Odlewanie w silikonie

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Odlewanie w silikonie

Post autor: Rasti »

Cyna z ołowiem to jakieś 180*C do stopienia.
Ja jadę na tej żywicy. Gość też ma w ofercie sylikon, jednak nie dzisiaj. Sylikon 50zł z groszami za pół kilograma.
Formy są bardzo ok. Troszkę boli mnie to, że żywica wiąże w 3minuty i muszę lać małymi partiami, jednak nie zasycha w 2 godziny, a w 20 minut. No i bombelki się robią, ale to tak tylko troszkę zalepiania.
Ostatnio zmieniony 1 cze 2011, o 15:30 przez Rasti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

A tej żywicy to ile tam jest?
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

0,5 kg za jakies 35 zl
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

W słowie tej jest odnośnik.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Rasti pisze:Cyna z ołowiem to jakieś 180*C do stopienia.
Ja jadę na tej żywicy. Gość też ma w ofercie sylikon, jednak nie dzisiaj. Sylikon 50zł z groszami za pół kilograma.
Formy są bardzo ok. Troszkę boli mnie to, że żywica wiąże w 3minuty i muszę lać małymi partiami, jednak nie zasycha w 2 godziny, a w 20 minut. No i bombelki się robią, ale to tak tylko troszkę zalepiania.
Rasti - czytaj uważniej opis aukcji :)
czas życia po wymieszaniu w 25oC ( 200g ) 1,5 - 2 min



Nie bez powodu zwróciłem uwagę na żywicę SMOOTH CAST 305 - czas życia jest naprawdę odpowiedni ponieważ po zalaniu formy jest jeszcze czas żeby trochę "potrząść" i w domowej próżni wyciągnąć bąbelki z żywicy. Dodatkowo ta żywica po wyschnięciu jest bliższa plastikowi niż faktyczniej żywicy :)
1,5-2min to do profesjonalnego odelwania w zajebistej komorze próżniowej - IMO bezużyteczne dla domowych warunków.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Daw, ależ zdaję sobie sprawę z tego. Kupiłem ową żywicę z racji, że wolałem jednak kupić twardszą żywicę i o krótszym czasie krzepnięcia.
Faktycznie, będę miał zabawy z zalepianiem dziurek. Modele i tak do mojego użytku. A ta f-19, miał ktoś może z nią styczność? Jest krucha?

No i Daw, gdzie mogę dostać tą SMOOTH CAST 305?

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

http://allegro.pl/zywica-odlewnicza-fc- ... 89556.html Czy ta zywica nadaje sie do odlewania figurek? i jesli tak to trzeba jeszcze jakis wypelniaczy czy cos takiego?
z góry dzieki

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Będzie dobra. Ja mam TAKĄ.
Jednak tutaj trzeba się uwijać, bo czas wiązania to 2m. No ale po 20min wyciągam odlewy z formy.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

a co z tym wypelniaczem, trzeba to to czy wystarczy sama zywica??

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jaki wypełniacz :D ? Sama żywica wystarczy.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

tak tylko spytalem dla pewnosci, bo w aukcji jest o tym wzmianka, ale jak sama zywica to spoko, juzniedlugo pierwsze proby :), a jak z jakoscia modeli zywicznych typu self-made? jest Ok czy znacznie gorsza od oryginalu? a no i na ile modeli wystarczy takie 0,5kg zywicy, modele standardowej wielkosci czlowieka/elfa?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jakość świetna. Sam odlewam. Tylko bąbelki się robią, ale nie korzystam z żadnej pompki próżniowej.

Odlejesz około... 80-100 modeli :)

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

brzmi super, nie moge sie doczekac, dzieki za pomoc, w razie czego bede jeszcze pytal :)

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Ja mam takie pytanie trochę w kwestii prawnej. Czy legalne jest abym coś ulepił w całości z green stuffu na wzór jakiejś figurki np. od GW, nie używając przy tym żadnej części od gw i sprzedawał odlewy moich wypocin? Figurka ma ogólny zarys identyczny jak wzór od Games Workshop, jednak różni się szczegółami.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Myślę, że możesz ale nie może być identyczna w końcu wiele firm produkuje figurki zbliżone wyglądem do figurek GW
Obrazek

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Myślę że możesz spac spokojnie. GW ma prawa do nazw i marek, nie może sciagac za to, że ktoś zrobil np. krasnala z młotem przypominającego hammerer'sa. Zresztą zobacz np. na to co robi AoW- jeśli do tej pory GW nie pusciło gościa z torbami to myślę, że też nie będziesz miał problemu.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Paczek pisze:Ja mam takie pytanie trochę w kwestii prawnej. Czy legalne jest abym coś ulepił w całości z green stuffu na wzór jakiejś figurki np. od GW, nie używając przy tym żadnej części od gw i sprzedawał odlewy moich wypocin? Figurka ma ogólny zarys identyczny jak wzór od Games Workshop, jednak różni się szczegółami.
To zależy na jaką skalę i jak bardzo podobna będzie ta figurka do figsów GW. Jeżeli będziesz sprzedawca na Allegro, i sprzedawał figurki odbiegające wyglądem od tych GW (chodzi mi o ewidentne zrzynki), to nikt się nie czepi. Ale jedna z firm wyprodukowała manticorę z opcjonalną głową przypominająca dawne modele Chaos Dwarf i GW zagroziła jej procesem. Skończyło się na wycofaniu tej alternatywnej głowy z oferty firmy.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Paczek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174
Lokalizacja: Wołów. Karak Var

Post autor: Paczek »

Mam na myśli hellcannon, miałby konstrukcje taka jak oryginalny jednak różniłby się szczegółami i obsługą. Chciałbym sprzedac z 15-20 sztuk

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jeśli nie będzie na niej symboli bogów chaosu itp symboli których twórcą jest GW to bez problemu.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

Yo!
Mam pytanko czy ktoś ma może tutorial jak odlewać z gipsu a właściwie jak zrobić formy? Który sylikon wybrać nie musi być to ganz super bo nie chcę odlewać figurek, tylko beczki, drzwi okna itp... Gips mam ceramiczny bo najlepszy do odlewania.

(nie mogę się przebić przez chłam na google)

ODPOWIEDZ