Creative Assembly & Sega – Warhammer

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
rappar
Warzywo
Posty: 18

Re: Creative Assembly & Sega – Warhammer

Post autor: rappar »

W Cowie w 2,0 są zapowiedzienei Skaveni, Lizardy, Bretoni i chyba WE albo TK. To daje praktycznie komplet.
Do tego jest modyfikacja z Witchkingiem o wojnie domowej DEvsHE.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

@Grand: trolle miały highly_trained a ja im zmniejszyłem na trained. Acha, zmniejszyłem sobie też zasięg magów orkowych i goblińskich, bo 875m to była przeginka. Zmniejszyłem na 475 - i tak dwukrotnie więcej niż zasięg hochlandziego long rifla ;)

Wciągam się w tego moda coraz bardziej :) Wczoraj wieczorem zagrałem dwie epickie bitwy! Gram teraz hochlandem. Najpierw razem z dwoma armiami krasnoludzkimi i jedną imperialną dołączyłem się do krucjaty Wielkiego Teogonisty na zamek drakenhoff i trupów było tak dużo, że ledwo wyrobiliśmy się w czasie na zdobycie twierdzy (był już licznik odliczający, zostały 2 minuty). Potem gdy moja armia była w obcych ziemiach to jedno z moich miast zaatakowały dwie hordy goblinów, które zeszły z gór. Moich w większości łuczników i kuszników ok 1500 goblinów 6000. Wygrałem tracąc tylko 300. To lepsze niż niejedna bitwa stołowego warhammera :)

PS. Grał ktoś w tego submoda w kampanie Witchkinga?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Atak zasięgowy Szamanów symbolizuje stopę gorka dlatego dostali taki duży zasięg (też go zmniejszam zawsze)
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Też tak myślałem. Jednak stopa gorka w battlu jest niecelna natomiast ich pociski zawsze trafiały i rozwalały 3/4 unitu co denerwuje gdy nie można na to zbyt wiele poradzic :(
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

To jest magia i ma być zabójcza...do dziś pamiętam jak magowie ognia rozwalali umarlaków (a i przy okazji swoich) Tylko dzięki nim udało mi się wygrać.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Jan z Czarnolasu
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Jan z Czarnolasu »

Przypomniał mi się bardzo stary news:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=73194
http://www.creative-assembly.com/news/1 ... ammer-game

CA i Sega wykupiły prawa do uniwersum Warhammera Fantasy. Interpretacja nasuwa się sama - CA pracuje nad nową grą strategiczną osadzoną w uniwersum Warhammera. Potwierdza ogłoszenie z ich strony internetowej, na które trafiłem jakiś rok temu. Wskazywało, że szukają osób do prac nad nową grą osadzoną w realiach świata fantasy.

Ciekawe w jakim stadium zaawansowania jest ten tytuł (jeśli w ogóle jest) i kiedy światło dzienne ujrzą pierwsze materiały marketingowe. Ciekawe jest także to czy będzie to ciąg dalszy serii Total War czy też oddzielna gra oparta na podobnej mechanice.

Jeśli taki temat już był wcześniej to sorry.
Nikt nie da nam zbawienia.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

A no widzisz musi być to uniwersum FB bo.
Warhammer Online nie zbankrutował ino GW nie przedłużyło licencji bo ma ktoś inny (CA) a gra z tego co wiem już ktoś robi coś w WH40k online.
Jeśli gra wyjdzie to pewnie będzie to kopia moda do MTW:K ino ulepszona grafika, wymagania x100 i 5x tyle błędów. Po Rome 2 total shit na pewno nie kupie gry jeśli nie wydadzą dema ( teraz wiem czemu tego nie zrobili) lub nie zasse z neta czegoś do testu.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

A co jest nie tak z Rome 2?

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Kompożerny, małe niewyraźne ikonki/symbole.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

debelial pisze:A co jest nie tak z Rome 2?
https://www.youtube.com/watch?v=K5OqnS5PmCc
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Zabawne, choć żadne z tych bugów u mnie nie wystąpiły, stąd może mam inne spojrzenie.
Na pewno racja w stosunku wycofania się z fajnego multiplayera w shogun2

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Może dlatego, że ta recenzja wyszła po 1-2 patchach a wyszło ich już przynajmniej 10. Ale samo wypuszczenie gry w takim stanie to IMO robienie sobie jaj z fanów i klientów.

I obawy że podobnie będzie z Warhammerem są niestety uzasadnione...
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Najbardziej wkurzające jak dla mnie są jednak DLC... Pewnie wydadzą warhammera z Imperium i Chaosem, a resztę frakcji można będzie kupić po jednej :D
Najgorsze że i tak bym wszystkie kupił :lol2:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Po Szogunie 2 liczyłem na rewelacyjny Rome 2, a wydali taki szajs, jakby to był podrzędny klon serii total war z garażowego studia. Bugi, popsute mechaniki, brak fajnych i sprawdzonych rozwiązań z poprzednich części serii, brak nowych, wartościowych pomysłów.

Do tego oczywiście połowa treści z założenia dostępna w DLC.

Wygląda to tak, że kupując grę od CA dostajesz coś na kształt wczesnej alfy - tona bugów, niedopracowane mechaniki, dziury na content, który później zostanie dodany (jak zapłacisz). Kompletna kpina i paranoja. Z takim podejściem faktycznie nie dziwię się, że CA i GW podały sobie ręce - jedna filozofia zarządzania: sprzedawać drogo niedopracowany $hit frajerom.

Dlatego nie zamierzam kupować od CA nic, o ile produkt nie spotka się z entuzjastycznym przyjęciem przez graczy.

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

debelial pisze:A co jest nie tak z Rome 2?
WSZYSTKO. Serio, żałuję, że kiedykolwiek w to zagrałem. Ta gra pozostawia niesmak jeszcze długo po tym, jak się ja odinstaluje : :(
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Mnie tam się podoba, przeszedłem już wieloma frakcjami i się nie nudzi :)

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

W dalszym ciągu to Total War, więc całkiem słabo być nie może, a po tych 10 patchach może i jest fajnie.

A "poprawili" coś z tymi flagami czy dalej w każdej bitwie (nawet otwartej) pojawia się jakaś magiczna flaga, której utrzymanie daje zwycięstwo?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie grałem za bardzo na multi, w singlu coś takiego nie występuje.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy ... -total-war - na Warhammer Total War przyjdzie jeszcze poczekać.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

To było do przewidzenia

medival 2-kingdoms
empire-napoleon wars
shogun 2- fall of the saumrai
Obrazek

ODPOWIEDZ