Chorągwie Ulthuanu

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No już chyba wszystko wiecie mam nadzieje :D

arandir
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: arandir »

Guard pisze:Daje te swoje +D6 zawsze kiedy unit jest w kombacie.
;/

przecież jak odmówi pojedynku to nie daje żadnych bonusów

więc tego +D6 nie powinno być....
Niglar pisze:2. +1 do CR za BSB tylko wtedy jak BSB jest w pierwszej linii mającej styczność z wrogiem, jak oddział dostanie w bok lub rufę, a chorąży jest z przodu to wtedy tego się nie liczy
?!

czyli wnioskując z twojej wypowiedzi.....przy ataku z boku lub z tyłu nie dostaje bonusów za muzyka i sztandarowego oddziału tak? bo oni powinni stać w pierwszym rzędzie :P a że pierwszy nie jest walczący to nie liczy się do CR :P

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

patrz moj post wyzej!! tam wszystko juz zostało wyjasnione
- nie musimy ciagnac tej sprawy, bo sie offtop robi, tu nie kwesta zasad!
Obrazek

arandir
Wałkarz
Posty: 67
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: arandir »

do kogo był skierowany twój post Asassello?

do mnie (bo wytknąłem błędy w czyimś rozumowaniu), czy do reszty użytkowników tego forum co zrobili dwie strony offtopa, nawet po przeczytaniu twojego "wszystko wyjaśniającego postu"?

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

BSB zawsze daje bonus jak jest w pierwszej rance czyli tam gdzie jest zwrócony oddział, więc nawet jak oddział z BSB zostanie zaszarżowany w tył lub bok to i tak BSB daje wszelkie bonusy i reszta CG też (wyjątek stanowi czempion który po prostu nie jest używany gdy się z nikim nie styka). Więc wszystko jasne??
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

innymi słowy: jak ma się BB w oddziele to lepiej dać się zaszarżować z boku ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

hehe niekoneicznie, dlatego warto go dawać w asyscie 6 princesek z banner of ellyrion, wtedy mozna kminić tak aby nikt nie stykał sie z naszym ukochanym BSB, a banner of ellyrion pozwala niwelować problemy za teren, z resztą kto daje sobie zaszarżować battle bannera?? On siedzi tylko w kawie, a nasza jazda jest najszybsza :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

pisze sie najszybciejszejsza ;p kosa uczymy się pisać po elficku

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Nie koniecznie, tym oddziałem czasami można pozwolić sobie na czyjąś szarżę w bok i tak wiedząc że wygramy. A szybcy to oni są :D
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Nie można sobie pozwolić na szarżę od boku, bo mamy T3 i As wbrew pozorom tylko na 2+... wystarczy że nam jednego siekną i nie oddajemy. A w oddziale 6 strata każdego bardzo boli. Wcale nie jest to takie pewne, że wygramy.
Przeciwnik:
-1 od boku
-1 najprawdopodobniej będzie miał przewagę
-1-3 za szeregi
-1 banner
- ew 1 za war szmatę
-no i to co ubije czyli ok 1-2
RAZEM:5-9
My:
-1 banner
-1 bsb
-D6 battle banner
RAZEM: 3-8
Wcale to tak różowo nie wygląda :roll:
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Guard ma racje, zbyt duze ryzyko, gdyż na szmacie mozna rzucić też 1, a wtedy płyniemy, oczywiscie wszystko zależy od sytuacji, gdy np. jakies fasty szarżują można ryzykować, czy też jakieś inne lekkie rzeczy bez sporego CR na starcie, ale to jest hardcore, ja bym nie ryzkował, z restzą przeciwnik tez myśli i nie zaszarżuje jakimś śmieciem w to
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No i dużo zależy od tego w czym on siedzi,czy w jeździe(5-6) czy w klocku piechoty(20),ale prawda jest taka że dużo lepiej spieprzyć niż dać się zajechać od boku czymś porządnym.

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Belenar7 my tera cały czas gadamy o BSB w dragonach. Oczywiste że nie dam się zaszarżować jakiemuś silnemu 3 szregowemu oddziałowi wrogiej piechoty, bardziej myślałem o czymś bardziej prawdopodobnym np. 10 lub 9 jazdy (możemy założyć że 1 zszedł z bolca :P ). W takiej sytułacji wszystko jest innaczej:
HE:
-szmatka
-bsb
-battle szmatka
3-8
wróg:
-szmatka
-bok
-1-2 rany
-przewaga
-0-1 szeregi
-war szmatka (ewentualnie)
4-7
I tutaj He mają przewagę, a sytuacja jest bardziej prawdopodobna, lecz też trzeba przyznać że że battle baner jest bardzo losowy. Jednak do odważnych świat należy :D
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

Wg. Ciebie, Sito zakładając że wróg pojedzie na maxa w CR to urządza nas tylko 5 i 6. A to mało...
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Ale mi nie chodziło za bardzo o to żeby kombat wygrać jak cię ktoś szarżuje, tylko jak już musisz przyjąć ta szarżę to lepiej od boku - przynajmniej ten bsb może przeżyje, a oddział ustoi.
Ale DP z BSB przejeżdża wszystko i zazwyczaj to my szarżujemy :twisted:

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

No właśnie, nie chodzi o to że tylko trzeba przyjmować na bok czyjąś szarże lecz można sobie na to pozwolić. A dzięki ich szybkości oni zazwyczaj szarżują :D
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

No ja wiem o Ci chodzi... tylko się z tym po prostu nie zgadzam. Nie trzeba wcale wielkiej siły aby nam porządnie przywalić, a byle gównem przeciwnik w to nie wjedzie... :roll:
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Elfy raczej rzadko wygrywają cc gdy są szarżowane,bo zdycha ich tyle,no i ten bsb tez miękki jest i go łatwo ubić

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Prawda że elfy wymiękają jak ktoś ich szarżuje, ale zawsze tak jest ze coś musi kiedyś nas zaszarżować. Dlatego uważam że dragonami z bsb z battle bannerem lepiej dostać w bok choćby dla tego że bsb jest bardzo bardzo miękki i nie wiele trzeba by go wbić w piach :cry: Uważam też że ten klocek umie przetrwać szarżę klocka kawy w bok, może nie wygra 1 tury walki ale nawet jakby z 10 LD raczej zdadzą (zakładam że czempion ma bless volumin, czy jak to się tam pisze :P ) a w następnych turach dragoni wygrają przez CR dzięki bannerowi i tyle...
Bo z tego co widzę patrzycie krótko dystansowo, tak jakby walka kończyła się na 1 turze.
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a Ty nie przewidujesz ;)

nie chce ryzykować około 600 VP pozwalajac sobie zaszarżować :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ