Warsztat i galeria ARBAL'a (Coloured Dust) - EXECUTIONER

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Re: Galeria ARBAL'a (15.03.2012 - MANGLER SQUIGS)

Post autor: Morsfinek »

Mnie się figurka sama w sobie podoba - zwłaszcza zgnieciony gobasek. Poprawiłbym zdecydowanie język aby nabrał żywszego koloru - zlewa się niestety ale może to być także wina oświetlenia. Generalnie dałbym 7/10 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Morsfinek pisze: Generalnie dałbym 7/10 :)
:)
Thx
Generalnie taki poziom był w zamierze do uzyskania... z racji słabego odlewu i braku przyjemności z malowania....
Obrazek

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Powiem tak: ładnie pomalowałeś obrzydliwe figurki, przez co można na nie patrzeć. :wink:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Arbalu, jak dla mnie ten podkład jest szarawobiały :) Nie sprawdzę tego teraz, bo swój sprzedałem... Warto - tak na przyszłość - sprawdzać fora modelarskie, jak armorama, pwm, modelwork - zdziwisz się, ile pożytecznych informacji znajdziesz...nie tylko dotyczących podkładów i farb.
Pozdrawiam!
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

ARBAL pisze:
smiejagreg pisze:Szczerze mówiąc to nie za wiele widać na tych fotkach. Paznokcie u nóg ma fajne :wink: .
Chcesz większa rozdzielczość czy inne ujęcie? :)
Rozdzielczość ok, inne ujęcie by się przydało, np. na skrzydła, poza tym może cyknij też samego jeźdźca - będzie więcej szczegółów.
Ząbki squigów ok, na języku wiecej różu i kontrastów, wtedy będzie mniej kluchowaty...

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Bertrand the Brigand
Sentymentalnie i w ramach ciekawostki :)
Malowane w 1998 roku, potem miałem kilka lat przerwy w hobby = studia
Stały w szafce od tamtego czasu nieruszane. Jeny jak wtedy robiło się podstawki :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4473
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

No, podstawki oddają ducha epoki ;) Za to modele pomalowane porządnie =D> No i same w sobie są świetne :)


Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Przyjemni =D>
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Świetna sprawa... zwłaszcza mnichu Tuck , strasznie jest podobny do sprzedawcy z osiedlowego sklepu farbiarsko-budowlanego :)
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Gigant, pierwsze w życiu użycie aerografu, czas pracy 2 godziny, widoczne czarne kropeczki to błedy odlewu - dziurki.
Model tylko i wylącznie do treningu obslugi aerografu i na stół.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To WIP?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

No przecież...
Super to wychodzi :!: :!: :!: Myślę jednak, że mogłeś wyjść od jeden ton ciemniejszej skóry. W tej chwili zbyt duża powierzchnia skóry pomalowana jest kolorem ostatecznego rozjaśnienia, po prostu dwa-trzy odcienie to imho zbyt mało jak na takiego wielkiego figsa :wink: .

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

WIP wip :)
Odchodzę troszkę od mojego komiksowego styluTrzeba sie rozwijać i prubować czegośnowego....
Odcieni skóry są dokładnie 4
W zagłębieniach, fałdach przyciemnię jeszcze ręcznie Ogryn fleshem lub devlan mudem, jeszcze sie zastanawiam którym - doradźcie.
Zacząłem już nanosić podstawowe dalsze kolory element po elemencie

Ogólnie jestem zadowolony bardzo, bo to pierwsze użycie aerografu, po 3 godzinach nauki jego obsługi (głównie czyszczenia, doboru konsystencji farby i ciśnienia). Staram się robić teraz jak najwięcej się da aerografem. Można uzyskać niesamowicie łagodne przejścia pomiędzy kolorami co myślę, że juz na tym gigancie jest widoczne. Nanoszone warstwy są niesamowicie cieńkie i gładkie. Oczywiście pędzlem da się to uzyskać ale nie sądze, żebym w 2 godziny uzyskał taki efekt pędzlem...
Obrazek

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Super to wychodzi, naprawdę..
Myślę, ze jednak ogryn flesh... A, i pępek ostro przyciemnij :mrgreen: .

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

Skura jak na mój gust za jasna ale jak na pierwszy raz aerografem to super i dobrze że na początek duże modele .

Awatar użytkownika
MorgotH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 130
Lokalizacja: War-saw

Post autor: MorgotH »

Slayer pisze:Skura jak na mój gust za jasna ale jak na pierwszy raz aerografem to super i dobrze że na początek duże modele .
i skóra też

Slayer
Chuck Norris
Posty: 650

Post autor: Slayer »

MorgotH pisze:
Slayer pisze:Skura jak na mój gust za jasna ale jak na pierwszy raz aerografem to super i dobrze że na początek duże modele .
i skóra też
Zgadza się :mrgreen:

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Jeśli jesteś zainteresowany moim hobby i moją "twórczością" to informuję, iż przenoszę wszystko związane z nim w dwa miejsca:
Facebook: https://www.facebook.com/ColouredDust
Blog: http://coloureddust.blogspot.com/
Tam będę umieszczał wszystkie nowe prace oraz wiele innych, ciekawych informacji.
ZAPRASZAM :)
Obrazek

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Żaden szał ale żeby coś się działo w temacie to wrzucam.
Skończyłem 40 DE Warriors. Połowa pojawiała się już kiedyś była bejcowana kilka lat temu. Druga połowę skończyłem teraz ale bez bejcy. Byli robieni podobnie tylko na końcu użyłem washa GW Badab Black. Wszyscy na magnesach, jakość tylko i wyłącznie na stół.
Obrazek
To jest najgorszy element w WFB - malowanie dużej ilości takich samych modeli, ale mam już ich za sobą.

Dodatkowo zapraszam Was na blog i mój facebook gdzie wrzuciłem nowy artykuł.
http://coloureddust.blogspot.com/2012/0 ... ushes.html
Obrazek

ODPOWIEDZ