Rozpiski

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Rozpiski

Post autor: quas »

ja tej kawalerii nie umiem uzywac

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Użyć jej to nie problem, szczególnie jak to jazda big-unsów i jest ich dużo, tylko że wtedy nie ma miejsca w punktach i slotach na park maszyn, więc wystawianie ich się nie opłaca.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

co Ty gadasz ze miejsca nie ma na maszyny przy jezdzie, 6x bolec(z bullim) i 2x doom to tylko 400 pkt, jak na 2000+ to prawie nic, na mniejsze punkty tez nie jest zle bo 2x bolec(bully) i doom to tez niewiele(240) wiec nie rozumiem dlaczego tak piszesz. No chyba ze chcesz sporo jazdy wystawic, to wtedy maszyny sie mieszcza ale problem z corami moze byc.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

savage BB mnie nie przekonuja...salwa glade guardow i posprzatane. albo laduja w debilnej szarzy po ktorej mniej lub bardziej widowiskowo gina.

orc BB juz jakby lepiej-ale ciagle pozostaje kwestia animozji+malej liczby atakow. liczebnosc tez nikla-z powodu kosztu punktowego.
w zasadzie w szarzy przyzwoita kawaleria powinna miec min 1A s5 i 1s3. to kryterium spelniaja(choc tutaj to dzik jest ten twardy)

ale nadal wole rydwan/squigi

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Dzięki temu że teraz można wystawić dwa rydwany goblińskie na jeden slot ta jednostka wreszcie się stała jako tako użyteczna, i tak większość ludzi woli czuki.
Squigi w obu wersjach są wprost genialne, tylko że trochę ryzykowne(jedne mogą wybuchnąć gdzie nie trzeba, a drugie wykonać za długi lub za krótki ruch(powinni znieść limit ilość hopsów w jednostce, 20 hopów to było by coś :)). Jeżeli walczysz z armiami które kiepsko strzelają(lub mało strzelają) te kulczase paskudy są niezbędne.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Moim zdaniem chukki są pewniejsze.
Charioty są dobre, ale często zamiast szarżować oblewały fear przez małą liderkę. Czasami po prostu nie da się ich trzymać przy generale.

Awatar użytkownika
Klapcioo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Ad-Astra Zg

Post autor: Klapcioo »

Ja też jestem po powrocie do grania zielonymi za mną pierwszy turniej na 1500 pkt i troche spostrzerzeń:

- Bohaterów mamy słabych BOBB w porównaniu do lizakowego veterana to żal, kombinacje przedmiotów bardzo ograniczone ja gram na martongsu i effigy, brak sensownych pancerzy
- Fanatyce do bani kto mógł wymyśleć że fanatyk zabija się o górkę!! 25pkt za tak losową jednostke to jakiś żart
- Animozja z BP daje radę ale i tak fasty oblewające animozję ustawione do szarży na armatę to smutny widok
- Sieci są super udało mi sie zasieciować na śmierć oddział zombi :D mocno podnoszą przeżywalność NG
- Magia jak zawsze daję radę zarówno duża i mała w każdej znajdzie się coś ciekawego do rzucenia, no ale na magię zawsze nie mogliśmy narzekać
- Maszyny ok czukki tanie ale rzadko trafiają, nie mogłem ustrzelić z 4 czukk przez 2 tury samotnego wampira ale to kwestia kostek

To tyle na turnieju dostałem 2:18 z imperium ale tu jeden rzut załatwił cała bitwę 1 na animozję przerzut i 1 a potem panika na 8 i kluczowy oddział do piachu, potem 11:9 z VC ale z armią na 2 klocach gwardii, pochowałem się i utłukłem śmiecie, i 4:16 z lizakami tutaj nie mogłem ustrzelic stedzia a 2 hero veteranów na coldach rozjechało mi pół armii kolesie są przegięci :) tyl mojego zobaczymy jak pójdzie na 2000 +

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

BOBB w porównaniu do lizakowego veterana to żal,
true ;) jakby chociaż jakieś fajne kombo z przedmiotów można było na nim zrobić. Ale w tym też armia odstaje od "nowszych"
Sieci są super udało mi sie zasieciować na śmierć oddział zombi :D
wał ;) modyfikator z siatek się nie kumuluje. Nawet jak rzucisz z 10 oddziałów na jeden wroga to i tak ma -1 tylko.

Yuby
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: MSWiA
Kontakt:

Post autor: Yuby »

wał ;) modyfikator z siatek się nie kumuluje. Nawet jak rzucisz z 10 oddziałów na jeden wroga to i tak ma -1 tylko.
z tego co pamiętam to jednak siatki się kumulują w zależności o ilości oddziałów.


ps. w BP fanole nie zabijają się o górki tylko wlatują
" Niech wygra ten, kto ma więcej szczęścia w kościach!!! "

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Yuby pisze:
wał ;) modyfikator z siatek się nie kumuluje. Nawet jak rzucisz z 10 oddziałów na jeden wroga to i tak ma -1 tylko.
z tego co pamiętam to jednak siatki się kumulują w zależności o ilości oddziałów.
Nie kumulują się. Patrz fuck... faq gw ;)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

górka to teren otwarty na ktorym fany hasają jak chcą. wiem wiem ze w ab jest inaczej.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Klapcioo
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47
Lokalizacja: Ad-Astra Zg

Post autor: Klapcioo »

Witam nie znalazłem zadnego odpowiedniego watku a nie chce zasmiecac forum, czy ktos z orczych generalow wybiera sie na strategikon i mial by pozyczyc 2x5 wilkow i 2x chukki ? bede bardzo wdzieczny w zamian mam na wymiane klope hoppki troche fanoli i orasów

pozdrawiam

Ub40
Pseudoklimaciarz
Posty: 24

Post autor: Ub40 »

Moja pierwsza poważna rozpiska na 1000 do oceny: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 29#p448329

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Wymysliłem sobie takie coś na Kohortex...;p....nie bede opisywał strategi jaką mam w głowie bo mi sie niechce a pozatym to taka moja słodka tajemnica;p
Co myślicie??

Unnamed1350 Pts - Orcs & Goblins Army

1 Black Orc Big Boss @ 157 Pts
General; Heavy Armour; Shield
Ulag's Akk'rit Axe [25]
Amulet of Protectyness [25]

1 Boar @ [0] Pts

1 Black Orc Big Boss @ 175 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
Martog's Best Basha [15]
Warboss Imbad's Iron Gnashas [30]

1 Boar @ [0] Pts

1 Goblin Big Boss @ 96 Pts
Light Armour; Shield
Wollopa's One Hit Wunda [15]
Bigged's 'ed Kickin Boots [30]

1 Wolf @ [0] Pts

25 Night Goblins @ 125 Pts
Shield

2 Fanatic @ [50] Pts

25 Night Goblins @ 125 Pts
Shield

2 Fanatic @ [50] Pts

5 Goblin Wolf Riders @ 71 Pts
Spear; Light Armour; Musician

5 Goblin Wolf Riders @ 71 Pts
Spear; Light Armour; Musician

10 Savage Big 'Uns @ 140 Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Choppa; Warpaint

2 Spear Chukka @ 70 Pts

1 Wolf Chariot @ 60 Pts

1 Wolf Chariot @ 60 pts

1 Wolf Chariot @ 60 Pts

1 Wolf Chariot @ 60 Pts

1 Doom Diver @ 80 Pts

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Na tym goblinie "samobójcy" nie lepiej zamiast butów dać Guzzla Backbone Brew i Collar?
Buty dają Ci tylko +1 atak(masz tylko WS4), natomiast Guzzla Backbone Brew na 3+ daje Ci hate, który bardziej Ci sie przyda niż ten atak a na 5+ i tak masz +1 atak, oraz ważną odp. na psyche. Frenzy jest problemem, ale przy 18'' zasięgu szarży wybierzesz cel, który Cię interesuje. Stupidity na 1-2 też jest problemem, ale masz offensywnego generała więc raczej będziesz w zasięgu jego Ld. Po co collar nie musze chyba wspominać.

EDIT: no i zostaje Ci 10 pkt

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Oi,
Gdzie Bossowie? W Savagach czy w Nocnych? Bo moze warto zainstalowac chociaz jedne siatki, wlasnie do obrony bossow.
I jeszcze Amulet of Prote... Masz ASv 2+, czyli dosc solidnie, ale bedziesz musial uzywac ASv przeciwnika, co moze oznaczac oslabienie obrony. Wlasciwie to tylko Warda kradniesz.
A reszta ciekawa. Na prawde ciekaw jestem jak sie spisza Goblinskie Rydwany. Przy tylu testach strachu moze byc ciezko, ale z drugiej strony trzech rydwanow moze nie wytrzymac nawet piechota saurusow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

powinieneś zrezygnowaz z amuletu albo z h. armour i shield na generale. Bo nawet przy ostrzale korzystasz z save i ward save np. łuczników.

katerek
Masakrator
Posty: 2976
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Deather pisze: powinieneś zrezygnowaz z amuletu albo z h. armour i shield na generale. Bo nawet przy ostrzale korzystasz z save i ward save np. łuczników.
Dokładnie kolega Deather ma w zupełności rację, , ciekawym rozwiązaniem dla BOBB jest Effigy of Mork + Martog's Best Basha lub Warboss Imbad's Iron Gnashas + Sword of Battle ( lepiej mieć dużo ataków kiedy chce się korzystać z KB)

Osobiście uważam, że goblińskie rydwany to kupa, byle armia z banda łuczników Ci je zmasakruje przy ich T=4, a statystycznie przynajmnie 2 razy do nich odpalą zanim gdzieś one dojadą
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Guzzla Backbone Brew jest za losowa...nie doś że armia losowa to jeszcze ten przedmiot...dzieki za rade ale jednak wole pewniejsze rozwiązania...

ninjaska...ja nie urzywam siatek z zasady...nie widze potrzeby nigdy nie widziałem....poprostu gram zawsze bez nich....co do bossów to własnie to mnie też troszke nęka bo chciałem mieć go chociaż w orkach....nad tym pomyślę jeszcze...
A co do rydwanów nie moge zakładać że bede grał tylko z armiami wzbudzającymi strach i że moja armia bedzie ciągle panikować...pozatym rydwany mam raczej ograne potrafie nimi dobrze zagrać wiec bedzie raczej z tej strony ok...;]

Deather pisze:powinieneś zrezygnowaz z amuletu albo z h. armour i shield na generale. Bo nawet przy ostrzale korzystasz z save i ward save np. łuczników.
Też myślałem nad tym ale wiesz ja tam czasem sobie lubie wyjechać z odziału do np. niepilnowanego maga albo w jakąś maszynke...no i wtedy przyda sie AS na ostrzał... :mrgreen: :mrgreen:

Pozatym jeszcze tego nie testowałem,dzisj zagram z raptorem i jego DE i zobaczymy co z tego wyniknie....oczywiście biore pod uwage zmiany wiec po bitwie podziele się wynikiem....pozdro

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Undead84 pisze: ninjaska...[...]
A co do rydwanów nie moge zakładać że bede grał tylko z armiami wzbudzającymi strach i że moja armia bedzie ciągle panikować...pozatym rydwany mam raczej ograne potrafie nimi dobrze zagrać wiec bedzie raczej z tej strony ok...;]
Jezeli dobrze masz ograne rydwany, to koniecznie bierz, zwlaszcza duzo. Ja zawsze bylem zwolennikiem Min-Max. Jak brac Rydwany to ile sie da.
Co armii, ktore wzbudzaja strach: 3 armie elfow, dwie undeadow, ogry, demony. Plus w poszczegolnych armiach pojedyncze oddzialy. Jezeli by wszystkie armie byly tak samo reprezentowane, to masz ~50% na trafienie armii ze strachem, mozliwe, ze jednak demonow i elfow bedzie wiecej niz bretonczykow -_0
Obrazek

ODPOWIEDZ