Wybór armii - Pomocy!

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Dawid
Chuck Norris
Posty: 603
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Re: Wybór armii - Pomocy!

Post autor: Dawid »

Lizaki nie są za nic złe. Są praworządne neutralne. W pytę im brakuje do bycia troszkę złym.

Awatar użytkownika
Mazi88
Wałkarz
Posty: 96
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: Mazi88 »

A Tk od kiedy sa zle? Kazdy kto przeczytal lore tk wie, ze one same w sobie zle nie sa :(
May will be done!

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla nazistów sowieci byli ci źli, dla sowietów naziści byli ci źli. A dla nas oboje byli źli.

I nie chcę tutaj gadać o polityce XX wieku.

P.S.
Sugerowanie autorowi tematu "ratunku, czym mam grać?" (bez zbytniej obrazy ale to prawda) samodzielnego wyboru jest na pewno bardziej wnoszące do tematu niż sugerowanie mu na ślepo jednej z 13 armii. Ja każę mu ruszyć głową a nie portfelem. Szczególnie, że autor dał tyle wytycznych, że powinien sam mieć swoje typy.
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

HE są złe. Wszyscy wiemy dlaczego :mrgreen: (vide: Najbardziej zła armia w wfb). Krasnoludy są dobre: mają dobre piwo, zachowują i ubierają się normalnie, nie to co HE. :D

Poza tym: nie są skorumpowane, są honorowe, zwalczają elfy i innych bydlaków, nie mordują wszystkich jak leci, co robią np. O&G czy DE.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Dla mnie krasnoludy są złe. Nie chcą oddać swoich twierdz dzielnym skavenom, kiedy te ich tak ładnie proszą...
Poza tym dorfy to rasiści.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Klafuti pisze:Poza tym: nie są skorumpowane, są honorowe, zwalczają elfy i innych bydlaków, nie mordują wszystkich jak leci, co robią np. O&G czy DE.

No z daleka od moich dwóch ukochanych armii!!!!!!
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

|RaV|
Wałkarz
Posty: 68

Post autor: |RaV| »

oczywiście że mam kilka swoich typów na armię ale zawsze coś nie do końca mi pasuje:

HE - niby wszystko dobrze tylko ich figurki są po prostu brzydkie
DE - Byłyby idealne gdyby nie klimat nienawidzących wszystkich morderców
WE - Jak czytałem jest to dość trudna armia do grania zwłaszcza do gier turniejowych a takie mnie również iteresują
DoW - klimatem mi najbardziej pasują ale są raczej nie grywalne
VC - niby ciekawe zasady ale ogólnie mam c odo nich mieszane uczucia

PS. żebyście nie myśleli że się sam nie zastanawiałem nad armią to ja nad tym główkuje gdzieś od końca września

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Nie bierz HE bo to pedały.

DE mają super figsy ale faktycznie klymat tylko dla wybranych :twisted:

O WE niewiele Ci powiem, pozatym, że mi sie nie podobają. Ale jak nimi umiejętnie zagrasz to kuku zrobić możesz. Aczkolwiek łatwo nie będzie.

DoW to podobno jedna z najdroższych armi w PLN. Nic więcej na jej temat nie wiem.

VC... najlepsza z wymienionych przez Ciebie. Idealna na turnieje z super klimatem. Modele też ma kozackie. Nic tylko brać i grać :D



Mam nadzieje, że jako tako pomogłem.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

|RaV| pisze:HE - niby wszystko dobrze tylko ich figurki są po prostu brzydkie
DE - Byłyby idealne gdyby nie klimat nienawidzących wszystkich morderców
WE - Jak czytałem jest to dość trudna armia do grania zwłaszcza do gier turniejowych a takie mnie również iteresują
DoW - klimatem mi najbardziej pasują ale są raczej nie grywalne
VC - niby ciekawe zasady ale ogólnie mam c odo nich mieszane uczucia
na podstawie tego co napisaleś to radze ci przejrzeć modele elfów innych firm niż GW, do HE akurat jest z czego wybierać.
A co do VC to nie bądź zdziwiony gdy na turnieju podejdziesz ze swoimi wampirami do stolu, a przeciwnikowi cofnie się obiad :P VC na turniejach jest na pęczki :(
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Bayard
Chuck Norris
Posty: 404
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bayard »

Chociaż jeszcze na żadnym turnieju nie grałem, mogę powiedzieć co nieco o Wood Elfach, gdyż niejednokrotnie dostawałem od nich łomot :P Treesinging (czy jak się to nazywa), którego mój przeciwnik używał na potęgę (co najmniej ze 3-4 razy na turę) jest po prostu morderczy dla każdej taktyki, bo potrafi całkowicie pokrzyżować plany i nieźle przetrzebić armię. W połączeniu z Waywatcherami, Glade Ridersami, Driadami i Wardancerami na prawdę trudno się przez to przebić... No i przeklęta Hail of Doom Arrow :evil: Generalnie uważam, że jest to armia dosyć wymagająca, ale z ogromnymi możliwościami, a co do figurek uważam akurat, że są to najlepsze wzory w obecnej edycji.
Mój blog: http://arsbelli.blogspot.com/
"Kiedy atakujecie- wyjcie jak furie!"- Thomas "Stonewall" Jackson

Wienzu
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Wienzu »

Osobiście wybrałem armię w ten sposób:
1. To musi wyglądać jak armia a nie jak zebranie pastuchów z pola albo zbójów w karczmie. Ma być spójna i zdyscyplinowana (wygląd). Chcę dać jednolite kolory na każdy model i cieszyć się tym, że nie ma modelu który odstaje.
2. Ma być to armia posłuszna. Jak sobie policzę co chcę zrobić to nie chcę się rozbić i armijne "nie!". Nawet jeśli czasem będzie szaleć to mam mieć możliwości kontr i zastawiania się.
3. Piechota jest cool. 8)

Szybko zawęziłem sobie wybór do 2 armii:
1. Tomb King
2. Imperium

Też nie umiałem wybrać. Zrobiłem to tak: kolega z okolicy gra już Imperium a ja bardzo lubię klimat pustyni, nawet nie Egiptu i te sprawy, po prostu pustyni.

I byłem wtedy totalnym noobem po jednej grze. Pomyśl a dasz radę.

P.S.
Domyślam się, że nie jesteś fanem konwersji ale z Twojego zawężenia wychodzi po prostu: HE z figurek DE.
Wariorr => SpearElf
Executioner => Swordmaster
ColdOne Knight => Dragon Prince (no w końcu jaszczurka)
Pozdrawiam
-Jakub Wienzek

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

Wienzu pisze: P.S.
Domyślam się, że nie jesteś fanem konwersji ale z Twojego zawężenia wychodzi po prostu: HE z figurek DE.
Wariorr => SpearElf
Executioner => Swordmaster
ColdOne Knight => Dragon Prince (no w końcu jaszczurka)
trzeba jeszcze dodać, że można skonwertować:
Black Guard => Phoenix Guard
Dark Rider => Ellyrian Reaver
Cold One Chariot => rydwan lwów ( nie pamiętam nazwy )
bolce de => bolce he
kusznicy => łucznicy
czarodziejki de => magów he
black dragon => star dragon
black pegasus => eagle

naprawdę jest z czego wybierać, a dark elfickie figurki są o niebo ładniejsze... :wink:
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Radzę skorzystać z armioskopu fantasy na cytadeli. Wypełniasz kwestionariusz i już wiesz co mniej więcej pasuje.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Teraz jest krzyk weź moją armie weź DE weź VC a potem na podforum jest płacz ze ciągle gram z jednymi armiami... Banda Hipokrytów.

Co do HE RaV Pomyśl troche mi też ich figurki się nie podobają ale można przy naprawde niewielkim wysiłku zrobić super armie. I nie rob tego co Ci oni proponują bo Tak czy siak czeka Cie sporo konwertowania z racji tego ze jeśli będziesz chciał iść na turniej z tylko pomalowanymi figurkami DE to Ci organizatorzy tego na 100% nie uznają, co prawda możesz używać figurek DE ale tylko jeśli je skonwertujesz.

WE We są bardzo fajną Armią tak na dobrą sprawe pomimo że to jest armia 6 ed. ma świetne figurki i jest jedną z bardziej grywalnych armii na turniejach która może namieszać.

DoW klimat świetny, armia po PB grywalna zwłaszcza na mniejsze ptk. jednak kasowo droga armia.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

ODPOWIEDZ