Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Eltharion »

1. To jest 5 ed. wktorej nie bylo Khaina tylko khorn był :? (cale szczescie jeszcze w tedy nie grałem :lol2: )
2 Wlasnie mi przypomnieiscie!!! #-o
With elfki maja na sztandarze sybol khaina :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Barth
Falubaz
Posty: 1317

Post autor: Barth »

Na podstawie czego to piszesz ?
5ed book do DE strona 6 pisze: The Dark Elves worship the bloody-handed God Khaine, or Khaela Mensha Khaine as he is known in the Elven tongue.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dobra dobra!!!
Nie mam 5 ed AB ale wtakim razie co tam robi symbol khorna?? :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Jak dla mnie Khorne i Khain to dwa różne aspekty tego samego boga. Podobna sytuacja jest z Karnosem(czy jak mu tam) którego wyznają WE i taalem którego wyznają ludzie; symbol obydwu jest ten sam, mają podobne dni świąt, charaktery i a dziedziny którym patronują są ludząco podobne.

P.S.: Pisze w oparciu o informacje z pierwszej edycji WFRPG.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Eltharion pisze:Dobra dobra!!!
Nie mam 5 ed AB ale wtakim razie co tam robi symbol khorna?? :?
Widzę Eltharion że masz już w zwyczaju wypowiadać się na tematy, o których nie masz pojęcia :roll:
Jak już pisałem (widocznie nie chciało Ci się czytać) symbol ten występuje również obecnie na jednym z modeli wiedźm. Znak Khaina i Khorna jest taki sam i tyle. Natomiast czy to ten sam bóg niech każdy se już myśli jak chce :wink:

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Teraz ty nie opowiadaj bzdur!!! :?
Jak mozna nie dostrzec róznicy miedzy tymi 2 znakami :lol2:
Sa zupelnie inne =D>
Obrazek
Porównaj sobie
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Po pierwsze nie pisałem że są identyczne tylko podobne i dalej tak uważam. Jeśli uważasz że przez te parę "przekrzywień" są zupełnie inne to Twoja sprawa. Po drugie chcesz zobaczyć identyczny to poszukaj sobie zdjęć modeli wiedźm bo nie chce mi się specjalnie dla Ciebie wklejać.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

A ja mam pytanko jak pozyskać ciemny kolor skory Dark Elfów ?
Taki ni to szary ni to niebieskawy ? :]
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Andronicus pisze:Jak już pisałem (widocznie nie chciało Ci się czytać) symbol ten występuje również obecnie na jednym z modeli wiedźm.Znak Khaina i Khorna jest taki sam i tyle . Natomiast czy to ten sam bóg niech każdy se już myśli jak chce :wink:
Niee... wcale :?
Proponuje poexperymetowac z szarym (forrest grey)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
janior123
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: janior123 »

rzeczywiście ludziom z GW chyba sie znaczka innego niechce wymyslic . -.-

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

gdzie mógłbym pozyskać zasady z 5ed. oprócz kupowania booka na allegro, bo mnie strasznie ciekawi jak to kiedyś było.
Obrazek

Awatar użytkownika
Xuun
Warzywo
Posty: 15

Post autor: Xuun »

A ja mam pytanie dotyczące ASF.

Ostatnio walczyłem z HE i wyszła pewna sprawa.

Jeśli szarżuję na Pheonix Guardów moimi Black Guardami z ASF to kto atakuje pierwszy?

1. Bierze się pod uwagę inicjatywę (W tym wypadku jest równa i wynosi 6) i później każdy kula k6. Ten kto ma wyższy wynik zaczyna.

2. Jeśli Oboje mają ASF i mają równą inicjatywę to nie kula się kostką bo szarżujący atakuje pierwszy z powodu manewru szarży.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
Żeby prowadzić wojnę potrzeba trzech rzeczy: pieniędzy, pieniędzy i pieniędzy.

— Napoleon Bonaparte (1769-1821)

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

zwróćcie uwagę że fluff od 5 ed uległ zmianie - dawniej były wątpliwości czy Khaine jest aspektem Khorna (choć już wtedy wiadomo było że jest bratem Morra), obecnie wyraźnie jest zaznaczone że to zupełnie inne bóstwa (nie ma obecnie np kult of Slanesch), twórcy chcieli wyraźnie odseparować DE od Chaosu. Symbolem Khaina o ile pamiętam z WFB jest zakrwawiony sztylet bądź czaszka. Khain jest zły a nie chaotyczny - to duża różnica !!!

w kwestii ASF polecam lekturę uściśleń sędziowskich (i Faq-a GW)


pzdr,
Ż.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

a ja zarzuce linkiem:
http://strony.aster.pl/barbaros/uscpl.pdf - strona 10, ptk.c Walka wręcz.

Aj żabko wykozystałeś szanse gdy ja wchodziłem na strone z uściśleniami :mrgreen:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Eee... no nie wiem skoro abie jednostki maja ASF to sie kumuluje (chyba :? )....
A ze BG szarzowali oni zaczynaja (takie jest moje skromne zdanie :D )
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Eltharion wszystko jest ładnie wyjaśnione w uściśleniach. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

No wlasnie .... :roll:
Tracimy umiejetnosc logicznego myslenia (wszystko musimy miec napisane)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Eltharion ignorancki zdrajco elfiej rasy , studiowałem księgi dotyczące bogów w świecie batlla zanim twój lud się narodził :evil: .

; P

i nie kumuluje się ASF tylko się znosi.

tracimy umiejętność logicznego pisania ? ; )

Żabciu droga, ale ja mam Liber Chaotice gdzie jest wszystko wyraźnie tłumaczone, ( a pozatym wszyscy wiedzą że fluff 7ed to jakaś kpina dla dzieci : ) i trzeba brać na niego dużą poprawkę ) nigdzie nie negują że khorne nie jest khainem a w moje źródła dowodzą że tak właśnie jest : )

Bogowie są ideami a idea khorna i khaina - rytuały i dary są takie same , khaine to poprostu khorne przeniesiony na elficką modłę . tak jak np prawosławie i katolicyzm .

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jasiuuu pisze:Żabciu droga, ale ja mam Liber Chaotice gdzie jest wszystko wyraźnie tłumaczone, ( a pozatym wszyscy wiedzą że fluff 7ed to jakaś kpina dla dzieci : ) i trzeba brać na niego dużą poprawkę ) nigdzie nie negują że khorne nie jest khainem a w moje źródła dowodzą że tak właśnie jest : )
Jasiuuu dlatego dawno Cię nie widziałem w tych włościach :mrgreen: Tak więc uważaj bo zostaniesz uznany za heretyka i mozesz stracić głowe na ołtarzu khaina :twisted:

P.S Jeśli myślisz ze krwawe egzekucje, morderstwa, ciągłe intrygi i nienawiść do wszystkiego co się rusza to jest fluff dla dzieci to domyślam się ze miałeś ... Ciekawe dziecinstwo :mrgreen:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
janior123
Wałkarz
Posty: 85

Post autor: janior123 »

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Dobre XD

Zablokowany