Bless męczy Leśne Elfy (update: 15.05.2007 - Treeman - WIP)

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

WOW bardzo fajne ,istotnie jedne z lepszych :D
IMHO brakuje jakiegos istotnego kontrastu (o ile ta grzywa u drychy mi sie nie podobala to tu pomarancz byla by ok:D)
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

młoda pisze:Dryady wyglądają b. dobrze :D. Jedne z lepszych jakie widziałam. Jeżeli cała armia będzie na tym poziomie, to będę Cię podziwiać :wink: . Mam pytanie: jak zrobiłeś paprotki? :lol: Strasznie mi się podobają :D . Powodzenia w dalszej pracy :wink: .

Pozdrawiam,
Kasia :wink:
Mysle, że armia będzie trzymać poziom. Nie wyobrażam sobie by było inaczej... ;)
Dzieki za miłe uwagi w każdym razie.
Co do liści paproci, to polecam wizytę w najblizszym sklepie modelarskim, lub złożenie zamowienia tu:
http://www.jadarhobby.waw.pl/part-x054- ... p-996.html

Mućka, modele nie są aż tak jednorodne, jak się wydaje. Teraz patrze na to zdjęcie i widzę, że jest bardzo nieostre. Jutro postaram się wrzucic jakieś lepsze. Modele maja podobny schemat kolorystyczny, ale nie sa jednakowe.
Zresztą na pewno nie będę malował każdego regimentu driad, czy luczników na rózne kolory (jeden z niebieskimi plaszczykami, drugi czerwonymi, itd). Ten pomysł nigdy mi sie nie podobał - uwazam, że jest nienaturalny.. We wszystkich regimentach modele będą wyglądać podobnie.
Cieszę sie, że sie podstawki podobaja. :)

Awatar użytkownika
Mućka
Chuck Norris
Posty: 368
Lokalizacja: Rzeszów [KGB "RZEZNICY Z KRESÓW"]

Post autor: Mućka »

Zle ujołem moja wypowiedz.
Technicznie zajebiscie mi sie podobaja, tylko jakis taki delikatny kontrascik by nie zaszkodzil, jak np na grzywa u drychy, wtedy to bedzie ladnie ze soba współgrało.
pzdr

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

bardzo fajny pomysł, takie armie sa najfajniejsze.. ja sie chyba wezme i porobie podstaweczki jakieś zacne bo z tego co widze to ludzie je jadą równo

życze dalszych sukcesów w malowaniu :wink:

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Piękne
Ale nie walą po oczach, może to i dobrze ;)

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Piękne driady naprawdę szacun... Świetna technika, fajne kolorki (naprawdę "drzewiaste" :wink: ) no i kapitalne podstawki. Czekam na resztę armii :D .

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

Fajnie te figurki wyglądają, takie suche i rzeczywiście jesienne.

Ale powiedz mi Bless, te zdjęcia sam robiłeś ? Chodzi oczywiscie o te z bloga z photobuketa. Bo jeśli tak to szcunek ogromy, super klimat. JA niestety z braku czasu tej jesieni przegapiłem ten piękny czas na bieganie po lesie z aparatem...choc śnieg jeszcze nie spadł i wszystko przede mną :wink:

Dawid
Chuck Norris
Posty: 608
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Super figsy!!Najlepsze jest to, że są w barwach jesieni bo ja mam już dość tego zielonego :wink: .
Pozdro!

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

jak zwykle doskonala robota :D

a mialy byc zimowe :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

bardzo ładne figureczki, szykuje sie fajna armia. czekam z niecierpliwoscia na nowe figsy!(to tak dla motywacji :D )

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Przede wszystkim dziekuje za miłe komentarze. To zawsze daje kopa. Zwykla proznośc - człowiek pracuje tylko po to, by znow poczuć kilka "głasków". Ale grunt, ze jest z tego pożytek, czyli pomalowana armia. :)

Troyan pisze: Ale powiedz mi Bless, te zdjęcia sam robiłeś ?
Z tych, ktore sa w moim zbiorku pt.: "Inspiration" robiłem niestety tylko dwie fotki i to te nienajlepsze. :oops: Reszte zdjec znalazlem w sieci... Nawet sie nie spodziewałem, ile zdjec jesiennego lasu można znaleźć. ;)
Szaman pisze:
a mialy byc zimowe :wink:
Ale zimowe sie nagle tak rozpowszechnily... Poza tym lubie jesien. Te cieple kolory.. nutkę melancholii... ;)

Sieknalem tez fotki ostatniego z moich już gotowych regimentów, czyli Glade Guards.

Oto oni:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Ciagle sie ucze robienia zdjęć. Z tych powyżej nie jestem zbyt zadowolony... :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Muzyk
Mudżahedin
Posty: 221

Post autor: Muzyk »

Mógłbyś poprawić twarze bo są beznadziejne w porównaniu do całych figurek. Poza tym wszystko ekstra, zazdroszczę ci motywacji do malowania swojej armii...

Awatar użytkownika
Troyan
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Bytom, Katowice, Londyn

Post autor: Troyan »

No super wychodzą, pozazdrościć samozaparcia.

Takie pochwały dają kopa ale ile kopa daje to żeby usłyszeć jeszcze więcej pozytywów niz poprzednik ... 8)

Czyli poprzeczka wysoko i trzeba się wziąść za men-at-armsów :wink:

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Ten regimiment zrobil na mnie zdecydowanie najlepsze wrazenie... Ich kolorystyka swietnie zlewa sie z podstawkami... Naprawde jestem pod wrazeniem!!!

Rzeczywiscie twarze moznaby poprawic , bo wygladaja na niewycieniowane ( choc ich blady kolor jest bardzo fajny)

P.S. Muzyku czy ty zawsze musisz uzywac takich mocnych slow ? Moze zamiast tego beznajdziejnie napisalbys : wygladaja slabiej , gorzej , odstaja poziomem ?? Naprawde synonimow w jezyku polskim jest bardzo duzo i nietrzeba uzywac takich mocnych pejoratywnych slow...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Tank - Muzyk Śmuzyk pisze:Mógłbyś poprawić twarze bo są beznadziejne w porównaniu do całych figurek.
Zasadna uwaga. :) Na zdjeciu chlopaki faktycznie maja twarze biale, jak dupa blada... To sprawka flesza, ktory sieknal z 10 cm i wykoslawił kolor (mocne odbicie błysku). W rzeczywistosc geby maja blade, ale nie aż takie whiteskullowe. Na żywca wyglada to troche lepiej. Ale gdym musial sadzic na podstawie fotki, to rzeczywiscie bylaby to sprawa do poprawki. Dzieki za czujność. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Figsy na żywo faktycznie wyglądają lepiej, zwłaszcza twarze. Ale listków nie widziałem jeszcze. A są naprawdę fajne! Tylko współczuję ci ich malowania :shock: Nie wiem co o tym myślisz, ale dla mnie wyjebistą rzeczą na łucznikach są cięciwy na łukach. Strasznie mi się to podoba. Varden chyba ma takich. Nie myślałeś nad ich dorobieniem?

Pozdr i do następnej odsłony (i bitwy... :evil: ;) )

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kołata pisze:Figsy na żywo faktycznie wyglądają lepiej, zwłaszcza twarze. Ale listków nie widziałem jeszcze. A są naprawdę fajne! Tylko współczuję ci ich malowania :shock: Nie wiem co o tym myślisz, ale dla mnie wyjebistą rzeczą na łucznikach są cięciwy na łukach. Strasznie mi się to podoba. Varden chyba ma takich. Nie myślałeś nad ich dorobieniem?

Pozdr i do następnej odsłony (i bitwy... :evil: ;) )
Listki dorzuciłem wczoraj. Nie malowałem ich. Kupiłem je już w takich kolorach. :)
Co do cięciw, to imho przerost formy nad treścią. I tak za duzo czasu ślęczę nad pojedynczymi figurkami. Zakładanie cięciw przedłużyłoby czas przygotowania figurki jeszcze bardziej. IMHO szkoda zachodu.
O tym, że dorabiane cieciwy maja zwykle grubość palca elfa,
juz nawet nie wspomnę... ;)
Wole juz mieć te cięciwy cienkie jak włos. Niewidoczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

bless pisze: Listki dorzuciłem wczoraj. Nie malowałem ich. Kupiłem je już w takich kolorach. :)
tak wlasnie myslalem, jakbys je podmalowal wygladaly by lepiej, pewnie wyjdzie ze sie dojebuje :P ale te listki IMO psuja efekt, w porownaniu do mega fajnei pomalowanej i realistycznej calosci wygladaja jak wyciete z lasu w ktorym mieszka Kubus Puchatek ;)

jakbys maznal washem to by wygladaly na bardziej brudne, zgnite i realistyczne, nie muszi przeciez malowac juz na podstawce... mozna wrzocic caly lisktowy 'flock' w sloiczek z pewna iloscia rozwodnionego chestnut inka z kropelka czarnego inka wyjac, wylozyc na sitko i gotowe

IMO listki beda duzo fajniejsze, bo teraz IMO psuja troszeczke ;) przezajebista calosc

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

thurion pisze:
tak wlasnie myslalem, jakbys je podmalowal wygladaly by lepiej, pewnie wyjdzie ze sie dojebuje
Dojebujesz sie. Wygląda w porządku.

:wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

bless pisze:
thurion pisze:
tak wlasnie myslalem, jakbys je podmalowal wygladaly by lepiej, pewnie wyjdzie ze sie dojebuje
Dojebujesz sie. Wygląda w porządku.

:wink:
mozliwe, pewni na ostatich 2ch fotkach lampa blysnela zbyt mocno, wierze :)

ODPOWIEDZ