Pivot a 1" apart

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Pivot a 1" apart

Post autor: Andrzej »

O nie, teraz teraz trzeba będzie kminić jak nie dać sobie zablokować abomki, zamiast jechać na pałe do przodu :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Lol, Andrzej, teraz w ogole nie trzeba bedzie kminic, aboma bedzie nieblokowalna, uzyska calkiem nowe mozliwosci - zaklad o to ile razy pivot bedzie wskazywany "gdzies tam" machnieciem reki lub w ogole po rzucie? Najbardziej ciekaw jestem jak wirtualnym pivotem abomka ma wejsc w cal od blokera w przypadku nieudanej szarzy. Czteropak nadal czeka.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Lol Vallar, no właśnie nie! Przeczytaj jeszcze raz uściślenie :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Z tego co zrozumiałem uściślenie daje możliwość szarży abomki na blokera pod warunkiem, że wykula ten 1 cal
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Można szarżować blokera gdyż deklarujemy kierunek i kulamy zasięg przed pivotem, zatem pivotować się możemy bliżej niż cal. Jak szarża się nie uda abomka pivotuje się tak by stać dokładnie cal i kończy ruch. W kwestii uczciwości wskazywania kierunku jakoś nikt nie zarzuca domyślnie wałowania wszystkim mającym katapulty więc nie zakładajcie że gracze skaveńscy będą jakośś niesamowicie wałowali.

Valarr, sam fakt że nie rozumiesz mojej odpowiedzi nie zwalnia Cię z przekazania mi 4 browarów.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Lazur pisze:Z tego co zrozumiałem uściślenie daje możliwość szarży abomki na blokera pod warunkiem, że wykula ten 1 cal
Owszem, ale cel blokera został osiągnięty, abomka wszarżowała w orłą za 50 pkt zamiast w oddział za 500 :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

Uwzględnij to, że abomka może "zaszarzować własne modele" (wypłaca impakty) tak więc 3 piątki giant ratów witajcie na stołach

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

50 pkt albo droga w przód w próżnie lub... w tył w próżnie - sound like a good deal
Po zabiciu blokerów ma już drogę wolną do klocka za 500 pkt a nawet jeśli nie to przynajmniej spłaci trochę punktów
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Andrzej pisze: Owszem, ale cel blokera został osiągnięty, abomka wszarżowała w orłą za 50 pkt zamiast w oddział za 500 :)
Uscislenie nie blokuje zadna miara szarzy w cos stojacego do 17" od abomki mimo blokera. Ergo bloker albo lapie szarze na twarz, albo jest pomijalny.
Valarr, sam fakt że nie rozumiesz mojej odpowiedzi nie zwalnia Cię z przekazania mi 4 browarów.
Copy & paste nicka na przyszlosc plix plox.
Moze na zywo, z 4 browarami pod reka, bedzie mi latwiej zrozumiec jak wirtualnym pivotem, ktory musi sie zakonczyc w legalnej pozycji, chcesz wejsc w mniej niz cal. Jak to zalapie - sa Twoje :mrgreen:

Edit => Co do katap - nie zdarzylo Ci sie nigdy uslyszec deklaracji "w xxx" i musiales prosic o konkretny punkt? Przy katapach nawyki sa juz wyrobione, czekam na 1wsza afere abomkowa :) I mam nadzieje, ze sie myle.
Druga kwestia - pierwszy z brzegu przyklad nowych mozliwosci taktycznych dzieki uscisleniom:
http://iv.pl/images/80237683134483615075.jpg
Bez uscislen - gracz skavenow musi ryzykowac - kulnie 14" to jest szczesliwy, dorwal am i przejdzie na wylot, uciekajac przed WL, ale jak nie kulnie, to stoi w szczerym polu wystawiony na WL z BoEF. Zycie.
Z nowym uscisleniem - rzuca byle co na bok abomki, GR, weapon team, elektryka i juz sie nie ma czego bac, kula 14" to jw, kula mniej - stoi w miejscu, daleko, bezpieczny od WL. Zero blokowania abomki na impasach, zadnych impaktow w swoich nie wyplaca, bo 1" apart bez szarzy, slowem - sielanka. Do nastepnej tury juz blokera nie bedzie jakby aboma chciala zwiac.
Az sie chce grac skavenami...

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

To uściślenie jest lepsze niż brak uściślenia, jednak uważam że lepiej byłoby uściślić że ruch losowy nie musi zachowywać 1" odstępu. Wtedy na przykład abomka nie stałaby w miejscu paląc szarżę.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Vallar, ogarnij sie, bo piszesz głupoty :roll:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

b)Zasięg i kierunek wyznaczamy przed pivotem. Jak jest szarża można wejść w 1 cal, jak nie to wejście w cal kończy ruch tak jak przy impasach.
Uscislenie, ktore na 99,9% przejdzie.
W tej sytuacji, kiedy postawisz blokera obok abomy i w zasiegu jej szarzy oddzial wart 500 pkt, to aboma moze deklarowac pivot w strone tego oddzialu, a jak kulnie wystarczajaco, to i w niego szarzowac. Bloker jest nieistotny.
Wykaz gdzie sie myle.

Dodatkowo uscislenie w takim ksztalcie nie precyzuje czy wyznaczamy pierwszy zasieg, czy kierunek, wiec jesli to przejdzie - wskazywanie kierunku moze sie odbyc po rzucie na zasieg - w pelni legalnie, RAW wg LS =D> Mam nadzieje, ze choc to poprawicie.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

A zaożysz się o kolejnego 4-paka? :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Argh. Nie, bo raz to precedens, dwa to juz regula, potem bym musial pol forum sponsorowac :P
Ad rem - nic nie nakazuje (i slusznie) deklarowania kierunku akurat na blokera, z kolei zastawianie blokerem tego oddzialu nie ma wiele wspolnego z blokowaniem abomy i wykorzystaniem 1" apart, o ktorym tu dyskutujemy od poczatku. Blokowanie != odginaczka :P

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Na LS w przeciwieństwie do tego działu nie ma gości z takimi problemami jak ty. My najpierw głosujemy coś co jest przejrzyste dla nas a jak osiągniemy consensus to najwyżej modyfikujemy wording by ktoś twojego pokroju nie wyciągał takich absurdów, na potrzeby głosowania nie tworzymy wszystkich możliwych wersji ostatecznych bo to za dużo roboty.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Jeblem :lol2:
Jestem pod niesamowitym wrazeniem telepatycznej lacznosci miedzy kazdym z czlonkow LS, gdzie kazdy intuicyjnie rozumie, ze to, za czym glosuja, jest czyms innym, niz jest to napisane. Jednoczesnie kajam sie i przepraszam za brak owego telepatycznego porozumienia pozwalajacego mi zrozumiec, ze to, za czym glosuje 80% LS nie jest tym, co jest zapisane w glosowaniu #-o Mea culpa.

Napisanie tego w wersji z wskazywaniem kierunku, a potem rzutem zajeloby Ci 5 sekund wiecej. Napisanie "finalna wersja bedzie poprawna" - jakies pol minuty mniej niz caly post powyzej. Ale trzeba by bylo przyznac jakiemus no name szaraczkowi, ze ma racje :twisted: No wai, popiszemy sie sarkazmem, na to nie szkoda tej cennej "roboty" :mrgreen:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ok, a więc postaram Ci się to wytłumaczyć. Chodzi o to, że stawiając orła koło abomki ograniczasz jej znacznie możliwości manewrowania. Weź sobie abomkę, postaw orła i zaobaczysz o co chodzi.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Wzialem orla, wzialem rydwan udajacy abomke, wzialem traya udajacego unit za 500 pkt i bez problemu zaszarzowalem ten unit mimo orla.
Uscislenie dotyczy szarz. Gdy nie ma innego celu - abomka moze isc do przodu, do tylu lub szarzowac na blokera. Co tez napisalem pare postow wczesniej:
Ergo bloker albo lapie szarze na twarz, albo jest pomijalny.
W zwiazku z tym nie za bardzo rozumiem co masz na mysli piszac:
Owszem, ale cel blokera został osiągnięty, abomka wszarżowała w orłą za 50 pkt zamiast w oddział za 500
Edit =>
Na dodatek napisales:
O nie, teraz teraz trzeba będzie kminić jak nie dać sobie zablokować abomki, zamiast jechać na pałe do przodu
Co jest dla mnie niezrozumiale. Przed uscisleniem, przyjmujac wersje z RB "legalny pivot + reszta ruchu" trzeba bylo naprawde kminic by ani samemu sobie abomki nie zablokowac, ani nie dac nikomu. Teraz, gdy uscislenie wejdzie w zycie - odpada pol problemu, bo nie dosc, ze mozesz szarzowac co chcesz, w tym blokera, jesli kulniesz zasieg, to zamiast ryzykowac, ze aboma nie dobiegnie do celu - sam sobie mozesz ja blokowac korzystajac z deklaracji pivotu i 1" apart. W efekcie aboma albo chowa sie w combacie, albo stoi dokladnie tam, gdzie chcesz, by stala, nie pobiegnie juz na pale w zasieg czarow, w LoS armat, etc.
Wystarczy, ze w promieniu 17" bedzie choc 1 wrogi model.

Dodatkowym argumentem, ze mam racje jest fakt, ze Kudłaty nie twierdzi, ze jestem kretynem i sie myle, co by raczej z przyjemnoscia zrobil, gdyby zauwazyl jakis blad w tym, co pisze :mrgreen:

Zmywam sie z pracy, do jutra EoT.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

b)Zasięg i kierunek wyznaczamy przed pivotem. Jak jest szarża można wejść w 1 cal, jak nie to wejście w cal kończy ruch tak jak przy impasach.
Naprawdę takie coś ma przejść...?
Czym się kierujecie zmieniając zasady jednostki...?
Najpierw pivot wyznaczający kierunek potem kosteczki wyznaczające zasięg. Co tu jest trudnego w interpretacji?
Ciekawe, że w takiej sytuacji można zmienić zasadę, ale jak ja wykazałem, że salki po stracie jednego monstera powinny tracić jego poganiaczy to zasady były święte bo pisane odpowiednio dla monstera i niezmienialne bo za dużo z tym problemu.
Panowie bez jaj. Pivot ma się kończyć w legalnym położeniu i nie jest on częścią szarży bo bez jego wykonania nawet za kosteczki się nie zabierasz wyznaczające odległość potencjalnej szarży.
Jakie macie podstawy do zmiany zasad tej jednostki?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

bigpasiak pisze:
b)Zasięg i kierunek wyznaczamy przed pivotem. Jak jest szarża można wejść w 1 cal, jak nie to wejście w cal kończy ruch tak jak przy impasach.
Naprawdę takie coś ma przejść...?
Czym się kierujecie zmieniając zasady jednostki...?
Najpierw pivot wyznaczający kierunek potem kosteczki wyznaczające zasięg. Co tu jest trudnego w interpretacji?
Ciekawe, że w takiej sytuacji można zmienić zasadę, ale jak ja wykazałem, że salki po stracie jednego monstera powinny tracić jego poganiaczy to zasady były święte bo pisane odpowiednio dla monstera i niezmienialne bo za dużo z tym problemu.
Panowie bez jaj. Pivot ma się kończyć w legalnym położeniu i nie jest on częścią szarży bo bez jego wykonania nawet za kosteczki się nie zabierasz wyznaczające odległość potencjalnej szarży.
Jakie macie podstawy do zmiany zasad tej jednostki?
Nie chcesz, nie jeździj na turnieje będzie jednego ciśnieniowca mniej :D [no flame ofc]

Zablokowany