Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Mac »

1. Bretonnia nie poświęca swojej pierwszej tury. Bretonnia się modli przed bitwą, czego rezultatem jest to, że ich przeciwnik może zaczynać pierwszy (według uściśleń jednak, Bretonnia może zawsze się modlić czy wybrała zaczynanie/stronę, czy została do tego zmuszona - nie ma znaczenia). A więc ward działa od pierwszej tury - niezależnie od tego kto zaczyna - jeśli gracz Bretonni zdecyduje się modlić.

2. Nie radzę opierać zasad matematycznych w grze stołowej. Matematyka z reguły opiera się na teorii a nie praktyce :P. No ale wracając to problemu - ustaw sobie 5 podstawek 20x20mm a przed nimi ustaw 6 podstawek 50x25mm (użyj papierków jak nie masz - bo z mego domysłu, nie wiem czy błędnego czy nie, grasz krasnoludami, a oni raczej w kawaleriach nie przebierają). Teraz poprzesuwaj te 6 podstawek wzdłuż tych 5 podstawek i zobacz w którym momencie najwięcej z tych podstawek będzie się stykało. Wtedy dojdziesz do momentu maksymalizacji oddziału Dragon Prince'ów w walce z wojownikami.

No ale jak chcesz bardzo matematycznie to proszę:
1. Długość 5 podstawek 20x20mm wynosi 10cm.
2. Długość 4 podstawek 25x25mm wynosi 10cm.
3. Pamiętajmy, że podstawki stykające się rogami wciąż mogą walczyć, a więc dokładając 2 podstawki 25x25mm po bokach tych 4, będziemy mieli 6 podstawek, stykających się z pięcioma.

A więc wychodzi, że tak jest możliwość walki linii 6 DP z linią 5 wojowników.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Ok dzieki wielkie, powoli do przodu z zasadami ;].

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Na bitewce wyszły nieścisłości i chciałbym je wyjaśnić niestety na ogólnych zasadach nie są pewni
1. Jeśli rydwan szarżuje okopana maszynę to dostaje trafienia za przeszkodę?? gdyby maszyna stała za murkiem to by dostał a jak traktujemy okopy inżyniera??
i nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie klocek szarżuje na wroga w odległości 4 cale oni uciekają ale 5 cali od klocka jest inny oddział czy wpadam w niego jak pierwszy cel uciekł czy mam spaloną szarże i idę na 3"

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

kanti pisze:Na bitewce wyszły nieścisłości i chciałbym je wyjaśnić niestety na ogólnych zasadach nie są pewni
1. Jeśli rydwan szarżuje okopana maszynę to dostaje trafienia za przeszkodę?? gdyby maszyna stała za murkiem to by dostał a jak traktujemy okopy inżyniera??
i nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie klocek szarżuje na wroga w odległości 4 cale oni uciekają ale 5 cali od klocka jest inny oddział czy wpadam w niego jak pierwszy cel uciekł czy mam spaloną szarże i idę na 3"
1. Według mnie (podkreślam według mnie) rydwan powinien otrzymać obrażenia - maszyna liczy się jakby była chroniona przeszkodą. Przydałaby sie opinia innych.

2. Jeśli wróg uciekł, a ruch 6 cali szarży doprowadza Cię do innej jednostki przeciwnika, wtedy rozgrywasz szarżę na tej innej jednostce przeciwnika, jeśli zdecydujesz się na nią szarżować, bo nie jesteś zobligowany (ze wszystkimi konsekwencjami - czyli reakcje na szarżę, wykonywanie testów psychologicznych i bonusy za niektóre bronie przy szarży itd.)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Mac pisze:1. Bretonnia nie poświęca swojej pierwszej tury. Bretonnia się modli przed bitwą, czego rezultatem jest to, że ich przeciwnik może zaczynać pierwszy (według uściśleń jednak, Bretonnia może zawsze się modlić czy wybrała zaczynanie/stronę, czy została do tego zmuszona - nie ma znaczenia). A więc ward działa od pierwszej tury - niezależnie od tego kto zaczyna - jeśli gracz Bretonni zdecyduje się modlić..
nie do konca masz racje. Po modeliu sie (czyli po wystawieniu) gracz bretki ma warda a ten drugi wybiera kto zaczyna.

jesli breta sie nie modli to zaczyna ten, ktory wybral zaczynanie

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Shino pisze: nie do konca masz racje. Po modeliu sie (czyli po wystawieniu) gracz bretki ma warda a ten drugi wybiera kto zaczyna.

jesli breta sie nie modli to zaczyna ten, ktory wybral zaczynanie
Ahh to w końcu tak to działa. Wiedziałem, że musi być w tym jakiś haczyk i błąd w moim rozumowaniu. Uściślenie nie wyjaśnia tego tak bezpośrednio (przynajmniej jak dla mnie :P)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Dla krasnali co nie odwiedzają kwestii zasad :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=452010#p452010
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Komentarz Grazbirda jest wystarczająco wymowny do tego kolejnego bubla w naszych zasadach.

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Mnie w tym wypadku zastanawia jedno. Otóż sprostowali przy okazji zasady do Slayer army, więc wychodzi, ze nadal zasady do tej armii obowiązują. Czy w takim przypadku nie należało by przywrócić tej armii na turniejowe stoły?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Grichalk pisze:Mnie w tym wypadku zastanawia jedno. Otóż sprostowali przy okazji zasady do Slayer army, więc wychodzi, ze nadal zasady do tej armii obowiązują. Czy w takim przypadku nie należało by przywrócić tej armii na turniejowe stoły?
Właściwie oni ich nie sprostowali ... oni je skopiowali z poprzedniego FAQ, najprawdopodobniej się nad nimi nie zastanawiając za bardzo. Więc czy z poprzedniego FAQ czy z tego teraz, różnicy nie ma.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

szkoda mi Slayerów.....generalnie powinni byli wkleić zasady Slayer army do nowego booka i byłoby po kłopocie...
demonslayer ze skavenslayerem i bronią asf, s 6 kosiłby psy i bloodletterów że aż miło...

a na juggerów: S6, no armou save, deathblow :D

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Warto by bylo brac chlopakow...

A FAQ jest faktycznie smutny. Ja co prawda nie wystawiam speciali, bo nie lubie hero-hammera, ale faktycznie, jak przycieli Thoreka, to teraz juz zadnego sensownego speciala nie mamy. Szczegolnie biorac pod uwage speciali w innych armiach, ktorzy mogliby rozniesc praktycznie caly stol w pojedynke...

Smutne to, smutne...
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Czy można wystawić longów-rangerów bez wystawiania warriorów? sory, że takie głupie pytanie, ale nie jestem pewien. :oops:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Arqueek
Chuck Norris
Posty: 380

Post autor: Arqueek »

Mozna.

Awatar użytkownika
Flo
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: Flo »

moje pytanie wynika z tego, że wczoraj moi kumple ostro sie ze mną sprzeczali więc wolę się upewnić:

Jeżeli tan jest sztandarowym armii ale na jego sztandar nie nałożone są żadne runy to czy on sam może mieć runiczne przedmioty i czy może mieć wielką broń ?

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Jeśli nie ma runicznego sztandaru może nosić runiczne przedmioty, nie może jednak brać dwuraka, wg. ligi sędzieowskiej z tego co pamiętam nie może również brać dwuraka runicznego.

Ja mam pytanie odnośnie nowego booka Skavenów, odpowiedź ma jednak niemałe znaczenie dla naszej armi, więc uważam że nie popełniam grzechu, a unikne w ten sposób bycia zagryzionym :wink: .
W opisie działania Storm Bannera jest wyrażnie napisane, że pociski niemagiczne mogą być wystrzelone tylko po rzuceniu 4+, rozumiem więc, że jeśli strzał jest magiczny, to banner nie ma na niego najmniejszego wpływu, co oznacza że lwia część naszych maszyn nie będzie pod wpływem tego irytującego artefaktu, mam racje?

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Tak .
Poszkodowane są jedynie:żyrokopter,organki i fc.(Nie mogą mieć nałożonych run).

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

W dziale zasad nikt mi nie odpisal wiec moze ktos z was ma pomysl..
Jezeli uzywam Master Rune of Balance podczas parowki (oddzielne pule kostek) - komu zabieram Power Dice'a? Losujecie to jakos?

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Pytanie do osób, które grały kiedys slayerowymi piratami. Ilu ich wystawialiście i czy gołych czy z FCG? Na jakie punkty się sprawdzają?

Pytania niezwykle ważne ponieważ planuję gwiazdkowe zakupy i nie wiem czy mam chcieć tylko jeden boksik z 12 czy jeszcze jakieś blisterki :D :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Quaki pisze:W dziale zasad nikt mi nie odpisal wiec moze ktos z was ma pomysl..
Jezeli uzywam Master Rune of Balance podczas parowki (oddzielne pule kostek) - komu zabieram Power Dice'a? Losujecie to jakos?
Zabierasz kostkę z puli (z tzw. "kostek za armie"). na parówkach pula jest wspólna u sojuszników.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Zablokowany