VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Re: VIII edycja

Post autor: Laik »

różne rzeczy się zdarzają - bardziej obawiałbym się zasięgu.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

mikadorus pisze:Najpierw wylosuj popychaczkę, rzuć ją, nie złap MC, poczekaj aż przeciwnik ją rozproszy (kto by tego nie zrobił:P). Jedyną szansą jest tu IF'ka.

niekoniecznie - praktykyujemy juz mniej wiecej uzywalnosc magii w nowej edycji - chodzi tylko o to by czar siadl a dzisiaj np zrobilem rozpe na 2 tysiace gdzie zmiescilem 4 magow i smoka wiec kazdy czar z loren bede mial dostepny a kwestia czy ktos to zdispeluje?wiesz ostatecznie jak nie w tej turze to nastepna pozostaniena szarze a gosciu zuzyje swojego scrolla

a co do zasiegu Laik - to taka spekulacja - ale mysle ze za 3 pkt wiecej na rzucenie czaru bedzie po prostu 48cali tak jak to zrobili w wielu czarach tej edycji bo jak dopakuja 2 ataki badz 4d6 do szarzy to byloby to juz przepotezne
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Lenart
Falubaz
Posty: 1194

Post autor: Lenart »

moja pierwsza propozycja na nową edycję:

Wydaje mi się że to będzie nowy standard 2800pts.

Highborn 242
GW, shield, LA
HoDA
Netlingi
Word wyczerpywalny

2x Cuddy 2x 140

5x10 Glade Guards Musican 5x 126

4x11 Driad 4x 132

20 Eternal Guards 270
FCG

2x6 Wild Riders 2x 156

2x7 Wardancers Musican 2x 133

2x cannon 2x 85

2x Orzeł 2x50

W sumie: 2798

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Lenart pisze:moja pierwsza propozycja na nową edycję:

Wydaje mi się że to będzie nowy standard 2800pts.

Highborn 242
GW, shield, LA
HoDA
Netlingi
Word wyczerpywalny

2x Cuddy 2x 140

2x cannon/b]


czy ja wiem? Ja na czymś takim gram... :roll: #-o
Także żadna mi nowość.

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Zapomnij o Cannonie Lenart.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Dziwnie jakoś...

Nowy standard? No czy ja wiem...
Po pierwsze raczej mało osób będzie używało takiej ilości wardencerów, przy zmianie skirmiszu nie są oni już tak fajni, sporo lepiej wypadają wildzi (którzy jako jedyni mogą wypracować w miarę rozsądny CR, powiedzmy taka 6z WB to 1 za szarżę, 1 za strach, sztandar i WB, dobrze liczę?)

Po 2 czemu nie widzę tu drzewa? Wydaje mi się, że z zasadą dającą mu d6 ataków dodatkowych całkiem fajnie będzie się spisywać.

Po 3 dlaczego taka skąpa magia? Wydaje mi się że obok lorda klepacza zmieściłbyś jeszcze lorda maga z nowym life całkiem fajnie wygląda.

Eternal Guards nadal gorsi od driad. Nie brałbym ich.

Reszta jak na moje oko ok.

Pzdr
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Nowy standard? Caddi? Przecież to przestaje istnieć z 7 edycją bo możesz mieć jednego scrolla na armie... <chyba że masz na myśli itemy pod dispell>

Od razu mogę powiedzieć że do cannonów powieneś wziąść 2 hot pody, i wtedy branie DoW ma sens.
Nie za bardzo widzę tych wildów, ponieważ w dobie super shootingu i magii taki oddział nie ma za bardzo sensu... dużo lepiej jest te ptk. zainwestować w 2 Hot pody i EG, ponieważ im więcej ich będziesz miał tym większa szansa że przeciwnik Ci ich nie wystrzela/zamaguje/zabije.
Wardancerzy to chyba tylko jako straszak na kawalerię bo w CC z dużymi klockami to nie dadzą rady <ponieważ przeciwnik zawsze odpowiada>

W sumie to jeszcze bym dał 2 dużych magów i BSB, który daje nam przerzuty wszystkich testów psychologii i breaka <co imho jest znacznie lepsze niż 10 Ld. >

Generalnie rozpa, widać że nasiąknięta jeszcze 7 edycją :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Czy ja wiem czy GW na Higebornie będzie teraz takie dobre ;) Bicie po I nawet w Szarży + duże klocki z atakami z tyłu to dupa troche :P Myśle że prędzej jakieś 2 bronie ręczne czy cuś w tym stylu :P
Cadilaki już nie będą takie same jak kiedyś :P Można mieć tylko jednego DS w Armii :P Poza tym myśle że przy stałem puli 2D6 PD lepsze będą 2 lvl na magach :D Oczywiście po to żeby mieć wiecej czarów :P A w rarach najlepiej jeszcze garnki z DoW jak ich nie zbanują :mrgreen: Mam nadzieje że sie ostaną :mrgreen: Tak samo tancerze. Jak dla mnie kompletnie odpadają :P Wildzi jeszcze jako tako do zdejmowania maszyn albo bochaterów. Bo teraz nawet byle szczurki których się nie wybije bo i tak wszyscy oddają mogą ściagnać naszych wildów ładnie ;) A nawet jeśli nie to będą utykać na stutbornie xP
To samo tancerze. U mnie chyba znajdzie się miejsce na jedną piątkę jako straszak kawalerii albo kamikadze w bohaterów.
Choc z drugiej strony jeśli nawet zaszarżuje w nich jakaś CK to przy waleniu po I to na wstępie może dostać pare KB :mrgreen:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

Lenart pisze:moja pierwsza propozycja na nową edycję:

Wydaje mi się że to będzie nowy standard 2800pts.
mamy dwie zupelnie rozne wizje w takim razie choc kto wie moze akurat Twoja jest wizjonerska :D

ja osobiscie widze wieksze uzasadnienie dla hordowej wersji eternali jak juz wogole mialbym zdecydowac sie ich wystawiac
tancerze w 5 beda bardziej mobilni biorac pod uwage ze tworza szeregi
driady po tym co bless napisal tez jakos widze tylko wlasnie w 12 w oddziale bo zawsze ten 1 atak wiecej a malo co ich przewyzszy inicjatywa

dawaj 10 lipca raport z bitwy ta rozpa ciekaw jestem co nia nawojujesz
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Chester
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 49
Lokalizacja: Loża Radom

Post autor: Chester »

A erraty wogóle będą jakośna dniach, czy to jakaś plotka była?

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

ponoć mają być jutro :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

tak sie zastanawialem nad jednym jezeli chodzi o te treekiny - bless chyba pisal ze w oddziale beda zadawac dodatkowych 6 atakow za stomp ale to chyba nie bedzie tak - jest napisane ze supporting atack to maksimum 3 ataki czyli tyle ile ma treekin na stompa juz zgodnie z zasadami nie ma miejsca - tylko teraz pytanie czy mozemy atakowac 2 atakami kazdym z tylnego szeregu a ten trzeci uzyc jako stomp?nie znalazlem odnosnika do takiej opcji
inna sytuacja jak ten specjalny atak nie liczy sie do ogolu atakow tylnego ranku
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Monstrous infantry ma zasade monstrous support, ktora znaczy tyle, ze walcza takze modele z drugiego szeregu (a szereg jest juz od 3 modeli) ale kazdy model moze wykonac max. 3 ataki. Do tego maja zasade "Stomp", czyli na samo zakonczenie walki kazdy model monstrous infrantry powoduje autohita ze swoja bazowa sila z zasada "strike last". Natomiast faktycznie powstaje pytanie, czy Stomp robia takze modele z drugiego szeregu, ktore juz zaatakowaly swoimi 3 atakami kazdy. Pytanie kolejne, czy skoro mozna zrobic max. 3 supporting attacks to czy mozna jako jeden z nich wykonac atak ze "Stompa" (czyli 2 ataki po inicjatywie i jeden autohit na koniec walki). Mozliwe, ze "Stomp" idzie tylko z pierwszego szeregu. Wtedy mamy 18ataków zwyklych Treekinów + 3/4/5/6 (w zaleznosci ile modeli jest w pierwszym szeregu) atakow z zasady "Stomp". Ciekawe jako to rozwiazą...
Obrazek

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

oni juz tego nie rozwiaza raczej poniewaz dopiero co dali booka najblizsze faq pojawi sie pewnie dosc pozno my teraz zastanowmy sie jak interpretowac zasade - jest tam napisane ze max 3 ataki ale nie jest napisane ktore wiec mozna zadac 6 atakow tylko za tylny szereg na wlasne ryzyko liczac ze oddzial wroga nie ubije nam jednego treekina i wtedy jak przetrwa cala 6stka to zadac 6 autohitow
mi sie wydaje to uczciwa opcja bo na wlasny rachunek ryzykujesz czy nie stracisz np 2 atakow jakby dwa treekiny mialy spasc jezeli nie chcesz ryzykowac autohita po ptostu bijesz jako pierwszy choc z ich slaba inicjatywa raczej i tak bedziesz bil jako drugi wiec zawsze bardziej oplaci sie walic z autohitow chocby dlatego ze usuwaja ward sejva z tarczy
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Najczęściej nic nie będziesz ryzykował bo treekiny nie mają zbyt wysokiej inicjatywy...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

sprawa i tak wyjasniona jednym niedopatrzeniem - stomp dziala tylko w bsb
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

chyba BTB;p

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

dokladnie to mialem na mysli nasz lokalny skrybo :P :D
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Czyli nie ma tych errat dzisiaj tak?

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

MAĆKO pisze:Czyli nie ma tych errat dzisiaj tak?
będą jutro.. Jak nie jutro to pojutrze... [-X

ODPOWIEDZ