Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: Zeppelin »

jak np. BG walczą przeciw nurglą z heraldem ,to mogę na początek trzema BG zabić heralda ,a potem uwalić resztę już bez regeneracji??
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie wiem o co dokładnie biega z tą regeneracją,, ale chyba chodzi o to, iż tamten pan daje regenerację oddziałowi?
Jeżeli daje ją do póki żyje, to tak. No chyba, że zasada mówi inaczej.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Regeneracja to taka ochrona magiczna na 4+

I ludzie prosze zanim zaczniecie grac przeczytajcie podrecznik
Tam naprawde PRAWIE wszystko jest napisane
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

dodatkowo regeneracja nie chroni przed killing blowem i fire atakami :wink:
Obrazek

Nino
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Nino »

Mam takie pytanie czy harpie mają nienawiść. A 2 jak to jest z templatką a hydrą, gdy przykryje templatka obsługantów to oni też dostają?

Awatar użytkownika
Jerzu
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Jerzu »

1. nie - w booku masz, że nie mają "Eternal Hatred"
2. wydaje mi się, że nie - są oni bodaj pomijani w takich wypadkach
"when hits would normally be randomised between the models of a unit, such as for shooting or a spell, such hits are not allocated randomly but instead are all resolved against War Hydra"
Każdy dobry uczynek zostanie kiedyś sprawiedliwie ukarany

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Mam takie pytanie czy harpie mają nienawiść.
a army booka masz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Attilla
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Attilla »

A więc tak mój oddział witchek miał magic resistance (2) z jakiegoś przedmiotu na bohaterze w każdym razie mój kolega grał chaosem i używał pewnego czaru który działał obszarowo mianowicie PLAGUE SQUALL czar ten działa jak armata rzuca się skaterką itd. i kiedy czar spadał na oddział kuszników który stał centralnie przed witchkami kumpel kładł 6" placka który obejmował też oddział witchek i czy w tym momencie mogę wykorzystać magic resistance bo choć czar nie był wymierzony bezpośrednio w witchki to mimo wszystko odczuwają jego skutki:D

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Poprawie szybko kolege ten czar działa jak katapulta*

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

MR działa wyłącznie na czary skierowane bezpośrednio w oddział. Nie działa na obszarówki...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nino pisze:Mam takie pytanie czy harpie mają nienawiść. A 2 jak to jest z templatką a hydrą, gdy przykryje templatka obsługantów to oni też dostają?
Tak dostają normalnie. Tak samo jal przeleci przez nich kula armatnia.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1391
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

odział 14 BG szarżuje na odział 16 nurgli z heraldem. Atakuje jako piewszy i napoczątku 3 BG atakuje heralda ( łoł mam 2 kilingblowy! a herald nie wytestował , czyli ginie ) Więc ,teraz 4 BG wali po reszcie odziału ale są bez regenki bo herald zginął. Czy jest coś takiego możliwe ,czy w tej samej turze oni mają jeszcze regenkę? P.S fajnie by było gdyby na to pytanie odpowiedziała osoba ,która 75% swojich postów nie nabiła na pisaniu ,że Exe to najlepsza jednostka.
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Herd zginął wiec automatycznie tracą tą zdolność.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Chyba tylko jeśli tych kilku bg ma większą inicjatywę. Wszystkie ataki są po inicjatywie, więc nie możesz powiedzieć, że te są przed innymi z taką samą I.
Żaba pisze:P.S. aczkolwiek smok jest niewątpliwie absolutnym samcem alfa i przywódcą stada bez niego ani rusz... :mrgreen:
true
Bestialski_Brokuł pisze:(...)potem się okaże(...) Shadowblade to nie asasyn tylko nazwa firmy od mokrej roboty, która ostatnio przeprowadziła szeroką rekrutację :wink:

Awatar użytkownika
Raptor
Masakrator
Posty: 2018
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Moim zdaniem tracą regene.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jak ja już pisałem - moim też.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Inna sprawa, że zabicie tego bydlaka jest bardzo trudne. WS5, 2W z T5, ward 5+ i regenka.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Lifetaker nie ma ap ? - ale w opisie przedmiotu jest jasno napisane ze to kusz powtarzalna - wiec dlaczego ta magiczna nie może uzywać zasady ap ?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Raamiel pisze:Lifetaker nie ma ap ? - ale w opisie przedmiotu jest jasno napisane ze to kusz powtarzalna - wiec dlaczego ta magiczna nie może uzywać zasady ap ?
nie ma AP. Tak jest napisane w FAQ'u do DE. Radzę sobie poczytać :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

gdzie znajde link do tego FAQ-a ?

Zablokowany