Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Re: Szybkie pytania

Post autor: Marcins »

wystaw na allegro za 300zł może jakiś kretyn kupi i kupisz se na legalu blood knightów, ostatnio ktoś sprzedał starterowego rule booka za 130zł :mrgreen:

Homior
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: Homior »

Wie ktoś może jak prezentowaliby się korsarze na podstawkach przypominających pokład(deski)? Z gory dzięki.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Homior pisze:Wie ktoś może jak prezentowaliby się korsarze na podstawkach przypominających pokład(deski)? Z gory dzięki.
Jak mi przyjdzie farbka ze sklepu i skończę malować takowe u moich to będziesz mógł na własne oczy zobaczyć jak to się prezentuje :) W tym tygodniu powinny być zdjęcia.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Homior pisze:Wie ktoś może jak prezentowaliby się korsarze na podstawkach przypominających pokład(deski)? Z gory dzięki.
na microartstudio.com są świetne takie podstawki :) Napewno efekt byłby świetny :)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

To normalne, że pomieszanie żółtej (sunburst) z czarną (chaos black) daje zieloną ? Czy moje farbki są jakieś dziwne?

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

mnie daje brązowo-zielony

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Jakie wybrac 10-12 farb na poczatek z palety vallejo game color???
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

weź te kolory, które będą Ci potrzebne, a odcienie te, które Ci się podobają.
plus oczywiście jakieś must-have jak biała/czarna/brązowa.

Na serio, wygląd malowanych figurek nie będzie zależał od palety jaką wybierzesz, ale do Twoich umiejętności.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Asassello pisze: Na serio, wygląd malowanych figurek nie będzie zależał od palety jaką wybierzesz, ale do Twoich umiejętności.
Zgadzam sie z tym w 100% z tym ze przy niskich zdolnosciach malarskich jakie posiadam:D (teorie znam :P) latwiej jest malowac jak sie ma jakies odcienie. I tak nie wiem czy wybrac np. z czerwonych blood red, red gore czy scab red blood red, tak samo mam z niebieskim. Dotego chcialem jakis zolty + ciekawy fiolet+ ciemna zielen(goblin green mam). I nie wiem czy lepiej jasniejszy odcien ktory pozniej przyciemniac czy ciemniejszy i go rozjasniac....

I kolejna sprawa metaliki z racji ze zamawialbym juz vallejo zamowilbym i z nich metalliki choc rozne sa opinie i tu pytanie jakie ze zlotych a jakie ze srebrnych(mam bodajze mithril silver z GW)

Wiem ze jest wiele osob swietnie malujacych na tym forum ktore wiedza ktore farbki z vallejo sa godne uwagi na poczatek dlatego tez prosze i prosze juz 2 tydzien chyba aby ktos jednak sporzadzil taka liste na 10-13 farbek.

Pozdr
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@czaros masz tu spis farbek wraz ze sposobem mieszania
Czerwienie: bloody red + Black (model color) (wychodzisz do czystego bloody red'a)
żółty: cobra leather lub Gold Yellow (w zależności czy chcesz ciemną czy jaskrawą żółcień) rozjaśniane do Sun Blast
Fiolet: Hexed Lichen i Warlord Purple
C. zieleń: Sick Green (będziesz musiał najprawdopodobniej użyć mieszanki Black i Sick Green jako bazy) rozjaśniane goblin greenem (którą to farbkę ponoć posiadasz)
C. Niebieski: Imperial Blue, Magic Blue
J.niebieski: Magic Blue, biała
C. Brązy: Flat Brown (model color), Beasty Brown
J.Brązy: Beasty Brown, biała
Szary rób mieszając czarny i biały

Metaliki od Vallejo sobie na serio podaruj, chyba że metalizery, wtedy polecam:
Silver i Old Gold, po wyschnięciu wycieniuj je washem.

Podsumowując, lista o którą prosisz (oczywiście IMO):
Black,White, bloody red, Flat Brown, Beasty Brown, Imperial Blue, Magic Blue, Sick Green, Hexed Lichen, Warlord Purple, cobra leather, Gold Yellow, Sun Blast.
czyli 13 kolorów do tego dwa metalizery i Smokey Ink (vallejo) lub badab black wash (Citadel)

Dodam że kolory odcienie się będą zazwyczaj mocno różnić od odpowiedników Citadel więc się nie rozczaruj. Druga sprawa to IMO nie opłaca się opierać całej palety tylko na farbach jednej firmy. Ale jeśli jesteś zdeterminowany to życzę powodzenia :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Po pierwsze bardzo ci dziekuje za wyczerpujacy opis =D>
Arbiter Elegancji pisze: Dodam że kolory odcienie się będą zazwyczaj mocno różnić od odpowiedników
Co do tego znaczy ze vallejo gorzej wyglada od cytadelek?? czy poprostu troche inny odcien ale tez bedzie ladnie wygladal.

A co do listy to odejme jeszcze z niej ciemny braz bo mam scorched brown i moze jedna zolta a w ich miejsce wrzuce jakas na twarze dwarf flesh i chyba jeszcze przydatna bedzie bleached bone.

Odnosnie metalikow skoro kazdy odradza zainwestuje i kupie 2 zlote burnished gold i shining gold GW( czy lepiej ktoras zastapic dwarf bronze czy brazen brass a jesli tak to ktora)

Co do srebra mam mithril silver wiec lepiej dokupic chainmail czy boltgun metal??

Znowu wyszedl maly esej :? Ale jak to mowia kto pyta nie bladzi...
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

czaros357 pisze:Co do tego znaczy ze vallejo gorzej wyglada od cytadelek?? czy poprostu troche inny odcien ale tez bedzie ladnie wygladal.
inny odcień, najczęściej są odrobinę ciemniejsze.
Jeśli chodzi o metaliki Citadel to ze srebrnych zdecydowanie Boltgun Metal i Chainmail na początek wystarczą. Ze zlotem jest gorzej (jak zwykle zresztą :roll: ), IMO przede wszystkim Tin Bitz (koniecznie na czarny podkład) później go rozjaśniaj Shining gold.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Dzieki
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Wiewior-lbn pisze: Zresztą niektórzy ludzie kupują tylko 5 kolorów podstawowy i je mieszają ze saba , tak samo jak robią to ci z GW lub Vallejo
http://i68.photobucket.com/albums/i26/v ... anie_1.png
http://i68.photobucket.com/albums/i26/v ... anie_2.png
Testowal juz ktos to mieszanie?? Jesli tak to jest jakies pokrycie tej tabeli rzeczywiscie??
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Nigdy nie slyszalem żeby któryś z profesjonalnych malarzy bawił się w takie bzdurki.
IMO nie warto życia marnować na zabawy z 5cioma kolorami :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

te tabelki mogą się przydać by uzyskać jakiś dziwny kolor, którego potrzebujemy dosłownie kropelkę, a nie potrzebny nam cały słoiczek.
Maznąć jakieś kamienie szlachetne albo uzyskać kolor washa. Wtedy nawet powtarzalność odcienia tego koloru nie jest potrzebna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jestem tego samego zdania. Jeśli chcesz się babrać z mikroskopem i to wszystko odmierzać, aby zawsze uzyskać jednakowy odcień to proszę bardzo, ale po co.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Pytalem z ciekawosci :) A co do odmierzania to chyba zaden problem w przypadku Vallejo jak maja zakraplacz wiec krople sa mniej wiecej rowne. Natomiast cytadelkami czy jakimis P3 w zyciu bym sie na cos takiego nie porwal bo by to byla iscie aptekarska robota :D
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
maciom
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: wro

Post autor: maciom »

Pytanko

jak zrobić(pomalować) ogień mam goblina który ma zrobiona pochodnie z GS ale nie wiem zupełnie jak się zabrać do malowania
czy jeśli mam przedmiot, który pozwala mi przerzucać każdego warda to, czy mogę też przerzucać ochronę magiczną?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Tutaj masz całkiem smerfastyczny przykład :D
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic.php?f=4&t=44327
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ