Polska według Korwina

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

Zablokowany
_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Re: Polska według Korwina

Post autor: _reszka »

Uff, aż się zalogowałem
Barbarossa pisze: - UPR samo siebie wpycha w niszę swoją retoryką. A jaka jest ta retoryka? Dla "przeciętnego Polaka" nieco zbyt trudna i cuchnąca "podejrzanym" kapitalizmem, dla przeciętnego licealisty bywa porywająca i urzekająca w swej czarno-białej prostocie, dla człowieka po studiach - pełna dramatycznych uproszczeń i zbędnego radykalizmu, a przy tym mocno oderwana od rzeczywistości. Tak w skrócie.
Za to +1 dla autora.

prowadzę firmę x lat i w 100% zgadzam się z powyższym.

Co do preferencji partyjnych, to tutaj się z Barbarossą nie zgodzę, chodzi o zdanie: większość w sejmie mają komuniści z PiS, SLD i PSL. Sorka, jak PIS był z LPR i Samoobroną to było źle, jak jest źle przy rządzie PO-PSL to też PIS? Poza tym komuniści, ej kolego, za daleko z tym. I to wyłącznie żeby sprostować, niezależnie od preferencji politycznych.

A jako wieloletni samozatrudniony i w dodatku pracodawca - powiem tak jak jankiel (kurde, chłopaki, nie znam Was ale z chęcią na piwo bym poszedł) - nie jest taka przerażająca biurokracja na codzień - ZUS się "sam" wypełni (pomijając deklaracje za pracowników), urząd skarbowy najgorszy jest ad hoc, po pewnej wprawie też banał. Reszta to detale, znajomy który zajmuje się cłem (dla mnie czarna magia) też bez problemu świstki wypełnia. Kwestia stawek (ZUS) to inne zagadnienie, które na dzień dzisiejszy powoduje wrzody na żołądku.

Najgorsza, zdecydowanie na 1 miejscu, od wielu lat, niezależnie od ekipy rządzącej, gorsza od długu publicznego, 23%VAT, biurokracji, dróg krajowych i autostrad,

jest nadmierna ochrona wynikająca z prawa pracy i koszty z tym generowane. I te 2500 wypłacane na rękę pracownikowi, za które musi przeżyć miesiąc, dla pracodawcy to dużo, dużo więcej. Dodaj własny ZUS, koszt lokalu, koszta poboczne (telefony, internet, samochód, itd.) i nagle wychodzi kilka-kilkanaście tysięcy stałych kosztów miesięcznie. Fajnie, jak zamówienia są (pamiętamy netto), masakra jak zamówień brak.

I pół biedy, jak pracownik jest. Ale jak go nie ma, albo chwilowo nie ma dla niego pracy, albo się nie nadaje, albo ...., ech lata doświadczeń i mam niewzruszalną własną opinię w tym temacie. I choć zdaję sobie sprawę, że działam trochę antyrynkowo, czasem (fakt rzadko) wolę odpuścić zlecenie niż angażować się w prawo pracy o włos za daleko niż mi jest to absolutnie niezbędne. Koleżance (też pracodawca), zatrudniona dziewczyna po 2 miesiącach zaszła w ciążę. Czekamy na rozwój wydarzeń.

A UPR też nie jest odpowiedzią. Bo proszę powiedzcie mi, co z tą dziewczyną Państwo powinno zrobić (według ultra wolnorynkowego UPR)? Bo inną sprawą która mnie wk..... maksymalnie jest olewka polityki prorodzinnej - fajne becikowe i skok VAT do 23% na ubranka dziecięce (chyba z 7, może z 3 nie pamiętam).

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To już moja prywatna sprawa, tak jak i Twoja. Zresztą nie przesadzajmy z zaglądaniem do łóżka. Ja nie mam nic przeciwko homoseksualistom, dopóki nie wychodzą z paradami na ulicę i nie domagają się różnych praw ze względu na swoją orientację. To raczej oni wychodzą z łóżkiem na ulicę Zresztą nawet nie ma sensu zaczynać tej dyskusji po raz n-ty, bo wiadomo jak się skończy. Skupmy się już lepiej na gospodarce, gdzie zapewne lepiej się będziemy rozumieć z tego co znam Twoje poglądy
Ja nie chcę mieć nic wspólnego z partiami zabierającymi głos w sprawach obyczajowych - to zawsze są durne pomysły, tylko pod publiczkę. Geje biegający po ulicach mi nie przeszkadzają (i realnie nikomu) - gówniane drogi tak. Jeżeli ktoś zajmuje się tępieniem pedałów, zabójstwem prezydenta przez bolszewików czy parytetami, to zazwyczaj maskuje tym brak pomysłu na rozwiązanie realnych problemów. I jako taki jest nie wartym uwagi demagogiem.
wręcz przeciwnie domagał się zwiększenia wydatków na armię, policję
Na policję rozumiem - na armię to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nasza armia ani nie jest w stanie podjąć się samodzielnie żadnej misji zagranicznej, ani obronić nas przed agresją (no chyba, że jest na wypadek, jakby nas Litwa miała najechać). Dokładanie do wspólnych europejskich sił zbrojnych byłoby tańsze i efektywniejsze. Ale ich nie ma, bo dla twardogłowych narodowa armia to gwarant suwerenności.

Bo inną sprawą która mnie wk..... maksymalnie jest olewka polityki prorodzinnej - fajne becikowe i skok VAT do 23% na ubranka dziecięce (chyba z 7, może z 3 nie pamiętam).
Podwyżka Vat nie robi wielkiej różnicy, zawsze można wybrać tańsze ciuszki, becikowe to kpina (i marnowanie pieniędzy) - starczy na jakiś tani wózek i de facto nic nie zmienia. Same szczepienia kosztują dwa razy więcej. Ale brak wystarczającej ilości tanich czy bezpłatnych żłobków i przedszkoli to jest poważny mankament.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

nindza77
Wodzirej
Posty: 770
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: nindza77 »

Odkąd usłyszałem kilka postulatów Korwina, mam gnoja głęboko w rzyci. Niech krzyczy te swoje głupoty, wątpię, żeby znalazł poparcie u większej grupy ludzi starszych niż 16 lat. I niech tak zostanie. Faszysta, homofob i seksista, to nie jest dobry polityk.
Natomiast wszystkim prawicowym purystom ideologicznym, co to rehabilitują nacjonalizm, moge powiedziec że odróżanianie nacjonalizmu od faszyzmu, przypomina poznawanie rodzajów gówna po zapachu;-)).

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Ja tam go popieram. Nie zgadzam się ze wszystkim co mówi ale generalnie popieram.

Kiedyś nawet byłem na kilku (dwóch) akcjach WiPu ale potem jakoś brak czasu, problemy osobiste i jakoś na tym się skończyło.
Trochę żałuję, że nie przejechałem się na ten kongres, nie miałem w końcu daleko.

No i taka prawda, nie ma innej sensownej liberalnej alternatywy.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

wg mnie korwin doszedwszy do władzy skończyłby jak taka słabsza wersja fuhrerka, kaczyński podobnie Kaczor choć z nieco innych powodów. Jednemu i drugiemu soczysty młot sigmara na drogę.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

uwielbiam to sakramentalne sprowadzanie kazdego prawicowca do potencjalnego Hitlera. zwlaszcza w tym wypadku podoba mi sie zestawienie liberala z narodowym, achtung! socjalistą. :roll:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

pewnie dlatego że lewackie idee zaraziły mój umysł...
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

your guess is as good as mine. :-k

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Murmandamus pisze:wg mnie korwin doszedwszy do władzy skończyłby jak taka słabsza wersja fuhrerka, kaczyński podobnie Kaczor choć z nieco innych powodów. Jednemu i drugiemu soczysty młot sigmara na drogę.
No na pewno. Na miliard wprost procent :lol2: Mniej GW i Polityki :wink: No offence. Już mnie tu nie ma :mrgreen:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

nindza77 pisze:Odkąd usłyszałem kilka postulatów Korwina, mam gnoja głęboko w rzyci. Niech krzyczy te swoje głupoty, wątpię, żeby znalazł poparcie u większej grupy ludzi starszych niż 16 lat. I niech tak zostanie. Faszysta, homofob i seksista, to nie jest dobry polityk.
O, przepraszam - miałem się zmywać, ale kolejna wypowiedź przykuła moją uwagę. Proszę, błagam, na kolana wprost padam, bylebyś tylko wykazał mi, w którym miejscu Korwin jest faszystą. Tak przy okazji skąd wiesz, że się boi homoseksualistów? Przecieki? :lol2: Nie ma to jak polityczne tematy, tu zawsze jest wesoło, w zasadzie niezależnie od forum.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

albo seksistą .... to też budzi moje wątpliwości

Awatar użytkownika
CzarnY
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok!

Post autor: CzarnY »

w gazecie przeczytal, to wie. :>

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

A ja słyszałem, że jest za odebraniem obywatelom broni, rozwinięciem socjala i parytetami :|
Queek.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,title ... caid=1c2d0


naprzykłąd ta wypowiedź o niepełnosprawnych dzieciach trąci klimatem nazi... nie uważasz?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

A ja słyszałem, że jest za odebraniem obywatelom broni, rozwinięciem socjala i parytetami :|
to pewnie jakiś zły brat Korwina

Awatar użytkownika
pslomski
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: pslomski »

[
Likwidacja ZUS czy VAT to czysty populizm
Im chodzi nie tyle o likwidacje ZUS co o zniesienie PRZYMUSU ubezpieczeń. Wolni ludzie powinni mieć możliwość wyboru czy i gdzie chcą się ubezpieczać. Poza tym jeżeli ubezpieczenia emerytalne są takim dobrodziejstwem to czemu są przymusowe. Nie chodzi tu o populizm tylko o zasady podstawowe. Czy chcemy sami decydować o sobie czy wolimy by robili to za nas urzędnicy.

UPR-WIP nie chce likwidować VAT'u tylko podatek dochodowy. Podatek dochodowy jest strasznie nieefektywny. Podobno koszty poboru sięgają 30-40% http://tnij.org/lipe . I nie jest to tylko czysty populizm bo taki projekt stworzyło Centrum im. Adam Smitha http://tnij.org/lipf . Poza tym podatek dochodowy jest wyjątkowo perfidny bo daje państu wgląd w dochody obywateli co państwo bardzo chętnie wykorzystuje przeciwko nim. Poza tym jest to kara za efektywność. Im więcej się starasz tym większa kara.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Korwin nie jest żadnym faszystą, jeśli z kimś mi się kojarzy to ze starym impotentem-erotomanem, który podszczypuje wszystkie kobiety i non stop ględzi o seksie :wink:

Jeśli chodzi o polemikę z _Reszką to:
Co do preferencji partyjnych, to tutaj się z Barbarossą nie zgodzę, chodzi o zdanie: większość w sejmie mają komuniści z PiS, SLD i PSL. Sorka, jak PIS był z LPR i Samoobroną to było źle, jak jest źle przy rządzie PO-PSL to też PIS? Poza tym komuniści, ej kolego, za daleko z tym. I to wyłącznie żeby sprostować, niezależnie od preferencji politycznych.
Hmmm, ja to widzę tak: odpowiedzialność ponoszą ci, którzy podejmują decyzje. A zatem te decyzje, które podjął (lub których nie podjął ) sejm - obciążają konto tych, którzy głosowali za albo przeciw, odpowiednio. W Polskiej polityce lobby pt. "nie kosztem najuboższych" jest bardzo silne, a trzy wymienione partie do niego należą. Nie twierdzę, że PO walczy o reformy - np ich podejście do emerytur w OFE mnie zniesmaczyło - ale też walka ta nie ma specjalnego sensu. Jeśli PO powie "reformujemy KRUS" to skończy się na tej deklaracji i odpowiednim spadku poparcia dla PO - bo pozostałe trzy partie wpierw zrobią w mediach Rejtana, a potem z radością projekt udupią.

Awatar użytkownika
pslomski
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: pslomski »

Jankiel pisze:
A po co ten konserwatyzm w sferze obyczajowej? Państwo ma się trzymać z dala od portfela, ale do łóżka to już może się ładować?
Partia wolnościowa nigdy nie będzie się nikomu ładować do łóżka. Natomiast warto zachowywać wartości na których została zbudowana nasza cywilizacja, bo jeżeli je odrzucimy to co nam zostanie, kim się staniemy. Właśnie teraz Europa jest w stadium odrzucania klasycznych wartości takich jak stosunek do prawdy (nie liczy się obiektywna prawda tylko zmienna wola większości), podstawy prawa rzymskiego, etyka chrześcijańska (w to miejsce lansowana jest poprawność polityczna). Skutki tego odrzucania są coraz bardziej widoczne. Kontynent który niegdyś podbił cały świat powoli staje się peryferją.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Murmandamus pisze:http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,title ... caid=1c2d0


naprzykłąd ta wypowiedź o niepełnosprawnych dzieciach trąci klimatem nazi... nie uważasz?
Ech. Odróżnijmy dwie rzeczy: niesłabnącą chęć do zabierania głosu na każdy temat, niezmiennie w ostry i prowokacyjny sposób, co często jest po prostu głupie (jak ta sytuacja z niepełnosprawną dziewczynką), od nazizmu. Liczmy się ze słowami i z epitetami jakie formułujemy pod czyimś adresem. Szczególnie, że takie jazdy w drugą stronę, zazwyczaj kończą się świętym oburzeniem.

Pojawiły się też wypowiedzi dotyczące służby zdrowia, oparte na założeniu: każdy powinien zostać darmowo wyleczony. Pisał o tym Robert i Jankiel, o ile pamięć mnie nie zawodzi. Też bardzo chciałbym, aby tak było. Problem niestety polega na
tym, że:
#1 tak w Polsce nie jest
#2 nie dzieje się tak niemal nigdzie na świecie.

Oczywiście zupełnie inaczej "boli" nas sytuacja, kiedy umiera się w kolejkach, lub kiedy umiera się, ponieważ lekarzowi, a dokładniej przychodni, nie opłaca się wysłać nas na badania (wyczerpany limit pkt etc.). A inaczej, kiedy z amerykańska, ktoś nam mówi: płać, albo zdychaj. I wcale z tego "boli" nie drwię. Zwracam jedynie Waszą uwagę na ten fakt.
Jankiel pisał również o zmianach wprowadzanych przez obecny rząd. Zmianach, które idą w dobrą stronę. Przepraszam, ale o jakich zmianach piszesz? Ponownie, bez drwiny, ironii i całej tej gówniarskiej chujówki pseudoretorycznej :wink:
Pisały tu również osoby prowadzące własną działalność - ja również, mam za sobą kilka lat takich doświadczeń. Pośrednio wciąż je mam. Dla mnie numerem jeden wśród problemów były obowiązkowe składki na ZUS. Kiedy zakładałem (tak naprawdę kumpel, ale dzieliliśmy koszty) działalność, nie było jeszcze milerowskiego zwolnienia dla nowych firm. Innymi słowy po trzech tygodniach od założenia działalności już musiałem wysupłać pełen ZUS. Wówczas było to około 600-700pln. Zanim wystawiłeś pierwszą fakturę częstokroć. Ale kogo to obchodziło? I kogo to obchodzi? Masz płacić, aby utrzymać system, koniec i kropka.
Jankiel wspominał też, że nie przeszkadza mu VAT. 23% w cenie niemal wszystkiego nie robi Ci różnicy? Mnie tak.

Barbarossa pisze w ostatnim poście, że brak działań obciąża konto opozycji. W jakimś sensie tak. Niemniej jednak nie można ot tak, po prostu, rozłożyć rąk i powiedzieć: nie da się, więc my dalej brniemy w PR. Niech próbują, niech działają. Niech pokażą zacięcie i zaangażowanie. Miast machania ręką i szukania tematów zastępczych.

Tak jak napisał słusznie Robert - zaklęte kółko demokracji trwa w najlepsze.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
pslomski
Pseudoklimaciarz
Posty: 26

Post autor: pslomski »

Murmandamus pisze:http://wiadomosci.wp.pl/kat,50316,title ... caid=1c2d0


naprzykłąd ta wypowiedź o niepełnosprawnych dzieciach trąci klimatem nazi... nie uważasz?
Dzięki, że przytoczyłeś ten przykład manipulacji dziennikarskiej. Tutaj jest wyjaśnienie http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2,ID25 ... index.html
To pokazuje, że lepiej zbytnio nie ufać mediom głównego nurtu, bo kto tak czyni ten sam sobie szkodzi. Zwłaszcza dotyczy to informacji o JKM, któremu bezpieka zapowiedziała, że "Będziemy cię ścigać do końca życia" czy coś w tym guście.

Zablokowany