Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Re: Pytania początkującego

Post autor: Byro »

Legion Gryfa ma regułę mercenaries, która pozwala Imperium wystawiać ich jako własną jednostkę (slot Rare). Nie są DoW.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

a rzeczywiście, Byro masz rację; teraz się zastanawiam co z tym fantem można zrobić....czy można Griffonami grać na obecnych zasadach? czy wymaga niestety zapytania organizatorów turniejów? :evil:

radas
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: radas »

Dzięki za odpowiedzi , teraz już wszystko rozumiem. Normalnie gram Bretonnia, ale od dłuzszego czasu zamierzałem zacząć zbierać Imperium i chce żeby to była armia klimatyczna dlatego pytałem o te jednostki, wiec pewnie niedlugo bede je poszukiwal na aukcjach. Rozumiem ze zasady, staty itp z Chronicles 2004 obowiazuja dla tych oddzialow??

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Legion Gryfa jest bardzo dobry, uderza równie mocno co nasi Inner Circle, będąc mobilniejszymi (niestety kosztem ochrony, bo mają 3+ sejwa). Wielką zaletą jest to, że nawet 3 z nich potrafi wzbudzić panikę szarżując na klocek 25 gobasów czy orków (oczywiście taka szarże nie musi być mądrym posunięciem ;) )
Co do dopuszczalności, jeżeli org zezwala na Kislev, to i na nich zapewne też. Ale tak jak piszesz Helion, zapewne należy zapytać, czy Imperium może ich uwzględnić w swej rozpie.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ale te 3+ save można zrekompensować screenując ten oddział, jeśli dopuszczony, to możesz Priesta wsadzić z AoMI, nie trzeba dawać bardingu dla chabety, więc będzie się poruszać jak oni lub Enchanted Shield ale wtedy gorszy save, bo 2+ tylko, do tego war banner lub Arcane Wardin (Magic Resistance 2) i wio :twisted:

zastanawiałem się jeszcze nad Galloper Gunem jako drugi Rare, z tego co kojarzę, może się poruszać 8" i strzelać albo 16" i nie strzela ale coś mogłem pokręcić, przyjemna rzecz a cieszy.

Gra ktoś jeszcze na Pistolierach lub, co mnie jeszcze bardziej interesuje, na Outriderach w ważniejszych rozgrywkach? Jeśli tak to jak z nich korzystacie?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

GG jest słabym RoRem bo:
Small Calibre: The maximum range you can guess is 24". The shots are Strength 7, D3 wounds, no Armour save.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Czyli ma zasięg o 6 cali lepszy niż czołg, siłę o 1 gorszą. Na wszystko o T<6 jest lepsze niż czołg, z perspektywy strzelania ofkors.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

no i kosztuje o połowę mniej, oprócz tego jest bronzino jako wsparcie, marne bo marne ale jednak ma statsy Kapitana

Awatar użytkownika
Niglafar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Frei Stadt Danzig

Post autor: Niglafar »

#helion#: staty Kapitana marne?
toż to pierwsze w życiu działo, które ma realne szanse zabić szarżującego orła HE ;) ze statami Kapitana co to za problem? wcale bym się nie ździwił, gdyby od GG odbijały się takie typowe "zjadacze artylerii" jak psy chaosu, czy dire wolfy.
i nie wyśmiewać mnie tu, ostatnio 4 łuczników empire pogoniło orła HE za stół. on zjadł jednego (skoro ma tylko 2 ataki), ja wlepałem 1 rane (na 4 ataki możliwe) , a mnie jest więcej. I tylko patrzę jak gracz HE zbiera koparę z podłogi....
"Proch to nic innego jak zmielony spaczeń" - król Bretonni.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Ja nie narzekam, chodzi tylko o to że Bronzino może sam pomykać też; zwłaszcza jak będziemy potrzebować go wykorzystać do jakiejś lekkiej walki; ot zaszarżuje wyskakując z oddziału, a że ma 16" zasięg to może być przydatny. Samo działo, to dobry pomysł bo wszelkie tunelowce lub skauci mogą mieć naprawdę duże problemy z upolowaniem go, i oczywiście jest tańsze od czołgu, oprócz tego, przy 8" ruchu można wyjść nim na flankę jakiegoś oddziału kawalerii i odpalić po całości, większość bohaterów ma tylko 2 rany więc na 3+ zginą, to są zalety; wadą no jednak koszt, 160pkt, i tylko d3 rany niby

dzięki niemu, możemy spróbować ograniczyć ilość cannonów w specialach i wystawić mortar chociażby...wiem wiem, zaraz ktoś powie że kiepska maszyna, ale przy ostatnich wyczynach różnych nowych armii, duży placek z co prawda s3 może trochę napsuć krwi

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Na elfy jest dobry. Przynajmnie te grające na piechocie.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Robbbb99
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Robbbb99 »

Mam male pytanko czy każdy czarodziej imperium może wybrać sobie jakąś dowolną domene czy wszyscy muszą tą samą ??

Awatar użytkownika
gotih
Mudżahedin
Posty: 239
Lokalizacja: Warszawa Kult

Post autor: gotih »

każdy dowolną z lorów opisanych w podręczniku
Obrazek

Awatar użytkownika
Robbbb99
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Robbbb99 »

No to wiem TYlko czy jeden może wziąć metalu a drugi ognia ?

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

gotih pisze:każdy dowolną
Masz chyba odpowiedz xD?
Obrazek

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

każdy może sobie wybrać niezależnie
Obrazek

Awatar użytkownika
Robbbb99
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Robbbb99 »

To masakra Imperium to chyba jedna z bardziej magicznych Armii, a czy War altar dalej pozwala przechować 2 kośći mocy/rozproszenia??

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Nie może... ma MR 2 warda na 4+ a kości przechowuje rod of power inny przedmiot....ołtarz ma bounda i priest 2 boundy(do wyboru z kilku innych ) nie trudno luknąć w kodeks co?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Robbbb99
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Robbbb99 »

No nie trudno. Tylko jak się średnio zna angielski a do tego w 6ed przenosił 2 kości, a tego nie mogłem znaleść w booku do 7ed po angielski, więc sie pytam. Jesze mam pytanko jak kapłan ma nienawiśc i rzuci na siebie hammer of sigman to może 2 razy przezucić kośći na trafienie w pierwszej rundzie walki ? wydaje mi się że nie po przezut to przeżut ale lepiej się spytać.

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Robbbb99 pisze:No nie trudno. Tylko jak się średnio zna angielski a do tego w 6ed przenosił 2 kości, a tego nie mogłem znaleść w booku do 7ed po angielski, więc sie pytam. Jesze mam pytanko jak kapłan ma nienawiśc i rzuci na siebie hammer of sigman to może 2 razy przezucić kośći na trafienie w pierwszej rundzie walki ? wydaje mi się że nie po przezut to przeżut ale lepiej się spytać.
Można tylko raz przerzucac kosci.
Obrazek

Zablokowany