Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: InkubPendragon »

Raczej nie. To jest ogloszenie raczej czterdziestkowe. Typy sa dwa. Warlord Titan z FW, albo gra z czasow HH w skali epic. Osobiscie, nie mam zdania co to bedzie.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

Kordelas pisze:
esgaroth pisze:tak sobie myślę teraz... wh40k przerzuca się z 25mm podstawek na 32mm to może w 9ed też nam coś podobnego zrobią wedle mody większe sprzedaje się lepiej, często figurki już się mieszczą na 20mm i trudno je ustawić btb a dobrze by wyglądały np. na 28mm?
Zmiana podstawek setkom modeli... wątpliwe, że GW robiąc w ostatnim okresie tak znaczące machinacje ma w planach zarabiać na podstawkach :lol2:
nie panikujcie bez powodu - GW przerzuciło KILKA masywnych unitów SM-ów na nieco większe podstawki - bo to ładniej wygląda (na turniejach nikt się nie czepia byle było jednolicie) EOT

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

poza tym zmiana podstawek na okrągłe to tylko do planowanego skirmisha, armie możecie sobie zostawić na kwadratach

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Nikt nie panikuje. To jest próba wskazania braku sensu i logiki tego pomysłu. Czytać ze zrozumieniem prosze.
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Nie Ciebie o tchórzostwo i defetyzm przecież oskarżaliśmy :lol2:

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Witam,
InkubPendragon pisze:Raczej nie. To jest ogloszenie raczej czterdziestkowe. Typy sa dwa. Warlord Titan z FW, albo gra z czasow HH w skali epic. Osobiscie, nie mam zdania co to bedzie.
Warlord Titan? o.O Przecież Największy tytan obecnie produkowany "Reaver" to sięga Warlordowi do pasa... Jeśli to prawda to Manta od Tau chyba przestanie być najdroższym modelem...:)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

via DVeight on Warseer
The source is a GW employee in a senior position. Not design team. Very good friend of mine that has for years been trying to get me to play Warhammer and 40K which I started year ago. He let the cat out of the bag when we discussed teeing up a social game. His words were "Let's organise a game soon and also some time get together with the other guys for a last game of 8th edition triumph and treachery. 9th Edition is locked in for release on 11th July.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

To poczekamy do wakacji :roll:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ja tam słyszałem że teraz ma wyjść księga zasad; może w lipcu wychodzi po prostu starter?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Harry o starterze
You are most welcome.
I have posted about this. It is not a 'normal' Fantasy box set. It is more like the recent 40K Box sets. The rules "book" is tiny... barely a booklet even a pamphlet is being over generous ... more of a leaflet ... well I say leaflet, it's closer to a 'post it note'. There is not enough paper in this to wipe your own @rse ... never mind space for enough rules to call it a skirmish game. If Fischer Price made wargames this would be Fischer Price my first wargame. It's good but it's not quite Carling.

(I may be overstating just how small the rulebook is for comedy effect. )

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Dargor pisze:
Warlord Titan? o.O Przecież Największy tytan obecnie produkowany "Reaver" to sięga Warlordowi do pasa... Jeśli to prawda to Manta od Tau chyba przestanie być najdroższym modelem...:)
Obrazek
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Tylko kto normalny wystawia taki model na stół(którego zajmuje chyb 1/4). Od tytanów powinien być Epic nie zwykła 40k.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Murmandamus pisze:Tylko kto normalny wystawia taki model na stół(którego zajmuje chyb 1/4). Od tytanów powinien być Epic nie zwykła 40k.
Mi się wydaje, że w ogóle tylko pewien i to nie za duży procent figurek kupowanych przez ogół klientów GW widzi kiedykolwiek stół do gry.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

GW głównie myśli o hobbystach, zasady robią bo muszą co bardzo dobrze widac. Na 9ed. się jeszcze poczeka, GW wypuszcza teraz reedycje knightow do 40k, a potem pełna armia skitarii.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Skitarii którzy są prześwietni! :) Klimat niesamowity mają te modele
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Patrząc się na te nowe modele Mechanikus, mam ciągle nadzieje, że nowe modele do 9ed. wypadną dobrze. Sam jednak nie wiem czy je kupie bowiem mam jeszcze dużo nie pomalowanych starych. Jak by co to będę wykorzystywać wycofane COK jako nową elfią kawalerię 8) .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

40 to nie mój klimat ale jak zobaczyłem te modele Marsjan to pomyślałem a może?
Dobra robota GW te ci się udały byle tak dalej.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Z Dakka
I have on, Excellent authority, new info.

4 army books which I am assuming will be costly

Skirmish game for sure no news of a new system with blocks of infantry. no idea about how this game will function beyond it being skirmish

old fluff returns via gods like sigmar recreating the old world anew. GREAT NEWS. New kits, New characters, if the old character died in the end times he won't be coming back so pretty much everyone.

this is all I have but it's great stuff since it means new game, New story, New minis, all done WITHOUT invalidating the minis you already own. books will be more generalized so no more individual books but that doesn't stop anyone from playing just one faction.

THE MINIS WE OWN WILL NOT GO TO WASTE.

knowing where this is from I'm starting to work on my fantasy again.

Also round or square bases make no difference. Keep them square or switch won't change anything

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Wspaniałe wieści :) Oby były prawdziwe. [-o<
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Na turniejach można byłoby zabronić łączenia armii na zasadach sojuszy, a w domu niech sobie ludzie dla klimatu mieszają.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Zablokowany