Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
młody lis
Plewa
Posty: 5

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: młody lis »

Jak to jest – jeżeli korzystam z Rangersów wystawiając ich 12” od przeciwnika, to tym samym wystawiłem się jako ostatni i oddaje przeciwnikowi +1 do wyniku na rozpoczęcie bitwy?

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

nie
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

młody lis
Plewa
Posty: 5

Post autor: młody lis »

dzięki, ale jest gdzieś to ujęte w podręczniku głównym? nie mogę znaleźć, a na słowo koledzy nie uwierzą.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Strona 142 - deployment - "All characters must be deployed last...". Postaci liczą się jako ostatnie normalne wystawienie, w innym wypadku rangerzy musieli by pojawić się na stole przed bohaterami.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

młody lis
Plewa
Posty: 5

Post autor: młody lis »

dzięki raz jeszcze, to bardzo cenna informacja - która, w polskim podręczniku została wycięta ( [-X ), albo jest w zupełnie innym miejscu.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

powiedzmy że mam dużego inżyniera i 4 maszyny w zasięgu 3' od niego
jak i kiedy wybieram maszynę której "pomagam"?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

wybierasz po rzucie.
powiedzmy stoi kolo balisty ktora potrzebuje 4+ by trafic a wyrzuciles 3. decydujesz sie na uzycie BS'a inzyniera po rzucie dzieki czemu trafiasz wybrany cel.
tym samym nie mozesz juz pomoc pozostalym trzem maszynom.

mozesz tez to olac i stwierdzic, ze poczekasz, powiedzmy, na rzut na zasieg dziala.
w tym momencie nie mozesz juz powrocic do balisty.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

a jak jest w tym przypadku z strzelaniem samego inżyniera?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Albo - albo. Jeśli strzeliłeś, nie możesz pomóc maszynie, jeśli pomogłeś maszynie, nie możesz strzelić.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

panterq pisze:Albo - albo. Jeśli strzeliłeś, nie możesz pomóc maszynie, jeśli pomogłeś maszynie, nie możesz strzelić.
no i po raz kolejny pokaż gdzie to napisane, bo możesz strzelić z INŻ i dać bonus maszynom... to o czym piszesz to ma Empire
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

:oops: Byłem pewien że pojawiało się to w FAQu. Czyli reasumując, Master Eng działa nawet kiedy sam strzela lub bierze udział w walce, bo nigdzie nie jest napisane, że nie może tego zrobić?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zgadza się, jedyny warunek to że musi być 3" od maszyny
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

GromTG
Pseudoklimaciarz
Posty: 29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: GromTG »

Pytanie o wysiwyg:
Jak traktowany będzie oddział uzbrojony w broń dwuręczną, tarcze i doklejąną gdzieniegdzie broń jednoręczną? Jeśli będę go chciał użyć jako posiadający broń dwuręczną (bądź ręczna i tarcza) to będzie to poważne odstępstwo od wysiwyg'u?

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Wedlug wysiwig'u bedzie traktowany ze go nie masz, bo nadmiar to tez zle, ale wiekszosc osob nie powinna robic problemow. Zaznacz przed gra jaka kombinacja jest uzywana, albo zrob proxa za 1 podstawke ktory symbolizowalby dane uzbrojenie ( 5 cm postument z wbitym dwurakiem/ mieczem i tarcza) , stawiasz to i przeciwnik nie musi sie pytac co 2 tury.

Broni jednorecznej nie trzeba pokazywac na modelu, z zalozenia kazdy i tak ma.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

takie kminy sniadaniowe: jeśli do oddziału slayerów wrzucę np 2x dragona to czy przy CC dragoni mogą wybrać inny slayer axe niż oddział?
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Nie widzę przeciwwskazań.
Smokobójca jest bohaterem i nie ma obowiązku używania tej samej broni co oddział, w którym się znajduje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Mam pytanko co do górników bo planuje pokminić nad 30-tką, a mianowicie jak oni wychodzą z krawędzie kiedy przeciwnik stoi na tym polu ? Chodzi mi o to czy jak wychodzę z krawędzi i nie ma miejsca, to przeciwnik musi się posunąć, czy ja w takim wypadku nie mogę wyjść?
Obrazek

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Artur pisze:Mam pytanko co do górników bo planuje pokminić nad 30-tką, a mianowicie jak oni wychodzą z krawędzie kiedy przeciwnik stoi na tym polu ? Chodzi mi o to czy jak wychodzę z krawędzi i nie ma miejsca, to przeciwnik musi się posunąć, czy ja w takim wypadku nie mogę wyjść?
możesz wyjść gdy jest miejsce, przeciwnik nigdzie się nie rusza, jeśli nie ma miejsca, wychodzisz tam gdzie jest
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Uściślając post Smh - górnicy po wykopaniu się muszą mieć możliwość ustawienia się w legalnej formacji.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Czy są jakieś dopiski w FAQ np. o tym czy bijąc po squig hopersach (albo grande pająku) mamy hate?

ODPOWIEDZ