Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
filips9961
Plewa
Posty: 7

Re: Rozpiski

Post autor: filips9961 »

Fumijako pisze:Rycerzami byś szybko mógł być pod armatami i ładnie flankować/ od tylca brać ogry, ale na te punkty ciężko by było porządny oddział taki zrobić, by zmieścić inne potrzebne rzeczy
Rycerze by się przydali , ale są za drodzy jak dla mnie na te punkty.
A horsemani to prawie żadna wartość bojowa. Jak coś się nie uda to w jedną turę ich nie ma.
Forsaken ? LoL nope

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Robi napisałeś, że nie wiesz o co chodzi. A o czymś takim jak multikonto może słyszałeś? Dostałeś bana tylko na tydzień, a już musiałeś znowu łamać regulamin? Nie wiem, ile masz lat i nie za bardzo mnie to obchodzi, ale zachowujesz się (i piszesz) jak rozpieszczony dziesięciolatek.

@ Filips

To są punkty, na które chaos jest bardzo mocny, a rycerze w szczególności. Popróbuj sobie rycerzy Khorna w liczbie 6+, do tego oporowy kloc marasów (też Khorna). Zostaje w tedy jakieś 200 pkt, które możesz dać w maga (np pierwszy poziom z fire, okiem i ruby ringiem) i psy/fast. Jest to chyba najbardziej uniwersalne. Gorzej, że przeciwko krasiom takie sobie.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Jeszcze jeden post w dziale rozpiski o "pupie Maryny" i będzie awantura od nowa. Robi dostałeś tygodniowego bana i o to żeby żaden twój post przez ten tydzień się nie pojawił osobiście zadbam.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
filips9961
Plewa
Posty: 7

Post autor: filips9961 »

@Shadar

To jest chyba najlepsza opcja.

Mam jeszcze pytanie czy ogólnie sprawdza się rozpiska z ''żelazną pięścią,, i fastami pilnującymi flanki?
Forsaken ? LoL nope

flamel88
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: flamel88 »

Witam wszystkich wielbicieli napakowanych z lekka zmutowanych koksów w ciężkich pancerzach :)
Moim inauguracyjnym postem chciałbym podzielić się z wami moją rozpiską na 2400, którą szykuję na "domowy" miniturniej.
Za wszelkie sugestie i porady z góry dziękuję.

Lord

Sorcerer Lord 235

MoT 20
Disc 20
Infernal Puppet 35
Bloodcurling Roar 20
ToP 45
ES 15
4 Level 35

Total: 425

Hero

Exalted Hero 110
BSB 25
Steed +barding 16
Flail 4
Downstone 25
Collar of Khorne 25
Shield 5
MoT 10

Total 220

Exalted Hero 110
BoS Shadow 25
MoN 20
Steed + barding 16
Dragonbane Gem 5
Ironcurse Icon 5
BB 10

Total 191

Core:

Marauder Horsemen x 5 +LA+ Flail 80
Marauder Horsemen x 5 +LA+ Flail 80
Chaos Warriors x20 +MoN+Halberds+Shields+BS+Raptorus Standard+Msc 408
Marauders x30 +MoT + Shields+LA+BS+Msc 212

Special:
Knights x5+ MoT+ Msc+BS+Blasted Banner 290
Knights x5+ MoN +Msc+BS+Banner of Rage 285

Rare:

Helcannon 205

Models: 76 Lords: 18% Heros: 17% Core:32,5% Special:24% Rare: 8,5%

Zastanawiam się czy nie lepiej zamiast helki wziąśc shrina + pieski proszę o ocenę i radę:)

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Spoko rozpa ale:
Maruderzy z buta nawet z tarczami, pancerzem i tzeentchowi niedługo wytrzymają. Lepiej dać im Khorna i GW/flaile żeby przywalili zanim i tak zginą.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

Dawnstone i Collar sa talizmanami więc nie możesz mieć ich jednocześnie na jednym hero. Co do w ten sposób złożonych Marudersów, to ja mam inne zdanie. Chłopcy potrafią wytrzymać nawet dużo ale znowu z oddaniem mają problem :) Ja Heleny bym nie zamienił i w strzelaniu, i w combacie jest dobra. Ogólnie rozpiska też mi się bardzo podoba.

flamel88
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: flamel88 »

Racja co do builda BSB jakos kamien mi sie z enchatem skojarzył, ponadto wyłapałem jeszcze jeden błąd BB chaosu jest za 5pts nie 10. :P Co do marud żywotność khornowców jest 0 a z ich mv nie wiem czy kiedykolwiek dadzą rade użyć flaili wiec tzeentchowcy jakoś bardziej mi pasują. Zatem wersja poprawiona wygląda tak:



Lord

Sorcerer Lord 235

MoT 20
Disc 20
Infernal Puppet 35
Bloodcurling Roar 20
ToP 45
ES 15
4 Level 35

Total: 425

Hero

Exalted Hero 110
BSB 25
Steed +barding 16
Flail 4
Book of Secret (Shadow) 25
Collar of Khorne 25
Shield 5
MoT 10

Total 220

Exalted Hero 110
Downstone 25
MoN 20
Steed + barding 16
Dragonhelm 10
Ironcurse Icon 5
BB 5

Total 191

Core:

Marauder Horsemen x 5 +LA+ Flail 80
Marauder Horsemen x 5 +LA+ Flail 80
Chaos Warriors x20 +MoN+Halberds+Shields+BS+Raptorus Standard+Msc 408
Marauders x30 +MoT + Shields+LA+BS+Msc 212

Special:
Knights x5+ MoT+ Msc+BS+Blasted Banner 290
Knights x5+ MoN +Msc+BS+Banner of Rage 285

Rare:

Helcannon 205

Models: 76 Lords: 18% Heros: 17% Core:32,5% Special:24% Rare: 8,5%

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Skoro to domowy mini turniej to powiedz moze jakie armie tam beda to latwiej bedzie cos doradzic ;)
- imo na bsb sa lepsze itemy niz ksiazka ;)
- na marudach konnych wywalilbym zbroje a pokombinowal jak wrzucic mark of slaanesh.
- Nie lepiej dac na warriorach mark of teczy i szmate z wardem na strzelanie?
- Obawiam sie, ze te 5tki kawy szybko ci zejda. Wzialbym raczej duzy kloc boostowany shrinami. Mialbys przynajmniej w glebokim powazaniu wszelkie brzytwy itp.
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Ksiązka z shadow żeby miotać miasmą jak szatan to akurat jest mega opcja która na pewno się spłaci. Ja bym zostawił.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

flamel88
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: flamel88 »

6-7 osób na pewno dwarfy, He i ogry

-ksiązka j.w
-slaanesh na marudach może i ma sens ale robi z nich za drogą imprezę a to tylko screening/spowalniacz jako taki zbroja lepiej (z resztą gdzieś na tym forum był fajny temat o marudach i było tam to wałkowane 150 razy co lepiej im dać).
-Szmata jest na kawie imho warriorzy z nurglem
-Po pierwsze jest ich po 6 (heros do każdego),a tak na poważnie myślałem o tym ale nie jestem zwolennikiem budowania armii na jednym oddziale za 1000 pts to primo, drugie primo :P są bardziej mobilni, 3 primo ultimo nie wiem jak z nadążaniem shrinów za kawą ale abstrahując od tego ryćki nie są chosenami więc szansa na 12 wynosi dokładnie 1/18 czyli w trzeciej bitwie może dostaną warda (zakładając że shriny żyją do końca każdej).

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

W wolnym czasie policz jeszcze jak to wygląda dla rycerzy z favorką i uzgodnieniem feara. Co do mniejszych oddziałów rycerzy, to za podobne koszta masz szóstki khorna bez szmat.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Jakos nigdy nie mialem problemow wiekszych z boostowaniem kawy ale jak chcesz. Imo duzy oddzial kawy vs np WL wychodzi na plus w przeciwienstwie do malych ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

flamel88
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: flamel88 »

@Shadar 11,4% ale jak mawia mój znajomy, który coś tam pisze z teorii gier: "statystyka to wredna k**** jest" wiec to tylko poglądowo. Khornowcy do przemyślenia choć nie wiem czy oba oddziały zwłaszcza ten z BSB powinny być zależne od frenzy. Choć gdybym ten drugi zamiast Nurgla miał zrobić Khorn to i tak jakiś banner by dać wypadało (choćby warbanner) wiec w sumie nie wiem czy byłby aż taki zysk punktowy.

@Akadera dla dwóch oddziałów nie wiem czy jest sens brać shrine czy nawet dwa. Z WL fakt chyba że dostanie na raz dwie szarże:) ale od czegoś są pozostałe oddziały, spelle itd? Ja wiem że jak ktoś zobaczy 10 Knightów to w pierwszej chwili zrobi w pory ale potem zacznie kminić jak ich rozmontować, jeśli zaś to się stanie jest dla mnie praktycznie po grze.

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

9 knightów z BSB zboostowany shrinami to poza chosenami jedyny oddział chaosu zdolny podjąć walkę 1 vs 1 z WL. Dwa shriny poza boostowaniem ich skutecznie ochraniają flanki, osłaniają przed ostrzałem i zajmują się niewygodnymi oddziałami stojącymi na drodze. Wrzucić boosta wcale nie jest tak trudno (zdecydowanie łatwiej niż 11-12 na bramę) a oddział ma wtedy mobilność i wytrzymałość znacznie przewyższającą chosenów. Proste. I modele prawie tak samo fajne.
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

tyle, ze jest ich 9, strata pojedynczego modelu strasznie boli, szczegolnie ze przed dostanie boosta to nie tak malo prawdopodobne... dlatego wole chosenow.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

flamel88
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: flamel88 »

Ewentualnie wchodzi jeszcze w grę taka opcja:

Chaos Sorcerer Lord
4 lvl Shadow
Infernal puppet
Charmed Shield
Blasphemous Amulet

Total: 335

Chaos Sorcerer
2 lvl
MoT
Disc
Conjoined Homunculus
Spell Familiar
Golden Eye of Tzeentch
Dragonhelm

Total: 230

Exalted Hero
BsB
MoT
Book of Secret
Power Familiar
Flail
Shield

Total: 204

Core:

Marauders Horsemen x5 +LA +Flail 80pts
Marauders Horsemen x5 +LA +Flail 80pts
Marauders x35 +MoT+ Shield+LA+BS+Msc 242pts
Marauders x35 +MoK+ Flail + BS+ Msc 212pts

Special:

Chaos Chosen x21 +FCG+ Wailing Banner+ Favoured +Shields+GW 546

Rare:

Warshrine 130
Warshrine130
Helcannon 205

2394pts models:90 Lords: 14,5% Hero: 18% Core: 25,5% Special: 22,7% Rare: 19,3%

Taki full defence bez kawy <chlip>

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Full defens... heh, grałem kiedyś taką rozpą. W 2 turze nie wytrzymałem i ruszyłem do przodu zakładając maskę :D
Pocisk pisze:No sztandar jest mocny... dużo rzeczy jest mocnych, zamknijcie japy i nauczcie się grać

flamel88
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: flamel88 »

Hahaha prawdziwy chaos warrior zawsze wyjdzie z człowieka :D A co myślisz o tej rozpisce? Jakies zmiany?

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Wymienilbym pieszych maruderow na warriorow, sa wytrzymalsi ;)
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

ODPOWIEDZ