Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: Jak na orki wpłynie nowa edycja?

Post autor: nindza77 »

BO ze swoją porażającą inicjatywą będą chyba nieco beznadziejni... albo i niewystawialni, nawet Golan może im nie pomóc (pomijając fakt że go zapewne nie będzie).
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1) BP w aktualnej formie ma raczej wylot w 8ed. wiec itemy z niego tez maja wylocik
2)wszystko zalezy od kosztu/metagame. trudno wyrokowac. w kazdym razie orcas z 3+AS moze byc calkiem miodny (inna sprawa-zalezy jaki bedzie uklad slotow, bo progi procentowe sa nieublagane)
3)z wyrokowaniem wstrzymalbym sie minimum do 6.lipca

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

quas pisze:orcas z 3+AS
W 8 edycij znika hw+shield więc 4+

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Deather pisze:
quas pisze:orcas z 3+AS
W 8 edycij znika hw+shield więc 4+
Zawsze ma T5 (wiem, wiem, że na lordach i jakichś abomkach, hydrach, smokach nie robi to wrażenia ale wcześniej grałem DE także... ;))
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

A mi się wydaje, że wielkie kloce orków nie beda takie złe, jeżeli wierzyć plotkom i będzie zasada horde, to mamy relatywnie tani kloc ze stubbornem i pierdylionem ataków z s4

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

W świetle nowej edycji orki w sumie wiele zyskały.

Zdecydowanie największego kopa dostały gobliny i orki z łukami. Teraz można sobie spokojnie wystawić kloc 20 orków z łukami za całe 120 punktów!! Z tego co pamiętam mają choppy, T4 robi tez swoje, większość strzela (dwa pierwsze rzędy i kolejne po połowie), czyli 14 lub 16 strzał. Można nawet rozwazyć czy nie dac im FCG ;P. Do tego zasada horde z mozliwością stubborna na owym klocku. Klocek do strzelania i do walki - miodzio poprostu. Z goblinami da się podobnie zrobić ;P.

Orki też będą mogły wystawić cały swój asortyment speców np. przy zakazie powtarzania specu więcej niż 3 razy można spokojnie wystawić 3 rydwany goblińskie i 3 orkowskie, trzasnąć do 3 katapult a nawet 6 balist, jeśli ktoś chce iść w gunliny wspieranym przez morze klockowych oddziałów łucznikow za śmieszne punkty - każdy ze stubbornem na dzień dobry o ile ma przewagę w rankach nad przeciwnikiem ;P. Ponieważ spece to maks 50% armii na wszystko styknie punktów ;P.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Kal_Torak pisze:Orki też będą mogły wystawić cały swój asortyment speców np. przy zakazie powtarzania specu więcej niż 3 razy można spokojnie wystawić 3 rydwany goblińskie i 3 orkowskie, trzasnąć do 3 katapult a nawet 6 balist, jeśli ktoś chce iść w gunliny wspieranym przez morze klockowych oddziałów łucznikow za śmieszne punkty - każdy ze stubbornem na dzień dobry o ile ma przewagę w rankach nad przeciwnikiem ;P. Ponieważ spece to maks 50% armii na wszystko styknie punktów ;P.
I tak powinna wyglądać prawdziwa Waaagh! Horda :twisted:
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

Kal_Torak pisze:jeśli ktoś chce iść w gunliny wspieranym przez morze klockowych oddziałów łucznikow za śmieszne punkty - każdy ze stubbornem na dzień dobry o ile ma przewagę w rankach nad przeciwnikiem ;P. Ponieważ spece to maks 50% armii na wszystko styknie punktów ;P.
jeny ale bedzie zajebiscie!! :D :D :D :D :D :D \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ wreszcie 8)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Kal_Torak pisze:...
Kiedy sie czowieku doczytasz, że sloty zostają? Nie wysatwisz morza chukk itp.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Szemkel pisze:Kiedy sie czowieku doczytasz, że sloty zostają? Nie wysatwisz morza chukk itp.
Człowieku naucz się czytać - bo uwzględniłem podział slotowy (maks 3 speciale które moga się powtarzać). Według tych zasad wystawisz zarówno 3 goblińskie rydwany jak i 3 orkowe, 3 katapulty czy 6 bolców. Tak samo imperium, które nie wsytawi 4 dział ale za to będzie mogło wystawić 3 działa i 3 mortary - teraz kumasz?

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Oboje nie kumacie ... bo bez booka nie dowiecie się kto ma racje :p

Poczekamy zobaczymy, jest kiepsko więc pewnie będzie lepiej(wypadamy ze startera i nie jesteśmy jednym z pierwszych booków)

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Deather pisze:Oboje nie kumacie ... bo bez booka nie dowiecie się kto ma racje :p

Poczekamy zobaczymy, jest kiepsko więc pewnie będzie lepiej(wypadamy ze startera i nie jesteśmy jednym z pierwszych booków)
No właśnie podobno orkasy mają razem z HE być jednym z pierwszych AB ;)
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Kal_Torak pisze:teraz kumasz?
Zwracam honor. Źle zinterpretowałem słowa, że sloty zostają.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Deather pisze:Oboje nie kumacie ... bo bez booka nie dowiecie się kto ma racje :p

Poczekamy zobaczymy, jest kiepsko więc pewnie będzie lepiej(wypadamy ze startera i nie jesteśmy jednym z pierwszych booków)
to akurat mi sie bardzo podoba.
dostawanie szybko AB sprawia ze przez polowe edycji grasz w inna gre. 8)

Awatar użytkownika
Groznit
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Groznit »

a ja mam pytanie z innej beczki :) otoż zastanawiam się czy wszystkie jednostki z 7 edycji pozostana w 8. np. czy dzikusy na orkach dalej beda dostepne :) mam 5 starych i 5 nowych modeli na dzikach i wlasnie sie zastanawiam czy wsadzic ich na nowe potworki, ktore sa o wiele lepsze niz starsze czy moze nie ryzykowac i pomalowac oddzial zwyklych orkow na dzikach. jak myslicie ? warto ryzykowac ?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ost raz jednostki wylatywaly w przelomie5-6ed. i chyba tylko w imperium oraz z okazji rozpadu undeadow na 2 armie (kiedys byly jednostki wraithow/mummi itp.). reszta raczej zostawala.
i jest jeszcze jakas zaleznosc- jak w raportach GW jakas jednostka byla b.dobra to w nast. AB jest w skali przecietna-dobra. za to co bylo slabe i zalegalo w magazynach stalo sie przekozackie (jak chocby Black Guard)

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Jakoś nie mam ochoty na wielkie uderzenie common goblinów. -.-
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

A ja uważam, że przy OnG nie ma to aż takiego znaczenia, bo to jest generalnie taka kwintesecja świata fantasy jak elfy i krasnoludy, przez co i tak duża część nowych graczy kupuje właśnie orki. No bo nie oszukujmy się jak ktoś zaczyna grać w system fantasy to przeważnie będzie chciał grać taką armią jaka jest w tym fantasy popularna, a nie np pół-szczorami pół-ludzmi (nic nie mam do skavów :wink: i zdaję sobie sprawę, że są gracze, dla których to pierwsza armia, ale jedak podejrzewam, że większość pójdzie w strone ludzie/elfy/gobliny/krasnoludy/trupy).

GoblinNadGobliny
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: GoblinNadGobliny »

OnG w nowej edycji beda na pewno slabsze niz teraz. Ze wzgledu na fakt, ze BP wyleci.

Im wiecej gram turniejowo tym bardziej widze, jaka ta armia stala sie zajebista. Realnie rzecz biorac da sie wygrac (i to dobrym wynikiem, 15-17 jesli kosci ida) ze wszystkim poza DE. Takiej uniweralnosci nie ma zadna inna armia z topu, takze jakby sie zasady nie zmienily, to jesli BP zniknie to i tak bedziemy na minus.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Wolę żeby armia była słabsza niż z BP, ale silniejsza niż bez niego. Nie muszą być armią topową odrazu (chociaż miłoby było :wink: )

ODPOWIEDZ