fantazje

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Rychu
Wałkarz
Posty: 82
Kontakt:

Post autor: Rychu »

rozumiem twoj pogląd ale takie unikanie strzał zamiast ich odbijanie jest bardziej klimatyczne

poza tym taki schemacik : lucznik wypuszcza strzałe-->SM probuje ją odbić-->oczywiście trafia-->ale ma zbyt ostry mieczyk który rozszczepia strałe--> dalej opcjonalnie albo savujesz albo dwa odłamki malowniczo ci sterczą z oczu

moze nieprawdopodobne ale nie porównujmy świta WFB z rzeczywistością nie?

PS: jak wyglądało to odbijanie tych strzał w poprzednich edycjach bo nie jestem obeznany :?:
Leszczu napisał :
"a reszta moze possac jaja."

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

po prostu -1 do hita :)

a co powiesz, zę takie rpzyapdki w historii sie zdarzaly? przykladowo falanga macedońska odbijala swoimi dlugimi na 7 metrów sarisami strzaly lecące w nich. Oczywisćie to dzialalo na innej zasadzie, bo gdy maszerowali pod gradem strzal mieli sarisy uniesione w góre i nimi machali w obie strony tak wiec strzaly tracily swą skuteczność.

A taki elf z dwurakiem na pewno robilby to zdecydowanie lepie i nie widze tutaj niczego zlego i przegietego ani tym bardziej sprzecznego z fluffem.

Dzięki temu byliby dużo bardziej grywalni, bo już zwykle bretońskie chlopy z lukami trafialiby ich nie na 5+ i o zgrozo na 4+ ale na 6+ i 5+, również mieliby szanse z lesnymi lucznikami, w końcu jedna salwa jednego oddzialu nie robilaby miazgi z 12 SM...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

fajnie by było jak by można było dokupić do maga 2 sm ,a do arcy 2 blade masterów i by mogli dawać look out sir poruszali by sie jak skirmish i można by było wejść nimi do oddziału :twisted:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

fajny pomysl :) a w CC póki zyją ci strażnicy nie da sę trafić w maga bo oni go tak oddania oslaniają ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

odział ng goblinów mógłby dostać w dupę od takiego arcysia z blademasterami

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

statystycznie nie :p
to jest tylko 6 ataków trafiających na 3+, 4 wejdą, 4 zabitych przy optymistycznej opcji...
ale pomysl mi się bardzo podoba.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

a arcymag?? :twisted: a jakby był na koniu? 2 slivery?ale to by mogli być nie wiem fastem :lol2:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no ale straż przyboczna to tylko swordmasterzy, nie widze innego rozwiazania. Owszem moglby być na koniu i to bylby wyjątek co do skirmishu i przylączaniu się konnych do skirmishu, bo to są strażnicy, z resztą nawet koń i arcymag to daje remis przegrywany o muzyka :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

to sie zda ta liderke na 8 dwa razy i już sie jest do przodu ale i tak głupio nie mieć arcy maga przez 3 tury :x ale nie zginie:P

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

W 5ed jak sie nie mylę to był skirmisz konny. Też kiedyś przyszedł mi do głowy pomysł z takim chłopakami max 3 w jednostce. Mogą sie dołączyć do każdej jednostki i i stanowią swego rodzaju wsparce. Pomysł z gwardią mi się podoba. W 40k farseer ma do dyspozycji warlook;ów wiec na wzór podobieństwa mogło by być cos takiego również w HE
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

Strażnicy powinni być naprawde elita elit... Kazdy 3 ataki, unikanie strzal na 2+, zawsze wychodzacy look out, przymować challenge, z bazy 4 siły i mogą dołaczyć się do dowolnego oddziału....

A! I powinni być gratis :D

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Ciekawe podsumowanie wątku, jakże twórcze ;)

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

żeby można było na great eagla wejść herosem pieszym wtedy przez jedną turę by sie wchodziło a w drugiej już latać można oczywiście żeby wejść na orła trzeba by było sie z nim spotkać na polu bitwy

Rychu
Wałkarz
Posty: 82
Kontakt:

Post autor: Rychu »

ta gratis... a do lorda na star dragonie to dochodzi straż przyboczna DP na słonecznych smokach tez dwóch :D to by było coś.....oczywiście jakby byli gratis xD aha i smoczki nie zabierają slota bohaterów tylko slota core :twisted: chciałbym tak...

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Z tymi bodygardami to sie zgodze ale tylko w klocku piechotnym np. White lioni albo SM dla maga tak jak napisał kosa wystarczy zwykły champion z lepszym AS np na 4+ reszta jak champion dokupiony do arcy jako bodyguard :D aż mi sie stary wypasiony korchil przypomniał a nie ta miss geja jaka z niego teraz zrobili ;(

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

A jaki był stary Korhil dokładnie?

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

wsv 4+ nastrzelanie dla tych sm?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Fensir pisze:A jaki był stary Korhil dokładnie?
fajny.. z zasadą bodyguard, ktora nie pozwalała atakowac (czy tylko wyzywac) postaci, ktorą ochraniał Korhil :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Genialne jak dla mnie.

Asaliuru
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Zewsząd i znikąd :D

Post autor: Asaliuru »

@Rychu - Ale wtedy znając nasze (Hajelfowe) szczęście te smoczki miały by jedna rane i T3 :D:D

ODPOWIEDZ