Pogłoski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Re: Pogłoski

Post autor: chomik »

nie popadajmy w skrajności :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Akurat chadecja ma się (za :wink: ) dobrze. A DoW odpłynęli jak kiedyś Squaty i prędko nie wrócą.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Akadera
Falubaz
Posty: 1349
Lokalizacja: Białystok - Front Wschodni

Post autor: Akadera »

Ma się tak dobrze, że non stop słychać głosy w stylu "Przy okazji euro compa zbanujcie tą armię" :D
kudłaty pisze:Wiadomo alkohol jest dla ludzi, ale śliwowica jest dla frontu wschodniego

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Akadera pisze:Ma się tak dobrze, że non stop słychać głosy w stylu "Przy okazji euro compa zbanujcie tą armię" :D
Gdyby nie kapitanowie drużyn na euro to tej armii by wcale nie było #-o
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

To może ten (zaktualizowany pod 8 edycję) podręcznik Was zaciekawi? Niestety trzeba się zarejestrować, żeby pobrać podręcznik. Ale chyba warto.

http://issuu.com/m4cr1ii3n/docs/warhammer__-_bretonnia
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Widziałem jakiś czas temu. Shit straszny z masą zbędnych informacji w dużej mierze zaczerpniętych z podręczników do fabularki.
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

We fluff się nie zagłębiałem, ale nowe zasady, korekty starych, sensowne kosztu punktowe nawet mi się podobają. Trochę bez polotu Ci rycerze na hipogryfach ale chyba niczego więcej od GW nie powinniśmy oczekiwać :wink:

Awatar użytkownika
Mishry
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105

Post autor: Mishry »

Jeźdźcy na hipciach są trochę bez sensu. W podręczniku jest zapisane, że hipcie nie są w stanie działać w oddziałach z innymi stworkami swego gatunku.
A poza tym 85 pkt za rycerza z hipciem to trochę mało. Jest za mocny taki oddział. Ale oczywiście to tylko moja opinia:)

chomik
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Katowice

Post autor: chomik »

demigryf emp kosztuje 58...

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

I wszyscy na nich grają do zerzygania...
Mam szczerą nadzieję, że nie dostaniemy podobnego gniota, który wywróci nam armię do góry nogami.
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Oj dostaniecie, do tego jakiś żalowy monster w 2 wersjach. A szkoda bo zniszczą armię ze świenym klimatem. :x
Patrząc od O&G (no może jeszcze wyłączając Ogry, bo te mournfangi i monstra oraz blaster mają jakieś flufffowe uzasadnienie) to wszystkie inne booki idą w stronę zero fluffu i klimatu, z dupy MC i megazordy, brzydkie modele idące (jak widać na przykładzie zeszmacenia wochu i MC'donaldowego Slaguebruta) w stronę pseudo-efekciarstwa i koszenia na nich kasy.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Gniewko pisze:I wszyscy na nich grają do zerzygania...
Mam szczerą nadzieję, że nie dostaniemy podobnego gniota, który wywróci nam armię do góry nogami.
Płonne Twoje nadzieje ;P

Breta to armia o charakterze "kawalerysjkim", zatem można oprócz już obecnych pegazów liczyć na drugi oddział monstrous cavalery - w tym wypadku pewnie "demihipcie" ;P. Przy czym demihipcie to najbardziej "poważna opcja", bo breta nie posiada pojedynczych monsterów co oczywiście zostanie w nowym AB skorygowane (patrz AB 8 edycji) - i tutaj można się spodziewać np. archanioła z płonącm wielgaśnym mieczem, wielkiego kamiennego rycerza giganta, samobieżną wieże oblężniczą pełną krwiożerczych chłopów, wielkiego konia trojańskiego z którego może będa się wysypywać rycerze, pojedynczego dwugłowego hipogryfa w specach itd... Oczywiście oprócz tego każda nowa armia musi się pochwalić jednym lub więcej ołtarzami/wózkami - stąd kolejnymi pojedycznymi jednostkami będzie np. ołtarz pani jeziora obsługiwany przez damselki, objazdową relikwię dającą wszystkim w promieniu X cali jakieś tam błogosławieństwa czy statuę wielkiego legendarnego króla bretońskiego z następującumi mocami...

Pytanie raczej brzmi czy oprócz owych "gniotów", które oczywiście wywróca armię do góry nogami, breta dostanie chociaż jedną w miarę sensowną jednostkę np. jakąś gwardię piechoty w specach, może miejskich kuszników z pawężami, klasycznych chłopów za 2-3 punkty, jakaś ciekawą średniowieczną maszynkę oprócz trebuszów (trochę ich mimo wszystko było) itd... Z tej kategorii bardzo możliwe, że breta nic nie dostanie, za to z pierwszej można liczyć na bardzo wiele, wręcz festiwal różnobarwnych wózków/relikwii/ołtarzów i mas cudacznycy bretońskich monsterów w kilku wersjach każdy ;P.

Ale jeśli lubisz klimat bretonni taki jaki jest teraz to jest jednak szansa na jego zachowanie, muszą zostać spełnione tylko 2 warunki:
1. AB do brety wyjdzie jako jeden z ostatnich i co za tym idzie jako jeden z pierwszych 5 w 9 edycji
2. W 9 edycji nastąpi nagła i drastyczna zmiana w wydawaniu AB w duchu takim jaki oczekujesz ;P

Jak myślisz jaka jest na to szansa? ;P

Awatar użytkownika
Oki
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Oki »

Pewnie Breta dostanie smoka i wybuchające owce :)

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

No moga zepsuc wszystko nam ale ttzeba liczyc ze nie, nie ma sie co przejmowac bo nawet nie ma daty naszego podrecznika. Ile zostalo jeszcze podr do poprawy?

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Połowa
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Co chcecie dostać, a co dostaniecie to dwie nieco różne sprawy, częściowo tylko z sobą styczne :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Gniewko pisze:I wszyscy na nich grają do zerzygania...
Mam szczerą nadzieję, że nie dostaniemy podobnego gniota, który wywróci nam armię do góry nogami.
Heh, pamiętam staaare czasy, gdy ludzie narzekali (szczególnie ci grywający w rolepleja), że oddziały rycerzy na pegazach są nie klimatycznie. Nie pasują do brudu, mhroku i błota Warhammera, itp i w ogóle są beee :D

Dziś, patrząc jakie cuda powstają w innych armiach, tamte dyskusje wydają się śmieszne :D
Osobiście, po tym jak GW uszczęśliwiło mnie nowym podręcznikiem do Imperium, wolałbym by podręcznik do Bretonni nie powstał w ciągu najbliższych 50 lat ;)
Vae victis!

Opat
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: Opat »

True. Ja np po najnowszej edycji woch porzuciłem tą armię, zostawiłem tylko stare klimatyczne figsy na półkę. GW zeszmaciło chaośników totalnie. Zaczynam właśnie bretą grać bo bardzo podoba mi się jej klimat, nie jest to może armia topowa ale ma spójny rys i estetyczne figurki ze starej szkoły. Jedyne co mi nie pasuje to właśnie pegazy. Ale za to questing knights i pielgrzymi wymiatają:) Mam nadzieje że gw zostawi w spokoju bretończyków na długo. Zresztą jak widać po wynikach graczy we stary kodeks po zmianach w balansie gry może być wciąż grywalny:)
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

hehe no tak mają klimat ale questingi to lipa w tej ed, ostatnio zagrałem na 11tu i fuck, walka z byle halabardami i co ture walki znikało po 3, poprostu żenada. Na tą ed sie nie nadają,chyba że nie potrafie nimi grać.

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Będziecie mieć Panowie reedycje jako 6 :P :
- High elves
- Lizardmen
- Dark Elves
- Dwarves
- Wood Elves
- Brettonia
- Orcs & Goblin
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

ODPOWIEDZ