FAQed by GW

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

a ja mam pytanie apropo tego faq-a...
Skoro magiczny luk nie rani magicznymi strzalami to jak jest z krasnoludzkimi maszynami pokrytymi runami??? Te z ognistymi atakami ok... ale przezut scaterrki to sprawa katapy a nie pocisku....

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Tylko, że jest dokładnie napisane, że jakiekolwiek runy na maszynie dają magiczne ataki.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Nie wiedzialem... dzieki

Awatar użytkownika
Kajthek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162

Post autor: Kajthek »

What the FAQ?


Nie wiem o co tyle chałasu. Takie są zasady. Powinniśmy je przyjąć, a że nie pasują one wszystkim ( w tym w sumie i mnie ) to trzeba się z tym pogodzić. Ja nie gram w WFB, żeby wygrywać... Gram dla przyjemności, maluję figurki i muszę przyznać: daje mi to więcej radochy niż jakiekolwiek hobby jakie miałem do tej pory. Dlatego będę raczej sterował się do tych zasad, a kto wie: może kiedyś wypuszczą takie, które będą wszystkim pasować?
Obrazek
"Tu się nie gra, tu się nie hałasuje..."
"Boom De Ah Dah"

Jason
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Jason »

Tak sobie pomyślałem i znalazłem:

Mork's Spirit Totem
"This magical banner adds a number of dispel dice to the pool equal to the unit's rank bonus"

Nie zapomnijcie uściślić że DD dostają obie strony, bo nie ma naspisane że tylko właściciel banerka. A takich rzeczy z opisem kiedy używać jak MoHW jest więcej, ale przyjemność szukania pozostawiam wam :)
The most important rule!
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Lizardmen, Bretonnia, High Elves

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

^ Chyba troche źle trafiłeś z porównaniem.

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

A ja się chciałem jeszcze raz zapytać czy ktoś w końcu zebrał te nonsensy w 1 miejscu - wiele osób pisze że te FAQ parają grę - burzą delikatny balans armii i są syfowate - ok - w których dokładnie miejscach -

Na przykład Treeman Ancient z boundami vs Ksiądz z boundami - jak dla mnie sprawa jasna Treeman - często brany ma 100 limitu i nie chcą mu jeszcze dawać możliości dania bounda bo w ich odczuciu ( mają prawo mieć swoje zdanie ) będzie to za mocne - Priest - ma modlitwy ale może brać boundy bo nie uczyni go to jakoś szczególnie mocniejszym ... Naciągana ta argumentacja ale nie widzę powodu żeby się z nią nie zgodzić ...

Strzelanie nie magicznymi pociskami ? I co z tego ? Znaczy że z bow of loren nie zabijesz wraithow ? I co ? ...

Ludzie narzekają jak zwykle na 2 strony - ze RAW jest debilizmem a z 2 strony jak wychodzą faq - to narzekamy że one nie są RAW ... ehhh

Jeszcze raz apeluje - zrobic liste błędów i nonsensów które w nich są albo które one powodują ...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

THE_END pisze:jak dla mnie sprawa jasna Treeman - często branyzęsto brany ma 100 limitu
jak dla mnie sprawa jasna. Nie wiesz o czym mowisz :roll:

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Treeman Ancient - 100 ptk Limitu magicznych przedmiotów - wystawiany z AoN w challangach nie do zabicia ... aleeee skoro Pan do mnie ad personam to wedle wszelkich standardów mnie też wolno ...

Otóż moi drodzy najbardziej na te Faq psioczy nie kto inni a szanowana LS czyli miedzy innymi Ty - a dlaczego ? Otóż pokazały że wasza koncepcja "uściśleń" jest chybiona , błędna , nie trafiona i śmieszna :wink:

"Uściślenia" - to jak z nazwy wynika ( polecam słownik języka polskiego ) klaryfikacje zasad a nie ich zmiany ... Okazało się że wasz zamysł był zupełnie różny od oficjalnej linii GW - żal ...

Teraz pozostało wam krytykować FAQ - ( przy okazji ktoś kiedyś napisał że DW to nie oficjalna wykładnia zasad - chyba Jankiel - no cóż też sie pomylił )

Zamiast napisać co wam się konkretnie nie podoba i jak to "łamie rozgrywkę" wolisz arbitralnie stwierdzić że się ktoś nie zna - tymczasem te FAQ stawiają pod WIELKIM znakiem zapytania Twoje kompetencje :)

Teraz sam napisze sobie twoją odpowiedz żebyś nie musiał marnować czasu na skrobanie kolejnego posta

"THE_END - pograj nie znasz się , masz małą wiedzę - to MY tworzymy Wfb w tym kraju - zrobiliśmy dla systemu wiele dobrego a to że DW FAQ rozmija się z naszą wizją zasad to wina tego że ONI są do kitu a nie MY - gdybyś w ogóle miał jakiekolwiek pojęcie o zasadach i graniu a nie siedział na forum i pisał pierdoły to byś nie podważał naszego autorytetu - w końcu wycofaliśmy się ze sceny turniejowej - nie bierzemy udziału w lidze bo co to za uściślacze czy sędziowie którzy sami grają - w Orange Ekstraklasie takich ostatnio pozamykali ... a ty śmiesz mieć inne zdanie"

No i moja odpowiedz na "twojego" posta :) - Szczerze przepraszam - zrozumiałem swój błąd i od teraz nie mam zamiaru się wypowiadać w tonie który mógłby chociaż nieznacznie wskazywać że nie mieliście racji albo że te zasady z FAQ są chociażby poprawne

szczere i gorące życzenia miłego wieczoru i jeszcze raz szczere przeprosiny :)

Pozdrawiam END ( idę poczytać rulebooka i sie dokształcić bo mi nie wychodzi ta dyskusja w ogóle :? )

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nie sadzilem ze to powiem: "Gave nie byl taki zly" :roll:

polityka GW jest od lat taka sama-WFB nie jest gra turniejowa a towarzyska i na gry towarzyskie AB sa stonowane...
a ze turnieje rzadza sie swoimi prawami to inna sprawa
w kazdym razie osobiscie wyroslem z HeroHammera-> i z coraz wieksza nostalgia mysle o 6ed

1)o ile mozna przyjac zasade "dura lex sed lex" o tyle jezeli oficjalna odpowiedz na pytanie jest sprzeczne z klarownym opisem z AB/RB to powstaje dosyc doopiata sytuacja
bo z jednej strony nie mozna olac zupelnie oficjalnej wykladni zasad z drugiej po kiego grzyba wykladnia ktora sie kupy nie trzyma?

2)pewnie LS bedzie miala tez na wzglad zapatrywania sie na na owa radosna tworczosc pracownikow GW w innych zaprzyjaznionych krajach; sadze ze pierwsze echa juz sa widoczne na ichnich forach

3)jak sie tendencja bedzie utrzymywala dalej to format "open" wcale nie bedzie oznaczal dopuszczenia specjalnych bohaterow a mniej lub bardziej luznego podejscia do FAQow :lol2:

ps.a mowienie ze 7ed armie sa lepsze to chyba nieporozumienie; patrze na Badlands i musze przyznac ze kowale orkijscy musza wspiac sie na wyzyny-pora wymyslec jakies wunderwaffe bo wyglada to coraz gorzej
moze wielki powrot Mork's War Banner? pumpy z 7S/7T?10Ld na BOWarbossie?gw na Mobs?crossbow?
echhh...te echa 5ed. :wink:

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

THE_END pisze: Otóż moi drodzy najbardziej na te Faq psioczy nie kto inni a szanowana LS czyli miedzy innymi Ty - a dlaczego ? Otóż pokazały że wasza koncepcja "uściśleń" jest chybiona , błędna , nie trafiona i śmieszna :wink:

"Uściślenia" - to jak z nazwy wynika ( polecam słownik języka polskiego ) klaryfikacje zasad a nie ich zmiany ... Okazało się że wasz zamysł był zupełnie różny od oficjalnej linii GW - żal ...

Teraz pozostało wam krytykować FAQ - ( przy okazji ktoś kiedyś napisał że DW to nie oficjalna wykładnia zasad - chyba Jankiel - no cóż też sie pomylił )
Dawno takich bzdur nie czytalem.
Zamiast napisać co wam się konkretnie nie podoba i jak to "łamie rozgrywkę" wolisz arbitralnie stwierdzić że się ktoś nie zna - tymczasem te FAQ stawiają pod WIELKIM znakiem zapytania Twoje kompetencje :)
dla przykladu, zeby daleko nie szukac, zeby nie bylo ze arbitralne i w ogole:
1. ataki dla koni wild ridersow
2. S&S drzewomana na 360 stopni

obie rzeczy niezgodne z RB / AB

Jezeli uwazasz ten FAQ za sensowny, zgodny z zasadami gry w kazdym aspekcie a zwlaszcza z sentencja, ze "ten GW faq to tylko wyjasnienia, nie zmieniamy zasad gry" to faktycznie, idz poczytaj RB.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, o 20:26 przez pelcu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Podoba mi się Twoja odp. :)

A co do tematu, to popieram Golana...
Mamy FAQ to wg. niego gramy.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Co do Fury of Kurnous to moim zdaniem jest tylko lekko naciągane, w opisie jest, że 'Wild Rider gets +1 A if he didnt charge that turn'. Nam wydawało się, że pisząć Wild Rider chodzi o jeźdzca. GW mogło chodzić o cały model. W sumie nie ma tam wyszczególnione, że 'this does not affect steeds'. Tak, jest to głupie ale posiada 0,5% logiki ;)

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

dla przykladu, zeby daleko nie szukac, zeby nie bylo ze arbitralne i w ogole:
1. ataki dla koni wild ridersow
2. S&S drzewomana na 360 stopni
FoK ma dawać tylko Jeźdzcą a Frenzy całemu modelowi - how come ?
S&S zgodne z fluffem ale megaaa przegięte - teraz kalafior będzie tak dobry że ludzie zaczną brać 2 ...
Jezeli uwazasz ten FAQ za sensowny, zgodny z zasadami gry w kazdym aspekcie a zwlaszcza z sentencja, ze "ten GW faq to tylko wyjasnienia, nie zmieniamy zasad gry" to faktycznie, idz poczytaj RB.
Napisz lepszy wyślij do GW - czekaj - a sentencja o "wyjaśnianiu" w bardzo ironiczny sposób odnosi się do "uściśleń" - o wiele bardziej niż do tego Faq - w marcowych było jeszcze że steam jest warty 50% ptk za 5W chociaż jest to mniejwięcej tak zgodne z RAW jak to że nie można rzucać IoC do CC

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

trikk pisze:Co do Fury of Kurnous to moim zdaniem jest tylko lekko naciągane, w opisie jest, że 'Wild Rider gets +1 A if he didnt charge that turn'. Nam wydawało się, że pisząć Wild Rider chodzi o jeźdzca. GW mogło chodzić o cały model. W sumie nie ma tam wyszczególnione, że 'this does not affect steeds'. Tak, jest to głupie ale posiada 0,5% logiki ;)
Obawiam sie, ze nie masz racji :-)

Wild Rider - glupia LS mylnie wyciagnela wniosek, ze chodzi tylko o jezdzca. Mare GW poprawilo, ze tu chodzi o konia tez.

gets + 1 Attack - glupia LS ustalila, ze +1 atak dostaje jezdziec. Madre GW poprawilo, ze atak tez dostaje kon. czyli innymi slowy, "Wild Rider dostaje +2 ataki" i tak wlasnie tez zapis winien byc sformulowany aby logika GW byla w jakimkolwiek stopniu sluszna.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

The_END
Może dlatego, ze FoK to nie Frenzy?
Nie ma przymusu szarżowania?
Nie ma immune to psychology?!

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

THE_END pisze: FoK ma dawać tylko Jeźdzcą a Frenzy całemu modelowi - how come ?
Od kiedy Fury of Kornus to rozszerzenie Frenzy :?: :shock:
S&S zgodne z fluffem ale megaaa przegięte - teraz kalafior będzie tak dobry że ludzie zaczną brać 2 ...
Niezgodne z RB, poczytaj sekcje S&S
IoC do CC
IoC??

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Furionie:
Gdybym ja miał to uściślać, olałbym konie. Ja nie twierdzę, że LS zrobiła błąd. Ja próbuje zrozumieć GW po prostu. W chwili obecnej nic innego mi nie zostaje ;)

P.S. Gdybyś dał +2ataki to nie wiadomo by było, kto ma te 2 ataki, 2 dla jeźdźca, 2 dla konia, po jednym?

Awatar użytkownika
THE_END
Mudżahedin
Posty: 288
Lokalizacja: Z nienacka

Post autor: THE_END »

Od kiedy Fury of Kornus to rozszerzenie Frenzy
Użyj wyobraźni ... może FoK miało być troche inne od frenzy ale dlaczego od razu gorsze ? Ten atak dla konia zmieni rozgrywkę...
Niezgodne z RB, poczytaj sekcje S&S
Czytaj moje posty - żalicie się na RAW a później chcecie go na siłę wdrażać ... Faq stosuje się przed RAW - RAW stosuję się tam gdzie jest coś niejasne ... Jeśli w Faq jest napisane jasno że coś jest tak a nie inaczej to może się coś nie zgadzać z BrB - Faq stosujesz przed ( vide WM/H )

IoN a nie IoC - literka mi przeskoczyła ;) - Dorabianie szkieletów jak byś zastosował RAW to też można by się kłócić że nie da rady rzucić do CC bo nie jest wyraźnie napisane - jest podany tylko przykład itd ...

Ludzie wfb to gra a wy traktujecie to jak "own mother virginity" ...

ODPOWIEDZ