8 edycja- pytania 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
jwmorte
Warzywo
Posty: 10

Re: 8 edycja- pytania 2

Post autor: jwmorte »

Po pierwsze to witam. Za namową starych wrocławskich kolegów, wróciłem do gry a że od czasów 6 edycji trochę się zasady zmieniły to mam kilka pytań;)
1. na stronie 26 podręcznika jest informacja, że połówki w ruchu zaokrąglamy do całości. Czy to oznacza, że moje krótkonogie krasnale zawsze mają 2" ruchu do tyłu i w bok?
2. Strona 36. Czy pomimo braku magii, w swojej turze mogę armią Dwarfów rzucić kości na Winds of magic i usunąć czary, które są RIP?
3. Strona 66. Always Strike First. Tutaj podręcznik jest moim zdaniem mało precyzyjny. Czy mając zasadę ASF i inicjatywę >= od przeciwnika mogę zrobić re-rolla na trafienie czy na zranienie? Czy też może oba? ;)
4. Strona 69. Jak uzbroję bohatera we Flaming Ataki i wrzucę go w oddział który ich nie ma, to przy przy szarży war beastów, kawy czy też rydwanów zdają oni test feara? Jak nie to ataki mogą być kierowane w tego bohatera?
5. Strona 78. Terror. Jak zdam test terroru przy szarży, to czy w CC muszę zdać test Feara?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Infernal Puppet pisze:Trucizna pomija rzut na ranienie, więc jak najbardziej tak :mrgreen: .
Dobrze graliśmy. 8)
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

jwmorte pisze:Po pierwsze to witam. Za namową starych wrocławskich kolegów, wróciłem do gry a że od czasów 6 edycji trochę się zasady zmieniły to mam kilka pytań;)
1. na stronie 26 podręcznika jest informacja, że połówki w ruchu zaokrąglamy do całości. Czy to oznacza, że moje krótkonogie krasnale zawsze mają 2" ruchu do tyłu i w bok?
2. Strona 36. Czy pomimo braku magii, w swojej turze mogę armią Dwarfów rzucić kości na Winds of magic i usunąć czary, które są RIP?
3. Strona 66. Always Strike First. Tutaj podręcznik jest moim zdaniem mało precyzyjny. Czy mając zasadę ASF i inicjatywę >= od przeciwnika mogę zrobić re-rolla na trafienie czy na zranienie? Czy też może oba? ;)
4. Strona 69. Jak uzbroję bohatera we Flaming Ataki i wrzucę go w oddział który ich nie ma, to przy przy szarży war beastów, kawy czy też rydwanów zdają oni test feara? Jak nie to ataki mogą być kierowane w tego bohatera?
5. Strona 78. Terror. Jak zdam test terroru przy szarży, to czy w CC muszę zdać test Feara?
1. tak
2. tak
3. tylko na trafienie
4. tak. drugiej części pytania nie rozumiem
5. tak, musisz

Marek15
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Marek15 »

Marek15 pisze:Czy bohater na koniu może używać Fencer's Blades? W sensie czy dostanie od nich dodatkowy atak? Konni nie mogą używać ahw, ale czy magiczne działają nie wiem. I co w sytuacji np. Savage orka któremu zasada Wild Abandon pozwala używać ahw jadąc na dziku, może on kupić sobie normalnie Fencery?
I drugie pytanie: jest bohater z zasadą Frenzy w oddziale bez frenzy (np. Savage ork w zwykłych orkach), nie zdaje Ld i musi szarżować. Jak szarżuje? Sam czy z oddziałem? I czy w tej kwestii jest wybór np. jak chce może sam, jak chce może w oddziałem.
Nobody knows?

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

takie pytanie, niby znam odpowiedz ale- zakładając ze mamy wężyk piechoty z champem z przodu długi na 20 modeli- taki długi oddział zaczyna pivotowac- jak liczyc ruch modeli w tym oddziale? pytam gdyż kiedy 1 model w szeregu (np. champion)wg którego pivotujemy praktycznie się nie rusza, to tył tego weża ruszył się już dobre parę cali. czy zasadę max 2xM zachowujemy wg tych tylnich modeli? Pytam bo czysto ruch liczony jest wg 1 modelu, traktując pivot tyłu jako wirtualny. Pytanie jest troch analogiczne do działania Lanc bretońskich.
pzdr,KG

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

FAQ pisze:Movement
Q: When a unit is wheeling, do you measure the distance moved by
the outside model of the front rank? (p14)
A: Yes.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

To zostalo uscislone, ze w przypadku gdy unit jest dluzszy niz szerszy, to mierzymy wzgledem modelu w tylnym szeregu.

Typowy przyklad to lanca bretonska.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Myzu pisze:To zostalo uscislone, ze w przypadku gdy unit jest dluzszy niz szerszy, to mierzymy wzgledem modelu w tylnym szeregu.

Typowy przyklad to lanca bretonska.
wut :D opowieści dziwnej treści :D

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Myzu pisze:To zostalo uscislone, ze w przypadku gdy unit jest dluzszy niz szerszy, to mierzymy wzgledem modelu w tylnym szeregu.

Typowy przyklad to lanca bretonska.
nie. mierzymy od przodu. choc i tak strona 14 dziala wiec zaden model nie moze przejsc wiecej niz 2x swoj movement w sumie (raczej malo prawdopodobne jesli sie nie wheeluje congami o 180 stopni)

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Nosz qfa, czytalem w jakims topicu tu na forum.

Musze to odkopac, bo nie wierze, zeby mnie az tak oczy zmylily ;)

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

@Shino no właśnie nie do końca- przy modelu na 20mm base 4mm wheel do dla oddziału prawie 45*- w przypadku 20+ długiego oddziału, tylni chłopek pokonał już jakieś 4-5", gdy pierwszy de facto nie ruszył sie wcale- pytam konkretnie właśnie o 2xM dla każdego(!) modelu w oddziale.

Awatar użytkownika
Myzu
Mudżahedin
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań, Strefa zero

Post autor: Myzu »

Wprawdzie stare, ale dobrze pamietalem, ze trafilem na cos w tym temacie.
Ten post
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=315206#p315206
+ nastepny Twoj Shino :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Było. Zbyszek i Shino się mylili :P
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie mylili.

inna edycja inne zasady :P

Awatar użytkownika
Król Goblinów
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Król Goblinów »

ekhm, ale zagranie to samo? Jankiel dobrze ze jesteś, discuss 8) Master Shino, jakaś sensowna odpowiedz pls? bo póki co to rozumiem ze jest to zagranie balansujące na granicy nagięcia zasad, ale w sumie nikt nie wie. I żeby nie było ( a propos argumentów z dyskusji z 08) gracz grający kreską wie co robi, i argument ze nie może się potem zwinąć bo mu ruchu brakuje jest nie teges. Anyone?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Mierzymy przedni model, a podczas ruchu sprawdzamy czy tylni w sumie nie przeszedł więcej niż dwukrotność ruchu. Link z lekka komiczny bo to z przed 4 lat.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wheele robi się tak samo. I są te same wątpliwości.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1155
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Załóżmy, że jest misja z rezerwami. Gracz A zostawia sobie oddział w rezerwie (powiedzmy 40 halabardników) w swojej pierwszej turze wystawia go w styku z krawędzią w formacji wężyka (1 kolumna 40 szeregów) zgodnie z zasadami wystawiania rezerw.
Czy teraz można zrobić reforma/swift reforma tym samym w swojej pierwszej turze ruchu znajdując się prawie na połowie stołu?
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

O ile żaden halabardnik nie przekroczy x2 ruch i reform będzie względem środka oddziału. W dodatku nie jestem pewien ale po wyjściu jako rezerwa można zrobić tylko zwykły ruch, ale głowy sobie uciąć nie dam.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

kudłaty pisze:Mierzymy przedni model, a podczas ruchu sprawdzamy czy tylni w sumie nie przeszedł więcej niż dwukrotność ruchu.
Czyli tak samo jak byśmy mierzyli od tylniego modelu. Na to samo wychodzi.

Coś Ci się chyba pokićkało ;P Nie mam teraz rulebooka. Będę miał to podejmę rękawicę.

pozdrawiam
Furion

Zablokowany