Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Megido
Mudżahedin
Posty: 244
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Re: Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Post autor: Megido »

Z GW
As long as single one of us stands, we are legion

Obrazek

Aron
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Aron »

Witam wszystkich lubujących się w zapachu stęchłego trzewia o poranku. Przeglądałem tematy w kategorii Vampire Counts, ale wszystko to dla mnie czarna magia. Pomijam fakt już języka "specjalistycznego", skrutowego opartego na wieloletnich wojażach na licznych stołach bitewnych. Jako laik czuje się zagubiony jak młodziutki słowik między stadem wygłodniałych księży. Zatem chyląc czoło praktycznie do samej podłogi proszę was o pomoc.

1. Zaczynamy z kolegą od zera. W sumie to właśnie on coś tam wie, z racji samego faktu, że wcześniej grał w młotka w wersji RP. Mój wybór padł na zdechlaki z racji klimatu oraz ogólnej tematyki. Czy dobrze zrobiłem jako totalny laik wybierając tą armie?
2. Z kolegą mamy do przeznaczenia pewien budżet. U mnie sprawa jest o tyle gorsza, że sam muszę zakupić wszystko od zera. Kolega ma przynajmniej farby, rozcieńczalniki, pędzle, masy modelarskie itp. Ja nie mam nic. Co w pierwszej kolejności zakupić. Jakie farby, jakie pędzle itp.
3. Proszę was o podanie przykładowej rozpiski wraz z podaniem ilości PKT. Nie ukrywam, że nie wydam od razu na to hobby całej wypłaty bo mnie jako biednego studenta po prostu nie stać (za coś przecież trzeba pić, ehm znaczy się żyć).

Zdaje się całkowicie na Was, jako, że nie z jednego pieca chleb już jedliście. Przepraszam za błędy w moim poście, jeśli takowe się pojawiły. Jestem grafikiem a nie polonistą ;)

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wszelką pomoc
Aron

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Na początek to kup sobie 3 boxy Crypt Ghouls chyba, że wolisz klimat szkieletów (Ghule ogólnie rzecz biorąc są lepsze).
Do Ghouli nie potrzebujesz całej palety farb jak i pędzelków. W sumie to można kupić biały spray, dwa washe i dwie farby i będziesz miał całość pomalowaną :D Najlepiej jak odpalisz sobie Młotkowego nr. 2 str. 40 (http://www.mlotkowy.webd.pl/Mlotkowy_nr2a.pdf) to zrozumiesz na czym polega malowanie Washami - na początek jak zrozumiesz tę technikę to będzie Ci o wiele prościej na starcie. Jeśli Cię wkręci malowanie (ja miałem już po pierwszych 5-ciu figurkach) to wtedy możesz zapoznawać się z artykułami i innymi informacjami dotyczącymi technik malowania na poziomie bardziej "pro" ale nieodłącznym elementem wtedy będzie zacząć inwestować w farbki i pędzelki.

Na poczatek kup 3 boxy Ghouli - później kolejne 3 boxy Ghouli, później możesz dla urozmaicenia kupić Gwardię lub Szkielety...
Na początek zaczynałbym od kupowania i malowania jednostek podstawowych czyli ghoule, szkiele i zombie.

Na początek w ogóle odsyłam do przeczytania Młotkowych - chłopaki od Battla w Polsce robią kawał dobrej roboty jeśli chodzi o przełożenie grania w WFB na e-zin..

http://mlotkowy.org/
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Aron
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Aron »

Dziękuje za pomoc. Ezin się na bank przyda. Co do podania rozpiski nie uważasz, że podanie mi 3 x boxy ghuli to tak jakby mi powiedzieć, kup cokolwiek? Rozumiem, że odpowiadanie na to same pytanie po raz n-ty jest męczące. Plany z kolegą mamy na prawdę dalekosiężne nawet wliczając to reaktywacje w Mielcu MKF. Coś jaśniej? Załóżmy do 500-1000 pkt rozpiska na początek pod późniejszą rozbudowę?

Ps. Linki nie działają. Niestety limit transferu został osiągnięty.

Awatar użytkownika
Niki
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Post autor: Niki »

Aron pisze:Plany z kolegą mamy na prawdę dalekosiężne nawet wliczając to reaktywacje w Mielcu MKF
Jeśli to ten Mielec, o jakim myślę, to MKF z powodzeniem od dłuższego czasu działa. Więc po prostu przyjdź do klubu, a ktoś na pewno chętnie Ci pomoże :wink:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Na 1000pkt. to chyba minimum na jakie Wampiry się mogą wystawić.
W Hero masz miejsce na 250pkt więc możesz tam wstawic jednego Wampira - max 200pkt - coś koło tego, ew z Necrosem jeżeli nie wykorzystasz wszystkich punktów na Vampa.

Reszta (800 pkt) to obowiązkowe 250 w Core i 500 do rozdysponowania dla Core/Special i Rare.
Mając w Core minimum 250pts to spokojnie wejdzie Ci 30-tka Ghouli dzięki czemu zostaje Ci 500 Pkt na inne zabawki... możesz wystawić dwie 30-tki Ghouli i do tego Black Coacha lub Vargulfa... pobaw się trochę - przyjedź na jakiś turniej i zobacz jak gracze armii Wampirzych sobie radza z niktórymi na pozór "imba" przegięciami na Wampiry.

I wiem, że "kup 3 boxy Ghouli" tak brzmi ale tak faktycznie jest :) Ja mam u siebie ok. 150-170 Ghouli i na razie mi styka ... wystarczy żeby wystawić się rozpą na 6k... jak wrzucę szkiele i zombie które również mam to wystawię się na 10k.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Aron
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Aron »

Niki pisze:
Aron pisze:Plany z kolegą mamy na prawdę dalekosiężne nawet wliczając to reaktywacje w Mielcu MKF
Jeśli to ten Mielec, o jakim myślę, to MKF z powodzeniem od dłuższego czasu działa. Więc po prostu przyjdź do klubu, a ktoś na pewno chętnie Ci pomoże :wink:
To co obecnie jest MKF niema nic wspólnego z tym co było dawniej. Sorki taka prawda, dawniej przynajmniej było forum/jakaś strona a teraz nic kompletnie nie ma. Przychodzi trochę młodych a tak to nudno i pusto. Nie o to w tym chodzi przecież....

PS. kto teraz dowodzi w MKF? Dalej Kuba i Bunia czy to się pozmieniało?

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Jak już o ghule'ach mowa, to osobiście wolę te manticowe ;-) tańsze, ładniejsze no i więcej w boxie :wink:
Na pewno potrzebna Ci będzie gwardia, więc tutaj min.2 boxy.

Ja zrobiłem tak:
army set z mantica (220zl za 110 figurek) + jeden box gwardi + box ghoulow + rycerze chaosu (konwertuje ich na blood knightów) + model vampira + box generała imperium (konwersja na upiornego króla ze sztandarem armii, oraz drugiego vampa na koniu).

Najtańsza opcja na 2400 ptk. Ja nie gram na turniejach jak na razie, więc nie gram na wymaksowanej rozpisce :wink:

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Ja również wolę te z Mantica ponieważ mając cały regon na magnesach nie urywają im się nogi od podstawek tak jak ma to miejsce w przypadku GW...
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Aron
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Aron »

Zastanawiałem się nad figsami mantica. Wiadomo spora ilość samych figsów. Problem w tym, że z tego co mi wiadomo nie można proxować całych batalionów. Armia w oparciu o figsy mantica nie przejdzie na turnieju. Zatem skupiam się wyłącznie na produktach GW.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Aron pisze:Problem w tym, że z tego co mi wiadomo nie można proxować całych batalionów. Armia w oparciu o figsy mantica nie przejdzie na turnieju.
Chyba na turnieju w sklepie GW.

Aron
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Aron »

Witam,

Czyli mam rozumieć, że ludzie tak robią? Powiem szczerze, że na jednym z for wyczytałem, że tylko figsy GW są akceptowane. Czy ktoś z Was miał z nimi styczność? Jak jest z jakością samych wyprasek i samego tworzywa?

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

M.T. pisze:
Aron pisze:Problem w tym, że z tego co mi wiadomo nie można proxować całych batalionów. Armia w oparciu o figsy mantica nie przejdzie na turnieju.
Chyba na turnieju w sklepie GW.
Dokładnie! Jeśli chodzi o PL czy nawet angielskie turnieje klasy master bierzesz sobie figurki jakie Ci się rzewnie podoba oby były tylko pomalowane. Jak jedziesz na turniej do Nottingham w Warhammer World albo idziesz do sklepu GW to wiedz, że się im to nie spodoba.

Apropos jakości figurek mantica to przeczytaj sobie obszerny temat na tym forum... użyj opcji szukaj, zapytaj Googla etc etc.

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Normalnie na turniejach możesz ich używać. Jak idziesz sobie popykać z plewkami i słuchać nad głową jakie to GW jest zajebiste to wtedy nie możesz być inny jak tylko wziąć figsy made by GW, majty i skary również od GW, koszulkę GW, walizkę GW (inne nie przejdą ;) ) i oczywiście portfel, spodnie, okulary (wystarczą oprawki) i czapeczka GW lub minimum Citadel :D - kurcze... ten opis mi kogoś przypomina :D:D:D:D
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

na tym cała zabawa polega by kupować zamienniki, konwersje robić by wszystko wyglądało różnie. Głupio by było jakby każdy grał dokładnie tym samym i jeszcze w tych samych kolorach. Im większa różnorodność tym lepiej. Co do mantica sam mam masę ghuli od nich bo są znacznie lepsi niż GW .GW wyglądaja jak psy jakieś. Niby są tylko 2 różne modele od mantica ale żaden nie wygląda identycznie. W przeróżne kobinacje można je skleić i wyglądają świetnie. Tylko szkielety manticowe sa beznadziejne ale konnica świetna tylko troszkę trzeba GS użyc do wypełniania dziur.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

A co do turniejowych gier. Wiecie może w jakiej proporcji dopuszczane są "grobowe" podstawki jako wypełniacz i upiększacz armii? Jak na oddział 30 mam 10 grobów przejdzie?
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Ja to na oddział 40-tu daję filer max - 6 miejsc... więcej to wygląda na bardziej ubogo niż jest w rzeczywistości... jakby nie patrzył... z 30-tu 10 - to ponad 30% oddziału :/
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

znam kolesi co mają tak niesamowicie porobione konwersje iz cała armia wygląda dosłownie jak wyłażąca z ziemi. na wpól wystające ghule pod grybym sianem, nawet konie wygrzebujące się z ziemi z których leci piach z trawą i słomą. Wszystko zależy od tego jak sie całośc prezentuje ;] Owszem też uważam że 10 grobów na oddział to dość sporo.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Astem
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Astem »

Ostatnio zakupiłem trochę figurek od Mantica - 40 szkieletów i 10 ghouli. Umielibyście mi poradzić, co do tego dodać by uzyskać jakąś sensowną mikroarmię? Nie gram w WFB (jedynie 40k) i zanim się wgłębię i ogarnę minie trochę czasu, w ciągu którego chciałbym już się rozejrzeć za kolejnym zakupem. Powiedzcie jeszcze, jeśli można prosić, co z tym nowym wielkim smokiem od GW - skuteczny? na mniejsze gry się nadaje? Nie wymagam rozpisek, jedynie luźno rzuconych uwag ;) Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Astem pisze:Ostatnio zakupiłem trochę figurek od Mantica - 40 szkieletów i 10 ghouli. Umielibyście mi poradzić, co do tego dodać by uzyskać jakąś sensowną mikroarmię? Nie gram w WFB (jedynie 40k) i zanim się wgłębię i ogarnę minie trochę czasu, w ciągu którego chciałbym już się rozejrzeć za kolejnym zakupem. Powiedzcie jeszcze, jeśli można prosić, co z tym nowym wielkim smokiem od GW - skuteczny? na mniejsze gry się nadaje? Nie wymagam rozpisek, jedynie luźno rzuconych uwag ;) Z góry dzięki!
Wszystko zależy co rozumiesz przez mniejsze...smok wraz z odpowiednio złożonym lordem kosztuje minimum 600 -730 pkt więc gra na której możesz go wystawić to minimum format 2400 pkt. Nowy smok oprócz znacznie większej podstawki (100x150) się nic nie zmienił, zachował pierwotne statystyki przedstawione w armybooku. Przyznam, że grając na smoku wolę jednak podstawkę staroedycyjnego zombie Dragona z Zachariaszem (50x50). Kwestia wystawiania samego smoka jest względna i należy już do każdego generała, lecz utraciły one już wagę i możliwości z 7 edycji zwłaszcza w dobie wystawiania wielkich kloców piechoty w edycji 8. Teraz wiele potężnych czarów czy fakt możliwości bezproblemowego strzelania machinami np działem (dzięki możliwości mierzenia wszystkiego i o każdej porze) są dla takiego smoka sporym zagrożeniem.

Co do zakupów - tak jak pisał wcześniej Daw...na początek przynajmniej z 2 boxy ghouli (jeśli wolisz Mantica to jak najbardziej), jednego wampira i nekromantę, jedną trójkę fell batów, w przyszłości możesz się brać za boxy gwardii i coś z opcje "rare" wedle uznania :) Na początek odpowiedni powinien być kilka Wrightów z Banshee. Ale zacznij od podstawowej piechoty.

ODPOWIEDZ