Pillars of Eternity

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pillars of Eternity

Post autor: Infernal Puppet »

Ja tam mam prosty schemat - zawsze jeśli się tylko da, gram człowiekiem-wojownikiem, albo jakimś jego odpowiednikiem jako główną postacią :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

A jak same misje? Jest to faktycznie różnorodne jak w Baldur's Gate,Skyrim czy bardziej takie pseudo hack&slash jak icewind dale i Dragon Age? idź zabij, idź znajdz i zabij, zabij, zabij,zabij...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Murmandamus pisze: uporałem się z wydajnością - po prostu moj komp domyślnie używał zintegrowanej karty z jakiegoś powodu
a masz wersje na steamie?? - bo mnie też rzucił jakimś takim głupawym komunikatem że karta (zintegrowana) ma nie aktualne sterowniki - po co mu to pomyślałem ,przecież mam Radeona...jak to się sprawdza! Help - jestem w tym noga :)!
SoCiu pisze:A jak same misje?
O stary brace for impact ! :) trzeba naprawdę kminić i kminić a smaczku dodają ...wizje które stają się coraz ważniejesz - w sumie główny bohater jak kogoś "dotknie" widzi kawałek z przeszłości - to się układa w jedną całość.... o 4 rano żona weszła do salony i zamknęła mi kompa :) Czujesz? :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

mam płytową wersję ale i tak muszę mieć steama. U mnie to było tak że po prostu kiepska wydajnośc bez komunikatów.
Przezornie uaktualniłem i tak sterowniki i bez zmian. W końcu uruchomiłem konfigurowanie przełączania grafiki( prawy przycisk myszy po prostu na pulpicie i wybierz tą opcję - jeśli u ciebie też tak się da) potem dołączyłem pillarsa do aplikacji które zawsze uruchamia z Radeonem ijuż wszystko było ok od tej pory
stary brace for impact ! :) trzeba naprawdę kminić i kminić a smaczku dodają ...wizje które stają się coraz ważniejesz - w sumie główny bohater jak kogoś "dotknie" widzi kawałek z
przeszłości - to się układa w jedną całość.... o 4 rano żona weszła do salony i zamknęła mi kompa :) Czujesz? :)


hehe przypomina mi to czasy gdy moja(jeszcze nie żona) rzuciła tekst to ja idę do łóżka a ty idz spać ze swoimi figurkami jak chcesz gdy malowałem.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Dwie godziny przed pracą zainstalowałem gierkę na komputerze, odpaliłem i... ŁAŁ, w końcu będę miał w co pykać po nocach :D Pograłem chwilkę i czułem się jakbym grał w Baldura 3. Tylko dlaczego krasnoludy są takie plastusiowate i mają tak krótkie brody!?
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

W przyszłym tygodniu ma wyjść pierwszy patch poprawiający kilka błędów - m.in zapętlający się dźwięk (zwłaszcza po wyłączeniu wiadomości tutoriala) oraz problemów z wydajnością :)


Grą jestem zauroczony :) Niesamowity świat i niesamowita historia, szkoda że nie mam tyle czasu żeby ten świat pochłonął mnie do reszty :)

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Na bogów, zakochałem się. Bierzcie w ciemno, nie żartuję. Dawno żadna gra tak mnie nie wciągnęła. Zaiste wygląda jak Baldur trzy, tylko lepszy i przystępniejszy. Dwuwymiarowe tła są śliczne, muzyka urzeka a na fabułę wpływ mają takie zdawałoby nic nie znaczące głupoty jak pochodzenie bohatera czy bóstwo, jakie wyznaje. Jak dla mnie mega. A bugów na razie żadnych nie uświadczyłem.
Slayer Zabójców pisze: Tylko dlaczego krasnoludy są takie plastusiowate i mają tak krótkie brody!?
Faktycznie skandal, nawet ludzie mają dłuższe.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Zamówiłem przedpremierowo "Adventurer Ed.", ale pewnie najwcześniej za miesiąc zagram. Opinie, że to "BG3" nastrajają mnie bardzo optymistycznie. :)
Lest we forget:
Obrazek

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Grę zakupiłem za 65 zł i przynajmniej tyle jest warta. Fabuła wciągająca, dialogi dobrze rozpisane. Muzyka miła dla uszu. Ogólnie, taki nowy, lepszy Baldur's Gate. Wadą może być mało znany świat i możliwie trudny do rozeznania się (w przeciwieństwie do BG). Ale klimatem wszystko nadrabia. Wciągająca. Gram łotrzykiem choć rozczarowało mnie, że nie ma ciosu w plecy ani skradania się "jednoosobowego".
Fajnie rozwiązana kwestia odpoczynku (wręcz banalnie), walki wymagające ale dające dużo satysfakcji. Trochę chaotycznie sama bitwa może wyglądać ale to kwestia przyzwyczajenia. Ogólnie gra warta swojej ceny, a co najważniejsze - działa na moim rzęchu ;)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Np to wszystko tylko upewnia mnie w przekonaniu które wygłosiłem jakiś czas temu ... otóż teraz producenci gier powracają do gier dla "starszych" bo widać wyraźnie jak szybko dzieci z gimnazjum nudzą się szybko nowymi tytułami ... czy ktoś już odkrył jakieś fajne przedmioty? :) U jeśli tak to gdzie... :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

Czy można pograć online ze znajomym ? np: mając gre w platformie gog.com ?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Waldi pisze:Ogólnie, taki nowy, lepszy Baldur's Gate. Wadą może być mało znany świat i możliwie trudny do rozeznania się (w przeciwieństwie do BG).
nie rozumiem. jak nowa gierka z nowo stworzonymi lokacjami i autorskim systemem moze miec znany swiat. i gdzie eksploracja go jest wada.
i jak to w przeciwienstwie do baldura? znales swiat baldura zanim w niego zagrales?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Morsereg pisze:
Waldi pisze:Ogólnie, taki nowy, lepszy Baldur's Gate. Wadą może być mało znany świat i możliwie trudny do rozeznania się (w przeciwieństwie do BG).
nie rozumiem. jak nowa gierka z nowo stworzonymi lokacjami i autorskim systemem moze miec znany swiat. i gdzie eksploracja go jest wada.
i jak to w przeciwienstwie do baldura? znales swiat baldura zanim w niego zagrales?
Jeśli grał w AD&D lub czytał książki z FR to czemu miałby nie znać Wybrzeża Mieczy? :wink:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

kurde racja.
sam fanem D&D i ksiazek forgotten realms nie jestem wiec osobiscie swiata jakos nie znam. sadzilem, ze ta czesc zostala wymyslona przez tworcow. moj blad.
to jednak wiele nie zmienia ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Pytanie skoro Rome total war 2 mi chodzi bez zarzutów to czy ta gierka też mi pójdzie? Chciałbym ją kupić dla żony bo była mega fanką Baldurów, ale nie wiem czy nasz komp to udźwignie. Jest może demo? Albo jakaś inna forma sprawdzenia czy pójdzie?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Durant pisze:Pytanie skoro Rome total war 2 mi chodzi bez zarzutów to czy ta gierka też mi pójdzie? Chciałbym ją kupić dla żony bo była mega fanką Baldurów, ale nie wiem czy nasz komp to udźwignie. Jest może demo? Albo jakaś inna forma sprawdzenia czy pójdzie?
Dema nie ma niestety...a jaki to komputer ?

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Problem w tym że całe życie używałem Maca a teraz mamy PC i za kija nie wiem jak to sprawdzić ;) jak napiszesz jak to mogę w domu wstawić screen albo coś innego.

Kiedyś jak były dema człowiek nie miał problemów ściągnął demo i wiedział działa nie działa

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Wciskasz kombinację klawiszy - Windows i Pause, wtedy widać jaki masz procesor i ile ramu.

Warto by wiedzieć jeszcze jaką masz kartę graficzną, to możesz sprawdzić klikając prawym na pulpit, z listy wybrać rozdzielczość ekranu, następnie pod rozwijanymi listami masz 'ustawienia zaawansowane' i tam w pierwszej zakładce widać jaka karta.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

Durant pisze:Pytanie skoro Rome total war 2 mi chodzi bez zarzutów to czy ta gierka też mi pójdzie? Chciałbym ją kupić dla żony bo była mega fanką Baldurów, ale nie wiem czy nasz komp to udźwignie. Jest może demo? Albo jakaś inna forma sprawdzenia czy pójdzie?
Gram na moim komputerze-złomie sprzed sześciu lat i gra działa bez zarzutu. Rzecz w tym że silnik Unity na którym działa czasami zachowuje się...dziwnie. Miewa spadki płynności, strasznie grzeje kartę graficzną i levele ładują się całkiem długo. Poza tym bez lipy.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Jest taka stronka:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri
Można sprawdzać czy komp spełnia wymagania do danej gry.

ODPOWIEDZ