test farbek

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Skavenblight, może jeszcze tego nie czujesz, ale dyskutujesz o farbach z szefem Leprechaun Art Studio (http://leprechaun-studio.com/ - ten łucznik to właśnie praca Przemasa). Przemas zęby zjadł na malowaniu - niech Cię chłopaki kiedyś zaproszą na Marymont do studia, to będziesz Przemasowi pokłony biła, a nie dyskutowała zeń które farby są lepsze. Przynajmniej ja chciałem bić w pierwszej chwili ;)

Vallejo nie znam, ale artykuł Przemasa utwierdził mnie w przekonaniu, że stopniowe przechodzenie na Reaper MSP to była dobra decyzja. Świetne farbki. A butelki z zakraplaczem to mistrzostwo świata, marudzisz, Przemas :P

P3 bym spróbował, niech tylko trafią do normalnej sprzedaży.

Przemas, po dłuższym przyjrzeniu mógłbym się czepić obiektywności w porównaniu krycia czerwieni. Z Cytadelek wziąłeś blood red, który jest praktycznie czystym pigmentem czerwonym (bez zamulaczy - obaj wiemy o co chodzi), i porównałeś z ciemniejszymi odcieniami innych firm. Już bardziej by pomiędzy tymi pozostałymi pasował red gore - chociaż wiem, że tej farbki nikt nie kupuje ;)

Nie wiem jak inne, ale Citadel i Reaper MSP mieszają się doskonale i zgodnie z oczekiwaniami - są w 100% kompatybilne. Dzięki czemu właśnie sobie wymieniam paletę po kilka farbek na raz.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Pomijając to, z kim ośmielam się dyskutować... ;)

- Nie napisałam, że Pactry są lepsze, a jedynie, że da się nimi dobrze pomalować model.
- Jest jeszcze coś takiego jak gust... niektórzy wolą te okropne, wodniste Pactry i nic się na to nie poradzi :)

Daro
Oszukista
Posty: 793
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Daro »

W sklepie GNOM w Bielsku Białej maja całą palete farbek rackhama. Spróbowałem czarny i niezły jest :)

A co do P3 też czekam z zakupem kilku kolorków właśnie na dostawę cytadeli :)

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

Marko pisze:Aaa tego, bo nie jest to tak dokładnie w teście powiedziane. Jak te farby mieszają się między sobą (tzn np GW z VMC?). Da radę, czy nie za bardzo chcą?
zacytuje :P :
"Mając to za sobą wymieszałem farbki dokładnie, potrząsając nimi przez ok. 5 min. i zacząłem je ze sobą łączyć. Tu też nie było niespodzianek - zgodnie z oczekiwaniami wszystkie mieszały się bez problemów, w tym ze sobą nawzajem."


@Tomash: w ramach wyjatku sie z Toba nie zgodze ;) - czerwienie dobieralem mozliwie najblizsze sobie, tam gdzie sie dalo to byly wrecz odpowiedniki (np. citadel blood red i vgc bloody red). red gore by nie pasowal - jest zdecydowanie ciemniejszy i nie tak czysto czerwony jak reszta farb, ktore znalzly sie w tescie :)

a dla tych co chca kupic P3 - poki co warto przejrzec dostepne obecnie klikufarbkowe zestawy. a nuz sie cos ciekawego dla siebie trafi :)

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

A żeś mnie zaszył kolego :) jakoś mi umkło... dzięks w każdym razie:)

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

@Przemas
Dzieki za zrobienie zestawienia cenowego - kawal dobrej roboty, teraz wreszcie widac jak wielkie sa procentowe rozbieznosci w cenie poszczegolnych farb.

Co do P3 to jeszcze nie testowalem ale zapowiadaja sie bardziej niz ciekawie. Planuje natomiast spory zakup farbek do aerografu i potrzebuje czegos co ma duza zawartosc pigmentu, z racji tego ze bede ostro rozwadniac. Ktore farby powinienem kupic (klasyczne Citadel odpadaja)?

Awatar użytkownika
Ermidius
Wałkarz
Posty: 94

Post autor: Ermidius »

Przemas pisze: do tego dochodzi mój nawyk lizania pędzla aby poprawić jego szpic, czego raczej należy unikać przy toksycznych pactrach ;) .
moj brat tez ma ten nawyk i uzywa pactr heh 2 jezyk mu jeszcze nie wyrysl ani smaku nie stracil a maluje nimi od 2 lat ;]

Pozdro

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

@Przemas - zatem w drodze wyjątku zarzucę Ci drobną niedbałość ;) Otóż mam reaperowe czerwone, w tym 9003 Blood Red i jej barwa nijak się ma do Citadel Blood Red. Jeśli już porównujesz intensywną, ciepłą czerwień tej ostatniej, lepszym wyborem byłby 9004 Fire Red (niegdyś pod nazwą Bright Red) lub - biorąc pod uwagę tabelkę z odpowiednikami, zaserwowaną na forum Reapera - 9094 Clear Red, czyli czysty czerwony pigment.

A, czekaj, zaraz Ci fotkie porównawczą strzelę tych farbek...
Niestety Citadel Blood Red niedawno sprzedałem, więc musisz mi uwierzyć albo sam sprawdzić - najbliższe mu są oba kolory z prawej, a nie ten ciemniejszy z lewej, który porównałeś:
http://tomash.wfb-pol.org/reaper/msp_reds.jpg

BTW, w związku z artykułem podlansowuję Was na forum Reapera:
http://www.reapermini.com/forum/index.p ... ntry386033
(a zaczęło się od spapranej mieszanki - na co wskazuje post Anne Foerster* - którą kupiłem jako Shadowed Steel).

* Anne Foerster - naczelna malarka Reapera i jednocześnie autorka linii farbek Reaper MSP. To, jak ta pani maluje... wystarczy wejść na stronę Reapera i w galerii pomalowanych figurek obczaić. Jest świetna - ma charakterystyczny i rozpoznawalny styl, ale malowanie zdecydowanie masterclass.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Marko
Mudżahedin
Posty: 305
Lokalizacja: ze Wroclawia

Post autor: Marko »

No dobrze, ale jeszcze jak ktoś dorzuci porównanie palet tych farb (ale nie poszczególne palety, tylko łopatologiczne zestawienie, że kolor A VMC odpowiada kolorowi B GW), temat chyba będzie można uznać za zamknięty, a ode mnie otrzyma Snickersa.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Marko pisze:No dobrze, ale jeszcze jak ktoś dorzuci porównanie palet tych farb (ale nie poszczególne palety, tylko łopatologiczne zestawienie, że kolor A VMC odpowiada kolorowi B GW), temat chyba będzie można uznać za zamknięty, a ode mnie otrzyma Snickersa.
Była kiedyś taka strona na sieci, z ekwiwalentami barw farb do figurek - niestety, autorowi poszła się kochać baza danych, w której były te ekwiwalenty wpisane :(
Ale polecam temat:
http://www.reapermini.com/forum/index.p ... opic=17678
i dokładne obczajenie wszystkich zawartych weń postów. Można parę fajnych linków wygrzebać, jak np. http://home.att.net/~katamaran/vallejo.html
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

UPDATE
delicje:
http://www.ttfxmedia.com/vallejo/cgi-bi ... color&p3=1
Niestety, Cytadelki są liczbowo (zna ktoś te kody?) lub według hiszpańskich nazw.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

@Tomash: korzystalem z tego co mam, porownujac glownie jasnosc, a dopiero w drugiej kolejnosci, jesli mialem kilka typow, to dopiero odcien. sprawdze jeszcze czy nie rabnalem sie spisujac nazwe tej farby rms, ale zapewniam ci ze jesli chodzi wlasnie o jasnosc to byl to kolor zblizony.

@Marko: milaem gdzies cos lepszego, ale poki co moza ta tabela porownawcza vallejo-citadel ci starczy :) .
http://home.att.net/~katamaran/vallejo.html
do p3 na razie nie trafilem takich tablic - moze dlatego ze jest to bardzo swiezy produkt

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

dla tych co chca kupic P3 - poki co warto przejrzec dostepne obecnie klikufarbkowe zestawy
A gdzie są?

Potrzebuję lepszych metalików.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nie warto przeglądać tych zestawów P3. Dobór kolorów w każdej takiej szóstce jest do kitu. Czekam na wypuszczenie farbek pojedynczo.

Jankiel, MSP próbowałeś?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Podobno trochę gorzej kryją.

Mam mnóstwo figurek dla siebie do pomalowania, przemysłowo, a nie artystycznie i nie chce mi się nakładać dwóch-trzech warstw.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A to fakt, MSP kryją lepiej niż Citadel, ale wciąż mogłoby być lepiej.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Esco
Chuck Norris
Posty: 619
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Esco »

Z racji tego że moje pytanie trafiło w pustkę, będę brutalny i zadam je po raz kolejny, bo jest dla mnie ważne.

Jakie farbki powinienem kupić do aerografu? Zależy mi aby po rozwodnieniu nadal było sporo pigmentu i żeby dobrze kryły.

Przemas
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158

Post autor: Przemas »

@Tomash: rozumiem ze tobie te zestawy nie pasuja, ale czemu od razu do kitu? mi mniej wiecej w polowie paczuszek dobor kolorkow jak najbardziej odpowiada :)

@Esco: sprecyzuj czy potrzebujesz farby jedynie do aerografu czy rowniez do pedzelkowego malowania. zasadniczo przez aero przepuscisz wszystko, w tym citadelki.
jesli interesuje cie jedynie pierwsza opcja to nie potrzebujesz farb wysoko pigmentowanych i super kryjacych. maszynka da sobie z tym rade. w tym wypadku mozesz zainwestowac w pactry lub model mastery - maja od razu (niemal) idealna konsystencje wiec nic nie bedziesz musial mieszac, a z racji tego ze troche wolniej schna nie zapchasz tak latwo dyszy.

Awatar użytkownika
Vilgefortz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 158
Lokalizacja: Gleiwitz - Oberschlesien

Post autor: Vilgefortz »

co do pactr i ich slabego krycia to proponuje uscislic
faktycznie problemy sa przy malowaniu blyszczacymi - nieraz i 8 warstw trzeba nalozyc zeby otrzymac ladna jednolita powierzchnie
natomiast wszelkie matowe kolorki kryja jak na moj gust fenomenalnie - max 2-3 warstwy dla jednolitego "gladkiego" koloru nawet na duzych powierzchniach, przy niekorych kolorach wystarczy nieraz i jedna...
i to jest wlasnie glowny problem
pactra ma bardzo nierowne farbki i ich jakosc jest rozna zaleznie od koloru
zas najwiekszym problemem bedzie to ze ciezko dostac kolory odpowiednie akurat do WFB :d

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

ja sobie najbardziej cenię laserunki, poza tym, na bazę nakładam ecoline'ę, więc śliski kożuch odpada, dla tego wolę Citadel, choć pod każdym innym względistinctionm to pełne dno - jedyna akryla która ZAPLEŚNIAŁA, w życiu nie widziałem podobnego szajsu, ale chętnie wypróbuję jakieś matowe farbki - które z testowanych są po wyschnięciu matowe?

ODPOWIEDZ