Polska według Korwina

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Re: Polska według Korwina

Post autor: Dymitr »

cięzko powiedzieć, że Islam jest nietolerancyjny...sama religia w sobie jest chyba najbardziej ekumeniczna ze wszych Wielkich Religii . Ludzi ją wypaczają, to inna sprawa. Ale czy Chrześcijanie nie mieli takiego okresu, że powiedzmy....byli mało tolerancyjni? Żadnej myśli politycznej nie wolno opierac na wyznaniu - bo to nie ładnie wobec choćby ateistów.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

No właśnie ze spisem powszechnym miałem małą nadzieję na pokazanie obrazu ilości ateistów w społeczeństwie ale w spisie nawet mnie nie zapytano o wyznanie... jedynie narodowość :shock:
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

dymitr ja żyje dzisiaj , to co wyprawiał kosciół kiedys mnie nie dotyczy. w przeciwieństwie do bomb wybuchających w londynie.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Kościół to ludzie, którzy sami często wypaczają własną religię. A zdaje się że ekumenizm działa tylko w obrębie chrześcijaństwa, więc nie można powiedzieć że islam jest ekumeniczny mniej lub bardziej.
Szkoda, że nie ma w spisie nic o wierze. https://nsp2011demo.spis.gov.pl/nsp.form/

Za to od 13 lat nieustannie głosuję na partie Korwina. Liberalizm w gospodarce i konserwatyzm w społeczeństwie oparty na chrześcijaństwie odpowiada mi najbardziej z ogólnych założeń wszystkich partii.
Nowy kombajn UPR-WIP i chyba coraz bardziej agresywny język Mikke mogą wpłynąć jedynie, że nie zagłosuję na nikogo.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Karli pisze:No właśnie ze spisem powszechnym miałem małą nadzieję na pokazanie obrazu ilości ateistów w społeczeństwie ale w spisie nawet mnie nie zapytano o wyznanie... jedynie narodowość :shock:
Mi zadnego z tych pytan koles nie zadal ;)
Dmtrij pisze:cięzko powiedzieć, że Islam jest nietolerancyjny...sama religia w sobie jest chyba najbardziej ekumeniczna ze wszych Wielkich Religii . Ludzi ją wypaczają, to inna sprawa. Ale czy Chrześcijanie nie mieli takiego okresu, że powiedzmy....byli mało tolerancyjni? Żadnej myśli politycznej nie wolno opierac na wyznaniu - bo to nie ładnie wobec choćby ateistów.
Islam tolerancyjny? To dlaczego chocby w Arabii Saudyjskiej masz praktyczny zakaz praktykowania (o propagowaniu nie wspomne) innej religii niz islam ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ludzie wypaczają - wydwałao mi sie, że o tym pisałem:)
A katolicy to zawsze szczyt oświecenia i tolerancji... Zapytaj tych co Loyolę poznali:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Ateizm to kwestia czasu. Islam narodził się później, więc też później umrze. Czy katolik cz muzułmanin - zło to samo ! Nie ma mniejszego zła, nie ma wiary bez winy. Ludzie w końcu dorosną do braku wiary, dorosną do braku strachu przed nieznanym i nauczą się akceptować, że czegoś możemy nie wiedzieć, nie zapychając tego opowiastkami na poziomie Andersena, który chociaż fabułę ma lepszą ... :)
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Zgodze sie z przedmowca ze to jeden czort. Aczkolwiek triumfu ateizmu to nie bylbym taki pewny Ale co ludzie wypaczaja? Prawo szariatu? Slowo islam bynajmniej nie pochodzi od slowa pokoj a od poddanstwo. Takie bezwarunkowe i totalitarne poddanstwo. Islamisci maja poprostu wiecej sily w swoich krajach niz KK u nas obecnie i tyle jesli chodzi o zabijanie i narzucanie swojej woli.
A co do pogladow Korwina, to dla mnie pamietam ze szokiem bylo jego porozumienie z LPR (chyba z jednej listy w ktorys wyborach startowali jak sie nie myle), nigdy jakos nie wnikalem w jego poglady na temat nie gospodarcze ale zdziwilo mnie wtedy ze czlowiek przedstawiajacy sie jako liberal dogadal sie z ultra konserwami.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Tak wtedy co LPR był w koalicji :) Ateizm zatriumfuje, bo człowiek ulega ewolucji na całe nasze szczęście a nieszczęście wierzących. Polecam zapoznanie się z dokonaniami neuroteologii ... Jak ktoś zagłębi się w temat i artykuły z NewScientist to odkryje, że w naszym mózgu są luki i czasem coś nie styka kolokwialnie mówiąc - stąd potrzeba "wierzenia" w coś wyższego.
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

The Old Samurai pisze:Jak ktoś zagłębi się w temat i artykuły z NewScientist to odkryje, że w naszym mózgu są luki i czasem coś nie styka kolokwialnie mówiąc - stąd potrzeba "wierzenia" w coś wyższego.
gratuluje zrozumienia tematu. zajmujesz sie tym na co dzien?
a teraz bez złośliwości to prponuje Tobie równie naukowe podejscie . poczytaj troche o kosmosie. może "teorie wszystkiego" hawkinga? co ciekawe on nie jest religinym oszołomem , jest całkiem inteligentny. ja po naczytaniu sie doszedlem do wniosku że to niesłychana arogancja twierdzic że kosmos i wszystko co sie tam dzieje toczy sie od tak.
np to że predkośc rozszerzania sie kosmosu jest predkoscia krytyczna tj jedna tysieczna procetna wolniej a juz dawno by sie zapadł , tyle samo szybciej a byłby zupełnie pusty, nie było by niczego ani galaktyk ani kononowicza. sporo tam takich rewelacji.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Karli pisze:No właśnie ze spisem powszechnym miałem małą nadzieję na pokazanie obrazu ilości ateistów w społeczeństwie ale w spisie nawet mnie nie zapytano o wyznanie... jedynie narodowość :shock:
Bo oni nie pytają o to każdego - wybierają reprezentatywną grupę społeczną i na niej oprą swoje statystyki. Tak czytałem na stronie bodajże GUSu. Miło by było dla Ojca Batmana jakby trafili na większość ateistów. To by dopiero media szalały.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

1) Regularnie czytam artykuły z NewScientists i nie tylko. Wiem o czym mówisz, ja nie uważam, że nic tam nie ma, ale nie potrzebne mi do tego zabobony, bajki i wierzenia na poziomie Chrystusa - bardzo niskim ;)
2) Pytają bardzo rzadko, tylko w przykładnych rodzinach, właśnie propo mojej był "ździw", że jesteśmy wszyscy ateistami :P
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

The Old Samurai pisze: zabobony, bajki i wierzenia na poziomie Chrystusa
nie musisz pisac takich rzeczy zeby podkreslic jaki z ciebie odrodzony humanista. chyba ze inaczej nie potrafisz.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Może, jeśli taka jest jego opinia. Nie zmienia to jednak faktu, że każde wyznanie powinno się traktować z szacunkiem dla ludzkiej odmienności. Jeśli katolik śmieje się z indiańskich szamanów rozmawiających z duchami nie może mieć pretensji, że ktoś inny będzie naśmiewał się ze skazanego dwa tysiące lat temu Izraelity, który do dzisiaj kontynuuje swoją karę w każdym kościele.
Jestem daleki od wartościowania, ale jeśli wymagamy od kogoś szacunku, sami również musimy go okazać, prawda?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Dmtrij pisze:ludzie wypaczają - wydwałao mi sie, że o tym pisałem:)
A katolicy to zawsze szczyt oświecenia i tolerancji... Zapytaj tych co Loyolę poznali:)
a to ciekawa kwestia.
w wiekach srednich islam byl bardzo "humanistyczny" a chrzescianstwo "zabobonne". potem nastapilo odwrocenie rol-> Islam sie zapadl w sobie. Za to Europa przeszla przez renesans i dalej juz poszlo (teraz jest na etapie totalnej laicyzacji).

przecietny Europejczyk nie potrzebuje religii do codziennego funkcjonowania. Przecietny Arab zyje religia, co gorsza jest ciemna masa i kupuje brednie o 100 dziewicach i raju za wysadzenie sie w powietrze z kilkoma niewiernymi (o swoistych zapomogach finansowych wyplacanych przez np Hezbollach nie wspominajac).

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Nigdy nie spotkałem tolerancyjnego katolika, więc wybaczcie ale poziom elokwencji będzie stosowany wprost proporcjonalnie do zjawiska :)
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

The Old Samurai pisze:Nigdy nie spotkałem tolerancyjnego katolika, więc wybaczcie ale poziom elokwencji będzie stosowany wprost proporcjonalnie do zjawiska :)
wiesz to tak jakbym powiedzial ze ateisci to 50% onanisci. bo polowa z ktorym udalo mi sie dotycczas porozmawiac nie wychodzi z domu chyba. no chyba ze mamy im pomagaja :roll:
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
RotARaven
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: RotARaven »

Prawdziwych ateistów znam nie wielu ale ok, podobno to przeciwieństwa się przyciągają. A co do Twojej wypowiedzi, to nie zamierzam się zniżać do tego poziomu, wybacz ;)
- They surrounded us
- That's good, we will fight in every direction
Obrazek
Szczur22 pisze:Bez BSB to jak bez wacka do burdelu. Napijesz się drinka, ale akcji nie bedzie bo spanikujesz.

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

The Old Samurai z takim podejściem to się nie dziwię, że nie spotkałeś tolerancyjnego katolika. Ogólnie temat miał być o Korwinie, a tutaj widzę, że wkrada się religia. Eeeh niektórzy nie popuszczą okazji wyżycia się na katolikach.

Awatar użytkownika
Cytrus Kontynentalny
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Cytrus Kontynentalny »

Rilam pisze:The Old Samurai z takim podejściem to się nie dziwię, że nie spotkałeś tolerancyjnego katolika. Ogólnie temat miał być o Korwinie, a tutaj widzę, że wkrada się religia. Eeeh niektórzy nie popuszczą okazji wyżycia się na katolikach.
Spokojnie :D. Może to neofita, który czując żar swej nowej "wiary" stara się wszystkich nawrócić ;)

Woohoo! Wojujący ateizm =D> +500 do szacunku na dzielnicy.

Zablokowany