Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania początkującego

Post autor: Ivo »

A ja trochę z innej beczki. Na warhammer-empire znalazłem takie cudo:
http://farm4.static.flickr.com/3496/391 ... 85d5_o.jpg

Chyba gościu tłumaczył jak zrobił te zadrapania itp. na "obudowie" ale ja nic nie skapowałem. Może ktoś wie (albo potrafi przetłumaczyć) jak uzyskać taki efekt?

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Chodzi o te czarne plamki na żółtym pancerzu ? jak tak to poprostu wash suburst yellow na te elementy i tyle ;).A ta druga strona to pewnie średnio ciemny szary i zamalowane na nm elementy czarnym.

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Czarną stronę można tak:
podkład- całość Adeptus Battlegrey Citadela -potem wash czarnym?

A na żółtą stronę to jaki kolor a potem wash sunbrustem?

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Sorry,że post pod postem ale nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Imperium nie gram. Ale jakbym mial pomalować coś podobnego to zacząlbym od Macharius Solar Orange. Na to parę przejść Macharius Solar Orange- Golden Yellow, Golden Yellow- biala. A te plamy co wyglądają jak pleśń to jakimś szarym + rozjaśnienie. A tą ciemną stronę to szarościami samymi (nie bawilbym się washami).

mam nadzieje że choć trochę pomoglem :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Ivo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ivo »

Hmmm. Dzięki. Ale ja chyba zrobię tak:
Żółta strona:
-podkład
-na brązowo miejsca, gdzie ma być rdza.
-salt chip weathering
-wszystko na subrast yellow
-wystające części na mithril silver
-ewentualnie zwashowac to bestial brownem 50:50 sunbrast yellow

Czarna strona:
-Podkład (biały czy czarny?)
-Wszystko Adeptus Battlegrey
-I wash czarnym

Po dogłębniejszym zapoznaniu się z blogiem tamtego gościa wygląda na to, że on tak to zrobił.
A pozaty coś takiego jest w moich możliwościach malarskich. Natomiast twoja metoda Arbitrze jest chyba dla mnie za trudna.

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Unless differently stated in their description, they can be cast on the Priest himself or on any one character or unit champion within 12" of the Priest.
Healing Hand: The model is immedietaly healed of all the wounds it has suffered during the battle up to that moment.
Czy jest jakikolwiek powód, dla którego na bitwie 2v2 Warrior Priest nie mógłby tego rzucić na bohatera swojego sojusznika?
Queek.

Awatar użytkownika
morgan10005
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: MSWiA Stare Babice

Post autor: morgan10005 »

Taki że nie można rzucać czarów na sojusznicze jednostki-taki dopisek który występuje przeważnie przy graniu w parach. Jak gracie for fun to możecie umówić się że to nie obowiązuje i rzucać czary dowolnie. Ustalcie tylko działanie wszystkich czarów przed.

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Fakt, uściślenia mówią, że nie można rzucać żadnych czarów na sojusznika. A mogę to rzucić na wrogiego bohatera wobec tego? W końcu "any"...
Queek.

Awatar użytkownika
Aves
Chuck Norris
Posty: 421

Post autor: Aves »

Cytuj:
Unless differently stated in their description, they can be cast on the Priest himself or on any one character or unit champion within 12" of the Priest.



Cytuj:
Healing Hand: The model is immedietaly healed of all the wounds it has suffered during the battle up to that moment.
Za to mozesz leczyc wroga.
Shaman says:

-There is no evil spirits, but some just not like you.

-Spirit lives in de temple of flesh, if u devor flesh you devor spirit and get stronge', now pass me im human leg der is some meat left between der toes.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Warrior priest moze byc generalem???
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
ismael
Wodzirej
Posty: 670
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ismael »

Warrior priest moze byc generalem???
Oczywiście. A dlaczego miałby nie móc ?

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Dodam więcej ba inżynier nim może być =D>
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

normalnie jak w zakładzie pracy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja mam dość ciekawe pytanie, mamy Altanke w chalengu, czy lektor ma ward save od altara czy nie, oprócz tego, jeśli nie ma, czy traktowany jest jako model pieszy? ponieważ jeśli tak jest to czy można rzucić na niego np. bears anger z lore of beast?

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ma warda z altara i nie jest pieszy, tylko nie korzysta z as altara
Obrazek

radas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: radas »

Witam
Jako że dopiero zaczynam zbierać imperium mam jedno pytanie, jak to jest z The cult of Ulric, czy przykładowo Teutogen Guard - mogę ich wykorzystać jako unit składając rozpiskę?? czyli jako unit Core?? To samo pytanie mam co do Kislevu - przykladowo Gryphon legion jako Special ? Mam nadzieje ze mnie zrozumiecie.

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

Cult of Ulric oraz Kislev są oficjalnie martwymi armiami. Oficjalnie nie można nimi grać na turniejach, natomiast:
1) nikt Ci nie broni spytać organizatora czy rozpiskę z Cult of Ulric/Kislev dopuści Ci do turnieju. Jeśli się zgodzi to jego zdanie jest ważniejsze od widzimisię GW
2) zawsze możesz nimi grać z kumplami - ja tak robię i to z powodzeniem, choć widać, że niektórych armii/kombinacji wroga nie ma jak ugryźć. Ale pomimo to zabawa przednia
3) Cult of Ulric jest armią samodzielną, Kislev jest oddziałem najemników dla innych armii. Cult of Ulric nie możesz łączyć z Empire, Kislev owszem. Cały czas punkty 1 i 2 obowiązują.

co do modeli - teutogen guards wspaniale spisuje się jako modele greatswords w armii w podstawowym Imperium. w Cult of Ulric są oczywiście core. Winged Lancers bez przeszkód mogą być używani jako Knightly Orders. Kozaków możesz używać jako state troops, warrior of Ulric w CoU, a Bojarzy mogą być bohaterami w Imperium i CoU. W tym wypadku chyba nikt o proxowanie Cię nie posądzi.
a jakby ktoś się czepiał to olej faceta, modele teutonów są w ścisłej czołówce najlepszych modeli GW ever. ich posiadanie daje +3 do splendoru ;) Winged Lancers i kozacy podobnie.

jak jakieś pytania odnośnie Cult of Ulric to wal smiało. chętnie przekabacę młodą duszę na stronę Boga Zimy ;)
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Generalnie Cult of Urlic umarł i nie ma do tych figurek obowiązujących zasad. Jednakże myślę, że nikt nie bedzie Ci robił problemów jeśli dla utrzymania klimatu armii Teutogenów będziesz używał jako Great Swordów, a Priesta Urlica jako Priesta Sigmara. Oczywiście mam na myśli bitwy turniejowe, a nie domówki, bo na nich możesz się omawiać jak chcesz :) Co do Gryfonów to możesz ich wystawić jako rare w ramach armii imperium, a jeśli bierzesz cały kontyngent (wtedy musisz miec boyara i jakieś tam cory wedle ich army lista) to wtedy mogą byc wystawiani jako special. Mam nadzieję, że pomogłem trochę :)
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ale ale...Griffon Legion to najemnicy, z tego co kojarzę, można ich wystawiać jako DoW a w imperium dodatkowo są traktowani jako jednostka imperialna (czytaj, można dołączyć do nich bohaterów, lub dać sztandary - tu z wyjątkiem steel standard), a żadnego zastrzeżenia do nich nie było w tej sprawie

Zablokowany