kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

wybierasz trollami forme ataku-albo zwykle albo swoje specjalne zyganko

i teraz tak-jak chcesz opluc np generala-to mozesz mu wyplacic tyle tych atakow z iloma trollami sie styka
reszta idzie w oddzial(ewentualnie specjalne potraktowania championa)

podobnie jest ze zwyklymi atakami

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Wielkie dzięki, teraz mogę się wykłucać o to z przeciwnikiem mając czyste sumienie.... :lol2:

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

zamiast wyklocac, lepiej armybook pokazac ;]

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Nie chciałem nowego tematu zakładać, bo pytania mam zaiste noobowe:

1. Przerzuty scattera/artyleryjskiej - czy gracz może przed decyzją o przerzucie po zmierzeniu gdzie spadnie pocisk czy musi decydować oceniając sytuację "na oko"? Jeśli dobrze rozumiem z uściśleń, to przerzucamy obie naraz, bez sprawdzenia czy opłaca się przerzucać artyleryjską po przerzucie scattera....

2 Stand&shoot do budzącego strach wroga o mniejszym US - po oblaniu feara można strzelać czy nie? Bo wg podręcznika najpierw się deklaruje reakcję, a potem rzuca feara, jeśli wróg jest w zasięgu. Wydaje mi się że strzelają, bo nie ma słowa o tym że jak wróg ma równe lub mniejsze US to jakkolwiek się zmienia reakcja na szarżę.

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

1. patrzysz gdzie wyladujesz, potem masz reroll a czy mozesz je robic po kolei, jak dla mnie nie bo rerolle sie robi wszystkie naraz
2. jak dla mnie mozesz S&S robic

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

do wroga z mniejszym us mozesz s&s robic
reroll jednoczesnie, po zmierzeniu co i gdzie

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

Pytanie dotyczące Orków i Goblinów. Czy jeśli umieszczę generała w jakimś oddziale, i krzyknę Łaa to oddział ruszy się automatycznie k6 cali, i nie musi rzucać na Łaa bo jest tam generał, który automatycznie wyrzuca 6?

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

tak

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

No to jeszcze jedno pytanko
czy łaaa krzyczane przez generała oddziałuje w jakiś sposób na trole i giganty w armii O&G

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

nie, bo nie mają animozji

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

No to kolejne pytanka
1 Jeśli mam oddział paszczaków z poganiaczami składający się z powiedzmy 5 drużyn to czy muszą zginąć wszyscy poganiacze żeby paszczaki się rozbiegły czy starczy zabicie 2 poganiaczy żeby ich drużyna się rozbiegła a inne idą dalej
2 Jeśli cherszt orków lub goblinów bierze magiczny sztandar to staje się sztandarowym armii? i czy 2 chersztów może wziąść po magicznym sztandarze tak jak zwykłe magiczne przedmioty czy żeby wziąść magiczny sztandar to trzeba mianować cherszta na chorążego

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

AD.2
zeby wziac magiczny sztandar to musisz mianowac go na chorazego armii. mozesz miec tylko jednego chorazego armii w swojej armii :)
(chyba jasno napisałem?)
Obrazek

Awatar użytkownika
Karbowy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Zagonowe Szaraki

Post autor: Karbowy »

No dobra powiedzmy ze pierwszego ze sztandarem magicznym mianuję chorążym armii, czy to znaczy że nie mogę już wziąść żadnego innego magicznego sztandaru żadnym chersztem, ani szamanem, pomimo tego iż w podręczniku jest napisane iż mogą sobie wybrać cosik z list magikowych żeczy?
A co jeśli chersztowi dam magiczny sztandar, ale nie chcę by był on chorążym armii, tylko niósł go jako zwykły magiczny sztandar (np Pajęczy sztandar) dołanczając się do oddziału? czy jest taka możliwość?

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

hehe.. jest tak jak napisałem - jeden chorazy armii - jeden magiczny sztandar - nie kombinuj za bardzo - szaman nie moze nosic sztandaru :)

w sumie to nie chce mi sie przepisywac RB.
polecam lekturę Rule Booka w sprawie magicznych sztandarów (oraz innych magic itemów - tam bedzie napisane kto co moze nosic) - pod koniec dzialu MAGIA.
Jak równiez dział o Sztandarowych Armii.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Ad1.
Musisz zabic wszystkie gobliny w calym oddziale

Ad2
:shock:
moze by tak RB poczytac ?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Wyjątkiem jest sytuacja gdy generał jest dołączony do jednostki trolli, wtedy automatycznie idą d6 do przodu.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

no to kolejne pytanko
moi górnicy wykopują się za łucznikami leśnych elfów czy te szyszkojady mogą się odwrócić o 180 stopni i strzelić skoro mogą strzelać po ruchu czy na początku tury muszą widzieć oddział do którego strzelają czy wystarcza że widzą go na początku fazy strzelania?

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Mogą się odwrócić i farjnąć.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

czy ktoś może mi wyjaśnić zasady żyrokoptera krasnoludów chodzi o to czy może on strzelać ze swojego działka po ruchu czy wykonuje wtedy jakiś rzut czy po prostu przykładam szablon i trafia a potem rzucam czy zadał rany.
A i czy są jakieś zasady do tych bąbek pod kadłubem czy to tylko ozdoba?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Możesz strzelić z dzialka po ruchu. Nie rzucasz na trafienie, tylko przykładasz wzornik do działka. Ci, ktorych podstawki są przykryte w całości, są trafieni automatycznie, ci, ktorych podstawki są przykryte częściowo, są trafieni na 4+. Na zranienie rzucasz normalnie.
Do bomb nie ma zasad.

Zablokowany