Warsztat MiniMonsters

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dargo000
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Re: Burned House

Post autor: dargo000 »

Shadar pisze:Zgadzam się, że dom jest w dużej części za czysty. Wygląda jakby palił się tylko na środku, a cała reszta domu nie ucierpiała. A tak poza tym świetne :D
Z tego co zaobserwowałem w "naturze" to dom właśnie pali się od środka i z zewnatrz najcześciej nie zmienia się zbytnio.
Pare fotek dla przykładu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
blona pisze:Dodaj okopcenia nad oknami (dym wydostawał się tez przez okna), poza tym super :)
Okopcenia nad tymi oknami które już wypadły są zrobione wrzuce potem pare fotek ze szczegółami to może bedzie to widać, ale generalnie ciemnym modelom trudno zrobić dobre zdjecia, a przynajmniej ja nie umiem.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Widać rysunek. To już lutownicą robiłeś? Pytam bo ostatnio tworzyłem rydwany z plastikowych ramek, a rzeźbienie ich ostrym narzędziem zajmuje sporo czasu.
Obrazek

Awatar użytkownika
dargo000
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: dargo000 »

Robiłem to narzedzięm dentystycznym jakie się często używa do rzeźbienia w GS. Niem o co chodzi z robieniem tego lutownicą ale spienione pcv jest dosc latwe do wgniecenia, miękkie a przy tym ma dobrą sztywność. Dla mnie super materiał polecam spróbowac. Rzeźbienia tego w platikowych ramkach wogóle nie widze.

Awatar użytkownika
dargo000
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: dargo000 »

To wrzucam obiecane wiecej fotek (niektore mogą się powtorzyć ale zrobilem 2 zestawy fotek i juz nie chcialem tego wycinać) i troche szczegółów... czekam na opinie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Dla mnie wspaniała praca =D> - zdjęcia szczegółów powalają :shock: .

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

WOW!!:D wyszło ekstra;]
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Hmm... Jako żywo zainteresowany makieciarstwem, powiem, że wyszło wspaniale. Dodałbym okopcenia na murach nad oknami, ale to w zasadzie detale. Mimo tego praca jest wspaniała! Gratuluję. :)

Awatar użytkownika
Modraszka
Plewa
Posty: 8

Post autor: Modraszka »

Ja bym nic nie dodawala. Cała ta pożoga jest tak genialnie odtworzona, że az myślę sobie, że dobrze temu uroczemu budyneczkowi, że tak okrutnie spłonął :twisted: . Krótko mówiąc; piękna katastrofa!

Awatar użytkownika
Szczur22
Oszukista
Posty: 821
Lokalizacja: "Red Scorpion" Pszczyna

Post autor: Szczur22 »

Super! Ale jak dla mnie to powinny być okopcenia nad oknami i dookoła- w końcu tamtędy bucha ogień zawsze. Pooglądaj zdjęcia spalonych domów to zobaczysz.

Awatar użytkownika
Rizzen
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146
Lokalizacja: Har Ganeth

Post autor: Rizzen »

Szybki mają piękny zielony kolor a powinny być spalone i czarne. W środku budynku widać ścianę.. ale nie widać drzwi, które są na zewnątrz pod drugiej stronie muru :P
Sam budynek niezwykle udany, będzie dostępny na allegro? W jakiej cenie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Modraszka
Plewa
Posty: 8

Post autor: Modraszka »

Rizzen pisze:W środku budynku widać ścianę.. ale nie widać drzwi, które są na zewnątrz pod drugiej stronie muru :P
przeciez nie ma ujęcia od srodka tej sciany na ktorej sa drzwi albo mnie sie cos z oczami dzieje...

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Szacunek, wyśmienicie się prezentuje, duże =D> .

Awatar użytkownika
dargo000
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: GDAŃSK
Kontakt:

Post autor: dargo000 »

Rizzen pisze:Szybki mają piękny zielony kolor a powinny być spalone i czarne. W środku budynku widać ścianę.. ale nie widać drzwi, które są na zewnątrz pod drugiej stronie muru :P
Sam budynek niezwykle udany, będzie dostępny na allegro? W jakiej cenie?
Szkło się nie pali, a wiec nie wiem czy szybki powinny być czarne, na zdjęciach spalonyc budynków specjalnie nie widziałem żeby szkło było osmolone czy coś w tym stylu (ale być może masz racje). Co do drzwi brawo za spostrzegawczość, faktycznie nie są zrobione od środka, tak samo jak okna poza paroma wyjątkami na górze budynku, ale uznałem że w tym modelu nie jest to najważniejsze a kosztowało by to zbyt wiele dodatkowej pracy. Model jest dostępny na allegro jako "miejski dom" ale w formie niezniszczonej. Ten spalony to mój pomysł na to co jeszcze można zrobić z takiego budynku.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

szkło pod wpływem temperatury najczęściej pęka i nie ma szyb, a jak coś zostanie to raczej osmolone jak zauważono;]
fajna geneza i odwzorowanie zagadnienia na makiecie;) tylko wygryzek w elementach konstrukcyjnych u szczytu ściany mi nie leży, zawaliłoby się.

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

Pamiętajmy, że jest to świat fantasy. Wiele rzeczy z niego nie powinno działać w realu ;) Choćby nowa armata ogrowa na grzbiecie nosorożca. Roztrząsanie fizyki jest średniozasadne. Liczy się WoW i grywalność.
Obrazek

Awatar użytkownika
MomoTheKiller
Chuck Norris
Posty: 532
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MomoTheKiller »

Kupiłbym....
czy trafi do Twojej oferty na allegro?
(przepraszam jak już gdzieś tą informację przeoczyłem).
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Iddqd pisze:Pamiętajmy, że jest to świat fantasy. Wiele rzeczy z niego nie powinno działać w realu ;) Choćby nowa armata ogrowa na grzbiecie nosorożca. Roztrząsanie fizyki jest średniozasadne. Liczy się WoW i grywalność.
fantasy to fantasy, ale logika w prostych elementach powinna być. wiadomo że wszystko może lewitować ale w każdym kamieniu i belce nie będzie magii, nie można tumaczyć błędów logicznych/statycznych wszędzie magią, to droga na lenia;]

Awatar użytkownika
MlSlEK
Chuck Norris
Posty: 624
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlSlEK »

W moim przykładowym nosorożcu też nic nie jest magiczne, a kręgosłup mu nie wysiada ani jeźdźcowi odrzut przyrodzenia nie spłaszcza. Fantasy to wyobraźnia, a nie magia. Budynek jest taki jak wyobraził go sobie autor, a wykonany jest ponad przyzwoicie.

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1330011a
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

dajesz chyba najgorszą możliwą figurke jesli chodzi o bezsens twórczy która ma bronić sensu zrobienia czegoś nielogicznego w fantasy 'bo to jest fantasy i wszystko ma sens co się wymyśli' :roll: ja wolę twórcę fajnego domku przestrzec przed takimi wybrykami jakie próbujesz lobbować podpierajac się porażkami gw...

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Spoko, Panowie... Z nosorożcem faktycznie przegięli na maxa i nie mają się czym chwalić. Czy to pasuje ogrowym graczom - nie wiem - mi tam niespecjalnie... Rozumiem: fantasy i magia, ale tutaj ktoś silił się na jakąś konstrukcję - albo jedno, albo drugie... Nie wydaje mi się, żeby to był dobry kierunek w pomysłach na figsy...
Sorry za offtop :oops: .

ODPOWIEDZ