Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Re: Szybkie pytania

Post autor: czaros357 »

1. A te metalizery vallejo to farbki grupy-Vallejo Model Color, Vallejo Game Color czy jakis inny produkt tej firmy.
2. A teraz poprosilbym ok 15 kolorow farbek Vallejo tak jak wyzej pisalem, a jak komus by sie chcialo to i z GW:D

Z gory dziekuje ludziom dobrej woli :)
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Metalizer to oddzielna seria farb.
Stary DOW, LIZ i WoCH to bardzo duże rozbieżności jeśli chodzi o paletę barw.
Napisz konkretne oddziały i w jakiej kolorystyce je chcesz malować.
szczurek pisze:Mnie ostatnio przypasila zlota P3 ... chyba zaczynam miec dobry patent na zloty ... :wink: Uzywam tez jakies francuskiej farby pebeo(?) ze sklepu dla plastykow .Jest o tyle dobra ,ze po wyschnieci prawie sie swieci (jak zloto w realu sic! do ostatecznych blinkow daje rade :wink: ) .
nieźle, ja osobiście używam cytadelek, nie dają żadnych PRO efektów ale też znalazłem sposób żeby malować złoto takie jak mi się podoba. Jak lubię ciemne/brudne złoto, nie jest zbyt realistyczne ale do świata fantasy i ciemnych kolorków świetnie pasuje :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Namieszalem troche z tymi armiami heheh :) Z Dow mam marksemenow, vespero vandetta i oglah khan woolfboyz czy jakos tak:P Z lizardow i Woch nie mam nic i tak na wyrost napisalem ale mam zamiar sobie cos kupic najprawdopodobniej marauderow,worriorow i knightow. Z lizakow salke lada moment bede mial i kroxigora.

Mysle ze bede potrzebowal czerwony i to jakichs kilka do rozjasnien do marksmenow i chaosu ktory bedzie troche undivided czyli dla mnie w ciemnych tonacjach czern itp oraz ala khorn. Dalej mysle o jakichs niebieskich tez do rozjasnien zeby cos bylo a nie rozjasniac biala. Zielen mam goblin green tylko wiec z 1 by sie jakas ciemna chyba przydala. Dalej ciemnosc nie wiem co i jak co wziac z vallejo tego.... Ogolne pojecie jakies mam ale co konkretnie ktore czerwone niebieskie zielone itp wziac nie mam zielonego pojecia...

Mam nadzieje ze za bardzo nie zakrecilem tutaj ;D
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

maci jakiś pomyśł na zrobienie zastępczej katapy krasnoludzkiej albo jakiejś ładnej konwersji???
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

maci jakiś pomyśł na zrobienie zastępczej katapy krasnoludzkiej albo jakiejś ładnej konwersji???
O matulu... Przecież katapka jest jedną z najprostszych w budowie maszyn. Listewka sosnowa, pociąć i posklejać ramę wg pierwszej lepszej ilustracji (wujek Google pomoże). Naciągi z nitek, albo z żyłki lub drutu (unikamy wtedy włosków). Okucia z kartonu, nity/gwoździe z łebków przyciętych szpilek, albo z kropel wikolu.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Balsa + wikol na stelaż, GS do maskowania połączeń (robisz cuś na kształt blachy z nitami), cienki drut miedziany na olinowanie.Tyle materiały co do wyglądu to oczywiście oryginał z GW + rysunki starych machin, robisz projekt i jedziesz.Najłatwiejszy projekt to nie będzie ale jest, przy odrobinie cierpliwości, do wykonania.
Edit:Lub tak jak Tiger pisze :wink: , ubiegł mnie.

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

czy powietrze w sprayu do aerografów jest ok? nie jestem super malarzem i chce poprostu pokryc aerografem duza powierzchnie i nie pyli mi sie kompresora. jakies opinie?

Awatar użytkownika
Einstein
Mudżahedin
Posty: 244

Post autor: Einstein »

Bardzo podstawowe pytanie: (cos z serii - noob siada do malowania) jak na palecie "rozwodnic farbe"? Kiedy wiem, ze jest juz dobra do malowania? jak nakladac farbe na palete bezposrednio z pudelka? czy do mixow farb rowniez dodajemy wody?

Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

dexterzg pisze:czy powietrze w sprayu do aerografów jest ok? nie jestem super malarzem i chce poprostu pokryc aerografem duza powierzchnie i nie pyli mi sie kompresora. jakies opinie?
w tym powietrzu jest taka wada że masz spadek ciśnienia, tzn. że raz masz mocniejsze, a raz słabsze. . .tak jak ze zwykłym sprayem :wink:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Einstein pisze:Bardzo podstawowe pytanie: (cos z serii - noob siada do malowania) jak na palecie "rozwodnic farbe"? Kiedy wiem, ze jest juz dobra do malowania? jak nakladac farbe na palete bezposrednio z pudelka? czy do mixow farb rowniez dodajemy wody?
Gęstość farby to kwestia subiektywna - zależy m.in. od firmy oraz tego co i jak chcemy pomalować. Raz potrzebna jest gęstsza - do pokrycia kolorem, a raz rzadsza, do wycieniowania.
Musisz po prostu porobić próby - na kawałku plastiku (jakies opakowanie pojedzeniowe) maluj jedno obok drugiego pola, poczynając od farbki ze słoiczka poprzez stopniowo rozcieńczane, możesz sobie notować przy kazdym polu stopień rozcieńczenia; zapamiętuj przy tym konsystencję farby - po pewnym czasie będziesz miał oko wyćwiczone tak, że mieszając patyczkiem będziesz od razu wiedział czy osiągnąłeś potrzebny Ci do danego zadania stopień gęstości. Na tych pomalowanych polach będziesz mógł ocenić krycie farby w zalezności od rozcieńczenia.
Farbkę na paletę albo wyciskam z buteleczki (jak ma dozownik), albo przenoszę patyczkiem, który służy tez do mieszania.
Rozcieńczam wodą destylowaną.
"Pomaluję wasze figsy" - w przypadku niektórych to brzmiałoby jak groźba.

dexterzg
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 134
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dexterzg »

dzieki milo za odpowiedź, czyli ogolnie dosć spoko to powietrze jezeli chce tylko podkładować? i pytanie drugie, czym różnią sie Vallejo Game Color i Vallejo Model Color?

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Up please.... Moglby ktos podac ok. 15 kolorkow na poczatek z palety vallejo game color zeby zaczac malowac... Szerzej co i jak napisalem wyzej. Z gory dziekuje....
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

Ma ktoś pomysł jak zmienić kolor trawki ? Mam na podstawkach efekt pola golfowego a przydało by się coś bardziej odpowiedniego :)

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

Heinrich K. pisze:Ma ktoś pomysł jak zmienić kolor trawki ? Mam na podstawkach efekt pola golfowego a przydało by się coś bardziej odpowiedniego :)
możesz np kupić inną trawkę...
albo ją podpalić...
albo dodać kamyczki, albo inne badziewia...

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

dać kamyczki, czaszki, kości, jakies patyczki (lub igły) albo posypać kwiatem brzozy (jako liście).
Bardzo dobrze wyglądają też podstawki mieszane -> piasek + trawka
Obrazek

Awatar użytkownika
Heinrich K.
Mudżahedin
Posty: 207
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Heinrich K. »

robię podstawki tak jak mówisz Asassello piasek + trawka + jakieś czaszki, kwiatki brzozy przegapiłem niestety. Myślałem że ktoś ma jakiś patent żeby np. zrobić z niej taką wypłowiałą trochę, woda utleniona albo coś...?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ze zmiana koloru trawki może być problem. Jak chcesz by było bardzie kolorowo to albo eksperymentujesz z malowaniem trawy (IMO słaby pomysł) albo kupujesz drugi odcień i odpowiednio kępki układasz.

Choć IMO jak masz już takie podstawki jak opisujesz to nie ma co dalej kombinować. Albo zarzuć jakimś zdjęciem to zobaczymy ten "efekt pola golfowego", bo na swoich podstawkach tego nie mam.
Obrazek

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

możesz też dorobić kije golfowe :P
właśnie wpadłem na pomysł armii golfistów ala blood bowl
może spróbuję zrobić jeden kij mojemu Chaos Warriorowi :mrgreen:

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

gerald_tarrant pisze:możesz też dorobić kije golfowe :P
właśnie wpadłem na pomysł armii golfistów ala blood bowl
:mrgreen:
Jest to jakaś myśl... trochę turbogolfa w skali 28mm , byle nie zagłębiać się w klimaty Tigera Woodsa :wink:

PS. Ktoś pytał o złotą farbkę- polecam Tamiya Goldleaf, świetna jest. Kiedyś miałem wersję słoiczkową, teraz używam paintmarkera [x-12] . Świetna sprawa.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

7 kawalerzystów imperialnych to co mam w domu i chęci brak 300zł

to rzeczy które mam.

a musze mieć 7 blood knightów jakieś pomysły?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

ODPOWIEDZ