Drużynowe Mistrzostwa Polski - Gorzów nad Wartą 11-12.08.12

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drużynowe Mistrzostwa Polski - Gorzów nad Wartą 11-12.08

Post autor: JaceK »

JaceK pisze:Jakkolwiek średnio to dla mnie, jako gracza demonów, korzystne (a nie mam nowych figurek i raczej nie będę miał), to uważam, że powinno się grać na nowych zasadach, które ukazały się 2 tygodnie przed turniejem.
Wystarczyło spojrzeć stronę wcześniej...
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Moim zdaniem zmiany powinny wejść i nie powinno być wyboru . Tak czy inaczej absurdem jest pozwalanie na wybór. Wchodzi nowy podręcznik ,czy nowe zasady to powinniście się do tego dostosować - tym bardziej ,że jest to odpowiednio wcześnie według waszego własnego regulaminu. A tłumaczenie ,że ludzi szlifowali rozpy też jest absurdalne. To nie jest wasza gra tylko firmy GW. Oni decydują kiedy wypuszczają nowe booki czy nowe armie - nie musi wam się to podobać - ale proszę to zaakceptować.
Hoghw!
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jak wchodzi nowy podręcznik to automatycznie puszczamy to bez ograniczeń :mrgreen:

Awatar użytkownika
Malin
Kretozord
Posty: 1705
Lokalizacja: SNOT Gdynia MANTRA Studio
Kontakt:

Post autor: Malin »

Lidder pisze:Jak wchodzi nowy podręcznik to automatycznie puszczamy to bez ograniczeń :mrgreen:
Odzyskam normalne Master of Sorcery, Syrena na heraldzie Slaanesha, dublowanie giftów. Namówiłeś mnie :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

Moim zdaniem zmiany powinny wejść i nie powinno być wyboru . Tak czy inaczej absurdem jest pozwalanie na wybór. Wchodzi nowy podręcznik ,czy nowe zasady to powinniście się do tego dostosować - tym bardziej ,że jest to odpowiednio wcześnie według waszego własnego regulaminu. A tłumaczenie ,że ludzi szlifowali rozpy też jest absurdalne. To nie jest wasza gra tylko firmy GW. Oni decydują kiedy wypuszczają nowe booki czy nowe armie - nie musi wam się to podobać - ale proszę to zaakceptować.
Hoghw!
Na szczęście to nie jest turniej GW :D a decyzje podejmie organizator i jestem pewien że zostawią stare demony tak jak mówi rozsądek, na DMP ma się liczyć skill a nie fakt że jeden kolega może kupić i pomalować w tydzień nowe zabawki a drugi nie :)
Po za tym pamiętam DMP na 7 ed miesiąc po wejściu 8 ed :) (+- pare tygodni)

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3359
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Nie chcę wam zbytnio przeszkadzać w tej romowie, ale tak miedzy Bogiem a prawdą.

Osoby które liczą się w Topie i chcą by ich team zajoł dobre miejsce itak będzie grać starymi Danonami bo te ma ograne i sprawdzone.

Nowe wezmą tylko osoby które nie mają żadnego parcia na wynik tylko od tak poprostu sobie pograć.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Dokładnie jak Śmiechu...
PiotrB pisze:To nie jest wasza gra tylko firmy GW. Oni decydują kiedy wypuszczają nowe booki czy nowe armie - nie musi wam się to podobać - ale proszę to zaakceptować.
Oni nawet nie zdają sobie sprawy z naszego DMP a o ETC nie wspominając... Wydają at random to co może kasę przynieść, gdyby mieli jakiś plan, choćby zaktualizować all booki do obecnej edycji to nie czekałbym 6 lat na cokolwiek nowego... ba, na jakąkolwiek informację odnośnie Woodziaków...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

bigpasiak pisze: Oni nawet nie zdają sobie sprawy z naszego DMP a o ETC nie wspominając...
a zdziwilbys sie :) z ETC jest im nie po drodze, zaczep mnie o ten temat na DMP to Ci poopowiadam.

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

Lidder pisze:Jak wchodzi nowy podręcznik to automatycznie puszczamy to bez ograniczeń :mrgreen:
wlasnie...
jako orgowie jestesmy miedzy mlotem a kowadlem. z jednej strony wyszedl ten dodatek do demonow i powinnismy go dopuscic zgodnie z ustaleniami LL. z drugiej jednak nie powinnismy, bo nie ma jeszcze do nich ograniczen zrobionych przez euro comp ani przez LS.
zrozumcie, ze nie latwo jest dogodzic tym, ktorzy chca sie pobawic juz nowymi zabawkami i tym, ktorzy chca byc jak najlepiej przygotowani. nie flejmujcie orgow/sedziow, bo to do nieczego nie prowadzi.
moze na LL powinnismy zmienic zapis o dopuszczeniu nowego lista do czasu ograniczneia go przez LS? co Wy na to? bedzie to jasniejsze dla graczy i mniej konfliktowe dla orgow.


wezcie za to ze soba trampki do noznej i cieszcie sie z oswietlonego boiska w sobote :)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Buszman pisze:zy i mniej konfliktowe dla orgow.
wezcie za to ze soba trampki do noznej i cieszcie sie z oswietlonego boiska w sobote :)
Oby nie tak jak ostatnim razem :P
xYz

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

Gremlin pisze:
Buszman pisze:zy i mniej konfliktowe dla orgow.
wezcie za to ze soba trampki do noznej i cieszcie sie z oswietlonego boiska w sobote :)
Oby nie tak jak ostatnim razem :P
ostatnim razem nie spodziewalem sie, ze bedziecie chcieli grac o 23 :shock:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Buszman, jaką decyzję nie podejmiecie będzie dobra. Proponuję zamknąć temat dla plebsu (dla nas, graczy) i zostawić to w rękach organizatora.

Buszman
Wodzirej
Posty: 712
Lokalizacja: murzynowo leśne
Kontakt:

Post autor: Buszman »

wiem, ze musimy to zamknac jak najszybciej, ale przy takiej okazji warto tez zmienic zapis na LL.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Buszman pisze:
Gremlin pisze:
Buszman pisze:zy i mniej konfliktowe dla orgow.
wezcie za to ze soba trampki do noznej i cieszcie sie z oswietlonego boiska w sobote :)
Oby nie tak jak ostatnim razem :P
ostatnim razem nie spodziewalem sie, ze bedziecie chcieli grac o 23 :shock:

No po to ludzie pytali w zeszłym roku o światło :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Buszman pisze: moze na LL powinnismy zmienic zapis o dopuszczeniu nowego lista do czasu ograniczneia go przez LS? co Wy na to? bedzie to jasniejsze dla graczy i mniej konfliktowe dla orgow.
LS nie zajmuje się z tego co wiem ograniczaniem czegokolwiek.
Więc taka opcja nie wchodzi w grę.

Oni tylko "prostują niejasne zasady".
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Jako że jestem członkiem RS, to czuję się w obowiązku wesprzeć trochę swoich Miśków, może nie wiedzą nt. zasad, bo jest zerowa praktycznie, ale jakąś radą jako organizator.

Szanowna LL, skoro macie problem z dziurą w regulaminie, to ja mam taką luźną propozycję: może by tak dopisać, że regulamin jakiejkolwiek imprezy w Polsce nie zmienia swojej postaci na 2 tygodnie przed imprezą, niezależnie od okoliczności?

W ten sposób stworzycie nadrzędną zasadę, która wcale nie będzie się kłóciła z powyższą, że trzeba od razu dopuścić coś do użytku bez poprawek i innych pierdół. Można dopisać, że "jeśli jakiś nowy armybook został przeorany wzdłuż i wszerz i zostało więcej niż 2 tygodnie do turnieju, na którym miałby być dopuszczony, to będzie dopuszczony". A w innym przypadku jest za późno i tyle, regulamin pozostaje w takiej i takiej postaci. Macie zwykł konflikt interesów w zasadach, a nieporozumienia wynikają tylko z jednego powodu: braku jednoznacznego stanowiska w danej sprawie. A takie teksty "jeszcze to ustalimy" na chwilę przed imprezą tylko podburzają środowisko i na pewno zamieszanie na forum przed/w trakcie/po turnieju, bo ktoś coś sobie nagle ustala i nie wiadomo, o co chodzi.

Oprócz widzimisię GW, to zadbajcie też o to, by przewidzieć różne sytuacje i kombinacje tak, by zasady były jasne dla wszystkich. W Polsce to MY rządzimy Warhammerem, więc niech się gonią i nie trują dupy, bo nikt tu na smyczy nie jest i nie będzie się podporządkowywał ich fanaberiom. My tworzymy turnieje i my nimi rządzimy. Wtedy organizatorzy będą mogli yebnąć pięścią w stół i twardo przedstawić swoje stanowisko, a jako argument będą mieli obowiązujący zapis, którym pozamykają wszelkie przepychanki.

Inaczej w takich dyskusjach polecą lajkoniki w postaci "+1", co tylko sprawi, że organizatorzy przyjmując którąś z wersji - po prostu staną po czyjejś stronie, a wtedy awantura z przeciwnikami tej opcji gotowa.

Jeśli chodzi o mnie, to ja bym dał te stare demony, bo tak był tworzony turniej chyba, nie? A skoro jest szum, to trudno, bywa. Organizator ma nadstawić klatę jak na niego przystało, brać pochwały i zjebki. Ale ma mieć twarde stanowisko.

Na tydzień przed imprezą to my chcemy dopinać wszystko, zadbać o salę, ogarnąć się pomału... Tak samo gracze, mają ustalone zasady gry, strategie, myślą, jak tu wygrać, a tu nagle na ostatnią chwilę ktoś miesza. Nie mamy czasu na sprawdzanie forum w kwestii zasad. Teraz czekamy na gwizdek do startu. Zamiast się naparzać, to powinniście kozaczyć, kto komu maskę wklepie przy stole, kto ile piwa wypije, a nie się spierać, bo jeszcze się nawet impreza nie zaczęła, a już się nabzdyczyć można ;) No luzie kochani...

Trochę więcej zrozumienia i koleżeńskości, razem robimy te imprezy. I skoro chcecie je co roku, to postarajcie się chociaż uszanowaniem decyzji odwdzięczyć. Nie martwcie się, wiemy, że to dla Was i opinia środowiska jest bardzo ważna. Ale z głową, z rozsądkiem te zasady ustalajmy.

Nie wiem, czy trafiłem, ale dla mnie to takie właśnie proste coś :)

Tyle, mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem :)

P.S. Za jakieś chamskie PM-ki skierowane w stronę organizatora, o których to Furion wspominał, to bym po mordzie walił przy najbliższej okazji. Niektórzy to jednak gówniarze i tchórze schowani za monitorami.

Edit: Aha, od razu dodam, że przyszło mi do głowy poganianie osób odpowiedzialnych za poprawki zasad tak, żeby zdążyli na te 2 tygodnie przed turniejem, bo na forum huczy i oni chcą... Cwaniaków wszędzie pełno. Mam nadzieję, że i tutaj znajdziecie wyjście z sytuacji, żeby znów nie było wojny, że specjalnie ktoś przedłuża ogarnianie nowego podręcznika, żeby turniej był na stare zasady w jakiejś kwestii.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Buszman pisze:wiem, ze musimy to zamknac jak najszybciej, ale przy takiej okazji warto tez zmienic zapis na LL.
Przy okazji jedzenia kotleta mozna sobie walnac piwo co najwyzej.

Zreszta nie wiem co za problem, przeciez zadnego zapisu w regulaminie odnosnie dopuszczania armii nie ma.
Pier... Hipolicie, a nawet nie chce Wam sie poczytac.
Wszystkie decyzje odnosnie regulaminu danego turnieju zaleza od organizatora, a ludzie i tak glosuja nogami.

Reasumujac: Lidder +1

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

moze na LL powinnismy zmienic zapis o dopuszczeniu nowego lista do czasu ograniczneia go przez LS? co Wy na to? bedzie to jasniejsze dla graczy i mniej konfliktowe dla orgow.
Spoko pomysł.
Tylko LS się tym nie zajmuje i LS nie tworzy żadnego comp scora. Chcecie, żeby było euro, to grajcie jak na euro i do organizatorów euro zwracajcie się z pytaniami ;)

Zróbcie tak samo, jak będzie na ETC i po problemie. Jak zabraniacie DoW (oficjalna armia, z kodeksem z 6 edycji), bo tak jest na ETC, to z updatem demonów też zróbcie tak, jak na ETC.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Lidder pisze:Jak wchodzi nowy podręcznik to automatycznie puszczamy to bez ograniczeń :mrgreen:
co prawda to bez znaczenia bo i tak decyzja nalezy do Szmai i Busza jako orgow, ale tak jest jak mowisz w przypadku nowego podrecznika.

w przypadkupdate'u zasad nie bylo zrezygnowania z ograniczen armijnych.

Zauwaz, jak to bylo w przypadku vc gdy wyszedl terrorgheist i banshee. Nie zostaly wtedy zdjete ograniczenia etc z tej armii na szereg turniejow z tymi zabawkami.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dobrze wiem kto może i kto powinien zadecydować, ch**okracja też mnie nie kręci. Dziękuję Shino za tę strawę dla mózgu :)

ODPOWIEDZ