Turniej Mikołajkowy

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

grywalne jest wszystko, tylko że w demonach nie ma w co punktów pakować, jak nie można dublować speciali i ograniczenie do 2 herosów...

nawet zastanawiałem się nad screamerami, ale bez warda to już totalnie ssą... może chociaż screamerom byście zostawili warda od wszystkiego? przecież to 1w z t3, byle łuki to zdejmują :P

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

2. Myślę, że nawet mocne ograniczenie demonów jest dla prowadzących je graczy lepsze niż całkowite ich zbanowanie. Faktycznie zdjąłem to ograniczenie, ale myślę, że i tak dosyć mocno są demony obcięte, ale jeszcze grywalne.
W sumie muszę się zgodzić. dodatkowe ograniczanie liczby flamerów nie jest konieczne.
1. Z moich obserwacji wynika, że na ogół wraithy jak już dojdą i dostana WS z hełmu to robią sieczkę i nie potrzeba im do tego szarżowania z boku. Myślę, że 4 to opcja rozsądna.
Zauważ że nawet z hełmem takie 3 wraithy + banshee nawet z 20 zwykłej piechoty z 4+ AS nie są w stanie wygrać 1szej rundy (a kolejne rundy to już możliwy kantratak itp.), nie mówiąc już jak jest bez hełmu albo gdy ta piechota ma T4 czy inne bonusy. I zakładasz, że do walki muszą dojść w komplecie.W Balancing Patchu górna granica to na przykład aż 6 sztuk.

Zastanówcie się nad tym na spokojnie, więcej o to kopii kruszył nie będę, może ktoś tam mnie jeszcze poprze, a jak nie to trudno, przeżyję.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Popieram Cie Assur czesciowo, ale zauwaz, ze przycieta jest tez magia. To jednak utrudnia uszczuplenie wrightow.

Z drugiej strony faktycznie powinniscie dopuscic 5 wrightow.

Reszta regulaminu sie zgadza.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 735
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Wraith'sy nie maja być samograjem bijącym oddziały piechoty od frontu,krzyk i 9 A z S 5 słabe wcale nie jest.Są u VC na szczęście jeszcze 3 inne opcje rare, może ktoś wreszcie je wystawi w takiej sytuacji.

edit:pierwszy byłem :wink:
Ostatnio zmieniony 15 lis 2008, o 11:07 przez SoCiu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Wraithy to nie jest jedyny rare VC, tak jak flejmery nie są jedynym rarem u demonów. Takie cięcia mają zmotywować do wystawiania właśnie tych rzadziej spotykanych na turniejach jednostek.


EDIT: Wrzuciłem ograniczenie dla TK i troszkę zaostrzyłem karniaki za spóźnianie.

Awatar użytkownika
Emilianek
Chuck Norris
Posty: 513
Lokalizacja: Gołków

Post autor: Emilianek »

Mam 2 pytania, mam nadzieję, że pomożecie:
- jak dokładnie mam zapodać rozpę na turniej
- czy taki prox przejdzie na turnieju- w rozpie miałbym orki (tylko zwykłe) a za bohatera wziąłbym sobie BOBB. Jako tego black orka postawiłbym figurkę zwykłego BO, nie jakiegoś bohatera. Czy da rade?

To byłby mój pierwszy turniej, więc proszę o wyrozumiałość.

pozdro

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Z uwagi, że turniej pierwszy, a prox nieznaczny to nie ma żadnego problemu. Co do rozpiski musisz ją zrobić w programie army builder, a potem jak już będzie gotowa to wejść w zapisz jako html lub full text, jak już będzie tak zapisana to taki plik wysłać na maila podanego w pierwszym poście w tym temacie. Jak sobie nie będziesz dawał rady to napisz do mnie na gg. Podane w profilu.

Awatar użytkownika
olo1
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: olo1 »

Czy outriderzy służący za dark riderów i bolec HE robiący jako bolec DE
przejdą jako jedyne proxy w armii?

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Bolec przejdzie, zwłaszcza jak dorzucisz DE jako obsługę, outriderzy nie, będziesz musiał coś pożyczyć.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

ja będe potrzebował pożyczyć 7 BK bo nie zdąże wszystkich skonwertować. chyba że moge imperialnych wystawić jako część oddziału BK
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, o 11:51 przez Manfred, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

przykro mi, musisz pożyczyć

EDIT:
Nie dostałem jeszcze żadnej rozpiski wampirów, więc myślę, że nie jest na to za późno... Wprowadzam jedno ograniczenie więcej dla wampirów, żeby nie było przegięć. Tylko dwa sloty hero mogą być zajęte przez wampiry, oczywiście trzeci slot też jest do wykorzystania, ale tylko przez necromancera czy wight kinga czy co tam jeszcze jest.

Zyraf
Chosen of Slaanesh
Posty: 666
Lokalizacja: Pomiechówek Terror Boyz

Post autor: Zyraf »

Ja poszukam BK dla Ciebie Manfredzie.

Awatar użytkownika
Arecki
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Arecki »

Czy moge uzyskać 4pkt. za malowanie, jeśli mam pomalowane ładnie ponad 90% armii?

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Dzięki Żyrafie ;)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

A nie pomalujesz do 6 grudnia tych kilku modeli żeby mieć 100%? Niestety nie dostaniesz 4 ki bez 100%

Awatar użytkownika
Arecki
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: Arecki »

Moge sie nie wyrobić, jeśli na tym poziomie mam do pomalowania ponad 15 modeli kawy ;/, mówi sie trudno :)

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

No faktycznie, może być ciężko się wyrobić, ale nic nie poradzę, nie ma równych i równiejszych. Sam pewnie też będę grał i nie będę miał pomalowanych 2-3 modeli i na pewno sobie nie dam za to 4ki :wink:.

Awatar użytkownika
Rak Skorpion
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Z za miedzy porośniętej Gruszami i Marmoladą

Post autor: Rak Skorpion »

Wjazd: 10 zuych
troche mnie to rozdrażniło :lol2:

wpadam na turniej prosze mnie zgłosić rospa bedzie na tygodniach :twisted:

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Rak Skorpion pisze: prosze mnie zgłosić rospa bedzie na tygodniach :twisted:
W takim razie poproszę imię nazwisko id i armie na PM, albo tutaj jeśli wolisz.

Awatar użytkownika
Rak Skorpion
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Z za miedzy porośniętej Gruszami i Marmoladą

Post autor: Rak Skorpion »

Michał,,Skorpion'' Raczkiewicz Ogry id nie mam bo to bedzie mój pierwszy tur

pozdro

ODPOWIEDZ