Potrzebuję "rady"

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

bo jak grałem z kumplem(on gra bretą) to po prostu jeździłem GR do okoła jego lancy i go wkużałem, bo co non stop dostawał ze strzał i pomimi to, żę miał armor na 2+ to wyrżnąłem mu pół oddziału - jak by mieć jeszcze Wildów to jak na flanke wiechać, to gość wysiada - a latający też będą dobrze na flanki wbijać
Wlasnie wpadlem na ten pomysl grajac z Bretką...ganiał moich WR dwoma lancami i nie mogl dorwac...
lord caddy
BSB jakiś przezywalny
war dancer
nobel na orle z hailem
Lord tylko po to by nosic scrolle? O nie takie cos nie przejdzie...
Jesli juz koniecznie upieracie sie przy BSB to ja bym to widzial tak:

Lord na smoku
BSB
Caddy (tu mozna dac Altera i modlic sie o Miscasty)

ja uzywam obecnie:

Lord na smoku
Alter (uwielbiam go)
Caddy

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

caddy to mag napakowany scrolami.
Ale co do duzego maga to jednak dałbym mu jakiegos warda (wyczerpywalnego najlepiej) i ewentualnie Ranu's Heartstone.
Szczególnie jak ma byc generałem.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mi nie chodzi o zwieskzenie oddziału wildów bo to wiele nie da, jakbym miał mieć jeden oddział wildów choć spory i jeden warhalków to wolałbym isc w jedno i wziaśc dwa razy jeden z tych oddziałow. A co do ptrzyjmowania szarzy Wd to chory pomysł i dlatego masz ethernali, którzy moga wiele ustać.


@christos

a jak bedzie tylko jeden duzy mag?? To gdzie zmieścisz scrolle??
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mróva
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Skądinąd... OsW - South of Wielkopolska

Post autor: Mróva »

Czemu się upieracie przy jednym magu, nawet jeśli to arcymag?? :wink: Ja bym proponował 2 magów lvl 2 (jeden może mieć nawet 1 i rzucać Tree Singing), Lord na smoku to raczej średni wybór, za drogi, zabiera nam herosa. Ciekawe mogłoby być wrzucenie 2 magów, Nobla War Dancerków i Nobla Alter Kindred. Mimo że zupełnie na takie nie wyglądają, Lśne Zjawy jako magiczki są naprawdę przydatne, gdy da się je dwie + jedna wieszczka 2 lvl. :wink:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no dobra, dasz dwóch magów, WD i altera i nic to nie zrobi,

1). brak stuborna na ethernalach
2) brak BSB
3) alter jest za słaby, bez proximity ssie


jednak dwóch magów to jest pewna opcja jak wyzej zaznaczyłem, a o leśnych zjawach nie gadamy tym razem.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

To co ze Smok zżera slota- 10 x wole jego od herosa Wardancerow. Poza tym nasz smok posiada warda na 3+, mozna go spokojnie wyslac na srodek, z wardem nie powinien zginac. A nawet jesli? Trudno, to tylko gra.

Alter bez proximity? Wierz mi jedna tura strzelania do Altera to grubo za malo- a czemu jedna? bo w drugiej juz jest u przeciwnika

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Dr Crane pisze:To co ze Smok zżera slota- 10 x wole jego od herosa Wardancerow. Poza tym nasz smok posiada warda na 3+, mozna go spokojnie wyslac na srodek, z wardem nie powinien zginac. A nawet jesli? Trudno, to tylko gra.
No jasne, że to tylko gra, ale rozpiskę raczej robisz po to żeby zmaksymalizować wyniki, a nie to tylko gra. :D
Alter bez proximity? Wierz mi jedna tura strzelania do Altera to grubo za malo- a czemu jedna? bo w drugiej juz jest u przeciwnika
Nie jest za mało.. spływa od łuczników, generalnie jest plewny.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Kosa pisze:

@christos

a jak bedzie tylko jeden duzy mag?? To gdzie zmieścisz scrolle??
No jesli jest jeden mag to zupełnie inna sprawa.
Obecnie wystawiam 3 (w tym Lorda) ;) i BSB w wardencerach. Spisuja sie całkiem ok.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

dosc ciekawe, pewnie jeszcze jeden treeman??
Magie masz mocną ale nie masz gdzie dać HoDA, gdyż z tego co wiem nie jesteś zwolennikiem kołczanu na BSB a to bardzo potęzny przedmiot :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Maku Wolf Master
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Maku Wolf Master »

z waszych postów wnioskuję, żę powinienem spróbować każdej opcji i wybrać najleprzą, bo za każdym razem, gdy dochodzi nowa osoba powstaje nowy pomysł - a mnie tylko chodzi o zrobienie klimatycznej armi bez figurek o wyglądzie drzew - ale chciałem też - żeby dało się tym wygrać - i do czego to doszło...

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Ja wiem że HoDA to poteżny przedmiot, ale... nie w moich rękach.

Wierz mi jak rzucam 6-7 na 3D6 to uznaje to za dobry rzut. Dlatego zrezygnowałem z tego przedmiotu. Przynajmniej na razie.

Awatar użytkownika
Maku Wolf Master
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Maku Wolf Master »

A co do HoDA to to jest ten magiczny kołczan co daje z jednej strzały 3k6 strzał o sile 4?? Jak tak - to szkoda, że nie można łączyć z magicznymi łukami - wziąłbym wtedy bow of lorien :)

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

No jasne, że to tylko gra, ale rozpiskę raczej robisz po to żeby zmaksymalizować wyniki, a nie to tylko gra.
Uwierz mi, ale biorąc smoka wlasnie maxymalizuję rozpiskę- jest to inwestycja zawsze oplacalna, czasami jeden nieudany rzut na terrora i armia moze sie sypnac np. od wywolanej paniki od uciekajecego odzialu.

Nie jest za mało.. spływa od łuczników, generalnie jest plewny.
No jasne... :roll: jest plewny... :roll: ...chyba nie grales rozpiską z White Dwarfa, albo wczesniej z Ravening Hordes...zobaczylbys co znaczy plewny bohater WE....Nie wspominam o 5 ed tam mozna bylo pokombinowac...
Alter zlozony przeze mnie ma 18" ruchu, 5 atakow przy szarzy z 6St, taki dodatkowy smok, oczywiscie ma tez armour na 4+ i ward save (<2000 Stone, 2000>Glamourweave)
Co do archerow- kto Ci kaze go wysylac prosto na ich ogien? Zawsze jest jakas mozliwosc osłoniecia go...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

cóz ten alter to standard...

i zaprawde powiadm Ci spada szybciutko, tylko wystzwi nosek... oczywiscie mozesz go ukrywać ale niech tylko się pokaże :badgrin:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrekN
Chosen of Tzeentch
Posty: 999
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Najlepiej mag Lord z 2 srcolami, PS i Ranu Hearthstone / 1 Scroll, Ranu HEartstone, Różdżka z przerzutem dispela

Potem mały mag z 2lvl i 2 scrollami

Next BSB powiedzmy z wardem i słomką

i na końcu kolo na role z helmikiem i hailem ;)

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

cóz ten alter to standard...

i zaprawde powiadm Ci spada szybciutko, tylko wystzwi nosek... oczywiscie mozesz go ukrywać ale niech tylko się pokaże
Nie wiem czy standard, bo nie sledze az tak forum zeby sprawdzic jak skladaja go inni (podbno daja HoDA), ale jesli to standard... to ok, po co go oslabiac jakimis wymysłami?
Jaką armią grasz? Pamietaj ze WE też dysponują nie zgorszą siła ognia... 8)

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Pniak pisze: 1 Scroll, Ranu HEartstone, Różdżka z przerzutem dispela
Nie możesz brać dwóch Arcane itemów na tym samym magu...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Dr Crane pisze:
cóz ten alter to standard...

i zaprawde powiadm Ci spada szybciutko, tylko wystzwi nosek... oczywiscie mozesz go ukrywać ale niech tylko się pokaże
Nie wiem czy standard, bo nie sledze az tak forum zeby sprawdzic jak skladaja go inni (podbno daja HoDA), ale jesli to standard... to ok, po co go oslabiac jakimis wymysłami?
Jaką armią grasz? Pamietaj ze WE też dysponują nie zgorszą siła ognia... 8)
z HoDom też był używany, były chyba z tego co pamieam dwa rodzaje alterów, a teraz poszły w niepamieć. A osobiscie gram HE, ale WE też posiadam...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mróva
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Skądinąd... OsW - South of Wielkopolska

Post autor: Mróva »

Maku Wolf Master pisze:A co do HoDA to to jest ten magiczny kołczan co daje z jednej strzały 3k6 strzał o sile 4?? Jak tak - to szkoda, że nie można łączyć z magicznymi łukami - wziąłbym wtedy bow of lorien :)
Właśnie dlatego nie można łączyć z magicznym łukiem :wink: No i HoDA ma jednokrotne użycie... Ale i tak robi rzeź :twisted: Ja Alterowi daję Hełmik Łowców i wyczerpywalny ward 3+, sprawdza się to lepiej niż dobrze, a jeszcze mi się nie zdarzyło żeby go wystawić na pastwę jakichś łuczników 8)

Awatar użytkownika
Mróva
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Skądinąd... OsW - South of Wielkopolska

Post autor: Mróva »

Maku Wolf Master pisze:A co do HoDA to to jest ten magiczny kołczan co daje z jednej strzały 3k6 strzał o sile 4?? Jak tak - to szkoda, że nie można łączyć z magicznymi łukami - wziąłbym wtedy bow of lorien :)
Właśnie dlatego nie można łączyć z magicznym łukiem :wink: No i HoDA ma jednokrotne użycie... Ale i tak robi rzeź :twisted: Ja Alterowi daję Hełmik Łowców i wyczerpywalny ward 3+, sprawdza się to lepiej niż dobrze, a jeszcze mi się nie zdarzyło żeby go wystawić na pastwę jakichś łuczników 8)

ODPOWIEDZ