Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 2600

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Silesian Un-Limited Tournament II, Master 17 - 18 IX, 26

Post autor: Furion »

Durin pisze: A to, że ograniczenia magii Euro są ograne wcale nie znaczy, że są dobre...
Obrazek

:)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Bo osobiście uważam, że look out od 13 i bramy jest absurdalny.
Czar trzeba rzucić na wcale nie niskim castingu, musi być niezdispellowany, a następnie trzeba albo rzucić wystarczająco na 4d6 żeby zniszczyc oddział, albo rzucić 11-12 na siłę. Oba te przypadki są wystarczająco mało prawdopodobne, żeby nie było konieczności blokowania ich.
Właśnie jedynie dwellersi są overpowerred bo wyciągają od tak magów z niską siłą z oddziałów.

To taki przykład:)

Żeby nie było, bardzo lubię euro, na tych ograniczeniach moja armia dużo zyskuje, ale kilka lokali na śląsku, pierwszy silesian, dobitnie pokazały, że bez całkowitych zmian zasad w tą grę też da się grać:) i to zupełnie nieźle.

Po roku ciągłej gry euro 2400, po dmp i etc, zmiana jest potrzebna:)
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Durin pisze:Właśnie jedynie dwellersi są overpowerred bo wyciągają od tak magów z niską siłą z oddziałów.
A widziałeś koszt/zasięg tego czaru?
Rozumiem, że łatwiej go rzucić niż Gatewaya czy 13?
Żeby tego biednego maga wciągnąć to trzeba być w 24 calach i machnąć czar na 21+... Czyli niemało ;]
Nie bronię czaru a konsekwencji w obcinaniu Panowie.
Dalej:
Czy robicie coś ze scrollem TK skoro ten podstawowy jest zbanowany?
Jankiel pisze:
Bigpasiak pisze:Czy inne czary zabijające za pomocą testów charakterystyk też mają taką restrykcję?
Nie. Chcieliśmy dojebać WE :mrgreen:
Ech... szykuj kolejnego browara :mrgreen: :wink:
Ja tylko pytałem czy inne czary też planujecie przyciąć bo to, że Dwellers jest pocięty to się cieszę akurat, uważam że takiego czaru jak ten czy 13 nie powinno być [ i innych ich pokroju... ]
Jankiel pisze:Gatewaya i 13 nic w 7 nie ograniczało.
Ilość kostek je ograniczała z jakiej mogłeś go cisnąć...
No i była to epoka scrolli więc bez porównania Panowie 8)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, o 21:57 przez bigpasiak, łącznie zmieniany 1 raz.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Furion, ani Ty, ani większość marudzących nie nagrała się specjamnie na ósmą. Co więcej, większość z tych marud i tak nie przyjedzie. Bierzemy pod uwagę przede wszystkim głosy osób, które u nas już były i lokalnych graczy. Jeżeli udałoby się nawet wybłagać format 2800 to brak Euro jest poza dyskusją. Tak więc nie traćcie na to czasu.
tu mam pamiętać, że nie mam lookouta tylko oblewam na 6?
Sądzę, że jak będziesz sobie powtarzał tą zmianę w drodze na mastera, to dasz radę zapamiętać. Doszliśmy do wniosku, że tylko dwellers jest gamebreakerem. Reszta zostaje, jak jest w rulebooku.
Czy robicie coś ze scrollem TK skoro ten podstawowy jest zbanowany?
Nic nie robimy. Przeczytaj FAQ do TK
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

jasne jasne, nie powinno go być dopóty tobie wsysa magów, a jak ty komuś wciągniesz hordę to jest już ok tak ? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Jak wygląda sprawa z noclegiem dla "gości" ? Wpadłbym zobaczyć wszystkie brzydkie ryjki których dawno nie widziałem, a że nie planuje grać, stąd powstaje moje pytanie :wink:

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Furion pisze:Problem jest taki, że o ile w 7mą czy 6tą edycję dało się grać bez żadnych ograniczeń lub z lekkimi ograniczeniami, to na 8mą granie bez żadnych ograniczeń jest... karkołomne (lub przynajmniej tak twierdzi znaczna część gawiedzi, co dużo warhammerowej soli zjadła)
Ta sama, która twierdziła, że w 8-mą edycję nie da się grać?
Że Orki są do niczego, a o TK można od razu zapomnieć?
Pewnie ta sama, która nie była na Silesianie i Arenie, gdzie były zasady bliskie czystej 8-mej edycji i spokojnie można było grać.
Nikomu nic się nie myliło, a żadnej wyjątkowości i przypadku w wynikach również nie uświadczyliśmy.

Za dużo soli widać źle tej większości robi.
Bo np. zapomniała, że w tą cudowną 7-mą edycję grała na długaśnym od cięć BP.

Euro jest przesadne w ograniczaniu i wprowadzaniu własnych zasad (vide np. zupełnie niezrozumiałe zmiany w terenach).
Euro jest na drużynówki - nie na single.

Bardzo mnie cieszy, że Śląsk wykazuje wciąż dużą dozę zdrowego rozsądku.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Skaven pisze:Jak wygląda sprawa z noclegiem dla "gości" ? Wpadłbym zobaczyć wszystkie brzydkie ryjki których dawno nie widziałem, a że nie planuje grać, stąd powstaje moje pytanie :wink:
Z pewnością nikogo nie wywalimy. :) Jakaś drobna opłata za nocleg i z pewnością do jakiegoś pokoju Cię przydzielimy. (np. osławionej "dziesiątki" ;) )

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

runepriest pisze:jasne jasne, nie powinno go być dopóty tobie wsysa magów, a jak ty komuś wciągniesz hordę to jest już ok tak ? :mrgreen:
No właśnie nie płakałbym jakby go w ogóle nie było...
Jest bardzo mocny i skoro jest dostępny to nieraz trzeba go używać jak jest potrzeba. :wink:
Nie jest to żadna hipokryzja, po prostu uważam go za zbyt mocny [ nie tylko jego ] i lepiej by się grało bez takich game-breakerów.
Jankiel pisze:Nic nie robimy. Przeczytaj FAQ do TK
Znam go.
Przecież tylko się pytałem...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

KrzysiekW pisze:
Skaven pisze:Jak wygląda sprawa z noclegiem dla "gości" ? Wpadłbym zobaczyć wszystkie brzydkie ryjki których dawno nie widziałem, a że nie planuje grać, stąd powstaje moje pytanie :wink:
Z pewnością nikogo nie wywalimy. :) Jakaś drobna opłata za nocleg i z pewnością do jakiegoś pokoju Cię przydzielimy. (np. osławionej "dziesiątki" ;) )
Spoko, jeżeli jest opcja wykupienia noclegu to mi to odpowiada jak najbardziej :wink:

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

KrzysiekW pisze:Silesian Un-Limited Tournament

Dopuszczone listy armii:
- wszystkie aktualne AB- Chaos Dwarfs wg Indy Chos Dwarfs

Ograniczenia
- Maksymalnie 12 kostek magii można zużyć w rundzie magii,
- ban na power scroll,
- Dwellers Below zabija bohaterów jedynie przy wyniku 6 na test siły.

Mnie bardziej to zastanawia ;)
Przeoczenie, czy bedą Teclisy fruwały po stołach?? :wink:
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Zasady turnieju:
Turniej klasy master, single. Zasady turnieju zgodne z 8 edycją.
Rozpiski jawne, zakaz bohaterów imiennych.
Dodatkowo obowiązują aktualne oficjalne erraty / FAQ i
polskie uściślenia sędziowskie.
Kalafiorku ślepniemy na starość :?: :mrgreen: za dużo grasz przed tym ETC już na oczy nie widzisz :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Cauliflower pisze:
KrzysiekW pisze:Silesian Un-Limited Tournament

Dopuszczone listy armii:
- wszystkie aktualne AB- Chaos Dwarfs wg Indy Chos Dwarfs

Ograniczenia
- Maksymalnie 12 kostek magii można zużyć w rundzie magii,
- ban na power scroll,
- Dwellers Below zabija bohaterów jedynie przy wyniku 6 na test siły.

Mnie bardziej to zastanawia ;)
Przeoczenie, czy bedą Teclisy fruwały po stołach?? :wink:

dla Ciebie zrobimy wyjątek - Twoj herald może nazywać się Teclis :wink:
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Jak będzie miał ifki na dubletach to mój nawet Jarosław może się nazywać:P
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Wrzuciłem krótki opis zasad noclegu, dla tych co jeszcze u nas nie byli (albo zapomnieli ;) ). Bardziej rozbudowany mogę wysłać na PM. :)
Za przydzielanie pokojów weźmiemy się jak już będzie znana liczba graczy tak jakoś bardziej precyzyjnie. Oczywiście postaramy się wziąć pod uwagę rożne okoliczności, jak umiejscowienie ekip razem itp.

Jeszcze słówko wyjaśnienia o formacie. Łamaliśmy się między 2600/2800. Wygrało to pierwsze (choć duże punkty kusiły), bo m.in.
- krótszy czas bitew,
- na 2800 była całkiem niedawno Arena,
-różne kwestie związane z malowanie (będziemy bardziej restrykcyjni niż rok temu i na TDM).
To takie najważniejsze chyba przyczyny,

Awatar użytkownika
Thomas
Falubaz
Posty: 1207

Post autor: Thomas »

Durin pisze:Jak będzie miał ifki na dubletach to mój nawet Jarosław może się nazywać:P
w takim wypadku istnieje możliwość że mimo sprawdzonego zasięgu czar nie doleci.. ;)

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Thomas pisze:
Durin pisze:Jak będzie miał ifki na dubletach to mój nawet Jarosław może się nazywać:P
w takim wypadku istnieje możliwość że mimo sprawdzonego zasięgu czar nie doleci.. ;)
:D :D :D :D
You made my day:D:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

6 slanesza (woch) działa tak jak działa?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

działa, ale to tylko jeden wound
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Przemcio pisze:
Zasady turnieju:
Turniej klasy master, single. Zasady turnieju zgodne z 8 edycją.
Rozpiski jawne, zakaz bohaterów imiennych.
Dodatkowo obowiązują aktualne oficjalne erraty / FAQ i
polskie uściślenia sędziowskie.
Kalafiorku ślepniemy na starość :?: :mrgreen: za dużo grasz przed tym ETC już na oczy nie widzisz :D
Wyluzuj, 4 na tydzień dają radę ;)
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

ODPOWIEDZ