Wasze taktyki

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Heinrich_von_Tod pisze: August - czy na pewno uważasz, że atak miękkimi Batami na tyły wroga jest sensowny? Mają tak lipne staty, że przeciwnik wybije spokojnie 3 z nich, a ty będziesz miał tylko 2 za atak z tyłu i co? Dajesz mi za darmo 1 CR. Ja tak zrobiłem już raz z wilkami i juz więcej tego błędu nie popełnię.
Tak uważam. Oczywiście nie szarżuje się wieloatakowe regimenty ale przeciętne klocki z A1, przeliczając sobie wcześniej statystyczny wynik starcia. Wtedy oddział z przodu oraz baty z tyłu z powodzeniem sobie powinny radzić. Oprócz tego +2 za atak z tyłu jest jeszcze 10 ataków batów. A po FO jeszcze przeciwnika pogonię na 3k6 cali..

Np. taki oddział swordsmenów z jakimś bohaterem. Bohater jest z przodu (jeżeli przejdzie na tył to nie szarżujesz oczywiście) więc baty nie mają się co go obawiać. No i co najlepsze - od tyłu/boku nie ma plusów do pancerza za tarczę i broń jednoręczną.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

No tak, w sumie to masz rację, że to zależy od rodzaju jednostki z jaką walczą baty. Zauważ też, że baty oddadzą 8 ataków, a nie 10 bo 4 będą walczyły.
Ale naprawdę to by musiała być równie miękka jednostka jak baty. A grając z Bretką czy Krasnalami (ja chyba najczęściej z nimi gram) to taki motyw nie zastosujesz batami bo nie ma na czym.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Uwielbiam baty. Są doskonałą, taktycznie nieocenioną bronią.
I właśnie dlatego nigdy nie marnuje ich na atakowanie klocków.

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Racja Fell Baty sa swietna jednostka (gdyby tak jeszcze mogly mocniej uderzyc). Niedoswiadczony przeciwnik moze je zlekcewazyc co jest jego duzym bledem.
Ale panowie, teraz to chyba w gre wchodza szwadrony po 5 batow? W koncu noz sie uda na jakis crossfire zlapac przeciwnika, no i do combat result tez nam daje US5.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Chaoschild pisze:no i do combat result tez nam daje US5.
Gdyby to było takie łatwe...
Niestety tego US 5 trzeba mieć na koniec kombatu, a zdaża się to baardzo żadko,
bo zazwyczaj jak wbijemy się w klocka to nam przynajmniej 1 bat spadnie :/
Gdyby tak one sejwa miały albo chociażby 4 T :P

P.S.
Mam pytanie do "starych" graczy...
Widziałem w jakimś WD figurki feel batów a na nich wighty(albo szkielety ale raczej te pierwsze).
Czy kiedyś istniały takie jednostki??
Czy też było to jakaś konwersja (nie wiem do czego) i wymysł wyobraźni autora...

Awatar użytkownika
Schtrasny
Wałkarz
Posty: 90

Post autor: Schtrasny »

Fell Baty to tragedia w walce. dobre są jedynie do bicia najsłabszych na stole (magów i obsług maszyn, ale krasnoludzkich tylko do powstrzymywania parę tur, aż dojdą właściwe oddziały), blokowania szarż (jak nie mamy już czym) i ścigania pobitych jednostek.
W piątkach IMO są beznadziejne, albowiem zajmują wiele miejsca i np. trudno im sie wystawić wtedy szarżując na armatę. Poza tym są przeraźliwie drodzy, co daje rożnicę między trzema a pięcioma wartą 40 Złotych Koron. Każdy ma US 1, zatem wystarczy wklepać 2 rany i już nie ma spodziewanego US 5 oddziału. Same biją beznadziejnie. Atak na jakikolwiek klocek (nawet zombiaszczy) jest samobójstwem.
Liczenie jedynie na jakiś crossfire uważam za nadmiar optymizmu nie licujący z kosztem wystawienia piątki Batów.
Izwor pisze:Widziałem w jakimś WD figurki feel batów a na nich wighty(albo szkielety ale raczej te pierwsze).
Czy kiedyś istniały takie jednostki??
Czy też było to jakaś konwersja (nie wiem do czego) i wymysł wyobraźni autora...
To były konwersje do armii Zombie Piratów z Lustrii. Bardzo sympatyczne. (I po 3 A).

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

oh nie zgodze się z tobą. Może i są mało wytrzymałe i słabo się biją ale wcale nie są drogie. Przez załogę krasnoludzką się przebijają 4 baty, i wcale tak słabo nie walą bo mają 2 ataki. Jakby miały po 1 to rzeczywiście byłaby tragedia.

jeśli zaszarżujemy na załogę krasnoludzką, gdzie jest 4 obsłgantów 4 batami to 1 zabijamy prawie bankowo a oni z 3 pozostałych załogantów trafią 2 i zranią 1 czyli w ranach po remis tylko że ja mam przewagę.

Co innego dolecieć tymi 4/5 batami do maszyny. przebrnąć przez te wszystkie kowadła, strzelców organy itp.

3 baty są do trzymania załogi krasnoludzkiej o tak. Ale już 2 to samobójcza misja rzeczywiście

Pzdr.

Awatar użytkownika
Heinrich
Kradziej
Posty: 969
Lokalizacja: TKF GRYF - Tczew
Kontakt:

Post autor: Heinrich »

Batów min. 3 można wystawić jak co Drwal:D Są miękkie, ale 1 maszynę powinni przebić i jeśli ją przebiją to się mniej więcej zwracają i przynajmniej nie będzie ona nam już przeszkadzać.

hmm... fajno jak by cena batów spadła do np. 15 pkt:D

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Heinrich_von_Tod pisze:Batów min. 3 można wystawić jak co Drwal:D Są miękkie, ale 1 maszynę powinni przebić i jeśli ją przebiją to się mniej więcej zwracają i przynajmniej nie będzie ona nam już przeszkadzać.

hmm... fajno jak by cena batów spadła do np. 15 pkt:D
I tak są juz tanie. Mają 2W, 2A no i fly. czego chcieć więcej. No przydałoby się 4T :D

A tak w nawiasie mówiąc to 2 baty się przebijają przez imperialne cannony

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Przepraszam, ale czy 20' ruchu, lot, skirmish to pies ?
Jak dla mnie baty to jedne z najpożyteczniejszych stworzonek w tej armii.

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Baty są fajne ale tylko na takie armie jak dwarfy i imperium.
Grając z innymi armiami nic nie zabiją ew. mogą marsz obcinać :P
A jak na oddział do obcinania marszu są zbyt drogie (wilki są tańsze)

P.S.
Może wrócimy do tematu i porozmawiamy o taktykach ?? :D

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Izwor pisze:Baty są fajne ale tylko na takie armie jak dwarfy i imperium.
Grając z innymi armiami nic nie zabiją ew. mogą marsz obcinać :P
A jak na oddział do obcinania marszu są zbyt drogie (wilki są tańsze)

P.S.
Może wrócimy do tematu i porozmawiamy o taktykach ?? :D
Zawsze mozna tez polowac na magów. No i od boku to mozna nawet w strzelców wpadać próbować

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Izwor pisze:Może wrócimy do tematu i porozmawiamy o taktykach ?? :D
Well, taktyczne sztuczki VC są ograne jak diabli i każdy je zna na pamięć.

Flee piątek ghouli w pobliży lorda, szarża banshee przy BSB, czy inne screenowanie wolfami to chleb powszedni. W zasadzie od czasów Barbarossy niewiele ludziska w temacie naszej armii wymyślili. Polecam jego poradniki dla graczy VC, od nich zaczynałem bawić się tą armią i do dziś je znakomicie wspominam.

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Eldritch pisze: Polecam jego poradniki dla graczy VC, od nich zaczynałem bawić się tą armią i do dziś je znakomicie wspominam.
A gdzie można go znaleźć??
Chętnie poczytam...
Bo VC co prawda gram ale na taktykach to znam się kiepściutko.

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Izwor pisze: A gdzie można go znaleźć??
Chętnie poczytam...
Bo VC co prawda gram ale na taktykach to znam się kiepściutko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Ehh...
Po pierwsze nie tak ostro człowieku! wyluzuj!
Po prostu pytałem. Po co mam szukać jak mogę dostać odp odrazu.
Po drugie używając opcji wyszukaj i tak nie znalazłem...

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Obrazek

Huh, najwyraźniej mamy inne poczucie humoru. Ja w zabawnych fotach nie widzę niczego niestosownego.

Znaleźć stronę Barbarossy można pierwszą lepszą wyszukiwarką. Oto i ona - warto poczytać:

http://strony.aster.pl/barbaros/warhammer.html

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Schtrasny pisze:
Izwor pisze:Widziałem w jakimś WD figurki feel batów a na nich wighty(albo szkielety ale raczej te pierwsze).
Czy kiedyś istniały takie jednostki??
Czy też było to jakaś konwersja (nie wiem do czego) i wymysł wyobraźni autora...
To były konwersje do armii Zombie Piratów z Lustrii. Bardzo sympatyczne. (I po 3 A).
Ew. Izworowi mogło chodzić o stareńkie carriony, z czasów jak armia "Undead" nie była jeszcze rodzielona na VC i TK.
Tutaj można je pooglądać w online store GW, a jeszcze więcęj da się pewno "wyguglać".

Pszaszam za OT.
Pozdrawiam krwiopijców.

Awatar użytkownika
Izwor
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Izwor »

Poznałbym cariony :P
NIe chodziło mi o nie. Pare postów wyżej napisał ktoś odp na moje pyt. i prawdopodobnie poprawną.
A te Krzysiek które podałeś już kiedyś widziałem.
I na pewno to nie jest to o co mi chodzi...

Awatar użytkownika
Wściekły Pies
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Wściekły Pies »

Mam pytanie. Jak zabezpieczacie genia nekromante na male punkty? Ostatonio przez utrate generala przegralem sromotnie z O&G. Do 3 tury pieknie wszytko szlo i dostawali po dupsku ale gdy genio padl wszystko zaczelo sie walic (sypac) i wogole magia do dupy i takie tam. Zatem co zrobic z nekormantami? Gralem na 1350 i mialem 2x necro, thrall bsb, szkiele, zombii, 2 x wilki, ghule, spory kloc gravow, baty. Faktem jest tez ze mialem sporego pecha w kosciach na gg bo nie zabily w szarzy nawet 1 czarnego orka. W zasadzie ta rozpiska dobrze mi sie gra, i napewno nie bede gral na kawie. Jak schowalem nekro do zombich to wylecial big boss na dziku i go sprzatnal. Jak lata samopas to wilki go dojada czy inne tam pajaki.

ODPOWIEDZ