Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Tullaris »

Mythren nie wiem, co przeszkadzają ci Dinki, to (obok Egzów) najbardziej fajowa i klimatyczna jednostka u DE. COK i Rydwany to podstawowa siła uderzeniowa DE. Morczniak bez swej szlachty dosiadające gadzich wierzchowców to nie to samo.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Pitagoras:
Nie możesz z racji tego ze masz wymienione jednostki do których możesz dołączyć assasina, natomiast po ujawnieniu może do nich dojść.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Mozesz Pitagoras :)
Dlaczego??
Bo napisali tez w AB ze moze sie przylączac do kazdej jednostki DE oprócz kawalerii i jednostek latajacych (harpii)
Noi i dla przykladu wymienili te jednostki a jako ze MMM sa piechota moga miec asassina
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dużo produktów z gamezona ma Monolith Icon.
Kupuję tam głownie dlatego że mam możliwość odbioru osobistego, ale prowadzi też sklep wysyłkowy.

Po mojemu można skutecznie grać bez CO...
W końcu DE mają sporo dobrych jednostek, nie tylko ich.
Warto się zastanowić nad dwoma klocami BG, co prawda tylko jeden będzie miał ASF, ale nawet bez tego BG potrafią namieszać.

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Eltharion pisze:Mozesz Pitagoras :)
Dlaczego??
Bo napisali tez w AB ze moze sie przylączac do kazdej jednostki DE oprócz kawalerii i jednostek latajacych (harpii)
Noi i dla przykladu wymienili te jednostki a jako ze MMM sa piechota moga miec asassina
Nie prawda. Po pierwsze dlatego że MMM to nie DE tylko DoW, po drugie jednostki są wymienione żeby nie było najmniejszych wątpliwości gdzie można umieścić assassina a nie dla przykładu.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

sprawa nie jest jednoznaczna... nie mam pod ręką pdf-a z ROR, ale prawdę mówiąc nie przypominam sobie takiego zakazu, choć dawno tam nie zaglądałem :mrgreen:
nikt nie mówi o ukryciu Assa w Mengilach, mówimy o dołączeniu go podczas gry...
pytanie kontrolne czy mengile mogą korzystać z Ld generała :?: :wink:

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Eltharion pisze:Mozesz Pitagoras :)
Dlaczego??
Bo napisali tez w AB ze moze sie przylączac do kazdej jednostki DE oprócz kawalerii i jednostek latajacych (harpii)
Noi i dla przykladu wymienili te jednostki a jako ze MMM sa piechota moga miec asassina
Plewo do cholery jak sie nie znasz albo nie umiesz czytać to się nie odzywaj! Mam dość już czytania tych wszystkich bzdur które piszesz.
Andronicus pisze:Nie prawda. Po pierwsze dlatego że MMM to nie DE tylko DoW, po drugie jednostki są wymienione żeby nie było najmniejszych wątpliwości gdzie można umieścić assassina a nie dla przykładu.
RoR ;)
Żaba pisze:sprawa nie jest jednoznaczna... nie mam pod ręką pdf-a z ROR, ale prawdę mówiąc nie przypominam sobie takiego zakazu, choć dawno tam nie zaglądałem :mrgreen:
nikt nie mówi o ukryciu Assa w Mengilach, mówimy o dołączeniu go podczas gry...
pytanie kontrolne czy mengile mogą korzystać z Ld generała :?: :wink:

miłego,
Ż.
Żabciu ale ja ten wątek już wyjaśniłem ;) Może do nich dołączyć po ujawinieniu. Tak samo działają na nich moce kotła.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

dobrze to pójdźmy dalej... czy do Mengili może dołączyć się kocioł :?:

:wink:

pa,
Ż.

P.S. proszę nie brać na poważnie tego pytania :lol2:

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Ależ oczywiście ze będzie mógł ;) Jak tylko napiszesz nowy podręcznik :mrgreen:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Andronicus napisał(a):
Nie prawda. Po pierwsze dlatego że MMM to nie DE tylko DoW, po drugie jednostki są wymienione żeby nie było najmniejszych wątpliwości gdzie można umieścić assassina a nie dla przykładu.

RoR ;)
Oj tam... :wink: :mrgreen: Najemnicy w każdym bądź razie.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

1. gdy wypadnie para 6 w zasięgu działania hoteka to jest to nieodparty czar mimo wszystko prawda? - upewniam się

2. czarodziej przeciwnika wali w moich DR k6 z S4 i idealnie zachacza mojego ostatniego konika , natomiast hotek dosięgo tylko pierwszego konia , czy w takim wypadku jeśli czarodziejowi wypadnie dublet , też ma miscata ?
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

ad 1 - miskast ma przewagę nad IF (analogicznie jak wypadną 2x1 oraz 2x6 przy normalnym czarowaniu),

ad 2 - tak cel tj. DR musi być w 12 calach od pierścionka,


pzdr,
Ż.

P.S. no chyba że przeciwnik zadeklaruje że z czaru napewno nie zdejmie tego ostatniego Dark Raidera :wink:

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

1. Assassina nie można dołączać do DoW (patrz faq)
2. Mengile mogą korzystać z Ld generała
3. Kociol nie może dołączyć się do żadnego oddziału
4.
gdy wypadnie para 6 w zasięgu działania hoteka to jest to nieodparty czar mimo wszystko prawda
miscast ma pierwszeństwo przed IF. Czyli po prostu jest miscast, ifki niet.
5.
czarodziej przeciwnika wali w moich DR k6 z S4 i idealnie zachacza mojego ostatniego konika , natomiast hotek dosięgo tylko pierwszego konia , czy w takim wypadku jeśli czarodziejowi wypadnie dublet , też ma miscata ?
tak, hotek obejmuje wszystkie koniki, bo celem jest cały oddział
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Aga mogę prosić o cytat bo znaleść nie moge ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

GarG pisze:Aga mogę prosić o cytat bo znaleść nie moge ;)
bodajze w kronikach '04 lub stary direwolf ;) (juz na stronie gw faqa nie bedzie tego starego). Characterzy nie moga dolaczac sie do ror i dow (ci spoza dow).
. Tak samo działają na nich moce kotła.
a kociol nie dziala tylko na oddzialy de? bo jesli tak to na mengili juz niet :P

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Własnie napisane jest ze wybierasz 1 sprzymierzoną jednostkę. I bynajmniej nie jest to nigdzie uścislone ze musi to być jednostka DE.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Shino pisze:a kociol nie dziala tylko na oddzialy de? bo jesli tak to na mengili juz niet :P
kocioł działa na wszystkie sojusznicze jednostki - w zasadach kotła "friendly units"
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

W sumie wpadlem na to jak podrozowalem.

Czy po rzuceniu chilwinda i zadaniu wounda teradony moga rzucic skalami?
Bo niby to jest Ranged atack w turze moves.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

myślę, że tak skoro ja na turnieju przygasiłem flamery i zmroziłem baśkę to raczej da radę :D
Obrazek

Pedros
Oszukista
Posty: 856

Post autor: Pedros »

Tyle ze oba ataki odbywaja sie w turze strzelania...

Zablokowany