HE Army Deal

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

No, taka jest polityka GW. Dlatego mnie aż żal bierze jak w sklepach internetowych piszą przy produkcie: "Idealny zestaw dla początkującego gracza".
Na czempionach są w miarę fajne zestawy, i one są naprawdę dobre dla początkujących.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Guard pisze:Ten AD jest przeznaczony dla początkujących. Dostajesz na tyle dużo modeli że składasz sobie rozpę na spore pkt. I się nagle okazuje że coś tu nie tak działą i trzeba jeszcze inne modele kupić (a to SM, WL i DP) A kasa leci. To nic że jak już nabierzesz wprawy, to modele z AD bedą stały na półce i się kurzyły... grunt że je kupiłeś i dałeś się wciągnąć w nałóg jakim jest Warhammer.
Czytałeś nowy armybook i grałeś według niego, że wygłaszasz takie opinie?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Tomash pisze:/ciach/
Nie trzeba być geniuszem żeby się tego domyślić. Poza tym, to jednak czytając to forum i wypowiedzi ludzi z których część ma AB, to jednostki specjalne są bardzo dobre.
Obrazek
"To nie prawda, że HE mają lepsze niż dwarfy"
miscast.fora.pl => jako Alex
forum.gildia.pl => Carillion

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

@Szaman
Grałam spoooro na VI ed HE i z wiadomości o nowych HE (z warseera i od ludzi już posiadających AB) wnioskuję żę takie coś jest (tj. zawartość AD) bezsensowne. Ze speców są tylko sh w liczbie 8. Hmm... wystawić to w formacji 4x2... a może 8x1, a do drugiej piątki ci jeszcze dwóch brakuje. Zresztą teraz w specach jest dużo lepszych jednostek do wystawienia. No ale też swoją drogą to my polacy jesteśmy power gamerami, a taki zestaw może być teoretycznie klimatyczny. Ale jest to jedyny sens wystawiania takich jednostek, w takim zestawieniu i w takich proporcjach. Może sam podasz przykłady sensownych sposobów grania tym.... czymś.
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Też macie problemy,dokupujesz 2 jeźdźców i masz 2x5 dragonów,albo silverów(nadal użytecznych choć to nie to co dawniej),2 magów robisz na piechote,herosa i bsb na konie wsadzasz i wszystko ma ręce i nogi :wink: tylko to trzeba jeszcze wiedzieć,i niesklejać tak jak na pudle.I tak odrazu wspomne że miałem troche nieużytecznych figór(troche wl,więcej niż 10 swordów,spirmenów 16 i maga na koniu)i kiedyś były nieużyteczne,a w tej chwili tylko mag na koniu pozostanie na półce,a silvery do Dot 4 i przekonwertować na dragonów :wink:

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

IMO ten zestaw to szczyt PG na zachodzie :D widział ktos kiedyś ich pomysły na grę 3x 10 Silverhelmes w każdym bochater albo armia na piechocie :D

my polacy to prawdziwi pg żadko kto gra jakąś rozpa naprawde klimatyczna a wiecie dlaczego bo nawet najwiekszy pg jesteśmy w stnaie wyłumaczyć fluffowo

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ty sie nie smiej.. bo ja na nowa edycje chce zrobic turniejowa armie na piechocie HE :) (kawa ograniczona do 1-2 fastów :) i moze rydwanu)
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Czyżby?A grałeś kiedyklowiek z jakimś graczem z Danii,włoch albo niemiec?Bo tam jak gracz jest mocny to faktycznie mocny i niemusi świadczyć o tym przegięta rospiska(i to się akurat tyczy każdego gracza).
Assaselo
Ja wymyśliłem coś dziwnego właśnie na piechocie,ale uważam że jak najbardziej funkcjonującego
Duży smok,starlancka,aoprotection,lotec i reszta
2xcaddy 1levelowy
2x20 spir z cg
4x7 swordów
2 orły
2xdragoni z muzykami
I chyba jeszcze 2 bolce wchodziły jak na 2350,jak 2250 to odpadają 1 swordzi
W sumie mało armii może z tym powalczyć,chociaż wbrew pozorom to mogą właśnie być we albo lizardmany.No i moje ulubione krasnoludy,zastanawiałem się czy zamiast jednego scrolla niedac przedmoitu antykowadełkowego....No i niema horna,który będzie częstym gościem na stołach,ale na pkt niemam mocnych

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja mysle o czyms bardziej roznorodnym niz 4 SM :)
np WL, 2xSM, PG, fast, lwy, 20 spearmanów, luki i ze 2 magów, moze BSB - nie wiem ile to pkt ale na pewno duzo :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Ja muszę najpierw wypróbować nowego dragon mage'a a dopiero potem zobaczymy :D
Choć wydaje mi się, że będzie wystawiany tylko na <2k, ale za to będzie brylował...

Kiedy wyjdzie wreszcie army book bo aż mnie ciśnie!!!!
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

11.11 :D

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

No chyba ich po****oliło - już są bataliony, a dopiero za miesiąc będzie AB? Mam nadzieję, że w polsce nie będzie opóźnień co?
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

oczekiwanie wzmaga apetety...:)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

niech mi ktos w koncu rzetelnie odpowie co bedzie w tym drugim batalionie ze wsparciem - bo znam dwie wersje
jedna z plotek z warseera - 2 magów, 2 nobli, rydwan, smok
a druga ze strony GW w USA - ale tam to jest jakis smiech na sali - bo pokazuja obecny batalion - jakies SH, bolce ..itp i to ma byc wsparcie?

wierze ze to bedzie tak jak napisali na warseerze - wtedy z checia to kupie..
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

raczej to co ze strony US.GW, potwierdzenie na UK.GW
tzn. Battalion
Army set

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Artein pisze:raczej to co ze strony US.GW, potwierdzenie na UK.GW
tzn. Battalion
Army set
ja szukam czegos o nazwie "battalion reinforcement" - takie cos wyszło juz Imperium - znajdowały sie tam wszystkie (wiekszosc) nowe figsy ktore pojawiły sie z 7 edycji do imperium.
TUTAJ wykaz.

Bo Battalion i Army Set to juz zupełnie inne rzeczy :) - spójrzcie na liste wydawnicza GW na 5.11.
Obrazek

Angelus
Wałkarz
Posty: 98
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Post autor: Angelus »

Czytam tak i troche mnie dziwi takie nazekanie na GW .. To raczej Gw powinno narzekać na POLSKICH graczy że nażekają na GW..

To tylko w polsce zaledwie 10% ludzi albo i mniej gra armiami ciekawymi.. Na jednym z wojennych młotów miałem przyjemność grać obok Anglika który gościnnie u nas wystąpił.. I ten facet miał Wood elfy (jeszcze staroedycyjne) na orłach.. spearmenach i wogóle dla polskiego gracza profanacja!!.. zadnych piątek łuczników ani magii!!..

Inna rzecz pamietam jakies 3 lata temu warzywną inkwizycję.,.. maksymalnie klimaciasty turniej promujący nieprzegięte rozpiski organizowany przez Barbarossę.. Oczywiście nie było konieczności wystawiania armii klimatycznej mozna było przeginać ale za fajną rozpe dostawało się jakies tam bonusy niewielkie.. Prowadziłem armie High elfów z 25 spearmenami.. 20 swordmasterami z banner of arcane protection.. 10 silver helmów.. brak maga zato kazdy bohater miał Pure of Heart (to akurat była pomyłka bo tak nie mozna.. ale dostałem pozwolenie organizatora specjalne).. Grając TAKĄ ARMIĄ mieżąc się z przegiętymi zwyczajnymi armiami zająłem tam 10 miejsce i zostałem klimaciarzem tego turnieju...

Uciekłem myslami w tak daleką przeszłość bo to był PIĘKNY TURNIEJ... chcę powiedzieć że to POLACY są zboczeni na punkcie wygrywania!!.. tutaj nawet klimatyczne armie są dalece nieklimatyczne!!.

A te bataliony są wypuszczone na cały swiat.. a nie na polskę... dlatego pozwalam sobie na stwierdzenie że podobne komentarze o GW sa po prostu NIETRAFNE (przy czym nie kwestionuje maksymalnej komerchy i zbijania szmalu przez GW)

Tyle mojego wywodu.
Pozdrawiam

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Asassello pisze:
Artein pisze:raczej to co ze strony US.GW, potwierdzenie na UK.GW
tzn. Battalion
Army set
ja szukam czegos o nazwie "battalion reinforcement" - takie cos wyszło juz Imperium - znajdowały sie tam wszystkie (wiekszosc) nowe figsy ktore pojawiły sie z 7 edycji do imperium.
TUTAJ wykaz.

Bo Battalion i Army Set to juz zupełnie inne rzeczy :) - spójrzcie na liste wydawnicza GW na 5.11.
To przeczytaj co tu jest napisane i trzy razy sobie powtórz.
http://store.us.games-workshop.com/stor ... GameNav=13
High Elf Reinforcement Battalion

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

no to własnie pisze ze to chyba jest jakas glupota na tym US.GW - bo to jest obecny batalion.

prosze oto link to strony UK.GW
http://uk.games-workshop.com/storefront ... &orignav=9

poza tym biorac na logike: czemu batlion wsparcia miałby zawierac te same jednostki co pudło podstawowe?
Obrazek

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

bo wydaje je GW ;)

ODPOWIEDZ