Rozluźnienie i spinanie posladów 4.0

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozluźnienie i spinanie posladów 4.0

Post autor: Klafuti »

Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »


Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Obrazeklol :P

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Krzaczasta jakaś =P~ :mrgreen: .
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Genialna reklama. Prostota jak zwykle kluczem :D

A jak tam prezenty pod choinką? Nawet do szturmowców zawitał Św. Mikołaj:

Gdzieś z facebooka:
Obrazek
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

No, Miśki!

Mam dla Was zagadkę, którą dzisiaj mi znajoma podesłała (źródło pod obrazkiem). Zanim zajrzycie w link, spróbujcie to sami rozwiązać, a potem poczytajcie komentarze :lol:

Obrazek
Źródło
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nie może być... :|
ubolewał widząc te komentarze #-o
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To żeś wrzucił nowośc sprzed 2 tygodni. Wszystko rozbija się o sformułowanie "dwa razy młodsza". Jest one niepoprawne językowo, ale stosowane nagminnie w mowie potocznej. Dlatego część osób poda odpowiedź 98, a część 92. I każdy będzie miał w pewien sposób rację.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Możliwe, że i sprzed dwóch tygodni, a może nawet sprzed 2-óch lat, jak wiele innych rzeczy w Internecie. Nie siedzę od rana do nocy na takich stronach. Data na joemonsterze była dzisiejsza, to wkleiłem :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Andrzej pisze: część osób poda odpowiedź 98, a część 92. I każdy będzie miał w pewien sposób rację.
:mrgreen:
Endrju, odpowiedź "92" jest na 100% niemożliwa, ponieważ w wieku 4 lat siostra urodzi się dopiero za 4 lata. A w zagadce już "była".
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Nie wiem, to jakiś koszmar jest. Jak czytałem te komentarze to nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ludzie trollują po prostu. Chyba jednak teoria Darwina się sprawdza. Na mur pochodzimy od małp. Niektórzy nawet nadal na tym poziomie się utrzymują. Żałość, śmiech, zgroza, nie wiem co silniejsze #-o ...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Andrzej pisze:Wszystko rozbija się o sformułowanie "dwa razy młodsza". Jest one niepoprawne językowo, ale stosowane nagminnie w mowie potocznej. Dlatego część osób poda odpowiedź 98, a część 92. I każdy będzie miał w pewien sposób rację.
Obrazek
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla świeżo ożenionych ku pokrzepieniu serc :wink: :

Ogloszenie z gazety :
>Sprzedam Kompletne wydanie Encyklopedii Britannica.
> 45 tomow. Stan doskonały.
> 1000 dolarow lub najlepsza oferta.
> Dłużej nie bedzie mi potrzebna.
> Ożeniłem się w zeszłym tygodniu.
> Żona wie, kurwa, wszystko!

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

smiejagreg pisze:Nie wiem, to jakiś koszmar jest. Jak czytałem te komentarze to nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ludzie trollują po prostu.
Mam szczerą nadzieję, że tutaj nikt nie pójdzie w ich ślady i nie zacznie nowej matmy tworzyć na poważnie ;)

A dowcip z encyklopedią znam :)
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Morsereg pisze:
Andrzej pisze:Wszystko rozbija się o sformułowanie "dwa razy młodsza". Jest one niepoprawne językowo, ale stosowane nagminnie w mowie potocznej. Dlatego część osób poda odpowiedź 98, a część 92. I każdy będzie miał w pewien sposób rację.
Obrazek
http://www.radiozet.pl/Programy-Archiwa ... razy-mniej

Pytanie powinno być sformułowane "o połowę młodsza" i nie byłoby problemu.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Powiedzenie "dwa razy mniej" jest niepoprawne logicznie z matematycznego punktu widzenia.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
malytroglodytaPL
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 114

Post autor: malytroglodytaPL »

Obrazek
Szczury 1300 pkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Obrazek
Da się ? Da się :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

smiejagreg pisze:Nie wiem, to jakiś koszmar jest. Jak czytałem te komentarze to nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ludzie trollują po prostu. Chyba jednak teoria Darwina się sprawdza. Na mur pochodzimy od małp. Niektórzy nawet nadal na tym poziomie się utrzymują. Żałość, śmiech, zgroza, nie wiem co silniejsze #-o ...
Żałość, śmiech i zgroza to są we mnie silne jak widzę takie posty jak ten. Ludzie serio aż tak bardzo nie wiedzą ani co w języku naukowym znaczy teoria, ani o czym tak naprawdę mówi teoria ewolucji?

Śpieszę z odpowiedzią.
Raz. Teoria naukowa to hipoteza, która została poddana wielokrotnemu sprawdzeniu i jest w generalnym naukowym konsensusie uznawana za prawdziwą z racji ekstensywnego testowania. Dlatego nie mylmy potocznej teorii, która jak wiadomo w praktyce nie musi się sprawdzić, z teorią naukową, którą teoria ewolucji jest. I choć faktem jest, że teoria sama w sobie aksjomatem nie jest - choć może je zawierać - to jednak potrzeba naprawdę dużo dowodów, aby ją obalić. Jak głosi powtarzane przez Dawkinsa (bodajże) porzekadło "extraordinary claims need extraordinary proof".

Dwa. Teoria ewolucji nie mówi, i nigdy nie mówiła, że pochodzimy od małp. Jakiś półinteligent kiedyś sformuował taką myśl, i się przykleiło do różnego rodzaju kreacjonistów i co tępszych ewolucjonistów. Teoria ewolucji małpy człekokształtne określa jako naszych "kuzynów". Owszem, pochodzimy od wspólnego przodka, ale ten przodek nie był małpą sensu stricte. Ktoś może uznać, że to czepialstwo, ale przez takie drobnie niedokładności nasza Ziemia ciągle nosi takich, dla których koronnym argumentem obalającym teorię ewolucji jest to, że to "tylko teoria".

PS. Nie wiem, czy autor komentarza "wierzy" w teorię ewolucji, czy nie. Jeżeli tak, to bardzo fajnie, tylko lepiej sobie doklarować, żeby nie pisać głupot. Jeżeli nie, to proponuję przestać wierzyć w teorię grawitacji i teorię heliocentryczną.
Uerph.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Ratzing pisze:
smiejagreg pisze:Nie wiem, to jakiś koszmar jest. Jak czytałem te komentarze to nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ludzie trollują po prostu. Chyba jednak teoria Darwina się sprawdza. Na mur pochodzimy od małp. Niektórzy nawet nadal na tym poziomie się utrzymują. Żałość, śmiech, zgroza, nie wiem co silniejsze #-o ...
Żałość, śmiech i zgroza to są we mnie silne jak widzę takie posty jak ten. Ludzie serio aż tak bardzo nie wiedzą ani co w języku naukowym znaczy teoria, ani o czym tak naprawdę mówi teoria ewolucji?

Śpieszę z odpowiedzią.
Raz. Teoria naukowa to hipoteza, która została poddana wielokrotnemu sprawdzeniu i jest w generalnym naukowym konsensusie uznawana za prawdziwą z racji ekstensywnego testowania. Dlatego nie mylmy potocznej teorii, która jak wiadomo w praktyce nie musi się sprawdzić, z teorią naukową, którą teoria ewolucji jest. I choć faktem jest, że teoria sama w sobie aksjomatem nie jest - choć może je zawierać - to jednak potrzeba naprawdę dużo dowodów, aby ją obalić. Jak głosi powtarzane przez Dawkinsa (bodajże) porzekadło "extraordinary claims need extraordinary proof".

Dwa. Teoria ewolucji nie mówi, i nigdy nie mówiła, że pochodzimy od małp. Jakiś półinteligent kiedyś sformuował taką myśl, i się przykleiło do różnego rodzaju kreacjonistów i co tępszych ewolucjonistów. Teoria ewolucji małpy człekokształtne określa jako naszych "kuzynów". Owszem, pochodzimy od wspólnego przodka, ale ten przodek nie był małpą sensu stricte. Ktoś może uznać, że to czepialstwo, ale przez takie drobnie niedokładności nasza Ziemia ciągle nosi takich, dla których koronnym argumentem obalającym teorię ewolucji jest to, że to "tylko teoria".

PS. Nie wiem, czy autor komentarza "wierzy" w teorię ewolucji, czy nie. Jeżeli tak, to bardzo fajnie, tylko lepiej sobie doklarować, żeby nie pisać głupot. Jeżeli nie, to proponuję przestać wierzyć w teorię grawitacji i teorię heliocentryczną.
Ratzing - Ty na pewno nie pochodzisz od małpy - nie ma takiej możliwości :mrgreen: :wink:... Rozluźnij się, człowieku, jesteś w odpowiednim temacie. A jak masz z tym problemy - polecam kefir i ogórki kiszone, w ostateczności laxigen :wink: ...

PS. A już tak bardziej poważnie - polecam gorąco szanownemu inteligentowi bliższe zapoznanie się z zasadami interpunkcji i ortografii polskiej. Będzie to na pewno z korzyścią dla wszystkich użytkowników tego forum, którzy czytają Twoje posty...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2014, o 21:02 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany