Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Cord pisze:Figurki Plastikowe są dużo dokładniejsze i ich szczegóły zawsze są wyraźniejsze czego nie można powiedzieć o metalowych więc czym tu sie zachwycać?
Hmm, nie powiedziałbym aby figurki plastikowe były tak bardzo dokładniejsze od metalowych ;)
Wiele elementów, których rzeźba jest głębsza, jak np kolczuga, wygląda o niebo lepiej w metalu.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Wystarczy zerknąć na wspomnianych poprzednio prze ze mnie mnie greadswordsów najlepiej nowych w pudelku jeszcze, miecz wygięty jak by był z makaronu i do tego ma różną grubość (nie da rady całkowicie wyprostować) i zerknąć na miecz dwuręczny milicji i porównać sobie można. Jak dla mnie plastik jest nieporównywalnie lepszy od metalu chodzi łatwo sie z niego usuwa farbę lecz ja kupuje w 95% nowe figsy wiec podkreślam jak dla mnie bo dla kogoś innego usuwanie farby może być ważne.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

ja osobiscie wole plastiki ostatnio czynilem nowego ork boss'a na dziku i duzo milej mi sie go malowało niż równoczesnie robionych 3 innych rożnych herosów z metalu. Ja osobiscie w ogóle wolę plastiki bo zazwyczaj coś zmieniam i nie lubie też bawić się piłą. Za to popieram tezę o gorszej kolczudze ale np wg mnie lepiej farba leży na plastiku niż na metalu.

Awatar użytkownika
jackert
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 115

Post autor: jackert »

...wracając do jakości plastików, weźcie sobie kiedyś do ręki modele hasegawy, tamiyi że o dragonie nie wspomnę... ale metale mają w sobie magię i lepiej leża w dłoni 8)

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

tu sie nie zgodzę co do Hasegawy czy Tamiyi a Dragona faktycznie... mimo to GW robi coraz lepszy plastik

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Mi, nie wiem czemu, lepiej się maluje metalowe figurki...
Obrazek

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

OptimusPrime pisze:Mi, nie wiem czemu, lepiej się maluje metalowe figurki...
Wiesz, ja też nie wiem czemu tobie się maluje lepiej metalowe...

:wink:

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

hehe trudno, może kiedyś się dowiem. :wink:
W każdym razie lubię plastiki ze względu na prostotę jeśli chodzi o konwersje
Obrazek

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

jackert pisze:...wracając do jakości plastików, weźcie sobie kiedyś do ręki modele hasegawy, tamiyi że o dragonie nie wspomnę... ale metale mają w sobie magię i lepiej leża w dłoni 8)
Właśnie nie rozumie "magii" i "lepszego leżenia w dłoni" za to rozumie estetykę, dokładność i swobodę sklejania plastikowych modeli, nie rozumie co ludzie widzą w metalowych figurkach skoro plastikowe przewyższają je pod prawie każdym względem a magia i leżenie w dłoni nie wpływa na to jak figurka sie prezętuje a myślę że to jest najważniejsze.

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1551
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Sklejanie nie powinno być istotne. Plastiki niestety gorzej się kleją niż metale choć szybciej wychodzi. Ja sie bardzo Ciesze ze nowe modele wychodzą gł. w Plastiku. Obniża to zazwyczaj koszty i daje możliwośc robienia swoich herosów w paru konfiguracjach. Traci na tym jakość modelu niestety...

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Cóż, po prostu nie zgodzę się, że plastikowe figurki są dokładniejsze. Nie kleją się również łatwiej, no chyba że nitowanie sprawie wam takie problemy... ;)
Metalowa figurka naprawdę ma swój klimat, naprawdę miło bierze się ją do ręki i ogląda. Plastik nie ma w tym szans.
Koszta są minimalnie niższe (porównajcie np ceny nowych herosów O&G czy Empire ze starymi metalami - różnica jest prawie niezauważalna...)

Nawet przy dużych klockach piechoty wolę figurki metalowe. Nowi gracze niech sobie biorą plastiki, ja od 15 lat zbierania figurek wolę metalowe (może dlatego, że wtedy plastik to była kompletna porażka ;)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ok Mate, skoro mówimy o cenach, to porównaj sobie np. cenę 20 nowych i 20 starych BlackOrków. 20 nowych plastików (które sklejasz jak chcesz i masz sporo części) - 160zł. 20 starych metali - około 400zł. Jak dla mnie to jest gigantyczna różnica.
Metalowe figsy są fajne, to prawda. Gorzej jak się taka zdupcy ze stołu albo poobija w walizce - o plastiki się nie boję, że im farba odpadnie po uderzeniu. Dla mnie to jest chyba jedyny mankament metalowych modeli - odpryski. Moja powstająca armia krasi z samych metali bez polakierowania się nie obejdzie ;)

Awatar użytkownika
Mate
Chosen of Khorne
Posty: 888
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mate »

Lunn pisze:Ok Mate, skoro mówimy o cenach, to porównaj sobie np. cenę 20 nowych i 20 starych BlackOrków. 20 nowych plastików (które sklejasz jak chcesz i masz sporo części) - 160zł. 20 starych metali - około 400zł. Jak dla mnie to jest gigantyczna różnica.
Przecież ja mówiłem o herosach, nie oddziałach ;)

Awatar użytkownika
Chodak
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Chodak »

Witam. Mam pytanie odnośnie maga Ar-Ulrika. Czy ktoś zna zasady i jego statystyki? Nigdzie nie moge tego znaleźć! Prosze o pomoc! :D

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Ar-Ulrik to najwyższy kapłan kultu Ulryka, powinieneś szukac tych zasad na stronie GW, cult of ulric
http://uk.games-workshop.com/empire/cul ... -ulric.pdf

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Panowie nie zastanawia Was taka oto rzecz?........

Wszystkie kodeksy mają do siebie wydane Erraty również już te nowe...Kodeks Empire został wydany około rok temu i do tej pory nie można się doczekać erraty...Spowodowane jest to???...

a) Grahamka zrobił idealny kodeksik bez błędów, niedomówień i niejasności??
b) GW ma to w dupie
c) Coś się szykuje ale nie ma czasu na to spojrzeć i przemyśleć bo trzeba przecież zarabiać wydawać nowe VC, DE i inne takie tam...


Jak wiemy jest kilka niejasności które oficjalnie nie zostały wyjaśnionymi, LS'y radzą sobie z tym ..ale jednak przydałby się na to jakiś oficjalny papier.. jak wiemy w naszym biurokratycznym państwie na wszystko trzeba mieć papiry :lol2:

Reasumując Szamanie jeśli czytasz ten post możesz wypowiedzieć się czy jakaś errata będzie planowana?
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Czytałem na warhammer-empire.com, że errata będzie i pojawi się prawdopodobnie w podobnym czasie co wydanie nowych wampirów. Podobno cała strona będzie poświęcona na Steam Tanka. Ale to wszystko jest nieoficjalnie.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

oby to była prawda :wink:

Awatar użytkownika
argoth
Mudżahedin
Posty: 290
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: argoth »

Od niedawna gram armią Imperium i zafascynowali mnie Kapłani. Szczególnie moją uwagę zwróciły "modlitwy do Sigmara", którymi owi Kapłani dysponują. Jednakże nie rozumiem trochę zasad ich używania i rozpraszania, mimo, że kilka razy je przeczytałem. Możecie mi to jakoś prościej wytłumaczyć?

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Wybierasz modlitwę w fazie magii i wchodzi ona automatyczne a żeby ja rozproszyć przeciwnik szasta skrollem bądź musi wyrzucić 5 lub więcej oczek kostkami rozproszenia. Kapłan może rzucić 1 modlitwę w 1 turze a archlektor 2 ale nie tą samą np healing hebs a potem hammer of sigmar.

ODPOWIEDZ