencha i Tendrilsem oraz Homuluculusem
2xmag tzeencha na dysku

powoduje to iz pomimo, że posiadamy 10DD to mozna uzyć tylko 7 na ture bo 3 kości odpadają z 3 marków i po 1 z tendrilsa i homuluculusa - czy to nie drobna przesada?

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

mylisz się, mark tzeencha działa na casta a nie na dispel. więc masz te 7DD (i możesz użyć wszystkich które generujesz) oraz z samych magów już 10PD, +3 za marki+ 2 za przedmioty.. więc 15PD, i tu przeginasz, coś trzeba wywalić albo nie używać.

everchosen
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: z daleka

Post autor: everchosen »

1. Czy bonus z warshrina działa na bohatera i oddział, w którym jest heros? Czy może trzeba zadeklarować na kogo ma działać?

2. Trochę mniej związane z tematem :) Czy podałby mi ktoś linka do pełnych zasad Euro CS?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

A czy gift z warshrine działa nadal po jego zniszczeniu?

Awatar użytkownika
aras4rose
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: aras4rose »

everchosen pisze:1. Czy bonus z warshrina działa na bohatera i oddział, w którym jest heros? Czy może trzeba zadeklarować na kogo ma działać?
moim zdaniem trzeba zadeklarować, bo normalnie są to dwa odzielne "oddziały" i mogą działać oddzielnie.
hypnotic pisze:A czy gift z warshrine działa nadal po jego zniszczeniu?
działa, nie jest napisane że znika, tak samo jak rzut na początku bitwy dla chosenów. Jest to dar od bogów a nie dar warshira.
http://picasaweb.google.pl/aras4rose - zdjęcia z moich bitewek (ostatnia 18 sierpień);
Kupno E-pism i E-czasopism

Awatar użytkownika
Asarnil
Oszukista
Posty: 810
Lokalizacja: "Oko Terroru" Toruń
Kontakt:

Post autor: Asarnil »

aras4rose pisze:
everchosen pisze:1. Czy bonus z warshrina działa na bohatera i oddział, w którym jest heros? Czy może trzeba zadeklarować na kogo ma działać?
moim zdaniem trzeba zadeklarować, bo normalnie są to dwa odzielne "oddziały" i mogą działać oddzielnie.
Zdecydowanie myślę, że się mylisz. Z warshrine'a rzucasz na cały oddział, więc wszyscy bohaterowie też dostają, bo są częścią oddziału. To tak samo jak z RiPami, też rzucasz na oddział i działa na wszystkich co są w środku, dopiero jak bohater wychodzi z oddziału, musisz zdecydować, czy RiP zostaje na oddziale, czy ma go bohater i myslę, że tą analogię należy zastosować.

Awatar użytkownika
aras4rose
Pseudoklimaciarz
Posty: 20
Lokalizacja: B-stok
Kontakt:

Post autor: aras4rose »

"single friendly unit" zdecydowanie wybierasz na kogo idzie i na pewno nie jest dopuszczalna sytuacja że przy rozłaczeniu odziału wybierasz gdzie zostaje. I drugi raz w warshire jest powtórzone jak ponownie się rzuca na "single target"

moim zdaniem jak wybiera się oddział, bohaterownie w oddziale nie mają tego bonusa.
http://picasaweb.google.pl/aras4rose - zdjęcia z moich bitewek (ostatnia 18 sierpień);
Kupno E-pism i E-czasopism

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

A czy gift z warshrine działa nadal po jego zniszczeniu?
nie

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

ale czemu.
warshrine ma opiusane,że daje bonus i wymienia bonus, czemu oddział miałby tracić bonus po smierci shrine'a:wink:

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Kozisyn pisze:ale czemu.
warshrine ma opiusane,że daje bonus i wymienia bonus, czemu oddział miałby tracić bonus po smierci shrine'a:wink:
Racja: dokładniej rzecz biorąc: Warshrine daje rzut na Eye of the Gods. Kropka. Następnie jest jeszcze informacja, że jeśli chcemy znów dać rzut na tabelkę temu samemu, lub innemu oddziałowi, to poprzednio wygenerowany efekt jest anulowany.
Czyli dopóki nie chcemy zmienić rezultatu, to trzymany bonus oddział ma na stałe, nawet po zniszczeniu Warshrine.

Za to zdolność dla czempionów oddziałowych działa tylko podczas, gdy Warshrine jest na stole. I tu tak samo, jak czempion zabije bohatera i rzuci na tabelkę, to bonus ma do końca, nawet jak Washrine zginie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Czyli dopóki nie chcemy zmienić rezultatu, to trzymany bonus oddział ma na stałe, nawet po zniszczeniu Warshrine.
a gdzie to masz napisane? imo jest jak z efektami czarow. zabijesz maga to efekt sie konczy

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Wnioskuję tak: Warshrine mówi: "Pick a single friendly unit within 12" of the Warshrine. That unit may immediately roll on the Eye of the Gods table - note the effect generated on your army roster". W tym momencie patrzę co jest napisane w zasadzie Eye of the Gods, a tam widzę zwrot "once the result of the roll has been determined, make a note on your army roster - your character has now this gift for the rest of the battle".
Reszta opisu Warshrine'a mówi tylko, że jeśli zdecydujemy się na ponowne obdarzenie kogoś mocą, to anuluje to poprzedni rezultat uzyskany za pomocą tego Warshrine'a.

Nie ma ani jednej wzmianki/sugestii, że zniszczenie Warshrine kończy działanie tego bonusu, a taki zapis istnieje przy pierwszej części opisu Warshrine dotyczącej dania zasady Eye of the Gods wszystkim czempionom (sformułowanie "Whilst a Warshrine is on the table..." tyczy się tylko pierwszej części zasady Giver of Glory - tej o czempionach)

A jeśli chodzi o efekty czarów: zdaje się, ze tam jest jasno napisane, że ze śmiercią maga wszystkie rzucone/podtrzymywane przez niego czary ulegają rozproszeniu, czy nie ma takiego zapisu w Rulebooku?

ODPOWIEDZ