The Empires strikes back!

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chester22
Chuck Norris
Posty: 476
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Re: The Empires strikes back!

Post autor: Chester22 »

Może na magu zamiast 2 lvl, daj 1 lvl death i ruby ringa? Wtedy masz 2 przydatne czary, pocisk do ogarniania śmiecia i snajperke która naprawde mocno zagraża bohaterom przeciwnika którzy też raczej będą "mientcy". No i zawsze to 10 dodatkowy puntów na np jakąś lepszą kose dla priesta.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kosa na priście nie ma żadnego znaczenia - jeśli on wejdzie do walki to znaczy ,że przegrałem :(...
Plan jest taki ,że Priest mag i bsb siedzą w dużych halabardach. Przed nimi stoją małe halabardy- łuki chowają inżyniera i w 1 turze (lub do wejścia w zasięg ) screnują Helkę.
Szarżujący przeciwnik musi wybić małe halabardy do nogi w jedną turę aby mój plan zawiódł :)- bo te mają stedfast od 8 szeregów regimantal unitu ,mają hate i mają Hold in the Line- nie do złamania. W swojej turze cofam główny regiment a przed niego wchodzą łuki...i historia się powtarza a ja za 170 pkt kupiłem 4 kombaty... sądzę ,że nie jeden się na to nabierze:)
Ofensywnie gram demisiami i czołgiem a twarde rzeczy zmiękczam helką i biorę na czołg. Helka jest przeciw HE głównie - WL dla Imperium to czysta rzeź... Za Helkę i inżyniera mogę wrzucić kolejną 3 demisów ale nie chcę :)...na podstawie wcześniejszych doświadczeń sądzę ,że hela zrobi swoje a inżnier w ostateczności posłuży jako odginaczka...
2 level na magu jest po zwiększenie szansy na jakiś sensowny czar- chyba wezmę jednak Heaven- niskie QV i duże zasięgi robią swoje - a jak trafie kometę będzie syto- jest duża szansa ,że będę miał jeden z 3 pocisków i zerówkę która też przecież jest dość fajna...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Detki liczą się osobno tak ? tzn nie zaliczają się oo tego limitu 350 za oddział ?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

tak jak na euro- osobno:) zobaczymy jak mi pójdzie jutro:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Czołg i kfc wtstarczą do walki?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

zobaczymy...chce pograć na detkach.
To super wygląda z boku - 9-10 demisiów - kawa ,czołg - super napór...
Tymczasem trafiasz na naprawdę prawdziwie combatowe armiie jak vc, bestie ,he czy demony czy woch czy nawet orki - i robisz puf...
nie masz opcji...możesz się tylko cofać i jak policzysz wynik starcia z WL to CI wychodzi że z 6 demisiów zdąży uderzyć 3! :).....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

no to sobie nie pograłem na turnieju...
Najpierw dostałem bye - potem Bretkę.
Z Bretką dość ciężko - 3 combatowych herosów , 2 lance ,2 treby ,2 yeomenów,2 terby i 5 pegazów..,
Zacząłem od tego ,że zaciął mi się czołg ale pojechał do przodu. Potem małe szachy. Coś tam postrzelałem coś powalczyłem. Zniszczyłem 2 treby z komety ,lance czołgiem i 3 demisiów i wybiłem 2 yeomenów. Straciłem helkę ,maga (wysadził się ) i 4 demisów... 11-9
Wampiry i Andrzej... 2 combatowych wampirów siła 7 - 2 x ghosty ,3x psy ,3xkreski zomi,1xbaty,11 dużych ghuli i 12 black knightów...
No masakra ... zabiłem 3 x psy ,ghosta,jedne zombi, duże ghule zostały 3, 1Black Knight :) wampir generał został na 1 ranie. Sam straciłem helkę ,bsb generała ,wszystkie halabardy ...
Miałem pecha- lighting wszedł w wampira i ostatniego black knighta zadał 2 hita i rzuciłem 2 pały... smutne.

Podsumowanie jest takie ,że w halabardach jest moc. W takim wystawieniu jak ja miałem spokojnie można pochować bohaterów a i naprawdę dużo są w stanie przetrzymać - zabiliby duże ghule gdyby nie desperacka szarża vampirów
Helka z inżynierem robi swoje i jeśli faktycznie na każdej mapce euro będą górki w strefach rozstawienia to zagości w mojej rozpisce znowu .
Eko bohaterowie są chyba nie dla mnie - generał musi mieć szanse przeżyć ataki z siłą 4 - a mojego zabiły ghule...
8 miejsce na 14 osób :( 33 pkt... słabiutko :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

To za baja dostałeś 22 pts? :wink: :twisted:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

takie mi przyszło do głowy ...

2400 Pts - Empire Roster

Total Roster Cost: 2399

Knightly Orders (12#, 345 pts)
11 Inner Circle Knights, 295 pts = 11 * 25 (base cost 22 + Inner Circle Knights 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Preceptor, 35 pts = (base cost 32 + Inner Circle Knights 3)
1 Standard of Discipline, 15 pts

Militia Troops (20#, 140 pts)
10 Archers, 70 pts = 10 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7
5 [Det] Archers, 35 pts = 5 * 7

Knightly Orders (5#, 120 pts)
5 Knightly Orders, 120 pts = 5 * 22 (base cost 22) + Musician Mus 10

War Engines (4#, 120 pts)
1 Great Cannon, 120 pts

Demigryph Knights (3#, 174 pts)
3 Inner Circle Knights, 174 pts = 3 * 58

Demigryph Knights (4#, 232 pts)
4 Inner Circle Knights, 232 pts = 4 * 58

War Engines (2#, 250 pts)
1 Steam Tank, 250 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Helblaster Volley Gun, 120 pts

War Engines (4#, 120 pts)
1 Helblaster Volley Gun, 120 pts

Templar Grand Master (1#, 216 pts)
1 Grand Master, 161 pts = (base cost 155 + Great Weapon 6)
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Talisman of Preservation, 45 pts

Wizard Lord (1#, 273 pts)
1 Battle Wizard Lord, 218 pts = (base cost 165 + Warhorse 18 + Level 4 Upgrade 35)
1 Dispel Scroll, 25 pts
1 Obsidian Amulet, 30 pts

Master Engineer (1#, 65 pts)
1 Master Engineer, 65 pts

Master Engineer (1#, 65 pts)
1 Master Engineer, 65 pts

Captain of the Empire (1#, 159 pts)
1 (#]Captain of the Empire (Battle Standard Bearer), 109 pts = (base cost 60 + Warhorse 12 + Barding 4 + Full Plate Armor 6 + Shield 2 + Battle Standard Bearer 25)
1 Sword of Might, 20 pts
1 Dawnstone, 25 pts
1 Potion of Foolhardiness, 5 pts

Validation Report:
Edition: 8th Edition; Army Subtype: Empire Army; Game Type: Normal Game; Special Rules: Allow Forge World
Roster satisfies all enforced validation rules

Composition Report:
Points of Lords: 489 (0 - 600)
Points of Heroes: 289 (0 - 600)
Points of Core: 605 (600 - Unlimited)
Points of Special: 526 (0 - 1200)
Points of Rare: 490 (0 - 600)

Created with Army Builder® - Try it for free at http://www.wolflair.com
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

łucznicy tu chyba nie pasują, zamieniłbym na KO

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Porządna rozpa. Łucznicy pasują i to bardzo, bo gdzieś trzeba trzymać tych inżynierów i maga ale są moim zdaniem w złej konfiguracji. Jak wsadzisz do 5tki łuków inżyniera lub maga to byle seria D6 hitów lub inne strzelające cudeńka i już nie masz lookouta, lub nawet oddziału! Rozdzieliłbym te łuki na 2x10, wtedy taka 10tka może przyjąć na klatę nawet 2D6 S4 hitów i nadal często lookout będzie, a jeśli ktoś już się postara to zrobić to wtedy zmykasz inżynierem do drugiej 10tki, bo całe 10 łuków trudno zestrzelić w jedną turę.

Jaki lore na magu? Heaven jak mniemam?

BSB dałbym jednak ward 2+ na płonące ataki, bo magiczny miecz dajesz chyba po to aby wybijać wrogom eteryki. W przypadku hexów to jebniesz, zabijesz 2 w szarży a potem giniesz, ew. one zaszarżują Ciebie i z ASF ubiją Ci BSB zanim zdąży te ataki walnąć (przypominam, że hex mają płonące ataki no armour save S5).

PS. dobry myk z pozbyciem się jednego cannona, też nad tym myślałem, lecz taka rozpa jak ta do mnie w pełni nie przemawia, bo:
- w zasięgu dwóch hellblasterów jesteś groźny, lecz co jeśli nikt do nich nie będzie chciał podchodzić a zacznie Cie punktować z daleka? Wtedy zostawiasz za sobą 1/4 armii, która stoi i się marnuje i grasz swoje 3/4 armii versus cała armia wroga. Ale jeśli będziesz grał na plewy co się będą pchać pod dwie helki bez wcześniejszej ich neutralizacji to rozpa powinna działać :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

z łukami racja - zawsze to dodatkowe wystawienie... pokombinuje z bsb i generałem żeby było jak mówisz...

Co do helek oczywiście racja ,że każdy będzie się je starał zniszczyć zanim czymkolwiek podjedzie. Ale nie wszyscy mają na to szansę. Ja mam psychiczny uraz do dwóch armii i ich się głównie boje...czyli VC i HE. Bestie czy orki wbrew pozorom też mają lepszy kombat niż Imperium. Ciężko powiedzieć jaki będzie Woch ale kombat też będzie miał na pewno lepszy...

Jeśli więc helki spowodują ,że przeciwnik stanie dopóki ich nie zniszczy to ja to łykam w ciemno...15-20 hitów z siłą 5 AP co ture za 240 pkt do mnie przemawia ,przynajmniej na razie...

Helki będą bezużyteczne na WE i DF oraz słabo pomocne przy DE.

Mnie się na Silesianie dobrze grało na 2xHelka a to był chamski dla Imperium open .... a jaśli nie tylko piczki będą grane to helki mocno zyskują...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Sgt.Uno
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 43

Post autor: Sgt.Uno »

czemu nie podajesz lore na magu,na poziomie rozpiski??

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Heven oczywiście...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Gm to tylko z runfagiem jak dla mnie ;]

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:orki wbrew pozorom też mają lepszy kombat niż Imperium.
Jak dla mnie to mają zdecydowanie słabszy. Głównie dzięki możliwościom wspierania combatu jakie ma imperium (+1 do hita, hate i lepsza magia jakby było mało) i dzięki ilości oddziałów do cc.
Karli pisze:W przypadku hexów to jebniesz, zabijesz 2 w szarży a potem giniesz, ew. one zaszarżują Ciebie i z ASF ubiją Ci BSB zanim zdąży te ataki walnąć (przypominam, że hex mają płonące ataki no armour save S5).
Hexy nie mogą mieć asf, bo mają dwuraki. A nawet gdyby nie miały gw to jedyna opcja aby im dać ASF to birona albo corpse cart. Choć mimo to i tak zgadzam się z tym, że warto dać 2+ wsv na flamingi.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kolejna modyfikacja na nowe Euro...

2400 Pts - Empire Roster

Total Roster Cost: 2400

Templar Grand Master (1#, 226 pts)
1 Grand Master, 161 pts = (base cost 155 + Great Weapon 6)
1 Helm of the Skavenslayer, 15 pts
1 Talisman of Preservation, 45 pts
1 Potion of Foolhardiness, 5 pts

Captain of the Empire (1#, 157 pts)
1 Captain of the Empire (Battle Standard Bearer), 107 pts = (base cost 60 + Warhorse 12 + Barding 4 + Full Plate Armor 6 + Battle Standard Bearer 25)
1 Sword of Striking, 15 pts
1 Dragonhelm, 10 pts
1 Dawnstone, 25 pts

Wizard Lord (1#, 215 pts) LIGHT
1 Battle Wizard Lord, 200 pts = (base cost 165 + Level 4 Upgrade 35)
1 Sceptre of Stability, 15 pts

Battle Wizard (1#, 90 pts) LIGHT
1 Battle Wizard, 65 pts
1 Dispel Scroll, 25 pts

Master Engineer (1#, 66 pts)
1 Master Engineer, 66 pts = (base cost 65 + Light Armour 1)

Master Engineer (1#, 66 pts)
1 Master Engineer, 66 pts = (base cost 65 + Light Armour 1)

Knightly Orders (13#, 370 pts)
12 Inner Circle Knights, 320 pts = 12 * 25 (base cost 22 + Inner Circle Knights 3) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Preceptor, 35 pts = (base cost 32 + Inner Circle Knights 3)
1 Standard of Discipline, 15 pts

State Troops (38#, 252 pts)
21 Spearmen, 125 pts = 21 * 5 (base cost 5) + Musician Mus 10 + Standard Bearer Std 10
1 Sergeant, 15 pts
8 [Det] Archers, 56 pts = 8 * 7
8 [Det] Archers, 56 pts = 8 * 7

1 Great Cannon, 120 pts

Demigryph Knights (3#, 174 pts)

Demigryph Knights (3#, 174 pts)

1 Steam Tank, 250 pts

1 Helblaster Volley Gun, 120 pts

1 Helblaster Volley Gun, 120 pts

Validation Report:
Edition: 8th Edition; Army Subtype: Empire Army; Game Type: Normal Game; Special Rules: Allow Forge World
Roster satisfies all enforced validation rules

Composition Report:
Points of Lords: 441 (0 - 600)
Points of Heroes: 379 (0 - 600)
Points of Core: 622 (600 - Unlimited)
Points of Special: 468 (0 - 1200)
Points of Rare: 490 (0 - 600)

Created with Army Builder® - Try it for free at http://www.wolflair.com


Rozpa defensywna z szybkim elementami pancernymi :).... Podobną grałem na Silesianie i magów nigdy nie straciłem w sperach. Dużo zależy czy faktycznie będę miał górkę w strefie wystawienia. Podobno teraz ma być ich więcej niż było.
Ja zdaje sobie sprawę ,że Imperium nie jest stworzone do gry defensywnej i z krasiami na start tą rozpą mam 5-15 ale nie czuje się jednak na tyle mocno żeby grać czystym naporem :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Imperium zawsze było stworzone do gry defensywnej :)

Wrzuciłbym muzyków na demisiach, zmniejszyl jeden oddział łuków.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

I po Bazylu ... szkoda :).. było fajnie
Grałem tak:
Papa /dwurak/lusterko/prezerwatywa i hełm
Bsb- standard
duzy mag z lightem i z scepterem
mały mag z ds
2xinżynier
13 IC z dyscypilną
20 sperów FCG
2x9 łuków w detakach
2x3demiesie
2xHelka
1xdziało
czołg.
Italiano.

słowem nowy draft...

I Bitwa Dibuś i Bestie...

Czarujące biestie na kamyku i 4 szamanach-bestigory,gory i rydawany i śmieci.
Ustawiam heliki na wzgórzu IC na kontrę demisie na flankach. Widać ,że przeciwnik nie ma pomysłu na grę. Stoję i zabijam.. nie chcę iść do przodu bo to pierwsze bitwa - gram zachowawczo i 16-4

II Bitwa Wojtuś i HE

Raczej standard HE - trudny paring dla mnie i gracz całkiem mocny... Przegrywam rzut na zaczynanie i przeciwnik proponuje mi full napór swoimi WL . W tury strzelam helkami wybijając prawie jednych WL - resztę zabija czołg. Tracę demisie i maszyny... kilka fartownych rzutów Wojtusia kilka moich - dużo szachów - kilak błędów z obu stron i na koniecj minimalnie wygrywam 11-9 brakło 2 pkt do 12-8. Dobry wynik jak dla mnie przy tym paringu...

III Woch...niestety nicka kolegi anu ksywy nie pamiętam.

Warriorzy ,Serfer klepacz,serfer mag,mały mag, bsb w kawie ,fasty ,helka,3curszery i oddział warriorów.
Przeciwnik ,źle wystawia się magiem - coś zabiłem z artylerii i mag na dysku ucieka za stół... to ustawiło grę. Został mu mały mag z fireballem...Kończy się tak przeciwnik nie chce podjąć walki i się cofa - ale robi to trochę nieskładnie blokująć sobie kontry.. no i IC z lectorem i bsb z Birona i Ws 10 I10 przejeżdża przez połowę jego armii - sam tracę niewiele ale na tyle ,że brakuje mi 5 punktów do maski ...19-1

IV Bitwa i Wokrzei i Bestie...

Najgorsze dla mnie złożenie biestii- 3 morderców - dwa kloce - kupę świń i rydwanów i harpii...smutne :(
Ustawiam się w bunkier wokół górki z helkami... Myślę sobie - że jednego mordercę muszą zastrzelić z działa a jednego biorę na papę - trzeci musi wziąść co jego i tak się stało... byłem zadowolony ze swojej gry - choć dopiero 4 strzałem z armaty zabiłem bsb. Potem pechowy kombat papy z doombulem - papa go łamie i nie dogania - tracę 2 helki ,bsb detki łuków, obu inżynierów i małego maga - tak naprawdę gdybym miał lepsze rzuty to wynik był by zdecydowanie lepszy...a tak 11-9 :)

V Bitwa i Guldur z kraśkami...

kolegę znam gra 11 lat kraśkami więc wie co robi :). Rozpa standard na kowadle. W skrócie wynik bitwy determinuje rzut na zaczynanie - ja mam 7 wystawień i kraśki też. Wygrywam rzut - bunga bunga na hellblaster! i heja ! W 1 turze odstrzeliwuje działo i jedną klopę ... Guldur postanawia iść do przodu...nigdzie nie dochodzi .. helki zabiają po 15-20 modeli na turę. Co zostało rozjechałem - 20-0


DLA PRZECIWNIKÓW SPECJAL THANKS - absolutnie żadnego spięcia..

70 z bitew i 19 miejsce - i dla mnie to dobry wynik bo to mój 3 master dopiero...

Rozpa sie sprawdziła - postawiłem sobie po turnieju kilka pytań ...

1.Czy trzeba mi więcej demisów - NIE
2.Czy Helki coś robią? - Tak - zabijają ok 14-15 model z T4 lub 17-18 z t3 lub 5-8 koników z savem +1 - usuwają śmieci,rydwany ,orły - doskonałe na WL... Inżynierowie robią za odginaczki. Czy w sumie mam 4 odginaczki + mały mag .. można z tym pomieszać.
3.Papa z Lusterkiem? Czy to ma sens... absolutnie tak. A dwurak do tego i hełm super! Dzięki Helion !!! :)...sługa Sigmara miał pracowity czas- zaciukał Doombola ,Lorda Chaosu ,jakiegoś bsb i kogoś jeszcze :)

Na pewno pogram tą rozpą jeszcze chwilę.. :)..
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

Piotrek, było 10-10. 147 różnicy. Źle zgłosiłeś w takim razie. :p
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

ODPOWIEDZ