Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Jeszcze nie było żadnych informacji na ten temat.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

8 miala dzieki spolszczonemu starterowi
ale o starterze chyba jeszcze mniej wiadomo niz o edycji, albo mi umknely plotki na ten temat

GW nie wydaje amrybookow / codexow po polsku to ciekawe czy zechca tlumaczyc sami nowy rulebook, bo wspolprace z faberami chyba skonczyli dawno temu.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Żaba pisze:
Klafuti pisze:Na turniejach można byłoby zabronić łączenia armii na zasadach sojuszy, a w domu niech sobie ludzie dla klimatu mieszają.
początkowo byłem wielkim wrogiem sojuszy w 40k - wiadomo skok na kasę. Ale okazało się że jest to skok na kasę ale przy okazji mega urozmaicający grę + dający mnóstwo funu i możliwości w składaniu rozp - opcji jest multum - to jest zmiana na plus.
True that.
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

W sumie to zależy jak.ich nowa polityka i na jaką klientele chcą się otworzyć. Wiadomo polski Rb przyciągnie młodszych.
A ten optymizm na temat mieszania jednostek to pewnie taki sam jak na euro teraz z jednostkami i listami armii w EOT
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Bardzo możliwe, że przy obecnej polityce nie będą chcieli wydawać kasy na tłumaczenia, więc młody obywatelu ucz się angielskiego :wink: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Niemal na pewno nie bedzie polskiego tlumaczenia. GW zrezygnowalo z uslug tlumaczy na nasz jezyk pracujacych nawet na zlecenie. W najblizszej przyszlosci raczej sie to nie zmieni.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

To niedobrze. Mimo siwizny na skroniach, moje czteroosobowe kółko warhammerowców angielski opanowało w stopniu mizernym, więc zostaniemy przy ósemce...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Szanse są bardzo niewielkie patrząc na obecne trendy GW, ale kto wie :)
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, o 19:17 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Raltariki pisze:To niedobrze. Mimo siwizny na skroniach, moje czteroosobowe kółko warhammerowców angielski opanowało w stopniu mizernym, więc zostaniemy przy ósemce...
Niestety, dużym problemem w języku angielskim jest to, że ten język jest niefonetyczny. Dla przykładu, pisze się "Slayer" a wymawia "Slayer ku*wa!!!!" :mrgreen:
Ok a tak na serio, to myśle, że jest na tym forum mnóstwo ludzi dobrej woli, którzy pomogą w tej kwestii.
IMO, dobrym pomysłem był by temat z nowymi zasadami w naszym języku.
Roboty by było dużo, ale pomoc nie oceniona.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Gdyby się znalazło choć kilka osób chętnych do pomocy, to pewnie byśmy zdołali stworzyć polski podręcznik. Skoro sam w znacznym stopniu rozpykałem Mighty Empires... A działałem od zera, tymczasem tutaj można by się oprzeć o tłumaczenie, nazewnictwo poprzedniej edycji, wyłapywać tylko zasady, które się zmieniły... No nic, póki co to są akademickie rozważania. Ale byłoby miło.

In_the_sea_of_blood
Chuck Norris
Posty: 441

Post autor: In_the_sea_of_blood »

Problem tylko jest tego typu, że jak tylko by się oprzeć na zmianach miedzy edycjami, to dla tych co dopiero by zaczeli od 9, to i tak by nic nie zrozumieli. Niestety trzeba by było wszystko po kolei.
Jak by co jak tylko będe miał podręcznik, mogę coś podziałać. Ale tak mówisz, trzeba by trochę więcej chętnych do tego.
"Blood Bowl is like a war- no winners, just survivors"

tomk81
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: tomk81 »

myślicie, że nie będzie podręcznika w wersji PL jak w wyspie krwi ?

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Nope
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Wiecie zasady się zmienią ale nie wszystkie, zasady ruchu w mojej opinii będzie to tylko kopiuj wklej. Może by się dało ale GW zapewne jak tylko wstawisz to na chomika pogrozi ci palcem.

Raltariki
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Raltariki »

Tak sobie właśnie przekartkowałem podręcznik do 7 edycji i faktycznie ogromną większość rzeczy można by skopiować bezpośrednio do podręcznika 8 edycji, więc pewnie przejście z 8 na 9 wyglądałoby podobnie. Nie taki diabeł straszny. A czepianie się braku praw autorskich? Za niekomercyjny projekt spolszczenia podręcznika, projekt, który potencjalnie poszerzy grupę odbiorców gry? No nie wiem...

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Brzmi bardziej jak wishlist niż plotka ale kto wie, może coś się z tego sprawdzi :)

z Bolsa
9th edition rules will not be the big leap was the passage of 7th-8th.
There will be 3 versions of warhammer. The era of Sigmar , recommended to play 500-1500 points and will be a skirmish style game. The era of steel , will be warhammer as we played the last five years. The end of time , magic and 50% to sack commanders and heroes (and know of undeath).
Power dice are based 2d6 (4d6 ET) to 2000 points and another die for every 1000 points, so that playing at 4000 points 4d6 winds of magic would throw (6d6 ET)
Many new spells, although all # 6 allow special salvations
New magical items. Some leave, new ones arrive.
The measure of 8th remain
Regeneration works like a hydra of war. Minis dead back with a single wound to 4+ (I think that carriers just won Warhammer)
Lances make impact hits
+1 Strength spears against mounted units
Always attack first change. Charging units obtained ASP against the charging unit.
Fear as now, but checks are ld -1, -2 terror is ld (battle standards remain unbalanced)
Lethal blow does 1d3 wounds
Death Strike continues heroic killing all
Characters riding monsters have combined profile (which I assume is because the guns were still yelling at them “10 um in the back!”)
Impassivity can be lost with a single row of 5 on the sidewall. Units can not be unmoved against anything that might make thunderous slam.
2d6 scenarios and a table of far greater land
The minis lose half its load roll away if they pass spot (I think it is a simplification of the rules of land 7th) but dangerous ground remains in effect (1s to hurt the minis that make checking)
Building new rules, although still look bad
Combat resolution – numerical superiority again
Table quadrants have also returns.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, o 18:37 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Troche sobie tego nie wyobrazam , faktycznie bardziej jak wishlist to widze
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Jak już ktoś pisze takie głupoty to mógłby chociaż poprawnych nazw używać a nie jakieś lethal blow'y i death strike'i :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Kacpi 1998 pisze:Jak już ktoś pisze takie głupoty to mógłby chociaż poprawnych nazw używać a nie jakieś lethal blow'y i death strike'i :)
Po pierwsze to nie wiadomo czy to są głupoty a po drugie nazwy zasad (które obecnie znamy) mogą zawsze się zmienić :)

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

continues sugeruje że to już wcześnie istniało :)

Zablokowany