Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Michaelius »

Ok w sumie racja z tym modelem.

Ale czy w takim razie jak ma kusze/gwiazdki i zdolnosc na killing blow to wtedy juz dziala na ataki strzeleckie ?

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

W rule booku jest napisane że Killing Blow = Walka w ręcz :)
a Lethal Shot = Kiling Blow z broni zasięgowej :)

Też wcześniej kombinowałem z tym KB hehe
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Remx pisze:Na wstępie jest napisane "Model" czyli odnosi się do siły modelu.
Zresztą jak masz ToD'a (jest napisane) model zyskuje KB ale w tym sęk że nie broń zasięgowa.

Tak samo było by można dać z kotła +1A dla kuszników i mogli by 2x strzelać a z multiplem x4 bo niby daje dodatkowy atak hehe :)

Nom ale może więcej graczy się odezwie bo sam na 100% nie jestem pewien, wiem tylko tyle że tak grałem cały czas i nikt mi uwagi nie zwracał że źle liczę :P
Ale nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo jest tam napisane MODEL z racji tego ze może to wziąć Assasin, Hag Queen, HaG wiec dali słowo model gdyż nie należą do jednej klasy... przy strzelaniu z kuszy również uzyskujesz efekt trucizny.

Jak mi dokładnie dasz uściślenie ze to ma być na bazowej sile modelu to Ci przyznam racje.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

W erracie jest napisane że assasin z gwiazdkami może korzystać z manbane i mieć nawet S7(6 od manbane+1 od gwiazdek)!
A skoro gwiazdki są bronią strzelecką/miotaną, to czemu nie można użyć kuszy na tej samej zasadzie?

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Bo kusza ma podaną siłe i to czy model używający jej ma siłe 10 czy 1 nie ma znaczenia....

Kuszy niemożna użyć na tej zasadzie co gwiazdek bo nie jest to throwing weapon...

Awatar użytkownika
Xuun
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Xuun »

Mam pytanie: Czy jest jakakolwiek możliwość by dać hydrze Hatred? Czytałem gdzieś, że można zrobić to Kociołkiem, ale nie mogę nigdzie tego znaleźć- może było tak w poprzednich edycjach.

Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości
Żeby prowadzić wojnę potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.

— Napoleon Bonaparte (1769-1821)

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Zarówno hydra jak i beastmasterzy podlegają zasadzie eternal hatred, kociołek nie będzie potrzebny.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Xuun
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Xuun »

Dzieki za odpowiedź :)

I jeszcze jedno pytanie: Czy kociołek może zaszarżować? Bo opinie są różne :)
Żeby prowadzić wojnę potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.

— Napoleon Bonaparte (1769-1821)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Nie może.
To jest jakoś w zasadach opisane, ze nie mogą gonić ani szarżować...

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 945

Post autor: kamelot »

a poza tym od kiedy kociołek daje hatred??? :shock:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Kociołek NIE może nigdy szarżoawć jest maszyną.

All of models non-magic weapons may be coated with one type of toxins (replacing its Poisoned Attacks) - kusza MA podnoszoną siłę za man bane - opis ogólny kuszy tzn. S 3 jest zastępowany opisem toksyny - a model with weapon coated with manbane always counts itd...

pzdr.
Ż.

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Jezus, litości wy naprawde chcecie przeforsować kusze strzelającą z s6 w smoki ??? Rozumiem że DE to taka biedna rasa która nie daje rady turniejowo :roll: :roll: ale nie przesadzajmy z tym "pomaganiem".....

Może ktoś zacytować początek opisu manebane'a ?? Bo niemam pod ręką booka narazie a pamiętam że kiedyś sam się nad tym zastanawiałem i jest tam chyba kawałek że Manebane zwiększa USER STRENGTH a nie WEAPON STRENGHT.
Assasin ma kusze, kusza ma trucizne, trucizna daje assasinowi S=T+1, ale kusza ma własną siłe 3 i to czy strzela nią typ z s10 czy s1 niema najmniejszego znaczenia.....

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

:mrgreen: jesteście pozbierani, jak kupa liści na zimę - to tak czytając Wasze interpretacje. Właśnie siedzę i rżę ze śmiechu.
Zarówno hydra jak i beastmasterzy podlegają zasadzie eternal hatred, kociołek nie będzie potrzebny.
Duderson, luv ya! :mrgreen:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Yudokuno pisze::mrgreen: jesteście pozbierani, jak kupa liści na zimę - to tak czytając Wasze interpretacje. Właśnie siedzę i rżę ze śmiechu.
a ja nie mogę czytać, bo żal dupe ściska.
a jak dla mnie to handbow też ma ma manbane.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Drako pisze:Jezus, litości wy naprawde chcecie przeforsować kusze strzelającą z s6 w smoki ??? Rozumiem że DE to taka biedna rasa która nie daje rady turniejowo :roll: :roll: ale nie przesadzajmy z tym "pomaganiem".....

Może ktoś zacytować początek opisu manebane'a ?? Bo niemam pod ręką booka narazie a pamiętam że kiedyś sam się nad tym zastanawiałem i jest tam chyba kawałek że Manebane zwiększa USER STRENGTH a nie WEAPON STRENGHT.
Assasin ma kusze, kusza ma trucizne, trucizna daje assasinowi S=T+1, ale kusza ma własną siłe 3 i to czy strzela nią typ z s10 czy s1 niema najmniejszego znaczenia.....
Drako po 1 to jest tylko Handbow
po 2 to jest trucizna
po 3 jeśli nie masz argumentów to się nie kłuć
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

8) Chyba zmienię zdanie i powiem Tak Manbane daje do bowa...

Właśnie przeczytałem w booku początek/wprowadzenie poisonów.
I jest napisane:
Każda niemagiczna broń modelu może zostać pokryta jednym rodzajem trucizny (zastępując Zatrute Ataki modelu).


A ja zapomniałem że przecież HandBow też ma Zatrute Ataki :) więc wymieniasz ową truciznę :)
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

ale o tym samym napisałem w poscie ww.
a generalnie to i tak każdy do strzelania używa gwiazdek bo są lepsze (7 S i 3 strzały) więc dyskusja ma charakter czysto akademicki, Drako nie przeżywaj jej tak bardzo :wink:

pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

:) no niby gwiazdki lepsze ale czasami ja nie biorę gwiazdek a wole +K3 Ataków :)

Posiadamy od 5 do 7 ataków a jak przeciwnik posiada więcej Tafa to krucho z nim :)

Ale zmieniając temat.


Czy do kociołka może przyłączyć się mag ? Bo z tego co mi wiadomo do maszyn można przyłączać Hero a Kociołek jest właśnie liczony jak maszyna. ?
Daemons, X-Wing & Black Tea

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

Nie gorączkuje się i zgadzam się że gwiazdki i tak są lepsze ale uważam za bzdurne zmienianie jasno podanej siły broni.

Co do mojego braku argumentów to poprosiłem o zacytowanie danego kawałka z tekstu z podręcznika angielskiego gdyż sam mam pod ręką tylko polską wersje a ona nie zawsze jest zgodna z orginalną.

W polskim booku- "Model władający bronią pokrytą Człowieczą Zgubą uzyskuje Siłę o jeden wyższą niż wynosi współczynnik Wytrzymałości celu, chyba że jego siła normalnie byłaby i tak wyższa. [...]"

Siły modelu używa się w walce wręcz a nie przy strzelaniu z broni innych niż throwing weapons. Rozumiem że wątpliwości może budzić zapisek wcześniej tu już przytoczony z wstępu o truciznach ale według mnie mówi on tylko o tym że wykupując którąś z dodatkowych trucizn tracimy zatrute ataki.

Takie jest moje IMO logiczne rozumowanie choć może być tak że się myle gdyż warhammer niezawsze jest światem logicznych decyzji



Do kociołka nie może się przyłączyć mag gdyż nie ma zasady "wyznawcy khaina"

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Aj też racja :/ a DE na złość nie mają normalnego Hero który jest wyznawcą :/ lipa (normalny=taki który może wybierać magiczne itemy oraz wierzchowce).

Nie zdążyłem edytować poprzedniej wiadomości więc pytam tutaj.

1).
Chodzi o ArmyBuildera 2.2c a mianowicie gdy dodaje Hydrę poganiacze otrzymują dodatkowy atak tak jakby posiadali dwie bronie ręczne.
Czy to oznacza że bicz jest bronią 1-ręczną i można ją używać z mieczami itp... czy może to błąd w programie ?

2). Nie zdarzyło mi się jeszcze wystawić Mastera/Lorda bez wierzchowca. czy ktoś z was wystawiał takiego piechura ? i w jakim celu, jakie ma zastosowanie taki Bohater ?


Thx.
Daemons, X-Wing & Black Tea

Zablokowany