Galeria Bayarda- Różności 27.05.2014

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Re: Dwarf & Empire

Post autor: Kefas »

Bayard pisze:Cóż, w takim razie źle widać :P Maluję od dziecka- będzie z 10 lat, czego Warhammera od około 2 i pół :) Chociaż dopiero od jakiegoś czasu poznaję techniki i wiem, że najbardziej brakuje mi staranności, nad czym właśnie pracuję :)
wszystko da się zrobić... i na pewno jesteś na dobrej drodze do tego żeby malować lepiej

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Mały upload- choroba i brak czasu niestety nie pozwoliły mi pomalować wszystkiego, co chciałem przez ostatnie 2 miesiące, w zasadzie bardzo niewiele zrobiłem :oops: Na pierwszy ogień- 2 warriorów, chempion i zwykły tarczownik, malowani równocześnie z longbeardami, więc wiem, że te uwagi, które odnosiły się do nich, tutaj także będą miały zastosowanie :)

Obrazek

Dalej pierwszy z obsługantów bolca, malowany dwa dni temu. Po raz pierwszy spróbowałem malowania na białym podkładzie i jestem w miarę zadowolony z wyników. Podstawki będą później, gdy wymyślę dobry wzór dla całej armii :P

Obrazek

Obrazek

W rzeczywistości jest trochę jaśniejszy :) Proszę o wszelkie komentarze i uwagi :)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Dwalthrim
Chuck Norris
Posty: 463
Lokalizacja: stoned - Komorów/Dębowa Tarcza
Kontakt:

Post autor: Dwalthrim »

Na niektórych modelach świetnie Ci wychodzą oczy i wyraz twarzy. Jednak w większości przypadków kładziesz za dużo farby. Części metalowe pozłacane etc., aż się proszą, aby je trochę przybrudzić jakimś washem czy coś bo wyglądają jakby świeżo zeszły dopiero co z taśmy produkcyjnej :? . Trzymam kciuki również za podstawki ;)
Obrazek

"JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Powiem tak... nie jestem żadnym tam malarzem, ale pierwsze 2 figsy są co najmniej klasę niżeej od tego obsługanta

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Dwalthrim- racja, właśnie maluję inżyniera z handgunem i poeksperymentuję na nim z jakąś "mieszanką brudzącą" :wink:
Arghal- zgadzam się całkowicie- przy obsługancie już eksperymentowałem z pomysłami i radami, które dostałem wcześniej (dzięki wszystkim :wink: )
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Obslugant bardzo ladny, widać że przylożyleś się do niego. Generalnie skóra, oczy, niebieska i czerwona szmatka wyszly bardzo dobrze =D> kuleją za to metaliki: malowaleś zbyt gęstymi farbami i brak na nich jakiegoś washa.
Ogólnie idziesz w dobrym kierunku :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Zastosowałem się do Twojej rady, by malować wolno i dokładnie :wink: A metaliki już bardziej rozwadniam i washuję przy inżynierze, więc będzie wyglądać lepiej :)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Po metalikach jedź drybrushem - wychodzą o niebo lepiej (sama przeżywałam ostatnio ten koszmar :wink: ) Poza tym dokładniejsze cieniowanie, jeszcze więcej warstw! Mi na początku wychodziła straszna kupa, a teraz się posłuchałam i jest nawet lepiej :) Załogant jest już na serio b. dobry, na goglach bym dodała małe bliki światła, rozjaśniła jeszcze ciut końcówki brody (ale i tak imho to jest najmocniejszy punkt Twojej figurki :) ) Spod skóry jeszcze prześwituje podkład... Hmmm... Skończę się już wymądrzać :mrgreen:

Ćwicz dalej :)
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Oto mały WIP- poprawiam koszmarnego thana z poprzedniej strony galerii. To dopiero początek- mniej więcej połowa glazingu na zbroi, jednak myślę, że już widać różnicę w porównaniu z poprzednią wersją. To moja pierwsza próba glazingu, ale chyba mi wychodzi, bo efekt jak na razie jest zadowalający. Zdjęcie wyszło trochę ciemne, jeśli skończę go dzisiaj, to jutro zrobię lepsze przy świetle dziennym. Wszelkie rady mile widziane :)

Obrazek

Obrazek
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Z inżyniera nie jestem zadowolony, będę go jeszcze poprawiał, więc na razie efekt mojej wczorajszej i dzisiejszej pracy- poprawiony Thane. Figurka jest ciemniejsza w rzeczywistości, nie błyszczy się tak- to efekt lampy błyskowej :? Proszę komentować :)

Obrazek

Obrazek
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
lewy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: lewy »

nie wiem czemu ale początkowa wersja zbroi ( ta z Wipa) bardziej mi przypadła do gustu chociaż nie pasuje do krasnoludów,
a tak to świetna praca =D>

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Ink ink ink :) I będzie bardzo dobrze!
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

lewy pisze:nie wiem czemu ale początkowa wersja zbroi ( ta z Wipa) bardziej mi przypadła do gustu chociaż nie pasuje do krasnoludów,
a tak to świetna praca =D>
Dzięki :D Zbroja mi też się bardzo podobała na tamtym etapie. Nawet myślałem, czy takiej nie zostawić, ale w końcu uznałem, że faktycznie średnio pasuje i dodałem trochę połysku.
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

symek
Chuck Norris
Posty: 523

Post autor: symek »

no mógłbyś ją troszke przybrudzić bo wygląda jakby się na parade szykował :wink: chyba że taki masz zamysł

Awatar użytkownika
bem
Kradziej
Posty: 974

Post autor: bem »

Bardzo fajna skóra Ci wychodzi, zwłaszcza na twarzy =D>
Es ist wirklich phantastisch. Es ist wirklich ehrlich phantastisch. Es ist so phantastisch phantastich, ich glaube, ich würde es gerne klauen.

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Długo nic nie malowałem, w związku z czym wątek w zasadzie umarł. Dzisiaj jednak, po prawie pół rocznej przerwie, usiadłem znowu do malowania i oto wynik:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbroje w rzeczywistości są jaśniejsze, ale tylko trochę. Tym razem nikt chyba nie powie, że wyglądają jak na paradzie;) Metaliki też starałem się nakładać cieńszymi warstwami, więc mam nadzieję, że nie jest bardzo źle.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania;)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

Pierwszy szereg skończony?

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

W zasadzie tak, jeszcze tarcze i podstawki oczywiście, ale to na końcu, jak pomaluję cały oddział. Jeśli masz jakieś uwagi czy sugestie- wal śmiało, zawsze mogę ich jeszcze poprawić;)
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

wydaje mi sie, ze przydala by sie jeszcze jedna warstwa farby po widac przeswity czarnego podkladu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

IMO troche brudno to wygląda
]arrrr

ODPOWIEDZ